Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Sarmica » 26 okt 2022, 08:27

lumani je napisao/la:
26 okt 2022, 00:18
L-Train je napisao/la:
25 okt 2022, 21:38
Ovi nasa trojica u eurocupu kako god Buducnost odigrala pobjedila,izgubila vazda su medju najgorim.
ima Bosnjo i za to izgovor,

1.Trener.2.Igraci sebicni . :mrgreen:

Lazic je napravio transfer Zivota.Kameni jos treba da doda neke stvari ,inace nece dalje.Ata nas dobri'dobro mu je :!: 'posao je dobar a para laka.
Ma ja, Ataman, Veljko, Zdovc....

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 26 okt 2022, 11:39

pa poenta je prvo šta smatraš pod terminom Evroligaški igrač? Postoje dvije verzije.


Prvo, evroligaški igrač koji to može biti u bar 12 od 18 klubova Evrolige. To je igrač koji ima i tijelo i skill na potrebnom nivou, i gdje god da ga baciš, on će pronaći svoje mjesto. Johannes Voigtman može biti dobar i kao prva opcija, i kao igrač zadatka, može i na 4 i na 5, može fizički sačuvati Jokića, može pogađati trice sa 7 i po metara, može i u TAU, može i u CSKA. Dakle, to je evroligaški igrač kao beton.

A ima drugu, da kažemo formalnu definiciju, da si evroligaški igrač ako zaigraš neki minut u EL :D , ali pitanje je ima li tu nekog ozbiljnog mjesta. To su npr. igrači koji taj status imaju kao klupske legende, kakvi su npr. Petar Božić, Rafa Martinez, Branko Lazić, Guy Pnini... Da, oni su super, dobri, korisni igrači, ali samo u okviru tog jednog sistema, niko drugi se ne otima za njih, niti bi bilo koji drugi klub iz njih izvukao doprinos kakav daju svom orginalnom klubu.

Postoji i druga verzija, kada je neki igrač miljenik određenog trenera, gdje sam taj trener zna da određene specifične stvari može izvući iz njega, pa tako dobije mjesto u EL iako to nijedan drugi trener iz Evrolige ne vidi u njemu. Tako je npr. Trinchi sa sobom poveo Waldena u Bayerna da igra full court press, tako je nekad davno Duda doveo za sobom u Oly Marka Kešelja da i sa njim u finalu osvojio EL...




Stoga, što se tiče Kamenjaša, da, naravno da može postati Evroligaški igrač, ali vrlo vjerovatno neka od ovih verzija, gdje recimo ima trenera koji mu bezrezervno vjeruje i vidi ga u određenoj specifičnoj ulozi. Ova gornja uloga, klasičnog EL igrača, ipak malo teže.

Avatar
L-Train
Postovi: 18289
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la L-Train » 26 okt 2022, 15:35

Sarmica je napisao/la:
26 okt 2022, 08:27
lumani je napisao/la:
26 okt 2022, 00:18
L-Train je napisao/la:
25 okt 2022, 21:38
Ovi nasa trojica u eurocupu kako god Buducnost odigrala pobjedila,izgubila vazda su medju najgorim.
ima Bosnjo i za to izgovor,

1.Trener.2.Igraci sebicni . :mrgreen:

Lazic je napravio transfer Zivota.Kameni jos treba da doda neke stvari ,inace nece dalje.Ata nas dobri'dobro mu je :!: 'posao je dobar a para laka.
Ma ja, Ataman, Veljko, Zdovc....
Nek si ti nabrojao Musine trenere :lol:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la babino » 26 okt 2022, 16:09

yebo li mu Musa tetku, ne moze bez njega:-)

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Sarmica » 26 okt 2022, 17:09

babino je napisao/la:
26 okt 2022, 16:09
yebo li mu Musa tetku, ne moze bez njega:-)
Popušiš Musi!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la babino » 26 okt 2022, 18:29

Sarmica je napisao/la:
26 okt 2022, 17:09
babino je napisao/la:
26 okt 2022, 16:09
yebo li mu Musa tetku, ne moze bez njega:-)
Popušiš Musi!
evo ga, nije vise fin:-)
djubre podmuklo:-)

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 26 okt 2022, 20:21

babino je napisao/la:
26 okt 2022, 16:09
yebo li mu Musa tetku, ne moze bez njega:-)
Dokazao je da nema pojma ;na Ignoru je :mrgreen: a Musa se popisao po njemu.

Larys
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 sep 2022, 23:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Larys » 27 okt 2022, 17:28

Penava je trebao potpisati ugovor sa Borcem iz Cacka ali je propalo u zadnji trenutak tj nakon razgovora sa trenerom Marinovicem nisu se mogli dogovoriti oko nekih detalja. Pored toga je odbio ponude Zadra, Derbya i jednu iz druge lige Spanije. Nedavno je promjenio menadžera umjesto Sase preuzeo ga je neki Grk :urnebes: ne znam kako se zove

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 28 okt 2022, 01:37

Larys je napisao/la:
27 okt 2022, 17:28
Penava je trebao potpisati ugovor sa Borcem iz Cacka ali je propalo u zadnji trenutak tj nakon razgovora sa trenerom Marinovicem nisu se mogli dogovoriti oko nekih detalja. Pored toga je odbio ponude Zadra, Derbya i jednu iz druge lige Spanije. Nedavno je promjenio menadžera umjesto Sase preuzeo ga je neki Grk :urnebes: ne znam kako se zove
Ako je odbio Zadar i pogotovo SC Derby, onda je on 'lud'. Bolje je godinu dana igrati aba ligu bez marke, nego 3 godine belgijsku ligu. Naravno, pod uslovom da imas kvalitet i da je samo pitanje vremena kad ces odraditi sezonu kako treba i skrenuti paznju na sebe. Svaki nas mladi kosarkas koji je zaobisao aba ligu - ili je skroz propao (Sikiras je najbolji primjer toga, mada i svi ostali koji su kao tinejdzeri zavrsili u Spaniji), ili se morao vratiti i proci kroz nju (Gegic, Atic itd). Oni koji su bili pametni i isli korak po korak, 'ispostovani' su do kraja i ostali su na kosarkaskoj mapi. Najbolji primjer toga je Aleksandar Lazic, koji je evo dogurao do trece najjace ekipe, a Sikiras je bio 10x talentovaniji od njega. Drago mi je da i Kamenjas slijedi taj put.

Sto se tice Penava, on vec 4-5 godina stagnira ili lagano nazaduje i nije vise u prilici da bira. Nakon koledza mu se nije svidjala opcija da ide u Igokeu ili Partizan, pa se preracunao i uzeo preliki zalogaj. Evo sad 4 godine nakon toga, ponovo je previse pametovao i to ga je dovelo u nonejm klub da igra nonejm ligu (ako je istina sve to sto pises). Momak je za 4 sezone s 35% suta za 3 spao na 20%, nije dobio gram misicne mase, nije naucio da ne napravi 3 prekrsaja samo sto kroci na parket itd, itd. Ima odlicnu visinu i raspon ruku, bio je ozbiljan potencijal i mogao je napadati s visokog i niskog posta + sut s (polu)distance. Odnosno, mogao je postati 10x kompletniji igrac od Miralema Halilovica, ali ocigledno nije dovoljno radio. Drag mi je momak i od sveg srca mu zelim da izdominira ovom nasom ligom i da mozda vec na polusezoni ode u jaci klub (ako ima takvu opciju u ugovoru). Potrebno mu je da se resetuje kao Musa, da ovu trenutnu situaciju shvati kao nesto najbolje za njega i da svima pokaze zasto je najzvucnije ime lige. Ne bi bilo lose ni da odradi cijelu sezonu tu, da ostvari vrhunske brojke, popravi neke segmente u igri, naljeto 'popravi' tijelo i onda u aba ligu. Ubijedjen sam da je ta liga kljucni korak za svakog naseg kosarkasa.

Larys
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 sep 2022, 23:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Larys » 28 okt 2022, 06:23

Navodno je i u Monsu bio nezadovoljan statusom i minutazom . Vratio se u Slaviju da bi bio blize porodici, da odrzava formu dok trazi inostrani angazman. Ne vjerujem da ce dugo ostati pogotovo ne cijelu sezonu. Zvali su ga iz Sparsa, Slobode i Bosne ali sve je to iz tog razloga odbio. Valjda zna sta radi, ima dobrog menadžera tako da ne sumnjam da ce dobiti dobar inozemni angazman.

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la forgempp » 31 okt 2022, 19:28

Ghuraba je napisao/la:
31 okt 2022, 13:33
dobar ovaj Haris Del Alic (kako izgovaraju AS komentatori) u odbrani, steta sto je u napadu beskoristan.
Sta ti mislis o njemu u kontekstu repke, s obzirom da si ga sigurno ispratio?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 31 okt 2022, 21:10

forgempp je napisao/la:
31 okt 2022, 19:28
Ghuraba je napisao/la:
31 okt 2022, 13:33
dobar ovaj Haris Del Alic (kako izgovaraju AS komentatori) u odbrani, steta sto je u napadu beskoristan.
Sta ti mislis o njemu u kontekstu repke, s obzirom da si ga sigurno ispratio?
Trebao bi se naci u rosteru sad kad nece biti Halilovica, mada bi vjerovatno imao mjesto i da je on tu. Njegov najveci problem je glava i nedostatak samopouzdanja. Mogao je napraviti puno vecu karijeru da je bio 'jaci' u glavi. Ima nestvarno dobre lateralne kretnje i generalno rad nogu, zato je veceras i izlazio onako cesto na Zvezdine bekove i bio odlican u tome. Moze napasti i licem i ledjima, ima solidan sut s distance, ali dzaba kad zablokira cim shvati koji nivo kosarke igra. Odradi on sve kako treba, dobrom ledjnom tehnikom dobije duel na low postu, ali onda profula cist zicer i samo se jos dodatno pogubi. Kad je bio u Slobodi, bez problema je zabijao po 20 poena Igokei (u zavrsnici prvenstva), ali zato kad igra u Igokei protiv tamo nekog Splita, on zbog treme i nesigurnosti postane nevidljiv u napadu. Naravno, uloge u jednom i drugom timu mu nisu iste, ali je opet nelogicno da ima toliki respekt prema protivnicima - kao da je nba u pitanju. Momak je na mjestu u svakom smislu, gledao sam ga puno puta i na basketu, ali je definitivno taj manjak samopouzdanja glavni razlog sto je ostao na tom nekom nivou aba2 lige. Sta bi tek bilo da mu se pruzi prilika u reprezentaciji, kad za protivnike ima vrhunske kosarkase... Da je u glavi Musa ili bar Vrabac ( :mrgreen: ), ubijedjen sam da bi bez problema vec godinama igrao u aba ligi. Ovako je rezerva nekakvom Tanaskovicu i vodonosa Igokeinim polovnjacima.

Btw, i ovaj Kondic mi se sve manje svidja. Frajer kako treba ni ne udje na parket, a vec ima 2-3 izgubljene lopte. Bajic momentalno pocne da divlja na klupi i odmah zove novog igraca da ga zamijeni. Jedino je dobro sto ima muda i sto ne gleda hijerarhiju na parketu, vec se odmah odlucuje na prodor ili se dize na sut. Mislim da je Gataric puno kompletniji od njega.

Larys
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 sep 2022, 23:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Larys » 01 nov 2022, 13:21

U ova dva dana ce biti objavljen skraceni spisak za kvalifikacije. Pojedini igraci su nezadovoljni Adisovim vodjenjem ekipe tu prije svega mislim na Sulejmanovića. Suljo ce biti na spisku ali se nece odazvati tj nece se pojaviti na okupljanju zakazanom za iducu sedmicu. Posto sam ja trol nemojte mi vjerovati :bih:

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la RoninX » 01 nov 2022, 18:46

Bezveze mi ovi baloni aba2 lige. Nikad docekat naredni krug. Cini mi se da su lani igrali po tri utakmice.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 01 nov 2022, 21:07

Larys je napisao/la:
01 nov 2022, 13:21
U ova dva dana ce biti objavljen skraceni spisak za kvalifikacije. Pojedini igraci su nezadovoljni Adisovim vodjenjem ekipe tu prije svega mislim na Sulejmanovića. Suljo ce biti na spisku ali se nece odazvati tj nece se pojaviti na okupljanju zakazanom za iducu sedmicu. Posto sam ja trol nemojte mi vjerovati :bih:
Sta mislis i da sam sebe banujesh kad vec trolash ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 01 nov 2022, 22:45

Atic odigrao nesto bolje a Kameni jos vidi Gobera ispred sebe.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 02 nov 2022, 21:04

Zna li se zasto nema Gegica veceras u rosteru, nije valjda i on povrijedjen?

U mecu Igokea - Bilbao, ne zna se ko je gori od nasih trenutnih (Sulejmanovic i Delalic) i potencijalnih reprezentativaca (Kondic i Maric).

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 03 nov 2022, 12:51

Selektor muške košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Adis Bećiragić odredio je uži spisak igrača na koje će računati u predstojećim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Mađarske i Francuske.

Pozivi su upućeni sljedećim košarkašima: John Roberson (Manisa, Turska), Sani Čampara (Zadar, Hrvatska), Edin Atić (Budućnost, Crna Gora), Amsal Delalić (Borac Banja Luka), Amar Gegić (Paris, Francuska), Aleksandar Lazić (Budućnost, Crna Gora), Kenan Kamenjaš (Budućnost, Crna Gora), Adin Vrabac (Mons, Belgija), Emir Sulejmanović (Bilbao, Španija), Zinedin Mulić (Spars), Obrad Tomić (Rapla, Estonija), Ajdin Penava (Slavija), Ismet Sejfić (Golden Eagle Ylli), Rijad Avdić (Spars) i Haris Delalić (Igokea).

Jusufa Nurkića i Džanana Muse nema zbog obaveza u NBA odnosno Euroligi, dok ovo okupljanje Miralem Halilović propušta zbog povrede.

Okupljanje reprezentativaca u Sarajevu počet će u nedjelju, 6. novembra, a očekuje se da ekipa bude kompletirana na večernjem treningu u ponedjeljak.

Podsjetimo, Zmajevi utakmicu protiv Mađarske igraju 11. novembra u dvorani Mirza Delibašić od 20 sati.

Avatar
donDondon
Postovi: 3432
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la donDondon » 03 nov 2022, 13:58

obrad tomic,**** te kosarko,ugasi se
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 03 nov 2022, 14:15

donDondon je napisao/la:
03 nov 2022, 13:58
obrad tomic,**** te kosarko,ugasi se

slika

Ismet Sejfic koji dominira ligom Kosova :rol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.