Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,nerminh74

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 15 jul 2018, 19:49

edinjo-bih WroteColonMuška B reprezentacija došla je do pobjede i u drugom susretu na turniru u na turniru u kineskom gradu Hangzhou. Naši reprezentativci savladali su selekciju Kine rezultatom 93:92.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Ibrahim Durmo sa 24 postignuta poena, a dvocifreni su bili još Darko Talić sa 16 poena, te Fahrudin Manjgafić i Ivan Karačić sa po 12 postignutih poena.

Pa ko to igra za USA i Kinu kad ima Fahro dominira pod kosevima ... volio bih da Durmo i Talić izrastu u igrace za repku ... :pray:

Jusko00
Kontakt:

PostPostao/la Jusko00 » 15 jul 2018, 21:04

Hvala na informaciji..idu do finalaa

Bassha

PostPostao/la Bassha » 16 jul 2018, 17:34

Naša B reprezentacija poražena je danas u trećem meču na turniru u Hangzhou. Bolji od naših reprezentativaca bili su reprezentativci Litvanije, koji su na kraju slavili rezultatom 83:72.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Ibrahim Durmo i Darko Talić sa po 17 postignutih poena.
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 16 jul 2018, 23:45

Ali, uz svu tu trenutnu atmosferu, konstantne otkaze, loše stanje u klubovima, djeluje kao da bh. reprezentacija ipak nema svijetlu budućnost, iako, paradoksalno, već petu godinu zaredom imamo dva igrača u NBA ligi?

“Ja to ne gledam tako. Da nestane i Košarkaškog saveza BiH, ova država će uvijek imati vanserijskih talenata. Mi ne možemo uništiti toliko mladih igrača, koliko njih navire iz svakog ćoška. Ovo je jednostavno takvo podneblje. Postoji samo taj problem što idu rano iz domovine, neko za Srbiju, Hrvatsku, a neko za Španiju, Njemačku… Evo, ovaj Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”

Pa, stvarno nam onda nema spasa, kad se tek tako lišavamo nevjerovatnih talenata…

“Mene nije strah da ćemo mi ostati bez kvalitetnih igrača. Već sam rekao, ovdje će uvijek biti talenata. Ali me strah zato što ne postoji sistem. Ne postoji plan i program, razvojna strategija za barem dva olimpijska ciklusa. U Savezu se dnevno rješavaju problemi, niko i nema vremena da se bavi nekom budućnošću. A smatram da postoje entuzijasti, stručnjaci, ljudi koji mogu pomoći, samo ih treba uključiti na neki način”.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 17 jul 2018, 00:09

edinjo-bih WroteColon… Evo, ovaj Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”

Znas i sam druze da ni Andrija ne bi igr'o za nas da mu je bilo ko iz HKS-a preko Vajbera poslao poruku da ima 0,1 % mogucnosti da zaigra za njih kad im se apsolutno svi drugi centri povrjede ... koliko ti volis BiH, toliko je oni ne vole ... i igraju za BiH iz istog razloga zbog kojeg bi ti igrao za Austriju, s tim da bi ti imao, kao normalan insan, sigurno vise motiva od svakog od njih zajedno ... Tako da ne bi trebali zalit' za Zubcima i @urcima ... od '92-e mi nismo vise 'svoji' ...

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 17 jul 2018, 00:22

upravu si i nezalim ni za kim, jer BiH je jedina konstanta :-) samo nek se zna da propaganda proslog saveza zvana "prekinuli smo odlazak nase djece pod tudje zastave" je bila (kao sto sam i tada govorio) bezobrazna laz...

Bassha

PostPostao/la Bassha » 17 jul 2018, 00:28

edinjo-bih WroteColonupravu si i nezalim ni za kim, jer BiH je jedina konstanta :-) samo nek se zna da propaganda proslog saveza zvana "prekinuli smo odlazak nase djece pod tudje zastave" je bila (kao sto sam i tada govorio) bezobrazna laz...

Toliko su dobro prekinuli odlazak pod tudje zastave da sve sto valja je otislo izuzev Marice Gajic i Njegosa Sikirasa :D
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Vainglorious
Kontakt:

PostPostao/la Vainglorious » 17 jul 2018, 00:47

Jesmo li mi dobili USA ili izgubili? Neki dan u clanku na SS.ba napisase da smo poslije USA dobili i Kinu, a sad pisu da smo izgubili od Litvanije, a u prethodnim utakmicama dobili kinu i izgubili od USA. **** lud zbunjenog :shifty:

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 17 jul 2018, 07:10

Iz one generacije 97./98. što je igrala polufinale U18 EP već imamo četvoricu igrača na koje Duško ozbiljno računa: Gegić, Atić, Durmo, Penava. Ima još par igrača iz te ekipe koje bi mogli gledati u reprezentacija u dogledno vrijeme.

Naravno ne treba se zavaravati, niko od njih još uvijek nije ništa odigrao u ozbiljnoj košarci, to što su već sada, sa ovakvim karijerama reprezentativci više govori o reprezentaciji nego o njima.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 17 jul 2018, 07:48

gdje igra taj sikiraš,ima li on šanse da bude u a reprezentaciji?

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 17 jul 2018, 10:41

AS Monaco signs Elmedin Kikanovic to a two-year contract extension

Bassha

PostPostao/la Bassha » 19 jul 2018, 01:49

Hmmm, kako mi je ovo promaklo ? :D :D :D

slika

slika

slika
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Ziggs

PostPostao/la Ziggs » 19 jul 2018, 06:57

Drape WroteColonIz one generacije 97./98. što je igrala polufinale U18 EP već imamo četvoricu igrača na koje Duško ozbiljno računa: Gegić, Atić, Durmo, Penava. Ima još par igrača iz te ekipe koje bi mogli gledati u reprezentacija u dogledno vrijeme.

Naravno ne treba se zavaravati, niko od njih još uvijek nije ništa odigrao u ozbiljnoj košarci, to što su već sada, sa ovakvim karijerama reprezentativci više govori o reprezentaciji nego o njima.

Ako na onakvog Penavu ozbiljno racuna, tesko se njemu. Ono sto je pokazao u ljetnoj ligi je smijesno. Vise je svojevremeno Bavcic pokazao na istoj.

Bassha

PostPostao/la Bassha » 19 jul 2018, 07:52

Slazem se sa tobom @Ziggs, Penavu su novinari izuzetno digli tako da je vecina od njega pravila KD za siromasne. On je na dosta losem koledzu gdje je imao odlicne brojke, medjutim za mene je Garza bolji igrac od njega.
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Bassha

PostPostao/la Bassha » 19 jul 2018, 21:42

S obzirom na finansijsko stanje u našem savezu, važna je stvar da je Košarkaški savez Kine platio sve troškove naše turneje. Uspjeli smo sakupiti ekipu od igrača koji su malo igrali ili koje do sada nismo vidjeli na djelu. Svima njima bilo je potrebno da produže rad tokom ljeta i poboljšaju svoja znanja i fizičke kapacitete.

Bilo je planirano da još neki igrači idu, međutim imali smo otkaza, ali smo se ipak predstavili u dobrom svjetlu, što je važno i za neke druge naše selekcije, koje će u budućnosti dobiti poziv za učešće na turnirima u Kini. Uspjeli smo dobiti po jednu utakmicu protiv SAD-a i Kine, od kojih smo i izgubili po jednu utakmicu, dok smo oba puta izgubili od Litvanije”, kaže Bajramović.

On napominje kako je selekcija SAD-a bila sastavljena od igrača sa koledža iz države Ohajo te igrača koji su u potrazi za angažmanom; Kinezi su igrali s U-19 selekcijom, dok su Litvanci bili najbolji i imali su tim sastavljen od profesionalnih i iskusnih igrača koji igraju u litvanskom prvenstvu.

Svi naši igrači, ističe Bajramović, imali su svoje uloge, ali je i otkrio ko je pokazao potencijal za moguće skoro članstvo u A timu.

“Ibrahim Durmo, koji je već igrao za A tim, pokazo je nešto što može biti korisno za naredne akcije. Također i Darko Talić te Nemanja Nikolić, koji je rođen 1999. godine, ali kojem nedostaje fizičke spreme”, ističe Bajramović.

Dodaje kako, zbog povrede, sve utakmice nije igrao Nedžad Muratović iz tuzlanske Slobode, koji je dobio udarac u kvadriceps. One utakmice koje je igrao, kaže Bajramović, Muratović je odigrao dobro.

Bajramović najavljuje kako će svakako pokušati nastaviti praksu okupljanja ove selekcije.
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Bassha

PostPostao/la Bassha » 19 jul 2018, 21:50

Milosevic ostaje u Grckoj, potpisao za Lavrio
Loading--Bosnianbeast

Dloading

babino

PostPostao/la babino » 19 jul 2018, 23:40

ja upratio dvije pobjede i poraz a ono 2-4:-)

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 20 jul 2018, 00:52

Za Durmu se već u zadnjem prozoru vidjelo da može biti koristan, ovo je suvišno.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 20 jul 2018, 01:51

Ziggs WroteColonAko na onakvog Penavu ozbiljno racuna, tesko se njemu. Ono sto je pokazao u ljetnoj ligi je smijesno. Vise je svojevremeno Bavcic pokazao na istoj.

Nije ni dobio priliku da bilo sta pokaze, jer 10-ak minuta u 4-5 meceva ni Jamesu ne bi bilo dovoljno. Ne kazem da je zasluzio vise, jer da jeste vjerovatno bi i dobio vise, ali na kakve Dusko nazalost mora racunati, Penava je tu odlican. Onaj ko je od njega ocekivao da se sad izbori za nba ugovor, nema veze o zivotu. Sasvim su realne sanse da on za godinu ili dvije bude u uzem krugu onih najboljih koje mi imamo. On je u NCAA napravio ogroman napredak u fizickom smislu. Ne izgleda vise kao ofinger, transformisao se totalno i ja nekako vjerujem da ce od njega biti nesto. Bio bih prezadovoljan kad bi nadmasio Kikanovica, a to je po meni neko realno ocekivanje. Odbrambeno nijedan nikad nece biti dobri, ali Ajdin bar ima ogroman raspon ruku, lijepi blokade i kupi skokove (za razliku od Elmedina, koji je u reketu uglavnom samo nijemi posmatrac). Komapracija mozda i nije bas na mjestu jer je jedan vise pet, a drugi vise cetiri, ali ne znam s kim drugim bih ga mogao uporediti.

Sto se tice Durme, zalosno je da on u Sparsima nije dobio dovoljno prostora da pokaze sta zna. Konstantno im je bio sesti ili sedmi igrac, koji je bas rijetko kad dobio vise od 20 minuta na utakmici. Njemu je sad neophodno da ode u neki jaci klub i da kroz individualne treninge pokusa malo popraviti taj sut. Smijesno je da jedan Manjgafic igra vise od njega, a svaka budala vidi da je ovaj mnogo veci potencijal.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 20 jul 2018, 03:33

:kafa:

slika

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.