Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la jasko_juve » 31 avg 2018, 11:47

Ovo je odavno trebalo "pod ključ". Zatvori savez, pogasi klubove i to je to. Sta ce ti ovo blamiranje? Sta ce ti to da ti igraci posudjuju pare da platis hotel ili prevoz avionom, busem, konjskim kolima? Sto se blamirate? Ugasi rukomet, kosarku i to je to. Ja da sam na mjestu Nurkica i Muse nikad ne bi dosao u ovako rasulo. Zamisli dodjes iz uredjenog odnosno normalnog kluba i sredine u ovaj kokosinjac gdje se ne zna ni ko pije ni ko placa. I onda te neko proziva za neki patriotizam, kako ne volis kako ovo, ono. Dosta je vise spasavanja i slamki, prekini jednom, podvuci crtu, ugasi i ako dodju normalniji ljudi i normalniji sistem pokreni nesto. A naš svijet i mi svi pucamo od nekog samopouzdanja, vjecito u nekoj euforiji. Idemo, mozemo to, Finsku cemo tamo rasuti, kuci Ceska sanse nema, bla bla..Svaka cast svakom momku koji je dosao i zaigrao za ovu presmijesnu drzavu. Onaj ko ode, hvala mu sto je ikako bio na broju, da nas ima. Mensur ode 5 do 12, nikad nije bio neki strucnjak da se razumijemo, ali lik ode zaradit hljeb za porodicu i samog sebe. On nam sad kriv? Hehe smijesno je to sto smo se uopste doveli u tu situaciju da nam takav lik bude uopste u strucnom stabu repke. Trebao je ovdje ostati za neke smijesne pare i te iste pare cekati ko zna koliko vremena, jer pobogu si nije jos izglasano koliko para da ide savezu, al bice..Sve je tako kod nas, bice. STATI, pogledati realnost, zatvoriti i zahvaliti svima koji su ikako bili dio ovog cirkusa i "na guzove" sistema funkcionisanja!
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 31 avg 2018, 13:40

BaDa12 je napisao/la:Ima li ko od novinara da ovo malo pročešlja, skupi kakve izjave, da se ovo provjeri? Zar Siniša ne reče neki dan kako putuje za Beograd na sastanak sa selektorom, na kojem će biti i Menso?

EDIT:

Evo vidim da je radio Sarajevo objavilo https://www.radiosa.rajevo.ba/sport/kos ... uku/311245

Ništa, opet isto, presmiješno i žalosno, ali očito trebamo shvatiti da kult reprezentacije/ponos zbog dresa/borba za domovinu više ne postoji. Sve je izglednije da se niko ni nakog ne treba ljutiti, nego svako da treba tražiti svoje mjesto pod suncem, nebitno u kojoj branši se radi.

Što jednom pročitah, prekratak je život za Bosnu. :bih:
Pocnes crnit' Mensu zbog napustanja repke i onda procitas clanak gdje se on pravda i skontas da Menso, pored nas forumasa, ima i svoju vlastitu djecu koju mora svaki dan hranit' ... i onda Menso ti ispadne insan ... ne kosarkaski strucnjak, to nikako ... ali insan da ... :think:

U 2018-toj utakmice svih nasih repki trebaju se uzimati kao 2 sata prolaznog rijaliti entertejmenta ... malo gledas, malo komentarises, malo psujes, malo tugujes, malo radujes i cim sudija odsvira kraj prebacis na drugi kanal ili nastavis surfovat' web i k'o da nista nije bilo ... ko od nas ovdje to moze on je moderan i inteligentan navijac i ja ga :salut:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bhsport » 31 avg 2018, 13:46

Citao sam do ovog 'renomea'.
Cuj Menso i renome. :urnebes: :urnebes:
Ako djeci nije zaradio za one godine sto je u Bosni namlatio para ko pljeve i po Siriji onda nece ni u Honk Kongu odakle ce ga cim prije sutnuti i opet ce se grebati po KS BiH.
Helem, hvala Hong Kongu sto nam je pruzio sansu da ostanemo u igri za SP: :bih:
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sajo10 » 01 sep 2018, 20:02

slika

Nastavi niz :bih: :D
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 01 sep 2018, 20:10

sajo10 je napisao/la:slika

Nastavi niz :bih: :D
Radonjic :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 01 sep 2018, 20:12

Nemam sad neko vrhunsko misljenje o njemu ali je najbolje sto smo mogli izvuci u ovom svom belaju.

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hamzaTM87 » 02 sep 2018, 09:16

Jedna od najvećih prevara na ovim prostorima definitivno, ali samim tim idealna osoba da upotpuni rupu koja je nastala u putujućem cirkusu zvanom košarka u BIH...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la miky_hz » 02 sep 2018, 10:36

Bh. košarkaš Ajdin Penava, karijeru će nastaviti u Evropi, a u predstojećoj sezoni će igrati najjače klupsko takmičenje na Starom kontinentu – Euroligu.

21-godišnji centar je potpisao ugovor sa španskom Baskonijom, prenosi “****”.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 sep 2018, 10:37

Mislim da je odabrao dobar klub, mogao bi imati solidnu minutazu kao zamjena Toka

Ali steta sto ga nece biti u Novembru i Februaru :S
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la irfo » 02 sep 2018, 10:43

Bassha je napisao/la:Mislim da je odabrao dobar klub, mogao bi imati solidnu minutazu kao zamjena Toka

Ali steta sto ga nece biti u Novembru i Februaru :S
Daj Boze da on zaigra za njih, ja ko da gledam slijedi mu neka posudba u drugu ligu
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 sep 2018, 10:46

irfo je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Mislim da je odabrao dobar klub, mogao bi imati solidnu minutazu kao zamjena Toka

Ali steta sto ga nece biti u Novembru i Februaru :S
Daj Boze da on zaigra za njih, ja ko da gledam slijedi mu neka posudba u drugu ligu
Njima treba neki PF, imaju samo Shengeliu. Ponekad i Voigtmann igra na 4 ali on nije cetvorka. Tako da bi Penava tu trebao ostati ako bi se realizovalo ovo sto avaz pise
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 02 sep 2018, 10:53

E da mi je neko rekao da ce Penava imat bolju karijeru od Atića opalio bi mu šamar.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

MTH11
Postovi: 8
Pridružen/a: 16 mar 2018, 21:02
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MTH11 » 02 sep 2018, 11:02

Wandelanoite je napisao/la:E da mi je neko rekao da ce Penava imat bolju karijeru od Atića opalio bi mu šamar.
Nemoj prijatelju šamarati nego poželimo i jednom i drugom sve najbolje. Ajdinu na početku profesionalne karijere, a Atiću da što prije nađe novi angažman.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 02 sep 2018, 11:26

MTH11 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:E da mi je neko rekao da ce Penava imat bolju karijeru od Atića opalio bi mu šamar.
Nemoj prijatelju šamarati nego poželimo i jednom i drugom sve najbolje. Ajdinu na početku profesionalne karijere, a Atiću da što prije nađe novi angažman.
Dobro si napisao treba obojici zaželiti pocetak profesionalne karijere jer ovo što je atić radio do sada je sve sem profesionalno
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 02 sep 2018, 11:38

Atic je nesto kao Lovro Mazalin, za 2,3 godine ide u Sparse.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 02 sep 2018, 11:48

Ako Penava ima nešto na osnovu čega bi bio konstantno u 12 u ovakvom klubu, pa makar u prvoj sezoni bio i 12. igrač u rosteru, to znači da itekako posjeduje kvalitet. Moram biti skeptičan pa više očekujem da će biti kao Karahodžić u Unicaji, koji je redovno igrao na posudbi u 2. ili 3. ligi a znao uletiti u 12 Unicaje kada im je neki igrač povrijeđen.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 02 sep 2018, 11:58

lumani je napisao/la:Atic je nesto kao Lovro Mazalin, za 2,3 godine ide u Sparse.
Atic je po meni bio bolji nego mazalin, a kako je krenuo bice sretan ako zavrsi u sparsima
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 02 sep 2018, 12:52

nerminh74 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Atic je nesto kao Lovro Mazalin, za 2,3 godine ide u Sparse.
Atic je po meni bio bolji nego mazalin, a kako je krenuo bice sretan ako zavrsi u sparsima

Mah ko je bolji u 14, 15 godini ne igra neku ulogu, više mislim kako napreduju u seniorskoj košarci...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 02 sep 2018, 13:33

Bassha je napisao/la:
irfo je napisao/la: Daj Boze da on zaigra za njih, ja ko da gledam slijedi mu neka posudba u drugu ligu
Njima treba neki PF, imaju samo Shengeliu. Ponekad i Voigtmann igra na 4 ali on nije cetvorka. Tako da bi Penava tu trebao ostati ako bi se realizovalo ovo sto avaz pise
Kao sto kazes, oni trenutno u rosteru imaju tri petice (Poirier, Diop i Voigtmann) i samo Tornikea na cetvorci. Ako od visokih igraca dovedu samo Penavu, onda ce on sigurno imati solidnu priliku da igra. Ja sam inace maksimalno skeptican po pitanju svih tih nasih mladih igraca, ali nekako imam predosjecaj da bi on mogao uspjeti tamo. Penava definitivno zna igrati kosarku, samo je pitanje koliko ce uspjeti defanzivno zadovoljiti protiv mnogo snaznijih kosarkasa u ACB i EL. Raspored u ta dva takmicenja je bas zgusnut, tako da bi on vjerovatno imao neke minute cak i da dovedu jos jednu cetvorku u ekipu, a svakako bi bilo bolje da se to ne desi. Ja sam prizeljkivao da on ode u malo losiji tim Endesa lige, kako bismo ga imali i u reprezentaciji... :(

Btw, Campara se nesto slika u dresu Andorre, a sinoc na pripremnom mecu nije bio ni u rosteru. On nema nikakvu sansu za minutazu pored Albicyja i Ennisa, pa mi nije jasno zasto nije jos davno otisao na neku posudbu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 sep 2018, 13:36

Zvanicno :bih: :bih: :bih:
Sretnoo
slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.