Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la CashMan » 20 jun 2018, 02:32

Izgubili smo 30 razlike ovu zatvorenu pripremnu
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 20 jun 2018, 15:24

Centar Igokee Robert Rikić mogao bi uskoro dobiti dozvolu da zaigra za našu reprezentaciju.

– Papirologiju za Roberta Rikića smo kompletirali. Dobili smo i saglasnost Hrvatskog košarkaškog saveza, a nadamo se da će Rikić uskoro i dobiti zeleno svjetlo i da neće imati status naturalizovanog igrača, jer je rođen u BiH. Nažalost, na brzinu odlučivanja u FIBA-i ne možemo utjecati – kazao je Kovačević na kraju razgovora za Faktor.

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Sebulba » 20 jun 2018, 18:50

Još od zimus se zna koliko smo kratki sa rosterom i oni nisu mrdnuli svih ovih mjeseci, nego sada ganjaju dozvole, mi smo Rikića ovdje spominjali kad i kad, a oni mu uzeli sređivati papire "3 dana pred utakmicu" :clap:

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 21 jun 2018, 10:57

Zna li netko da li je tacna inf da je i Adnan Arslanagic na pripremam sa repkom ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 22 jun 2018, 06:28

Pip je napisao/la:da je Ajdinu minutaza koju je kloc iz Capljine imao dvije godine.....garantujem da bi puno vise pokazao....dragan ni u drugoj izraelskoj ligi nije briljirao

iskreno se nadam da ce ga neko draftovati na bazi njegove svestranosti i potencijala da sutira tricu....a ako ga odluce poslat na kaljenje u Evropu, samo se nadam da ce doci u sredinu gdje ce biti minuta...mozda bi mu Cibona dobro dosla, njima je svako ko moze hodat dobro dosao...pri odabiru sredine u evropi kes mu ne smije biti prioritet

jel i dalje smatras da je bolji ;)

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 22 jun 2018, 12:53

Večeras u 20 : 00 u Opatiji utakmica otvorena za gledatelje(plaćaju se karte :D ) u dvorani "Marino Cvetković" Hrvatska - Bosna i Hercegovina.

Fale nam praktično svi unutrašnji igrači, čak i do sada beskorisni Sulejmanović, je li ovo moguće :hmmmmm:

Je li prošao taj produženi odmor koji je zbog umora lično tražio Gordić ili će se i on tek pri povratku u BiH priključiti?
Košarkaška reprezentacija BiH večeras će imati posljednju provjeru pred nastavak kvalifikacija za Mundobasket protiv selekcije Hrvatske. Mladi bh. sastav će nasuprot sebe imati protivnika u čijem sastavu se očekuje da zaigraju NBA košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić.

Sedam dana uoči kvalifikacione utakmice protiv Francuske košarkaška reprezentacija BiH je i dalje nekompletna. Selektor Duško Vujošević trenutno u Opatiji radi u krnjem sastavu, a nešto bolju situaciju imaće po povratku iz Hrvatske (subota). Tada bi u Tuzli bh. košarkašima trebalo da se pridruže prije svega Elmedin Kikanović, Milan Milošević (žalio se na povredu), a posljednji se očekuje Džanan Musa zbog izlaska na NBA draft.

Uprkos izostancima i ne baš uobičajenom terminu za kvalifikacije, koji dosta remeti planove stručnom štabu, atmosfera u bh. taboru je sjajna. Svi su svjesni da ih u "Mejdanu" čeka težak zadatak protiv Francuske, koja bi u Tuzlu trebalo da stigne u moćnom sastavu prevođenom Nikolasom Batumom, Evanom Furnijeom i Nandom de Kolom.

"Svi koji su ovdje su dobro i zdravo. Radi se punom parom, a nekon povratka u Tuzlu vidjećemo kakvo je stanje sa ostalim igračima. U Opatiji smo sjajno primljeni i imamo vrhunske uslove za rad", kratko je iz Hrvatske raportirao Siniša Kovačević, direktor bh. reprezentacije, koji je potvrdio da se ekipi pridružio Markus Lončar.

Odranije je poznato da Vujošević u ovoj kvalifikacionoj akciji neće moći računati na Jusufa Nurkića, Ajdina Penavu, Andriju Stipanovića, Miralema Halilovića i Sanija Čamparu, a naknadno su pozvani Robert Rikić i Refik Bašić.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 22 jun 2018, 13:30

veceras sve ispod 40 razlike je uspjeh :lol: ...zao mi Dueta....samo jos sto nije poceo slati pozivnice momcima u kolicima
sinisa kovacevic i sejo bukvetina su uradili uzasan posao....nsiu imali rezervnu opciju ako adams otapadne.mogu se vadit koliko hoce ,njihov amaterizam bode oci i treba im se sjetit familije..

Penava se dobro zeznuo...tako je to kad pokupis lose savjete.....sredio bi mu Misko pik druge runde denvera, phile, oklahome ili feniksa 100%.ova agencija koja ga zastupa ocito nije tako jaka....steta za momka, trebao sepovuc s drafta kad nije dobio obecanje i onda bi mogao dogodine proci....
najbolje bi bilo kad bi zavrsio u Ciboni...minutazu bi imao sigurno

nisam upratio zasto je sulejmanovic otpao??

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 22 jun 2018, 13:54

Pip je napisao/la:veceras sve ispod 40 razlike je uspjeh :lol: ...zao mi Dueta....samo jos sto nije poceo slati pozivnice momcima u kolicima
sinisa kovacevic i sejo bukvetina su uradili uzasan posao....nsiu imali rezervnu opciju ako adams otapadne.mogu se vadit koliko hoce ,njihov amaterizam bode oci i treba im se sjetit familije..

Penava se dobro zeznuo...tako je to kad pokupis lose savjete.....sredio bi mu Misko pik druge runde denvera, phile, oklahome ili feniksa 100%.ova agencija koja ga zastupa ocito nije tako jaka....steta za momka, trebao sepovuc s drafta kad nije dobio obecanje i onda bi mogao dogodine proci....
najbolje bi bilo kad bi zavrsio u Ciboni...minutazu bi imao sigurno

nisam upratio zasto je sulejmanovic otpao??
Druga runda ti nista ne garantuje. Bukvalno nemas ugovor jer ako ne zadovoljis ljetnu ligu dobijes nogu. U drugoj rundi igraci nemaju zagarantovan ugovor.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 22 jun 2018, 14:26

ali druga runda ima svoje prednosti. Prije svega, možeš ispregovarati ugovor nezavisno od ruki skale kojoj podležu pikovi prve runde.

Pikovi prve runde imaju jasne matematičke formule kojim dobijaju već isprogramiranu sumu, a u drugoj rundi faktički pregovraš kao slobodan agent. To je razlog zašto su npr. Mirza Teleteović ili Nikola Peković dobili brutalne ruki ugovore, bolje od Top 10 pikova na draftu.

E sad, sve zavisi od situacije do situacije, to je pogodno samo za igrače koji su napravili nešto veliko u Evropi pa im je to dovoljan leverege za pregovor. Mlađi igrači to nemaju

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Salih1984 » 22 jun 2018, 14:40

Steta za Penavu,da li ima prijenos utakmice nocas?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 22 jun 2018, 14:42

Salih1984 je napisao/la:Steta za Penavu,da li ima prijenos utakmice nocas?
Da, AS 1 (BiH) u 20h
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 22 jun 2018, 14:53

Chstal je napisao/la:
Pip je napisao/la:veceras sve ispod 40 razlike je uspjeh :lol: ...zao mi Dueta....samo jos sto nije poceo slati pozivnice momcima u kolicima
sinisa kovacevic i sejo bukvetina su uradili uzasan posao....nsiu imali rezervnu opciju ako adams otapadne.mogu se vadit koliko hoce ,njihov amaterizam bode oci i treba im se sjetit familije..

Penava se dobro zeznuo...tako je to kad pokupis lose savjete.....sredio bi mu Misko pik druge runde denvera, phile, oklahome ili feniksa 100%.ova agencija koja ga zastupa ocito nije tako jaka....steta za momka, trebao sepovuc s drafta kad nije dobio obecanje i onda bi mogao dogodine proci....
najbolje bi bilo kad bi zavrsio u Ciboni...minutazu bi imao sigurno

nisam upratio zasto je sulejmanovic otpao??
Druga runda ti nista ne garantuje. Bukvalno nemas ugovor jer ako ne zadovoljis ljetnu ligu dobijes nogu. U drugoj rundi igraci nemaju zagarantovan ugovor.
bolan znam da ne garantuje ali ima svojih povoljnosti vec ti je covjek objasnio (ko zna mozda bi zaradio ugovor na ljetnoj ligi)
edin bavcic je dobijao ugovore po evropi samo na racun toga sto ima draftovanje u CV-u....tu se rade usluge menadzerima,tako uvijek pred kraj druge runde bude miskovih igraca...vecinu oni i ne misle vracat ali ih draftuju kao uslugu i ko zna sta vec

niko mi ne objasni sta je sa emirom sulejmanovicem??

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 22 jun 2018, 15:01

Pip je napisao/la: niko mi ne objasni sta je sa emirom sulejmanovicem??
Ima i on neku povredu, zbog koje je propustio zadnje 3-4 utakmice spanskog prvenstva. Zaboravio sam sta je u pitanju, moguce da je opet problem s ledjima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 22 jun 2018, 15:01

Ima zaušnjake @Pip
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 22 jun 2018, 15:02

Bassha je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:Steta za Penavu,da li ima prijenos utakmice nocas?
Da, AS 1 (BiH) u 20h
hoce li biti stream?
hvala

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 22 jun 2018, 15:11

kobe24 je napisao/la:
Pip je napisao/la: niko mi ne objasni sta je sa emirom sulejmanovicem??
Ima i on neku povredu, zbog koje je propustio zadnje 3-4 utakmice spanskog prvenstva. Zaboravio sam sta je u pitanju, moguce da je opet problem s ledjima.
Edit: Da, zausnjaci su u pitanju. Nije mi moglo da padne na pamet, jer to inace nije cest razlog zbog kojeg sportisti propustaju utakmice. Iskreno, meni sve to mirise na klasicno zamazivanje ociju. Parotitis zajedno sa periodom inkubacije uglavnom ne traje duze od mjesec dana, a dobro se sjecam da Sulje nije bilo u timu Fuenlabrade na zadnja 3-4 meca ACB lige. Od toga je proslo mozda i vise od dva mjeseca, tako da je meni sve to sumnjivo.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 22 jun 2018, 15:38

Pip je napisao/la:
Chstal je napisao/la:
Pip je napisao/la:veceras sve ispod 40 razlike je uspjeh :lol: ...zao mi Dueta....samo jos sto nije poceo slati pozivnice momcima u kolicima
sinisa kovacevic i sejo bukvetina su uradili uzasan posao....nsiu imali rezervnu opciju ako adams otapadne.mogu se vadit koliko hoce ,njihov amaterizam bode oci i treba im se sjetit familije..

Penava se dobro zeznuo...tako je to kad pokupis lose savjete.....sredio bi mu Misko pik druge runde denvera, phile, oklahome ili feniksa 100%.ova agencija koja ga zastupa ocito nije tako jaka....steta za momka, trebao sepovuc s drafta kad nije dobio obecanje i onda bi mogao dogodine proci....
najbolje bi bilo kad bi zavrsio u Ciboni...minutazu bi imao sigurno

nisam upratio zasto je sulejmanovic otpao??
Druga runda ti nista ne garantuje. Bukvalno nemas ugovor jer ako ne zadovoljis ljetnu ligu dobijes nogu. U drugoj rundi igraci nemaju zagarantovan ugovor.
bolan znam da ne garantuje ali ima svojih povoljnosti vec ti je covjek objasnio (ko zna mozda bi zaradio ugovor na ljetnoj ligi)
edin bavcic je dobijao ugovore po evropi samo na racun toga sto ima draftovanje u CV-u....tu se rade usluge menadzerima,tako uvijek pred kraj druge runde bude miskovih igraca...vecinu oni i ne misle vracat ali ih draftuju kao uslugu i ko zna sta vec

niko mi ne objasni sta je sa emirom sulejmanovicem??
Pa Penava moze igrati ljetnu ligu, vjerovatno ce igrati za neku ekipu i tu moze uzeti ugovor ako je dobar.


Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 22 jun 2018, 15:48

Nemanja86 je napisao/la:ali druga runda ima svoje prednosti. Prije svega, možeš ispregovarati ugovor nezavisno od ruki skale kojoj podležu pikovi prve runde.

Pikovi prve runde imaju jasne matematičke formule kojim dobijaju već isprogramiranu sumu, a u drugoj rundi faktički pregovraš kao slobodan agent. To je razlog zašto su npr. Mirza Teleteović ili Nikola Peković dobili brutalne ruki ugovore, bolje od Top 10 pikova na draftu.

E sad, sve zavisi od situacije do situacije, to je pogodno samo za igrače koji su napravili nešto veliko u Evropi pa im je to dovoljan leverege za pregovor. Mlađi igrači to nemaju
Ne shvatate poentu. Mirza Teletovic jeste bio ruki ali fakticki nije. On je igrao u Evropi i zaradzivao novac, a NBA ugovor mu je istekao. Uzet cu primjer Isac Bonga koji je izabran u 2 rundi. On ce vjerovatno igrati u Evropi 2-3 godine i onda pokusati u NBA. Uzmemo slucaj da se odluci vratiti u NBA nakon 2 godine on ce imati ugovor ekvivalent njegovom piku na draftu. Tek u sezoni 2022 moze pregovarati o novom unosnijem ugovoru.

Zato su slucajevi Pekovica i Teletovica specificni jer su klubovi izgubili prava na njima jer nisu otisli u NBA na vrijeme.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 22 jun 2018, 20:00

Povedi nas Gegicu !!! :bih: :bih:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.