Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 06 avg 2018, 21:49

budalastina.. kakav penava i atic u drugoj aba ligi

ako ne mogu igrat 15-20 minuta za neku cibonu,nek se oproste

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 06 avg 2018, 21:54

Pip je napisao/la:budalastina.. kakav penava i atic u drugoj aba ligi

ako ne mogu igrat 15-20 minuta za neku cibonu,nek se oproste
Penavi nije on moze imati 15-20 minuta u aba/acb/italijanskoj kigi
Ali profesionalni pusac nargile ce biti veoma sretan da nadze aba ligasa koji ga hoce da igra preko 10-15 minuta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 avg 2018, 22:13

Jasta nego, druga spanska je liga u kojoj se 10 ekipa bori za opstanak je jaca od 75% ABA lige. ABA liga broji 12 timova - znaci samo bi Buducnost, Zvezda i Cedevita imali kvalitet za drugu spansku ligu, a Partizan, Mornar, Olimpija, Mega i ostali bi glatko ispali u trecu spansku ligu. :thumbup:

Nermine, ne znam da se radilo o toj cifri, ali to nista ne mijenja. Odbio je on i poziv u reprezentaciju, pa je izasao na draft iako je svako ko se iole razumije u to znao da nece biti izabran tamo. Momak sa svojim menadzerom zasad povlaci sve pogresne poteze, pa se ne bih iznenadio da sad ode u ACB ligu i da onda u drugoj polusezoni zavrsi na posudbi u nekom drugoligasu. Ja vjerujem da on ima kvalitet za Cibonu ili Zadar, ali vec je upitno da li moze igrati u Partizanu i ostalim ekipama koje pucaju na vrh i koje u svaku utakmicu ulaze s imperativom pobjede. Zato bih ga radije gledao jednu godinu u ABA2 gdje bi bio glavni u ekipi, nego da grije klupu kao Sulejmanovic, Karahodzic i ostali koji su dosli u ABA-u i nisu se uspjeli nametnuti. Penavina statistika na nekom snj koledzu moze ali i ne mora biti relevantan pokazatelj njegovog kvaliteta. Bojim se da nam svima ne lupi samar, kad se ispostavi da to trenutno ipak nije taj kvalitet koji mi imamo u svojim glavama. Ja sam prije dvije godine bio ubijedjen da ce se Suljo izboriti za svojih 20-ak minuta u Ciboni (da igra pomalo na obje centarske pozicije), a on to nije mogao ni kad je Zizic otisao u Tursku.

Atic kvalitet sigurno ima, ali je u glavi supalj i za njega ne bih bio siguran da ce biti konstantan i u Sparsima, a kamoli u nekom abaligasu.

Sva poenta je da je njima u ovim godinama najvaznije da igraju i da imaju neku ulogu ekipi. Bolje je igrati 20 minuta u Sparsima, nego skupljati minute na kapaljku u tamo nekoj Palenciji, u ligi za koju Lumani kaze da je jaca od ABA lige.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 07 avg 2018, 10:28

Lazic potpisao za Olimpiju
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 07 avg 2018, 10:59

Bassha je napisao/la:Lazic potpisao za Olimpiju
fino
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 07 avg 2018, 16:37

Bassha je napisao/la:Lazic potpisao za Olimpiju
Jaka je Olimpija ove sezone, ako bi se uspio izboriti za nekih 10-15 minuta po meču, to bi bilo odlično.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 08 avg 2018, 08:08

Lazic ce biti dugogodisnji starter u nasoj reprezentaciji. Nesto kao Milan Milosevic

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 08 avg 2018, 09:34

Ziggs je napisao/la:Lazic ce biti dugogodisnji starter u nasoj reprezentaciji. Nesto kao Milan Milosevic
da ali kod nas najcesce igra 4, dok u megi daleko cesce 3 i na toj poziciji je puno bolji
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 08 avg 2018, 10:01

nerminh74 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Lazic ce biti dugogodisnji starter u nasoj reprezentaciji. Nesto kao Milan Milosevic
da ali kod nas najcesce igra 4, dok u megi daleko cesce 3 i na toj poziciji je puno bolji
Mislio sam na trojci, igrac kojem ne treba lopta, atleta koja moze sa Franzucima izlaziti na kraj, prelijep sut. Pored Muse, Gege koji ne mogu haman nista bez lopte ovakav igrac je perfektan

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 avg 2018, 14:02

Sikiras potpisao za Tormes ( 3 liga Španije )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 avg 2018, 12:11

Karahodzic --> Huesca ( 2 liga )
Gacic --> La Gallofa Cantbasket ( 4 liga )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 13 avg 2018, 12:36

a hebote, iz poštovanja prema reprezentaciji, čisto simbolično, stvarno ne bi trebalo pominjati nikoga ko igra u 4. rangu takmičenja, pa makar Španije. Prosto, zar tu postoje bilo kakve iluzije o nekom napretku? Ja sam prošle sezone igrao 4. rang u Srbiji (ne vjerujem da je toliko lošiji od Španskog) uz redovan posao, daj mi tri mjeseca priprema i vjerujem da bi mogao igrati to što igra Gacić, pa da i mene staviš na ovaj spisak :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 13 avg 2018, 15:08

Ziggs je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Lazic ce biti dugogodisnji starter u nasoj reprezentaciji. Nesto kao Milan Milosevic
da ali kod nas najcesce igra 4, dok u megi daleko cesce 3 i na toj poziciji je puno bolji
Mislio sam na trojci, igrac kojem ne treba lopta, atleta koja moze sa Franzucima izlaziti na kraj, prelijep sut. Pored Muse, Gege koji ne mogu haman nista bez lopte ovakav igrac je perfektan
Pa realno, on bi i kod nas vrlo lako mogao igrati trojku, čak možda prije nego da igra četvorku. Al' jbg kad kod nas nikad ne možeš sastaviti puni roster, teoretski, kada bi na 4 i 5 imali Nurkića, Kikana, Stipana, Halilovića, Sulju, čak i Minju, stvarno ne bi bilo potrebe da Lazić igra tu poziciju, kad može komotno igrati 3 gdje smo i onako deficitarni, pogotovo u skorerskom smislu, a znamo da Lazić ima poene u rukama, i to sasvim solidne poene za naše uslove.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 13 avg 2018, 15:31

Ja sam više očekivao od Lazića, energetski loše djeluje, krije se na parketu, nema nikakvog napadačkog arsenala osim eventulno da ubaci neku otvorenu tricu, a za cijeli prvi krug kvalifikacija ubacio je jednu tricu.

Zaglavio između pozicija, nit je 4 nit je 3.

Ta energija je izuzetno važna, onaj K. Karahodžić je najbolji primjer, ima interesantnih stvari u njegovoj igri, ali nikad košarkaša od njega kad redovno na parketu djeluje kao da igra samo jer mora. Nikakve želje i motiva.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 13 avg 2018, 16:26

Raonffa je napisao/la:
Pa realno, on bi i kod nas vrlo lako mogao igrati trojku, čak možda prije nego da igra četvorku. Al' jbg kad kod nas nikad ne možeš sastaviti puni roster, teoretski, kada bi na 4 i 5 imali Nurkića, Kikana, Stipana, Halilovića, Sulju, čak i Minju, stvarno ne bi bilo potrebe da Lazić igra tu poziciju, kad može komotno igrati 3 gdje smo i onako deficitarni, pogotovo u skorerskom smislu, a znamo da Lazić ima poene u rukama, i to sasvim solidne poene za naše uslove.
jasta radi...ima 5 poena u rukama...a kad mu je dan moze se protegnut do 8-9

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 avg 2018, 16:53

Obrad Tomic -->KK Rogaška
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 avg 2018, 17:38

Nemanja86 je napisao/la:a hebote, iz poštovanja prema reprezentaciji, čisto simbolično, stvarno ne bi trebalo pominjati nikoga ko igra u 4. rangu takmičenja, pa makar Španije. Prosto, zar tu postoje bilo kakve iluzije o nekom napretku? Ja sam prošle sezone igrao 4. rang u Srbiji (ne vjerujem da je toliko lošiji od Španskog) uz redovan posao, daj mi tri mjeseca priprema i vjerujem da bi mogao igrati to što igra Gacić, pa da i mene staviš na ovaj spisak :D

Ja nekako gotivim Gacica od kad se pojavio, mozda i zato sam ga spomenuo, mada on je trenutno nije u nikakvim kombinacijama za reprezentaciju.

Od Sikirasa sam ocekivao vise, medjutim on vise nije klinac od 16 godina pa da se moze reci da je samo vazno da igra negdje. Njemu je 19 godina i neki njegovi vrsnjaci odlaze u nba, igraju u EL/EC timovima, dok on odlazi u trecu ligu i tu nece igrati vise od 20min.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 13 avg 2018, 18:21

Ne znam da li ste i koliko ste te gledali megu prosle sezone, ali lazic je na 3 u vecini utakmica bio veoma energetican i mislim da on na toj poziciji uz pravilnu ulogu moze biti veoma koristan
Inace on je u aba kao 4-5 opcija u napadu imao 7.5 poena sto uopce nije lose
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 13 avg 2018, 20:07

Pip je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Pa realno, on bi i kod nas vrlo lako mogao igrati trojku, čak možda prije nego da igra četvorku. Al' jbg kad kod nas nikad ne možeš sastaviti puni roster, teoretski, kada bi na 4 i 5 imali Nurkića, Kikana, Stipana, Halilovića, Sulju, čak i Minju, stvarno ne bi bilo potrebe da Lazić igra tu poziciju, kad može komotno igrati 3 gdje smo i onako deficitarni, pogotovo u skorerskom smislu, a znamo da Lazić ima poene u rukama, i to sasvim solidne poene za naše uslove.
jasta radi...ima 5 poena u rukama...a kad mu je dan moze se protegnut do 8-9
Jeste, al' kad ti imaš glavne igrače u vidu Nurkića, Muse i Gordića (mada eto Nemanja neće igrati više), imaš u njima glavne skorerske opcije, a onda igrači poput Lazića mogu biti rasterećeniji i mogu pružiti solidan doprinos iz drugog plana. I tamam tih nekih 5-10 poena (plus odbrana i skokovi) su odličan doprinos sa njegove strane, a imao je on i 10+ partija u klupskoj karijeri, al' ne možeš ti od njega očekivati u reprezentaciji da nešto povuče sam, nije takav tip igrača.

I baš ovo što je @nermin napisao, kad djeluje "iz sjene", može biti baš koristan, to su takvi tipovi igrača koje vuče dobra igra tima i saigrači, a oni sami će teško išta uraditi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 13 avg 2018, 20:13

Od kad je to Lazić nešto posebno dobar defanzivac? Samo zato što ga ne vidimo previše u napadu, pretpostavit ćemo da igra dobru odbranu?

Vrabac i Durmo su znatno energičnija krila od njega i bolji defanzivci. On jeste nešto bolji šuter, ali je ipak pogodio jednu tricu u prvom krugu kvalifikacija. Koliko je i Vrabac. Ne bi ni Durmo manje u njegovoj minutaži.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.