Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 18 jan 2019, 19:35

Rokoko87 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Jošilo odlican u dosadasnjem dijelu meca protiv Igokee
25-9-2 za 26min, 3min do kraja
Je li pozvan?
Nije, nedavno se oporavio od povrede. Ovo mu je druga utakmica ove sezone
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 18 jan 2019, 19:43

kad vidis da je edinjo ostavio post,znas da je neka zalopojka u pitanju. zubac bi bio korisan za pretkvalifikacije...inace nema mjesta. vedran bi mogao jahati drugu petorku sa halilovicem kao centrom...toplo se nadam tome jer bi halil bio ubojit u toj roli

san clanak je nidje veze,100 faktora nije uzeto u obzir...zubac mozda uspije jao back up centar i to je to...kad se updateuju skaut izvjestaji nece ostajat sam pod kosem
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 18 jan 2019, 19:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 18 jan 2019, 19:57

Odlican Marko, valjda sad uhvati formu i bude konstantno dobar. Mozda bi u njemu mogli imati to stabilno nisko krilo, mada se ne treba previse nadati.

Joj Ramize, nemoguce je ne prepoznati te. Svaki put kad se registrujes, nakon 5-6 postova mi bude jasno ko je u pitanju. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 18 jan 2019, 20:06

27pts 10sk 2as :shock:

Nastavlja Josilo tamo gdje je stao prosle sezone, zaslužuje poziv, ali tesko da ce ga dobiti jer Spars ima prednost.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 18 jan 2019, 20:06

Ma jok, nisam to ni rek'o. Neka te, meni je ovaj pdf zanimljiviji kad si ti tu. Valjda sad izdrzis malo duze. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 19 jan 2019, 00:10

Samir Šehić, 22-godišnji košarkaš u SAD-u: Reprezentacija je moj san, uvijek mi je bila želja igrati za BiH!

Odavno su bh javnosti poznate tvoje ambicije i želje da nastupiš za košarkašku reprezentaciju Bosne i Hercegovine da li je i danas tako?

“Želja je uvijek postojala tako da vam mogu reći da se ništa nije promijenilo i da danas čak šta više imam osjećaj da je taj trenutak sve bliži i bliži za obući reprezentativni dres. U nekim prošlim razgovorima i intervjuima pričao sam kratko o mom ocu koji je bio bosanska Olimpijska nada za Barcelonu 1992. u bacanju koplja. Mi volimo našu Bosnu i Hercegovinu. Moj otac je predstavljao našu BiH još prije rata i svega što se dešavalo devedesetih. Odgajan sam uz te priče u porodici koja i danas ima bosanski duh u kući, sirnicu, burek i baklavu, uz prelijepe priče o Stadionu Koševo gdje je moj otac postavio rekord BiH u bacanju koplja za mlade uzraste. Prema tome, živim za momenat kada ću imati šansu da obučem dres košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine i dam svoj doprinos u ostvarenju ciljeva koje trener Bosnić postavi.”

Koji je najveći motiv i razlog da nastupiš za košarkašku reprezentaciju Bosne i Hercegovine?

“Motiv je jednostavan. Moji roditelji su rođeni u Bosni i Hercegovini. Većina moje porodice živi tamo. Posjećivao sam Bosnu i Hercegovinu kao dijete i uvijek ću se osjećati Bosancem iako sam rođen u Americi. Volim zemlju mojih predaka. jer moji korijeni potiču iz te zemlje. Govorim Bosanski jezik poprilično dobro i sam nastup za našu reprezentaciju upotpunio bi moj san. Ako mogu da doprinesem nešto što bi taj tim napravilo boljim,bilo bi mi čast i zadovoljstvo da to uradim, a trenutno osjetim da trebam i mogu pomoći.”

Da li postoji interesovanje i kontakti sa čelnicima KSBiH?

“Da, kontakti i interesovanje delegacije KSBiH postoje i ostvareni su. Sretan sam i drago mi je što je tako. Kao sportista nemam dilemu da li nastupati za svoju domovinu ili ne. Prvi razgovori su obavljeni i nastup za košarkašku reprezentaciju Bosne i Hercegovine je moj dugogodišnji san,tako da ako dobijem zvanični poziv i budem trebao pomoći treneru Bosniću,vrlo rado ću se odazvati na poziv i okupljanje!”

U NBA ligi nastupao je sadašnji predsjednik KSBiH Mirza Teletović, a njegovim stopama ka NBA parketima krenuli su Jusuf Nurkić i Džanan Musa. Koliko pratite igre naših reprezentativca i šta mislite o Jusufovim sjajnim igrama ove sezone u najjačoj ligi svijeta?

“ Moj otac i ja imamo dugogodišnju pretplatu na NBA TV kanal, gdje pratimo sve utakmice i statistike. Počeli smo to uzimati baš prvi put kada se naš Mirza pojavio u Ligi da bismo mogli pratiti sve njegove utakmice, tako da vam je jasno koliko nam je značio njegov nastup u NBA ligi. U njega je moj otac vjerovao od početka i govorio mi: ‘Samo dok se on malo privikne, vidjet ćeš sta će on da napravi ovdje i tako je i bilo,nažalost povreda ga je spriječila u nastavku karijere.Ali vrijeme je došlo za nove izazove i sigurno da je on neko ko trenutno najviše može pomoći bh košarci i košarkaškoj reprezentaciji vratiti nekadašnji sjaj’. Tako da je Mirza definitivno opravdao očekivanja u NBA a isto tako znamo i vjerujemo da će kao što to i Jusufove fantastične igre i ove sezone pokazuju, nastaviti i svi ostali naši reprezentativci što će biti i sa Musom kojem treba vrijeme adaptacije. Za Džanana stvarno sve čestitke! Gledao sam sa svojom porodicom draft tu noć i veoma smo sretni zbog njega. U NBA ligu doći sa 19 godina je veliki uspjeh. U Americi se igra dosta grublja i brža košarka, tako da će u svakom slučaju i on kao nekada i Nurkić, prolaziti kroz fazu prilagođavanja, mada se ne plašim da će biti veoma uspješan. Već sada se primijeti da je jači i stabilniji, a šta će tek da bude za nekoliko godina… Želim mu puno uspjeha. Jedva čekam susrete sa Nurkićem i Musom,ako Bog da u reprezentativnom dresu,što je svakako i najveća želja da zajedno pomognemo svojoj reprezentaciji.”

s-po-rt-ske

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 19 jan 2019, 13:32

sad je zelja kad je pao onoj stvari za usi i kad zeli preko repke da se dokopa nekog ugovora u Evropi....a kad je trebalo doci igrati za kadete i juniore, babo mu je redovo lansirao odyeb

BlackMambaGoku
Postovi: 54
Pridružen/a: 27 avg 2017, 14:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BlackMambaGoku » 19 jan 2019, 23:06

Campara 35 poena u pobjedi svog tima 6/10 trojke

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 19 jan 2019, 23:28

BlackMambaGoku je napisao/la:Campara 35 poena u pobjedi svog tima 6/10 trojke
Mozda ce njemu dobro doci jedna sezona u ekipi gdje ima sve ovlasti u svojim rukama, bez obzira sto je u pitanju jako losa liga. Meni se samo ne svidjaju 3.5 asistencije u prosjeku za gotovo 34 minuta po mecu. Organizator igre za toliko minuta na parketu mora imati vise asistencija. Doduse, mozda je i do losih saigraca, ali cisto sumnjam da je to jedini razlog.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 19 jan 2019, 23:41

Halilovićev Orleans u zadnje vrijeme uglavnom jednu pobjedi pa jednu izgubi, posustaju nakon što su otvorili sezonu sa 5 - 0 i udaljavaju se od plasmana u prvu ligu. On je drugi strijelac i prvi skakač ekipe i enigma mi je kako ga nema u prvoj francuskoj ili u ABA ligi.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 19 jan 2019, 23:57

edinjo-bih je napisao/la:Samir Šehić, 22-godišnji košarkaš u SAD-u: Reprezentacija je moj san, uvijek mi je bila želja igrati za BiH!
Druze edinjo, vjerujem da tacno mozes navest' koliko puta su Samir i njegov babo odbili poziv u omladinske repke u proteklim godinama ... sad kad je prop'o k'o zeton vise ne mora radit' 'na sebi' preko ljeta pa sad moze svratit' na pripreme mu najdraze repke ... :puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 20 jan 2019, 00:12

DaVinci je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:Samir Šehić, 22-godišnji košarkaš u SAD-u: Reprezentacija je moj san, uvijek mi je bila želja igrati za BiH!
Druze edinjo, vjerujem da tacno mozes navest' koliko puta su Samir i njegov babo odbili poziv u omladinske repke u proteklim godinama ... sad kad je prop'o k'o zeton vise ne mora radit' 'na sebi' preko ljeta pa sad moze svratit' na pripreme mu najdraze repke ... :puke:
Znam drug moj, mislim da si (nazalost) u pravu sa tvojom izjavom..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 20 jan 2019, 12:39

Pa sta je tu cudno?! Nas je ispalio svako ziv, od one djecurlije s 15 godina, do ovih staraca u seniorima. Mislim da je jedino Kikanovic igrao kad god je mogao i njemu se ne moze naci zamjerka, a svi drugi su igrali za reprezentaciju samo ako su mislili da je to u tom trenutku bolja opcija za njihovu karijeru.

Sto se tice Sehica, pretpostavljam da su njegovi roditelji u to vrijeme bombardovani pricom da je mali nba potencijal i sasvim je logicno sto su odlucivali da on preko ljeta ostane raditi u Americi. Medjutim, ocekivanja ni blizu nisu ispunjena. Za pocetak, on ni visinom nije izrastao u centra (visok je oko 205 cm), a i mnoge druge stvari su ostale na nivou koji je daleko od nba lige.

Ja se ne bih bunio da on u buducnosti zaigra za nasu reprezentaciju, ako se ispostavi da ima potrebni kvalitet (u sto, iskreno, sumnjam). Mislim da bi mu aba liga bila plafon, ali da i za nju treba jos mnogo raditi. Ne kazem da ce zaigrati u toj ligi, vec da je taj nivo nesto sto bi on u najboljem slucaju mogao dokuciti.

U svakom slucaju, tesko je praviti bilo kakve procjene svih kosarkasa koji dolaze s koledza. Mada, ako je Alibegovic s 2 mpg u NCAA mogao igrati startnu petorku u reprezentaciji, zasto to ne moze Sehic s 32 minute? :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 20 jan 2019, 12:51

kobe24 je napisao/la:Pa sta je tu cudno?! Nas je ispalio svako ziv, od one djecurlije s 15 godina, do ovih staraca u seniorima. Mislim da je jedino Kikanovic igrao kad god je mogao i njemu se ne moze naci zamjerka, a svi drugi su igrali za reprezentaciju samo ako su mislili da je to u tom trenutku bolja opcija za njihovu karijeru.

Sto se tice Sehica, pretpostavljam da su njegovi roditelji u to vrijeme bombardovani pricom da je mali nba potencijal i sasvim je logicno sto su odlucivali da on preko ljeta ostane raditi u Americi. Medjutim, ocekivanja ni blizu nisu ispunjena. Za pocetak, on ni visinom nije izrastao u centra (visok je oko 205 cm), a i mnoge druge stvari su ostale na nivou koji je daleko od nba lige.

Ja se ne bih bunio da on u buducnosti zaigra za nasu reprezentaciju, ako se ispostavi da ima potrebni kvalitet (u sto, iskreno, sumnjam). Mislim da bi mu aba liga bila plafon, ali da i za nju treba jos mnogo raditi. Ne kazem da ce zaigrati u toj ligi, vec da je taj nivo nesto sto bi on u najboljem slucaju mogao dokuciti.

U svakom slucaju, tesko je praviti bilo kakve procjene svih kosarkasa koji dolaze s koledza. Mada, ako je Alibegovic s 2 mpg u NCAA mogao igrati startnu petorku u reprezentaciji, zasto to ne moze Sehic s 32 minute? :lol:

Igranje Amara Alibegovica u seniorskoj reprezentaciji mi je najveca misterija zadnjih godina. :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 22 jan 2019, 04:22

Garza opet ušao u formu, njegovi poeni u zadnje četiri utakmice

slika

Narednu njegova Iowa Hawkeyes(16 - 3) igra protiv Michigan State(17 - 2). Tulane Samira Šehića je 4 - 13 :mrgreen:


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 25 jan 2019, 13:17

Cijela utakmica


Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 25 jan 2019, 15:28

Drape je napisao/la:Cijela utakmica
Luka treba prvo naucit' se kretati pa tek onda postat' nas spasitelj ... momak djeluje smjesno na terenu ... :lol:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 26 jan 2019, 16:52

Veliki Imran Polutak 'pojacao' Brcko Distrikt - slabasnu ekipu A1 lige. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.