Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la elvir.vogosca » 01 jun 2008, 00:50

Zlatko Jovanovic i Milan Milosevic DEFINITIVNO

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 01 jun 2008, 13:39

elvir.vogosca je napisao/la:Zlatko Jovanovic i Milan Milosevic DEFINITIVNO
u sirem spisku, pa neka se dokazu ipak su oni igrali samo bih ligu, a ona nije najrealniji pokazatelj, mada vise favorizujem milosevica jer smo na poziciji niskog krila tanki (nece igrat hukic, najvjerovatnije ni opacak i tuljkovic), a jovanovic je ipak plej koji puna suta, a neigra neku odbranu dok cemo mi imati domercanta kao rasnog sutera
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la elvir.vogosca » 01 jun 2008, 13:44

nerminh74 je napisao/la:
elvir.vogosca je napisao/la:Zlatko Jovanovic i Milan Milosevic DEFINITIVNO
u sirem spisku, pa neka se dokazu ipak su oni igrali samo bih ligu, a ona nije najrealniji pokazatelj, mada vise favorizujem milosevica jer smo na poziciji niskog krila tanki (nece igrat hukic, najvjerovatnije ni opacak i tuljkovic), a jovanovic je ipak plej koji puna suta, a neigra neku odbranu dok cemo mi imati domercanta kao rasnog sutera
A ne moze Henry dovijeka igrati, trebaju nam i mladji. Na to sam mislio... A sto se tice lige, po mom misljenju samo Euroligasi i oni iz Spanije odudaraju previse, ove ostale lige i nisu toliko daleko od nase Lige 8. Mozda samo Srbija...

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 23 jun 2008, 21:47

elvir.vogosca je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
elvir.vogosca je napisao/la:Zlatko Jovanovic i Milan Milosevic DEFINITIVNO
u sirem spisku, pa neka se dokazu ipak su oni igrali samo bih ligu, a ona nije najrealniji pokazatelj, mada vise favorizujem milosevica jer smo na poziciji niskog krila tanki (nece igrat hukic, najvjerovatnije ni opacak i tuljkovic), a jovanovic je ipak plej koji puna suta, a neigra neku odbranu dok cemo mi imati domercanta kao rasnog sutera
A ne moze Henry dovijeka igrati, trebaju nam i mladji. Na to sam mislio... A sto se tice lige, po mom misljenju samo Euroligasi i oni iz Spanije odudaraju previse, ove ostale lige i nisu toliko daleko od nase Lige 8. Mozda samo Srbija...
haj ne s**i sviju ti :evil: ! pa pogledaj grcku ligu :roll: pa tu igra jedan panathinaikos koji je vec par puta u blizoj prslosti osvajao euroligu! al pazi EUROLIGU! tu je i olympiacos, te aris, paok, aek athena i mnogi drugi.
onda tu je i uvijek solidna njemacka liga (ALBA, KOLN, BAMBERG, ne mogu vise da se sjetim! :D ) onda italijanska liga ( LOTTOMATICA ROMA, ARMANNI MILANO, BENNETON VIDIVICI TREVISO, CLIMAMIO BOLOGNA)

uh pasa ti si daleko od stvarnosti... :?

P.S. nemoj sta zamjerit! ;)
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 23 jun 2008, 23:38

zar igra bremer za nas :?: :?:
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la Melo15 » 23 jun 2008, 23:53

ima drzavljanstvo
ali prosle godine je bio povrijedjen pa nije mogao
:D :D
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 24 jun 2008, 00:02

drama sviju mi :!: :!: :D :D

al brate mnogo smo jaki! ;)
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la Melo15 » 24 jun 2008, 00:04

jes kad bi mogli vise od jednog crnca imati :lol: :lol:
onda postava vako
Williams,Kikanovic
Teletovic,Bajramovic
Milosevic,Opacak
Domercant,Ikonic
Bremer,Castle,Sale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 24 jun 2008, 00:56

dobro sad je previse cetiri crnca :? mozda ono dva, eventualno tri, al ne vjerujem :mrgreen:
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la lopta je okrugla » 24 jun 2008, 05:03

Melo15 je napisao/la:jes kad bi mogli vise od jednog crnca imati :lol: :lol:
onda postava vako
Williams,Kikanovic
Teletovic,Bajramovic
Milosevic,Opacak
Domercant,Ikonic
Bremer,Castle,Sale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Haloooooooo "sofer"!!!!!Pa jesmo li mi reprezentacija BiH ili reprezentacija Senegala,pa dosta i jedan crnac,mada ja mislim da bi trebali igrati samo domaci pa kako nam bude,niko od vas ne spominje Nihada Djedovica iz Barselone,negdje sam procitao intervju sa Bajramovicem gdje je on izjavio da ce staviti Djedovica na spisak i mislim da ima pravo ako uradi tako,treba nam "mlade krvi" i takvih igraca koji su zeljni dokazivanja,isto mislim da je rekao da ce zvati i Milana Milosevica iz Slobode,slazem se i s tim itd itd.....Moze li mi neko reci da li je Ikonic vec igrao za nasu repku,ako to vec nije ima li pravo da igra za nas?! I gdje igra taj Zlatko Jovanovic?!Nadam se da to nije previse pitanja sa moje strane tj.zelja!!!!Unaprijed hvala!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 24 jun 2008, 08:28

ikonic je igrao na mediteranskim igrama za bih repku kada je prosli put bio selektor, jovanovic je prosle sezone igrao za borac, a potpisao je za slobodu sljedece, na stranu sve naturalizovane domercant je takav ubica da je glupo pricati o njegovim kvalitetama, a na terenu se uvjek boario sa srcem vise nego 2/3 domacih, djedovic se malo pominje jer ipak je on prosle sezone igrao 3 Spansku ligu i omladinske turnire, istina veoma uspjesno, posto ove sezone barcelona pravi atomsku momcad nadam se da ce ga posuditi nekom spanskom klubu gdje ce imati minutazu i skupljati iskustvo i zanima me hoceli biti u repki i kolika ce mu biti minutaza, dok milan "minja" milosevic je zasluzio svojim igrama u Ligi 8 pozivnicu za repku i kako najvjerovatnije nece biti klasicnih niskih krila (nema hukica, najvjerovatnije opacka i tuljkovica i sigurno krasica) sto da ne da da visine na toj poziciji
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 24 jun 2008, 12:15

fiftisent je napisao/la:mislim da bi za nas bilo najbolje da se sad reprezentacija podmladi. da gledamo godrica, djedovica i kikanovica u nekim bitnijim ulogama. mislim da su oni to svojim igrama zasluzili.

dosta vise ovih djuturuma i lazih patriota. oni su svoje pokazali na zadnjim kvalifakacijama kad smo se obrukali kao nikad ranije.
mislis gordica :mrgreen:
mozel mi neko nabrojati nase centre??
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 24 jun 2008, 12:51

pa imas napisano u clanku sada ce biti jazvin(207) i kikanovic (210), a pored njih imac ovcinu (209) u belgiji ali mislim da se on vise nece vracati u repku, pa sinanovica (221) koji je igrac reala, ali je ove sezone igrao u kelnu (mala minutaza) na posudbi dok nije slomio saku, zatim neno je pomeno bajica (209) koji je igrao u vojvodini, ali nije zaigrao skoro cjelu sezonu u NLB dok nije otisao golubovic, onda je odigrao veoma solidno super ligu srbije i po meni jedan veoma fin igrac koji moze igrat i centra i krilnogcentra suton (208) koji igra u NCAA (koledz liga) u USA i mislim da je jedan od najboljih skakaca u toj ligi, ali ima skolskih obaveza da bi mogao igrati
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la lopta je okrugla » 25 jun 2008, 03:43

nerminh74 je napisao/la:pa imas napisano u clanku sada ce biti jazvin(207) i kikanovic (210), a pored njih imac ovcinu (209) u belgiji ali mislim da se on vise nece vracati u repku, pa sinanovica (221) koji je igrac reala, ali je ove sezone igrao u kelnu (mala minutaza) na posudbi dok nije slomio saku, zatim neno je pomeno bajica (209) koji je igrao u vojvodini, ali nije zaigrao skoro cjelu sezonu u NLB dok nije otisao golubovic, onda je odigrao veoma solidno super ligu srbije i po meni jedan veoma fin igrac koji moze igrat i centra i krilnogcentra suton (208) koji igra u NCAA (koledz liga) u USA i mislim da je jedan od najboljih skakaca u toj ligi, ali ima skolskih obaveza da bi mogao igrati
Ma Jazvin i Sinanovic su klocevi od igraca!!!!!

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la lopta je okrugla » 25 jun 2008, 03:44

ti nisi patka je napisao/la:
fiftisent je napisao/la:mislim da bi za nas bilo najbolje da se sad reprezentacija podmladi. da gledamo godrica, djedovica i kikanovica u nekim bitnijim ulogama. mislim da su oni to svojim igrama zasluzili.

dosta vise ovih djuturuma i lazih patriota. oni su svoje pokazali na zadnjim kvalifakacijama kad smo se obrukali kao nikad ranije.
mislis gordica :mrgreen:
mozel mi neko nabrojati nase centre??
Gdje igra taj Gordic i koju poziciju?!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 25 jun 2008, 08:36

lopta je okrugla je napisao/la:
ti nisi patka je napisao/la:
fiftisent je napisao/la:mislim da bi za nas bilo najbolje da se sad reprezentacija podmladi. da gledamo godrica, djedovica i kikanovica u nekim bitnijim ulogama. mislim da su oni to svojim igrama zasluzili.

dosta vise ovih djuturuma i lazih patriota. oni su svoje pokazali na zadnjim kvalifakacijama kad smo se obrukali kao nikad ranije.
mislis gordica :mrgreen:
mozel mi neko nabrojati nase centre??
Gdje igra taj Gordic i koju poziciju?!
to se zezas, momak je bio veliko otkrice ove godine u NLB, vujosevic (trener partizana i CG) lije suze za njim, momak sa 19 godina koji igra veoma dobro poziciju i 1 i 2 uvaljivao po 20 koseva ekipama EL i ULEB Kupa, igra u buducnost, ponikao u leotaru, igrao za U18 repku BiH i bio na pripremama sljedece godine, mene odusevio na pripremnim utakmicama na mojmilu, steta sto se povrjedio tada

http://www.adriaticbasket.com/player.php?id=777
http://www.ulebcup.com/ulebcup/home/on- ... ode=000531

za jazvina se vise manje slazem, ali sinanovic pokazuje napredak, u pocetku je malo igrao kako je poceo dobijati minutazu, ali kada ju je poceo dobijati sve je bolje igrao, na zadnjoj utakmici je razvaljivao dok nije slomio saku

momak je u njemackoj ligi sa prosjekom od 12,5 minuta imao 6 koseva i 4 skoka po utakmici
http://www.basketball-bundesliga.de/ver ... teamid=431
a u ulebu za 11,5 minuta 4 poena i 3,5 skoka

takav skakac u repki bi veoma dobro dosao, da igra u kontinuitetu po 20-tak minuta, neznam kakva je situacija sanjim, ali bi ja definitivno volio vidjeti ili njega ili bajica u Bosni koji je bio najbolji odbranbeni igrac srpske super lige (gdje su igrali partizan, hemofarm, FMP i CZ)
http://nsl.kosarka.co.yu/Player.aspx?pP ... 0343499042


PS
godine kada je gordic otisao u buducnost mi smo doveli sokolova u bosnu, ali mozda je to dobro za njega bog zna bili bio ovolika igracina da je dosao u bosnu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la elvir.vogosca » 26 jun 2008, 22:38

NEMANJA GORDIĆ 195-G-88
ALEKSEJ NEŠOVIĆ 189-G-85
VEDRAN PRINC 192-G-82
ERNEST J.R. BREMER 191-G-80
GORAN IKONIĆ 196-G-80
HENRY DOMERCANT 192-G-80
DINO HODŽIĆ 190-G-90
NIHAD ĐEDOVIĆ 196-G/F-90
IVAN OPAČAK 202-SG/SF-80
JASMIN HUKIĆ 204-SG/SF-79
ANTE MAŠIĆ 200-SG/SF-85
MILAN MILOŠEVIĆ 205-F-85
MUJO TULJKOVIĆ 203-F-79
MIRZA TELETOVIĆ 205-F-85
KENAN BAJRAMOVIĆ 206-F-81
OLIVER STEVIĆ 201-F-84
EDIN BAVČIĆ 210-PF/C-84
DAMIR KRUPALIJA 205-PF/C-79
ELMEDIN KIKANOVIĆ 210-C-88
ERMIN JAZVIN 208-C-80
DRAGAN TUBAK 203-C-87
NEDŽAD SINANOVIĆ 221-C-83

100%tuzlak
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 jul 2008, 00:24
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la 100%tuzlak » 03 jul 2008, 00:28

Ma sve je to udure... dobro su slozili repku al fali Damir MRsic sto jes jes....


Mirza Teletovic --- po meni najbolji uz Kikanovica Đedovica --- ove sezone se pokazao i Milan Milosevic koji je rdovno ubacivao bosni Asi po 30 poena I naravno JASMIN HUKIC ( :) CAPETAN REPKE DUGI NIZ GODINA
a taj Sinanovic i to to je sve po meni kanta vjerujte ... treba njima jos godina da bi se nosi li sa najboljim centrima Europe... đaba mu visina tolka kad nije iskusan ..itd


______________________________________
ajde saberite igrace repke koji su iz tuzle hahah

ja mislim da ima 40 % :D

100%tuzlak
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 jul 2008, 00:24
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la 100%tuzlak » 03 jul 2008, 00:39

ti nisi patka je napisao/la:zar igra bremer za nas :?: :?:

mA DAJTE BREMERA NEMOZES POREDIT S DOMERCANTOM KOJI JE IGRAO TOLIKO JAKIH UTAKMICA.. TO NIJE NORMALA... DA SAM JA NA MJESTU SELEKTORA(BAJRAMOVICA) NEBI SE PREDOMILJAO NI 1 SEC DOMERCANT I DOMERCANT

Avatar
jasmin93
Postovi: 138
Pridružen/a: 12 apr 2008, 15:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la jasmin93 » 03 jul 2008, 05:00

100%tuzlak je napisao/la:Ma sve je to udure... dobro su slozili repku al fali Damir MRsic sto jes jes....


Mirza Teletovic --- po meni najbolji uz Kikanovica Đedovica --- ove sezone se pokazao i Milan Milosevic koji je rdovno ubacivao bosni Asi po 30 poena I naravno JASMIN HUKIC ( :) CAPETAN REPKE DUGI NIZ GODINA
a taj Sinanovic i to to je sve po meni kanta vjerujte ... treba njima jos godina da bi se nosi li sa najboljim centrima Europe... đaba mu visina tolka kad nije iskusan ..itd


______________________________________
ajde saberite igrace repke koji su iz tuzle hahah

ja mislim da ima 40 % :D
Ima ih 3 bez Teletovica, ali on je iz Jablanice, tako da ga ne mozemo racunat. Hukic, Milosevic i Kikanovic. Imali jos neko?????

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.