Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 24 mar 2018, 08:41

kobe24 je napisao/la:
HPCompaq je napisao/la:Wilbekin vcrs potuši Bayern sa 41 pts, Đedović 0. Šteta što ni jedan ni drugi neće igrati za nas.
Meni je bas lijepo gledati kako Djedovic ima mizernu minutazu u ekipi gdje je ubjedljivo zadnja opcija u napadu. Ipak je on Bajernov zalog za buducnost... :kafa:
:thumbup:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 24 mar 2018, 10:20

Pa hajde da i mi na ovoj temi zavrsimo prelivodom kojem je reprezentacija najvise dala
Mada me sada kako ni igra nebi cudilo da mu "prorade" patriotski osjecaji pa da na neki nacin zaigra za reprezentaciju kako bi opet spasavao karijeru
U tom slucaju samo se nadam da ga vujosevic nece zvati
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 24 mar 2018, 10:25

nerminh74 je napisao/la:Pa hajde da i mi na ovoj temi zavrsimo prelivodom kojem je reprezentacija najvise dala
Mada me sada kako ni igra nebi cudilo da mu "prorade" patriotski osjecaji pa da na neki nacin zaigra za reprezentaciju kako bi opet spasavao karijeru
U tom slucaju samo se nadam da ga vujosevic nece zvati

Vrlo lako bi direktiva iz BG mogla doci kako Hans ponovo zeli da igra za repku, a nasi u savezu nisu sposobni da se suprostave toj direktivi. Jedino je Barbaric nazvao pravim rijecima Hansa "Š :lol: pak"
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 24 mar 2018, 11:29

ma nema od toga nista,nece se on odreci njemackog pasoša

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 24 mar 2018, 12:16

HPCompaq je napisao/la:Na mostu dobio,na ćupriji izgubio,ili već kako ide ona stara izreka... :kafa: S nama je završio,a i u klubu mu ne cvjetaju ruže...
e bas je puno izgubio sto nema cast igrati sa aticem, tomicem i onim malim bucmastim iz slobode :mrgreen: a pri tome bankovni racun obogatio za 200.000 eurica :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hz1987 » 24 mar 2018, 13:35

KK_Bosna je napisao/la:
HPCompaq je napisao/la:Na mostu dobio,na ćupriji izgubio,ili već kako ide ona stara izreka... :kafa: S nama je završio,a i u klubu mu ne cvjetaju ruže...
e bas je puno izgubio sto nema cast igrati sa aticem, tomicem i onim malim bucmastim iz slobode :mrgreen: a pri tome bankovni racun obogatio za 200.000 eurica :D
i ti 200k ne bi imao na racunu da ga barca nije sutnula u pm, pa mu karijeru dizala i ozivljavala repka. guralo ga se uzduz i poprijeko i trpilo i otrpilo dok se nije prodao. cek kad ga sutnu u otinger il tubingen, vidjeces kako ce odjednom imati zelju da se vrati u repku.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 24 mar 2018, 13:40

hz1987 je napisao/la:i ti 200k ne bi imao na racunu da ga barca nije sutnula u pm, pa mu karijeru dizala i ozivljavala repka. guralo ga se uzduz i poprijeko i trpilo i otrpilo dok se nije prodao. cek kad ga sutnu u otinger il tubingen, vidjeces kako ce odjednom imati zelju da se vrati u repku.
ma kakvo vracanje, istocnjak je to, dokopao se njemackih papira, prije bi se ubio nego ih vratio :rol:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 mar 2018, 18:58

KK_Bosna je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:i ti 200k ne bi imao na racunu da ga barca nije sutnula u pm, pa mu karijeru dizala i ozivljavala repka. guralo ga se uzduz i poprijeko i trpilo i otrpilo dok se nije prodao. cek kad ga sutnu u otinger il tubingen, vidjeces kako ce odjednom imati zelju da se vrati u repku.
ma kakvo vracanje, istocnjak je to, dokopao se njemackih papira, prije bi se ubio nego ih vratio :rol:
I ne treba se vraćati ko ga yebe. I svi koji ne žele mrš. Uvijek će se naći ko će igrati
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 26 mar 2018, 12:35

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 27 mar 2018, 00:25

Cuj planira upisati medicinu kad zavrsi kosarkasku karijeru. :rol: Nije to jarane kurs (da ne kazem to sto sad ganja u Americi), s kojim ces uporedo moci ici jos tonu stvari. Inace, svidja mi se kako razmislja. Djeluje da ima jasan cilj i da postepeno savladava prepreke do istog. Samo naprijed! :bih:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 27 mar 2018, 03:59

Penava je momak na mjestu, vaspitan, kulturan...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 28 mar 2018, 21:00

Kinakovic 20p,6sk
Zeko 15p,7sk,6ast
Propali talent opet bez minuta
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 30 mar 2018, 14:43

Da bi registrovali nove igrače koji imaju dvojno državljanstvo moramo dobiti potvrdu Hrvatske i Srbije.

"To je tačno, za igrače koji su rođeni u BiH, ali imaju dvojno državljanstvo, odnosno, pored našeg, i državljanstvo Srbije ili Hrvatske, Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) tražila je da im, uz naš zahtjev za registraciju, dostavimo i potvrdu iz saveza spomenutih zemalja da nisu registrirani kod njih. Koliko god nam čudna bila takva praksa, donekle razumijem FIBA-u, jer je navela da je u prošlosti bilo primjera nekih relativno sumnjivih registracija”, rekao je Đonlagić za Bhbasket.ba.

Đonlagić ističe da je pokrenuo tu temu na sjednici Centralnog odbora FIBA, te da se pronađe ‘bezbolno’ rješenje.

“Na sjednici Centralnog odbora otvorio sam ovu temu i tražio da se pronađe rješenje koje bi zadovoljilo interese Košarkaškog saveza BiH i stavilo nas u ravnopravan položaj sa svim ostalim državnim federacijama”, rekao je jedan od osnivača KSBiH.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 30 mar 2018, 14:56

Nadam se da ce Bosnjaci u KSBiH krenuti u obracun sa Srbima i Hrvatima i da ce donositi sto rigoroznije mjere za klubove koji pustaju igrace da igraju za druge selekcije, a rodjeni su u BiH. Licno, ja bi ih iskljucio iz svih takmicenja, pa nek igraju prijateljske onako ova drzava nema koristi od takvih klubova.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 30 mar 2018, 17:09

šta kad odredjeni igrac hoce da igra za neku drugu reprezentaciju a ne našu,šta klub tu može uraditi?

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la vladedivac » 30 mar 2018, 17:29

Da savez kazni klubove koji "puštaju igrače da igraju za druge selekcije, a rođeni su u BiH"?!?

Pokušavam dokučiti je li ovo trolanje ili pitanje za ozbiljnu diskusiju. Ako mi pravila i propisi koji važe u cijelom svijetu dozvoljavaju da igram za određenu reprezentaciju, bez obzira na moje mjesto rođenja, šta bilo ko ima s tim, a pogotovo klub u kojem igram ili savez kojem pripada taj klub?

I ovdje se može svašta pročitati.

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la JHam » 30 mar 2018, 17:50

vladedivac je napisao/la:Da savez kazni klubove koji "puštaju igrače da igraju za druge selekcije, a rođeni su u BiH"?!?

Pokušavam dokučiti je li ovo trolanje ili pitanje za ozbiljnu diskusiju. Ako mi pravila i propisi koji važe u cijelom svijetu dozvoljavaju da igram za određenu reprezentaciju, bez obzira na moje mjesto rođenja, šta bilo ko ima s tim, a pogotovo klub u kojem igram ili savez kojem pripada taj klub?

I ovdje se može svašta pročitati.
Mislim da ne govori o tome da se igracu zabrani, nego da se uvede broj stranaca koji mogu igrati u jednom timu te svaki igrac koji nema pravo nastupa za BiH repku da bude stranac...Sto bi kratkorocno gledano bio los potez, ali bi zato za 5-10 godina imali ekipe pune domacih igraca, od kojih se jedna dvije takmice u ABA2 i od cega i repka ima neke koristi. Od igranja raznih Tomovica, Panica i amerikanaca, reprezentacija i KS BIH nemaju ama bas nikakve koristi...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 30 mar 2018, 18:15

Ma uvodjenje broja stranaca nema nekog znacaja. Jer gotovo svi mladi igraci jedva cekaju da odu iz Bosne.
Sikiras igra u 3ligi u Španiji, Gacic/Maric igraju u 4ligi Španije, Campara/Karahodzic ne igraju u 2ligi Španije , Gegic igra u 3ligi Njemacke, Suljo igra u 2ligi Španije, Atic ne igra u Grckoj, Buza ne igra u Belgiji, Vrabac igra u 2ligi Njemacke. I nitko od njih nema namjeru da se vrati u BiH ( makar na posudbu da igraju u aba 2 ligi ).
Draze mi je gledati Vuka Radivojevica u Igokei nego Gajica da igraju.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 30 mar 2018, 18:31

vladedivac je napisao/la:Da savez kazni klubove koji "puštaju igrače da igraju za druge selekcije, a rođeni su u BiH"?!?

Pokušavam dokučiti je li ovo trolanje ili pitanje za ozbiljnu diskusiju. Ako mi pravila i propisi koji važe u cijelom svijetu dozvoljavaju da igram za određenu reprezentaciju, bez obzira na moje mjesto rođenja, šta bilo ko ima s tim, a pogotovo klub u kojem igram ili savez kojem pripada taj klub?

I ovdje se može svašta pročitati.
a od tebe pogotovo!

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 30 mar 2018, 18:32

Zabranit igrace sa dvojnim drzavljanstvom da igraju bilo kakvu ligu mladih a za seniore napravit broj domacih igraca koji moraju biti u rosteru i da uvijek makar jedan treba biti na terenu.Ko nece izbacit go.vna iz lige

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.