Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 23 feb 2018, 09:19

22.2
Penava 14p,10sk,3ast,5blk

21.2
Sehic 16p,6sk,2ast,1blk
Garza 16p,9sk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 24 feb 2018, 12:41

Todic potpisao za Benficu. ( Da je u fudbalu bilo i dobro xD)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31061
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chinaglia » 24 feb 2018, 13:48

oni koji prate NCAA, imaju Penavu kao "potential sleeper" tamo negdje u drugoj rundi (kao sto je bio Jokic), neki cak i pisu da bi mogao biti novi Jokic, a zaista ima dosta slicnosti s njim... ne znam kako funkcionise NCAA, mozel on promijenit koledz u slucaju da se ne prijavi na draft, pa da ako bude srece, ode na neki koledz koji je na cijeni, u jacu ekipu, gdje ce se cuti i pisati o njemu itd

s jedne strane, cinjenica je da Marshall igra protiv slabije konkurencije, tako da su ove njegove brojke upitne, a s druge strane, iako se radi o slabijoj konkurenciji, radi se opasnim brojkama, tako da je veoma "intrigantan" igrac, pa bih ga ja licno, ako postoji mogucnosti za to, volio vidjeti na nekom jacem koledzu, cisto da dobijemo jasniju sliku o njemu, a i njemu bi valjala jedna il dvije godina na visem nivou, da napreduje kao igrac

no i ne mora, on ako bude draftovan u NBA, svojim radom i kvalitetom se moze nametnut, kao i dosta igraca iz druge runde...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 25 feb 2018, 09:55

Sehic 17p,7sk,1ast,3blk
Penava 10p,9sk,4ast,3blk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

svedjanin001
Postovi: 17
Pridružen/a: 10 sep 2017, 16:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la svedjanin001 » 11 mar 2018, 15:29

Penava sa svojim timom izborio završni NCAA turnir. U 3 utakmice play-offa njegove konferencije 32mpg, 17ppg, 8.3rpg, 2 blkpg. U finalu igrao čak 38 minuta (16p, 9 sk, 2blk) gdje su pobijedili jedan razlike i osigurali zavrsni turnir. (https://www.cbssports.com/collegebasket ... nt-bracket)

Ovo je odlicno za njega, jer sada na turniru dolaze 64 najbolje ekipe iz citave drzave (od 351 ekipa ukupno) gdje se pomnije prate svi igraci.. Kada bi odigrao koju dobru utakmicu na turniru, ko zna.. mozda se pojavi i na draft listama za ovu godinu


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 11 mar 2018, 18:49

Nevjerovatno da se danas više govori o Penavi nego o Atiću. Isto su godište a u juniorima Sparsa i BiH Ajdin je služio samo da doda loptu Edinu :mrgreen:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 11 mar 2018, 18:55

Drape je napisao/la:Nevjerovatno da se danas više govori o Penavi nego o Atiću. Isto su godište a u juniorima Sparsa i BiH Ajdin je služio samo da doda loptu Edinu :mrgreen:
Atic je bilmez, kratko rečeno. Trebao je danas igrati Euroligu i vrtiti se oko 10 poena.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 11 mar 2018, 23:29

Wandelanoite je napisao/la:
Drape je napisao/la:Nevjerovatno da se danas više govori o Penavi nego o Atiću. Isto su godište a u juniorima Sparsa i BiH Ajdin je služio samo da doda loptu Edinu :mrgreen:
Atic je bilmez, kratko rečeno. Trebao je danas igrati Euroligu i vrtiti se oko 10 poena.
I to minimalno i sa nekim normalnim profesionalnimnpristupom nista pretjerano
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 12 mar 2018, 00:03

Kad skontaš da je Korkmaz dogurao do NBA (pri tome igrao za Efes, igrao Euroligu, igrao i velika takmičenja za Tursku), a Atić hladi muda na tribinama u AEK-u (već par godina), a prije četiri godine bili bara-bara igrači, Atić je po meni čak bio i bolji samo je Korkmaz imao bolje saigrače.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 12 mar 2018, 00:19

Raonffa je napisao/la:Kad skontaš da je Korkmaz dogurao do NBA (pri tome igrao za Efes, igrao Euroligu, igrao i velika takmičenja za Tursku), a Atić hladi muda na tribinama u AEK-u (već par godina), a prije četiri godine bili bara-bara igrači, Atić je po meni čak bio i bolji samo je Korkmaz imao bolje saigrače.
Bih u18 vs Turska u18 kada smo umalo usli u finale Atic naidgrao Korkamaza ali nije mogao sam i vidi sad ovo.
Ja ga znam licno i stvanro je bilmez kakav pisu da je mozda cak i gori

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 12 mar 2018, 00:26

Ne vjerujem baš da su u AEK - u opčinjeni sa time da skupo plaćaju 15. igrača u rosteru, sada već vječitog talenta.

Daleko od tog da kad bi Atić zatražio da se dogovore oko raskida saradnje, da bi u u klubu tražili na sve načine da ostane. Prije da bi još i proslavili taj posao.

Ako on ne kopa i rukama i nogama da se izvuče ove situacije, da konačno negdje počne igrati košarku, ako je on zadovoljan sa time da samo trenira i dobro zarađuje, nema takmičarske ambicije, onda tu nema pomoći.

Vjerovatno je njegov ugovor bogatiji i od onog Musinog sa Cedevitom :bow:
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 12 mar 2018, 00:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 12 mar 2018, 00:28

MElloo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kad skontaš da je Korkmaz dogurao do NBA (pri tome igrao za Efes, igrao Euroligu, igrao i velika takmičenja za Tursku), a Atić hladi muda na tribinama u AEK-u (već par godina), a prije četiri godine bili bara-bara igrači, Atić je po meni čak bio i bolji samo je Korkmaz imao bolje saigrače.
Bih u18 vs Turska u18 kada smo umalo usli u finale Atic naidgrao Korkamaza ali nije mogao sam i vidi sad ovo.
Ja ga znam licno i stvanro je bilmez kakav pisu da je mozda cak i gori
Ma čuo sam i od drugih ljudi koji ga poznaju da je budala, jbg šteta, najviše za njega pa onda za sve nas ostale.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 12 mar 2018, 01:06

Svoju najbolju kosarku igrao je sa 18 godina i tako ce i ostati do kraja karijere.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 12 mar 2018, 05:27

Nije uopšte čudno da jedan igrač odigra svoju najbolju košarku u tim godinama. Seniorska košarka nije samo fizička prilagodba već i psihička

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13137
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Admir_Sa » 12 mar 2018, 10:49

Drape je napisao/la:Ne vjerujem baš da su u AEK - u opčinjeni sa time da skupo plaćaju 15. igrača u rosteru, sada već vječitog talenta.

Daleko od tog da kad bi Atić zatražio da se dogovore oko raskida saradnje, da bi u u klubu tražili na sve načine da ostane. Prije da bi još i proslavili taj posao.

Ako on ne kopa i rukama i nogama da se izvuče ove situacije, da konačno negdje počne igrati košarku, ako je on zadovoljan sa time da samo trenira i dobro zarađuje, nema takmičarske ambicije, onda tu nema pomoći.

Vjerovatno je njegov ugovor bogatiji i od onog Musinog sa Cedevitom :bow:
3 miliona za 6 godina
nema potpisa

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 12 mar 2018, 11:07

Admir_Sa je napisao/la:
Drape je napisao/la:Ne vjerujem baš da su u AEK - u opčinjeni sa time da skupo plaćaju 15. igrača u rosteru, sada već vječitog talenta.

Daleko od tog da kad bi Atić zatražio da se dogovore oko raskida saradnje, da bi u u klubu tražili na sve načine da ostane. Prije da bi još i proslavili taj posao.

Ako on ne kopa i rukama i nogama da se izvuče ove situacije, da konačno negdje počne igrati košarku, ako je on zadovoljan sa time da samo trenira i dobro zarađuje, nema takmičarske ambicije, onda tu nema pomoći.

Vjerovatno je njegov ugovor bogatiji i od onog Musinog sa Cedevitom :bow:
3 miliona za 6 godina
pa obzirom na njegovu želju za radom i koliko bi sada trebao da se trudi kako bi dobio negdje 500 000, on sigurno neče prekinuti ugovor i njemu će ovo odgovarati

prevedeno, neče on ostvariti niti 20% svog potencijala
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Trigger » 14 mar 2018, 14:23

lumani je napisao/la:
esprit24 je napisao/la:Sta Kikanovic fura sa ovom ekavicom :hmmmmm:

supruga naredila,bre.
Hehe, pa i njegov "zemljak" Jasmin Hukić je, također, govorio ekavicu - naprasno - dok je igrao u Hemoofarmu i to samo 1 sezonu!
Bosno moja poharana....

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 15 mar 2018, 12:54

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kajzer10 » 15 mar 2018, 13:00

Uh, nisam Musu ocekivao. Iako je najbolji strijelac, ima najbolji index korisnosti u ekipi i generalno protiv playoff ekipa ima vjerovatno najbolje partije u ekipi, nekako sam ocekivao Nicholsa. Jer valjda mora neko iz Cedevite.
Gorda MVP.

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 15 mar 2018, 13:07

MElloo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kad skontaš da je Korkmaz dogurao do NBA (pri tome igrao za Efes, igrao Euroligu, igrao i velika takmičenja za Tursku), a Atić hladi muda na tribinama u AEK-u (već par godina), a prije četiri godine bili bara-bara igrači, Atić je po meni čak bio i bolji samo je Korkmaz imao bolje saigrače.
Bih u18 vs Turska u18 kada smo umalo usli u finale Atic naidgrao Korkamaza ali nije mogao sam i vidi sad ovo.
Ja ga znam licno i stvanro je bilmez kakav pisu da je mozda cak i gori

Puno gledate na ta djecija natjecanja...To nema nikakav znacaj ,Pa jedan Sani je tu bio vrh.Seniorska kosarka je nesto drugo..

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.