Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 02 jan 2022, 22:46

E ako armenija ima povlastice onda ima svaka drzava na svijetu.JEdnostavno su nasi totalno nesposobni

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jan 2022, 01:33

MElloo je napisao/la:
02 jan 2022, 22:46
E ako armenija ima povlastice onda ima svaka drzava na svijetu.JEdnostavno su nasi totalno nesposobni
Imaju 2. najjaču dijasporu svijeta nakon židovske, nije mala stvar.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

sudac92
Postovi: 1367
Pridružen/a: 04 dec 2013, 02:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sudac92 » 04 jan 2022, 03:02

Garza trenutno, 1/3, protiv Giannisa i nije loše, ali sam očekivao više minuta nakon prošle partije

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 04 jan 2022, 18:47

Amsal Delalic usao u igru upravo za Igokeu protiv Oostendea
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la marlostanf1eld » 04 jan 2022, 19:21

Ethel je napisao/la:
04 jan 2022, 18:47
Amsal Delalic usao u igru upravo za Igokeu protiv Oostendea
Cudi me, u zadnje vrijeme dobija sve manje minuta u razvojnoj ekipi kod onog ludjaka Kecmana


lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 05 jan 2022, 19:22

Steta Sto ovaj Durmo nema shut,bio bi dosta koristan U modernoj kosarci.

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1142
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la theKuPuS » 05 jan 2022, 19:50

Svašta zanimljivo u ovom članku

Je li ovo malo pretjerivanje?
“Kad bi se svi najjači sastali, znači, da su na okupu Juka, Musa, onda onaj plej iz Mostara što se zavadio sa Savezom (Nemanja Gordić, o.pa.), a koji je sjajan igrač, uz, naravno, Luku i Amara, da se makar jednom od njih ukine zvjezdica naturaliziranog igrača, odgovorno tvrdim da bismo imali reprezentaciju za medalju na Evropskom prvenstvu”, kaže Teoman Alibegović u ekskluzivnom intervjuu za InfoRadar.
A za Halilovića kaže ovo, za što se slažem.
...a izuzetno mi se dopada Miralem Halilović. Dečko je kao violina, ima izuzetnu tehniku. Evo, sad mu nudim da ga uhvatim dva mjeseca, napravio bih igrača, ne mogu reći za NBA, jer već ima možda previše godina za Ameriku, ali mislim da bi komotno mogao igrati u Euroligi, u svakom euroligaškom timu”

Nama je ovdje ipak najzanimljivije ovo:
“Gledajte slučaj Amara. Njegovi roditelji su Bosanci, rođeni su u Bosni i sad neko kaže da on nije Bosanac samo zbog toga što je mene karijera vodila u inozemstvo i što je Amar igrom slučaja rođen u SAD-u? Amar je američko državljanstvo dobio samo po tome što je rođen tamo, ali niti je želio niti igrao za drugu reprezentaciju osim za BiH. I sad treba da ispašta zbog toga što pasoš nije uzeo u 16. već u 18. ili 19. godini? Mi ćemo definitivno pokrenuti proces pred FIBA-om, koja je već jednom razmatrala njegov predmet. Po nekim ljudima je moguće, po drugima nije, ali hajde da još jednom logički sve sagledamo. Ako postoje dokazi da su mu oba roditelja rođena u BiH, ako on govori naš jezik, nikad nije igrao za drugu državu… kakvu ulogu teba da igra činjenica kad je izvadio pasoš? Shvatam da je FIBA u burnim vremenima morala negdje da presječe, odredi neku granicu, ali zašto BiH ponovo da ispašta najviše od svih država bivše Jugoslavije. Jedino Bosanci i njihova djeca, koji su raseljeni u ratu i trpili najviše, ne mogu igrati za svoju državu?”, pita se Alibegović.



Amarov cilj je da kao familija to uradimo, da uz saradnju s našim košarkaškim savezom i nadležnim državnim ministarstvom napišemo pismo FIBA-i, prikažemo činjenično stanje i zatražimo od komisije FIBA-e da kaže da li je sve što smo naveli logično ili ne. Mogu Vam otkriti da sam na tu temu razgovarao i sa generalnim sekretarom FIBA Evrope Kamilom Novakom, kojeg poznajem još od igračkih dana”, kaže Teoman Alibegović.


Sad bi ovaj članak trebao popratiti razgovor sa Teletovićem, i to otvoreni. Pitati ga šta konkretno radi po ovom pitanju.

Ali on je zauzet drugim stvarima...

filip13
Postovi: 38037
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 05 jan 2022, 19:53

mislim da pretjeruje kad priča o medalji,nemamo kvalitete ni blizu za to,i u tom nekakvom sastavu u kojem vjerovatno nećemo nikad igrati,sa robersonom,garzom,alibegovićem,gordićem,ta dva beka će imati 34 godine u vrijeme eurobasketa

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la babino » 05 jan 2022, 20:01

ja sam ovo preveo kao da se on nada da ce sejla srediti pasos garzi, da bi gordic trebao igrati playa, a amar igrati kao naturalizovani:-)

filip13
Postovi: 38037
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 05 jan 2022, 20:12

i u tom slučaju nema robersona

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la babino » 05 jan 2022, 20:15

filip13 je napisao/la:
05 jan 2022, 20:12
i u tom slučaju nema robersona
to i pisem:-)

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tiktaktoe » 05 jan 2022, 21:50

theKuPuS je napisao/la:
05 jan 2022, 19:50
Svašta zanimljivo u ovom članku

Je li ovo malo pretjerivanje?
“Kad bi se svi najjači sastali, znači, da su na okupu Juka, Musa, onda onaj plej iz Mostara što se zavadio sa Savezom (Nemanja Gordić, o.pa.), a koji je sjajan igrač, uz, naravno, Luku i Amara, da se makar jednom od njih ukine zvjezdica naturaliziranog igrača, odgovorno tvrdim da bismo imali reprezentaciju za medalju na Evropskom prvenstvu”, kaže Teoman Alibegović u ekskluzivnom intervjuu za InfoRadar.
A za Halilovića kaže ovo, za što se slažem.
...a izuzetno mi se dopada Miralem Halilović. Dečko je kao violina, ima izuzetnu tehniku. Evo, sad mu nudim da ga uhvatim dva mjeseca, napravio bih igrača, ne mogu reći za NBA, jer već ima možda previše godina za Ameriku, ali mislim da bi komotno mogao igrati u Euroligi, u svakom euroligaškom timu”

Nama je ovdje ipak najzanimljivije ovo:
“Gledajte slučaj Amara. Njegovi roditelji su Bosanci, rođeni su u Bosni i sad neko kaže da on nije Bosanac samo zbog toga što je mene karijera vodila u inozemstvo i što je Amar igrom slučaja rođen u SAD-u? Amar je američko državljanstvo dobio samo po tome što je rođen tamo, ali niti je želio niti igrao za drugu reprezentaciju osim za BiH. I sad treba da ispašta zbog toga što pasoš nije uzeo u 16. već u 18. ili 19. godini? Mi ćemo definitivno pokrenuti proces pred FIBA-om, koja je već jednom razmatrala njegov predmet. Po nekim ljudima je moguće, po drugima nije, ali hajde da još jednom logički sve sagledamo. Ako postoje dokazi da su mu oba roditelja rođena u BiH, ako on govori naš jezik, nikad nije igrao za drugu državu… kakvu ulogu teba da igra činjenica kad je izvadio pasoš? Shvatam da je FIBA u burnim vremenima morala negdje da presječe, odredi neku granicu, ali zašto BiH ponovo da ispašta najviše od svih država bivše Jugoslavije. Jedino Bosanci i njihova djeca, koji su raseljeni u ratu i trpili najviše, ne mogu igrati za svoju državu?”, pita se Alibegović.



Amarov cilj je da kao familija to uradimo, da uz saradnju s našim košarkaškim savezom i nadležnim državnim ministarstvom napišemo pismo FIBA-i, prikažemo činjenično stanje i zatražimo od komisije FIBA-e da kaže da li je sve što smo naveli logično ili ne. Mogu Vam otkriti da sam na tu temu razgovarao i sa generalnim sekretarom FIBA Evrope Kamilom Novakom, kojeg poznajem još od igračkih dana”, kaže Teoman Alibegović.


Sad bi ovaj članak trebao popratiti razgovor sa Teletovićem, i to otvoreni. Pitati ga šta konkretno radi po ovom pitanju.

Ali on je zauzet drugim stvarima...
Boli mirzu urac, ima većih problema.

Veceg boliurca bh.kosarka nije vidjela.
Vrabac kriminalac

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 06 jan 2022, 07:27

Garzi minutazu uzeo nedraftovani ruki (Potter). Generalno je sigurno losiji kosarkas od njega, ali se krece neuporedivo bolje i glavu dajem da ga samo zbog toga koristi ispred Luke.

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la RoninX » 06 jan 2022, 13:48

ne znam kako campari uspjeva biti ovako los. sramota je ovo sto on pruza. iznenadjenje je tim vece jer ovakve partije dolaze nakon sasvim solidne lanjske sezone.

ovo ljeto ga sigurno ceka nogobulj, pa ce opet u humanitarnu organizaciju Sparse da nekom zauzima mjesto, kao sto to radi i kolega mu Buza.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 06 jan 2022, 16:46

Ghuraba je napisao/la:
06 jan 2022, 07:27
Garzi minutazu uzeo nedraftovani ruki (Potter). Generalno je sigurno losiji kosarkas od njega, ali se krece neuporedivo bolje i glavu dajem da ga samo zbog toga koristi ispred Luke.
Koga bi ti uzeo U Modernoj kosarci ;)

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 06 jan 2022, 19:47

lumani je napisao/la:
06 jan 2022, 16:46
Ghuraba je napisao/la:
06 jan 2022, 07:27
Garzi minutazu uzeo nedraftovani ruki (Potter). Generalno je sigurno losiji kosarkas od njega, ali se krece neuporedivo bolje i glavu dajem da ga samo zbog toga koristi ispred Luke.
Koga bi ti uzeo U Modernoj kosarci ;)
Pa naravno da se sad tezi brzim i pokretljivijim centrima, ali kad imas nekog od 210 cm ko odlicno sutira s distance i ko je istovremeno dominantan na niskom postu - onda to ne mozes zanemariti (pogotovo u Evropi gdje se igra sporija kosarka s puno pozicionih napada). Dzaba Halilovicu nevjerovatna pokretljivost kad bazen ne moze pogoditi.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 06 jan 2022, 22:51

Ghuraba je napisao/la:
06 jan 2022, 19:47
lumani je napisao/la:
06 jan 2022, 16:46
Ghuraba je napisao/la:
06 jan 2022, 07:27
Garzi minutazu uzeo nedraftovani ruki (Potter). Generalno je sigurno losiji kosarkas od njega, ali se krece neuporedivo bolje i glavu dajem da ga samo zbog toga koristi ispred Luke.
Koga bi ti uzeo U Modernoj kosarci ;)
Pa naravno da se sad tezi brzim i pokretljivijim centrima, ali kad imas nekog od 210 cm ko odlicno sutira s distance i ko je istovremeno dominantan na niskom postu - onda to ne mozes zanemariti (pogotovo u Evropi gdje se igra sporija kosarka s puno pozicionih napada). Dzaba Halilovicu nevjerovatna pokretljivost kad bazen ne moze pogoditi.

dobro ne moze bazen pogoditi,ali zato istrci 3,4 kontre ;) Ante Zizic je najbolji primjer.Meni je zao malog Durme zbog shuta njemu je vise potreban,stvarno steta.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tiktaktoe » 07 jan 2022, 10:40

RoninX je napisao/la:
06 jan 2022, 13:48
ne znam kako campari uspjeva biti ovako los. sramota je ovo sto on pruza. iznenadjenje je tim vece jer ovakve partije dolaze nakon sasvim solidne lanjske sezone.

ovo ljeto ga sigurno ceka nogobulj, pa ce opet u humanitarnu organizaciju Sparse da nekom zauzima mjesto, kao sto to radi i kolega mu Buza.
Campara je najgori igrač abe
Vrabac kriminalac


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.