Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 22 avg 2019, 21:17

Srđan Kočić ---> Igokea
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 26 avg 2019, 15:01

Nedim Buza }
Imran Polutak } SPARSI
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 26 avg 2019, 16:28

bolje bi bilo da je buza zavrsio u ambicioznoj slobodi...sparsi su propoa projekat...nije ih stid ushiceno objavit da je vrabac produzio ugovor,kao da je rijec o vanserijskom igracu a ne cjepanici koja ne bi smjela igrat ni u igmanu s ilidze

buzi je repka sjebala karijeru, a niko se nije ni pocesao....mislite o tome

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 26 avg 2019, 17:25

Ambicioznost Slobode je itekako upitna i ovo sto oni godinama imaju u Tuzli uopste nije projekat. Igrom slucaja su dobili tu pozivnicu jer su mnogi otkazali i treba sacekati bar do Nove godine da se vidi hoce li prezivjeti. Buzi je najvaznije da nekako ozivi karijeru, a manje je bitno da li ce u Slobodi ili Sparsima imati svojih 25 minuta. Ja nisam siguran da je on trenutno kvalitetan i sposoban za tu minutazu, mada se potajno nadam da jeste. Bilo kakva statistika s dvocifrenim brojem poena za njega bi bila uspjeh. Sto se tice Vrabca, on sigurno moze biti od koristi na tom nivou. Na stranu sto u reprezentaciji uglavnom samo smeta i pravi gluposti, ali za takmicenja koja ce Spars igrati je sasvim dobar. Trbic je prosle godine dosta lose vodio ekipu, pravio je neke glupe rotacije i bukvalno se nije znalo ni ko pije, ni ko placa. Svaku utakmicu je pocinjao s novom petorkom i minutazu bi svaki put drugacije raspodjeljivao. Ako trener dobro poslozi ekipu i nadje pravu ulogu svakom kosarkasu, Vrabac tu sigurno moze pomoci. Na njemu nije da svaki drugi napad drzi loptu u rukama po 15 sekundi jer ce uzeti (i profulati) pet trojki i izgubiti isto toliko lopti, ali dobra defanziva, te poneka izolacija i cesta utrcavanja po ceonoj liniji u napadu su stvari koje on moze dobro odraditi.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 26 avg 2019, 17:30

Vrabac, Buza, Gegić, Čampara...svi se vratiše u Bosnu i Hercegovinu, vjerovatno će i Sikiraš kroz pola godine ili godinu.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 26 avg 2019, 19:51

Vrabac, Buza i Durmo...znaci da se Ilic i mali Micic mogu pozdravit s minutazom.....ako Ilic sa 19 godina nije bolji od Vrabca nek se ubije....a mislim da jeste bolji suter i da treba minute da vidimo ima li kvalitet za nesto vise. tu se vidi nedostatak vizije kod sparsa koji nastavljaju jahat vrabca i ostale kamenjare.....nemojte mi molim vas hvalit vrabcevu odbranu...on i gegic su dokaz da nijedna ekipa nece trpit igraca koji nije u stanju proturit loptu kroz kos....dakle njihova odbrana ne moze opravdat igru 4 na 5....zato su obojica skartirana iz Aba lige

ne znam ko je trenutni bolji ili ambicizioniji od sparsa i slobode ali bi mi draze bilo da se sloboda uzdigne i da na valu te euforije postanu klub u kojem ce neki bh reprezentativci dobiti sansu odnosno biti razvijani....sparsi su propao projekat jer nemaju navijacku bazu....zato bi im bolje bilo prodavat nove biberovice nego ganjat takmicarske ambicije koje redovno neslavno zavrse

kad vec pomenuh ....onaj **** ligata spinuje i pise nove hvalopsjeve za teletovica na jednom drugom portalu,potpisan tudjim imenom......zalosno na sta je mirza spao, da mu ovaj kicos spasava ugled nakon sto su sve omladinske selekcije potonule u nizi rang.....po mom misljenju jedini nacin da on sapere ugled koji tone u sunovrat jeste da obrlati biberovice.....a posto se mirza vadi krilaticom da je nerad najbolji rad, i da ko nece igrati-ne mora, od toga nema nista.....uporedite njega i rakocevica koji je poklopio citavu R.šumsku i koji odgovara na poruke forumasa bojde

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 26 avg 2019, 21:07

Durmo je napustio klub, a umjesto njega je dosao Muratovic. Ilic ce po svemu sudeci izvisiti, jedino ostaje nada da ce dobiti neku minutazu jer igraju dva takmicenja (plus kup). Cinjenica je da je Vrabac ofanzivno krampa, ali to se ne trpi samo u jacim ligama. Liga12 i ABA2 to nisu (svaka ekipa tog ranga ima bar jednog ciglarosa) i zato on tu moze biti itekako koristan, ali sve zavisi kakvu ulogu ce mu trener dodijeliti. On lider s ovakvim napadackim arsenalom ne moze biti, a Trbic je to od njega ocekivao i kasno shvatio da ocekuje previse.

Nece Mirza apsolutno nista uraditi, niti mu je stalo da se bilo sta promijeni. On je nevidjeno sebicna osoba, koju ne interesuje nista u cemu ne vidi svoju licnu korist. Ja sam se nadao da ce Colan odradjivati te stvari, a da cemo na racun Teletovicevog ugleda dobijati pare od sponzora. Medjutim, ni jedan, ni drugi zasad apsolutno nista nisu uradili.

Nije valjda da Rakocevic pise po nekim forumima, ili si mislio da Bojdi odgovara na mailove? :lol:

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 26 avg 2019, 22:32

bojdo i serbianhoops mu rade skauting za rs i imaju kanal komunikacije...ili mislis da rakocevica toliko zanimaju djeca u rs da licno dolazi

ova dva cetnika su toliki mrzitelji BiH da su danima kukali kako se desilo da gordic zaigra za BiH...i neki drugi nebitni igraci
Sparsi vise zadugo nece prodati igraca za dobre pare....jer ako si talenat moras igrat sa 17-18 godina.....oni su pogubljeni izmedju takmicarskih i razvojnih ambicija i zato ce izvisit na oba fronta....koga briga za ligu 12 ako ne igras Aba ligu....vrabac je trebao preselit u strucni stab. nemam nista protiv momka ali stvarno ga je muka za gledati na parketu, a povrh svega koci razvoj drugih... neka mu izmisle funkciju u klubu i povuku broj kao legendi kluba

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 27 avg 2019, 00:28

Znam da je Bojdo bio aktivan na svim mogucim forumima, dok sam i sam to puno intenzivnije pratio. Mislio sam da je on zapravo taj serbianhoops, ali eto izgleda da ne radi sve sam. Znam i da imaju neku komunikaciju sa srbijanskim savezom, ali sam na osnovu tvoje zadnje recenice pomislio da se i sam Rakocevic aktivno ukljucio u diskusije na nekom forumu. Sjecam se kad je Aco Petrovic nekad harao po hrvatskim forumima. :lol: U svakom slucaju, mene ti cetnicki lobiji uopste ne pogadjaju, jer mi nije drago da u nasim reprezentacijama igraju Srbi koji nemaju ni minimum ljubavi prema ovoj zemlji. Najveci problem su ove nase glavonje iz saveza, koje ni prstom nisu mrdnule da bar nesto bude od ove nase djece. Mi smo od naredne godine u svim mogucim uzrastima i muskih i zenskih selekcija u B diviziji... :crazy:

Slazem se vezano za ovaj raskorak Sparsa izmedju takmicarskih i razvojnih ambicija. Problem je sto oni i pokupe tu talentovanu djecu iz drzave i s njima se bez problema prosetaju do tih nekakvih titula i trofeja, a realno ih ne nauce ni osnovama kosarke. Konkurencija je ocajna, sve druge ekipe imaju smijesne rostere i onda se Sparsovci busaju u prsa tim rezultatima, a imaju talente koji ni Ligu12 nece moci igrati. Eto na primjer Karic, Tiganj, Radak, Huseinspahic..., sve su to njihove glavne uzdanice i djeca iz startnih petorki, a bukvalno nikakvog kvaliteta u njima nema. Radak je jos od pionirskih dana imao nekakve tripl-dabl ucinke, a danas ni slobodna bacanja na 50% ne moze da izgura. Uostalom, vidjeli smo na prvenstvu B divizije koliko je dobar. Samo jos jedan Vrabac u najavi...

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 28 avg 2019, 13:15

Lakersi ovim kompletirali svoj roster, Draško-Howaed-McGee pristujna unutrašnja linija, dok će Hasandić tražiti svoju priliku pored Greena-Bradleya-KCPa.
Sretno!

https://sportsport.ba/kosarka/drasko-al ... ima/331387
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 28 avg 2019, 19:10

Campara, Gegic --> SLoboda
Buza, Memic, Polutak, Muratovic ---> Spars
Zahiragic ---> Novi Pazar
Milicevic ---> Slovenia (Slovenija)
Loncar ---> Zabok (Hrvatska)
Hasandic ---> Lakers (Švicarska)
Durmo ---> Prievidza (Slovačka )
Tomic ---> Akademik (Bugarska)
Lazic ---> Primorska ( Slovenija)
Gordic ---> Partizan ( Srbija)
Suljo ---> Bilbao ( Španija)
Sehic ----> Geneve Lions ( Švicarska )
Sejfic ---> Sutjeska ( Crna Gora )
Matkovic ---> OKK Beograd ( Srbija )
Karahodzic ---> Estela ( Španija, treca liga )
Mutic ---> Gipuzkoa ( Španija, druga liga )
Djedovic ---> Huesca ( Španija, druga liga )
Kameric ---> Bernau ( Njemačka, treca liga
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la cavendish » 28 avg 2019, 19:59

Bassha je napisao/la:Campara, Gegic --> SLoboda
Buza, Memic, Polutak, Muratovic ---> Spars
Zahiragic ---> Novi Pazar
Milicevic ---> Slovenia (Slovenija)
Loncar ---> Zabok (Hrvatska)
Hasandic ---> Lakers (Švicarska)
Durmo ---> Prievidza (Slovačka )
Tomic ---> Akademik (Bugarska)
Lazic ---> Primorska ( Slovenija)
Gordic ---> Partizan ( Srbija)
Suljo ---> Bilbao ( Španija)
Sehic ----> Geneve Lions ( Švicarska )
Sejfic ---> Sutjeska ( Crna Gora )
Matkovic ---> OKK Beograd ( Srbija )
Karahodzic ---> Estela ( Španija, treca liga )
Mutic ---> Gipuzkoa ( Španija, druga liga )
Djedovic ---> Huesca ( Španija, druga liga )
Kameric ---> Bernau ( Njemačka, treca liga
Neka nam je Bog na pomoći jer ako budućnost naše reprezentacije ovisi o ovim momcima onda i nije nešto previše svjetla. Nisu to više mladi momci pa da se očekuju neki drasticni isokoraci u karijeri, naprotiv većina njih su već formirani i u najboljim godinama igrači.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 30 avg 2019, 00:29

cavendish je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Campara, Gegic --> SLoboda
Buza, Memic, Polutak, Muratovic ---> Spars
Zahiragic ---> Novi Pazar
Milicevic ---> Slovenia (Slovenija)
Loncar ---> Zabok (Hrvatska)
Hasandic ---> Lakers (Švicarska)
Durmo ---> Prievidza (Slovačka )
Tomic ---> Akademik (Bugarska)
Lazic ---> Primorska ( Slovenija)
Gordic ---> Partizan ( Srbija)
Suljo ---> Bilbao ( Španija)
Sehic ----> Geneve Lions ( Švicarska )
Sejfic ---> Sutjeska ( Crna Gora )
Matkovic ---> OKK Beograd ( Srbija )
Karahodzic ---> Estela ( Španija, treca liga )
Mutic ---> Gipuzkoa ( Španija, druga liga )
Djedovic ---> Huesca ( Španija, druga liga )
Kameric ---> Bernau ( Njemačka, treca liga
Neka nam je Bog na pomoći jer ako budućnost naše reprezentacije ovisi o ovim momcima onda i nije nešto previše svjetla. Nisu to više mladi momci pa da se očekuju neki drasticni isokoraci u karijeri, naprotiv većina njih su već formirani i u najboljim godinama igrači.

Ovo je nasa realnost.
Ovi momci ( jedino je status Gordica upitan ) + Atic, Halilovic, Kamenjas i Amer ( koji jos nije nasao novi tim) ce igrati u ovim kvalifikacijama.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 01 sep 2019, 05:46

Muhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima, a eto trenutno igra u boljem klubu i ligi nego 90% reprezentacije.

Bilbao jučer igrao prijateljsku, nije nastupao Sulejmanović.

Borac Čačak dobio Novi pazar 67-60, Alikadić 6 poena.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 01 sep 2019, 13:25

Ethel je napisao/la:
Bilbao jučer igrao prijateljsku, nije nastupao Sulejmanović.
Suljo je nedavno operisao šaku i propusti ce pripreme mozda cak i pocetak sezone
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 01 sep 2019, 14:51

Bassha je napisao/la:
Ethel je napisao/la:
Bilbao jučer igrao prijateljsku, nije nastupao Sulejmanović.
Suljo je nedavno operisao šaku i propusti ce pripreme mozda cak i pocetak sezone
Nisam to znao...steta.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 01 sep 2019, 21:18

Ethel je napisao/la:Muhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima
Tek sad kad vidjeh sliku Muhe opet poslije dugo vremena skontah da me Zahiraga na njega podsjeca ... :mrgreen:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bombaysaphire » 02 sep 2019, 01:35

DaVinci je napisao/la:
Ethel je napisao/la:Muhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima
Tek sad kad vidjeh sliku Muhe opet poslije dugo vremena skontah da me Zahiraga na njega podsjeca ... :mrgreen:

Igrao sam ovo ljeto par termina sa njim , nema šta, lik je zvijer. Samo da je imao jačeg/boljeg menadžera, igrao bi redovno Euroleague.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 02 sep 2019, 06:27

Ethel je napisao/la:Muhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima, a eto trenutno igra u boljem klubu i ligi nego 90% reprezentacije.

Bilbao jučer igrao prijateljsku, nije nastupao Sulejmanović.

Borac Čačak dobio Novi pazar 67-60, Alikadić 6 poena.

Muha je sam odustao od repke ;) Igrao je on uvijek u solidnim ekipama.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 02 sep 2019, 12:23

moze mijenjati ovog amerikanca uci sa klupe i uvezat par trica...na rosteru sa gomilom kamenjara i onih koji sumnjaju u svoj sut, svakako da bi imao mjesta ako zeli....takodjer moze napavit separaciju od cuvara sto campara nazalost ne moze. ako je hrvatska jahala stipcevica, ne znam kako Muha ne bi imao mjesta na nasem rosteru....imao je mislim sukob sa vujosevicem, sad je vedran tu....treba vidjeti kako stoje stvari, postoji li interes....

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.