Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,nerminh74

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 15 okt 2018, 14:14

Sikiraš nastupa za CB Tormes u 3. ligi Španije. Jučer je postigao 18 poena za 23 minute, njegova ekipa poražena 19 razlike.

svedjanin001
Kontakt:

PostPostao/la svedjanin001 » 15 okt 2018, 18:32

Kad smo vec kod tih mladjih igraca, Campara u 4. ligi spanije igra za B ekipu MoraBanc Andorre, i u prve 4 utakmice ove sezone bas dominira, 33.5 min, 25.8 ppg, 1.5 reb, 3.5 ass...

Sto se tice Sikirasa, on je kao sto rekoste u 3. ligi Spanije, u 3 utakmice: 20.5 min, 13 ppg, 4.3 reb, 1 ass, sto je napredak u odnosu na proslu godinu koju je takodjer proveo u 3. ligi Spanije kada je za 17 mpg imao 6.5 ppg i 3 reb...

Mozda Campara ovim igrama i dogura do klupe prvog tima Andorre, a sto ne i zaigra koju minutu u nekom garbage time-u... Vidjet cemo. Imajmo na umu da su obojica '99 godiste, dakle jos uvijek su mladi igraci, tek im je 19 godina... Svakako raduje kada vidimo da im je obojici dobro krenula sezona, uvijek sam mislio da je nemoguce da iz te nase "zlatne" generacije igraci koji su uz Musu bili nosioci igre ne urade nista u svojoj karijeri i nadam se da ce uspjeti nesto u svojim karijerama, pa bar igrati Eurocup ili ABA ligu nekad u buducnosti

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 16 okt 2018, 16:25

Amar Alibegović na početku sezone u 2. italijanskoj:

Virtus Roma - Virtus Cassino 86 : 71
(reprezentativac 21 minuta, 4 poena, 4 skoka)

Bergamo - Virtus Roma 81 : 59
(reprezentativac 12 minuta, 0 poena, 3 skoka)

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 16 okt 2018, 20:46

Spars - Zrinjski 75 : 73(nakon produžetka)

Žalosno da su ove nekvalitetne ekipe u vrhu naše košarke, a sad su odigrali grozan međusobni duel u ABA 2 ligi.

Durmo: 28 minuta, 14 poena, 11 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte.

Igrao je za ovaj nivo vrhunsku odbranu, slobodna bacanja gađao korektnih 6/8, mogao imati čak i nekoliko više asistencija da su suigrači pogađali iz dobrih situacija na njegova dodavanja. Opet je bio na svakom ofanzivnom skoku po čemu je i prepoznatljiv, iako zna i promašiti ili izgubiti loptu nakon svog o. skoka ima i dobrih momenata kao večeras o. skok pa odlična asistencija za Kamenjaša u produžetku. Pogodio floater, kao i obično barem jednom u utakmici istrčao i zakucao u kontri. Ma odlična partija, sve je pokazao osim vanjskog šuta :angel: Ipak treba reći da su ovakva njegova izdanja više izuzeci nego pravilo, barem do sada.

Na Vrabca i ostale potencijalne reprezentacije iz Sparsa ne vrijedi trošiti riječi.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 16 okt 2018, 23:58

Drape WroteColonSpars - Zrinjski 75 : 73(nakon produžetka)

Žalosno da su ove nekvalitetne ekipe u vrhu naše košarke, a sad su odigrali grozan međusobni duel u ABA 2 ligi.

Durmo: 28 minuta, 14 poena, 11 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte.

Igrao je za ovaj nivo vrhunsku odbranu, slobodna bacanja gađao korektnih 6/8, mogao imati čak i nekoliko više asistencija da su suigrači pogađali iz dobrih situacija na njegova dodavanja. Opet je bio na svakom ofanzivnom skoku po čemu je i prepoznatljiv, iako zna i promašiti ili izgubiti loptu nakon svog o. skoka ima i dobrih momenata kao večeras o. skok pa odlična asistencija za Kamenjaša u produžetku. Pogodio floater, kao i obično barem jednom u utakmici istrčao i zakucao u kontri. Ma odlična partija, sve je pokazao osim vanjskog šuta :angel: Ipak treba reći da su ovakva njegova izdanja više izuzeci nego pravilo, barem do sada.

Na Vrabca i ostale potencijalne reprezentacije iz Sparsa ne vrijedi trošiti riječi.

Durmo je vec sada klasa za Vrabca.

Mislim da je Adin zavrsio sa ozbiljnom kosarkom i da ce do kraja sezone i u Sparsima igrati sve manje i manje.
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 okt 2018, 23:31

Istovremeno je i zalosno i smijesno sto mi ocekujemo nekakav podvig s kosarkasima koji u svojim klubovima uzimaju po 2-3 suta po mecu. Svakom od njih fale neke elementarne stvari, bez kojih jednostavno ne mozes biti potpun kosarkas. Gegicev sut je na amaterskom nivou, Lazic ne zna spustiti loptu na parket, Atic takodjer ima dosta lose vodjenje lopte, a Vrabca, Buzu i ostale ne treba ni spominjati. Najgore od svega je sto se oni ni u jednom kosarkaskom segmentu pretjerano ne isticu. Jedino im je mozda odbrana tek malo iznad prosjeka za njihove godine, ali to je opet nedovoljno jer nikad nece biti na nivou jednog Kalinica, koji prvenstveno na racun te odbrane godinama igra u najboljoj evropskoj ekipi. Osim toga, oni su i mentalno na jako niskom nivou, tako da je to jos jedna otezavajuca okolnost. Jedina nada mogu biti njihove godine (mada daleko od toga da su svi mladi), ali opet sut se ne uci u 25-oj. Kad bi Atic razvio 70% svog potencijala i kad bi na svim kvalifikacionim mecevima i prvenstvima (?) imali Musu i Nurkica, onda bi to moglo liciti na nesto. Naravno, jos uvijek ne treba otpisati Sikirasa, Camparu i jos ponekog talenta. Mladi su jos da bi ih se otpisalo, ali i tu treba biti realan s ocekivanjima.

Ja se opet nekako potajno nadam da ce dolaskom Mirze na celo saveza bar neke stvari krenuti u pozitivnom smjeru, mada se sekunde ne bih iznenadio i da sve ostane ovako sivo i naopako. Dobro bi bilo da se konacno dovede neko solidno trenersko ime, koje bi tu ostalo duzi vremenski period, jer od stalnog mijenjanja trenera nema nista.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha

PostPostao/la Bassha » 18 okt 2018, 00:11

Lazic, Gegic, Atic i Suljo sa svim svojim manama i nedostacima suta su nasi igraci od kojih mozemo ocekivati nesto da postignu.

Camparu i Sikirasa ni pod razno spominjat u bilo kom kontekstu reprezenacije dok ne odu iz 3-4 lige.

Oni igraci koji bi mogli nesto napraviti su : Garza, Matkovic, Durmo, Penava, Talic, Kamenjas i Djedovic
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 18 okt 2018, 08:28

Bassha WroteColonLazic, Gegic, Atic i Suljo sa svim svojim manama i nedostacima suta su nasi igraci od kojih mozemo ocekivati nesto da postignu.

Camparu i Sikirasa ni pod razno spominjat u bilo kom kontekstu reprezenacije dok ne odu iz 3-4 lige.

Oni igraci koji bi mogli nesto napraviti su : Garza, Matkovic, Durmo, Penava, Talic, Kamenjas i Djedovic

Suljo je sebi spasio karijeru, a ne znam na koga si mislio :arrow:nedostacima shuta :?: valjda ne na Emira jer ima jako dobar šut.. Ja od Gegica ne očekujem ništa, Lazic igra u mjestu a kod Atica se nikad ne zna, ali mislim da neće stići do Eurolige.Campara je smiješan igrač a Penava možda iznenadi.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 18 okt 2018, 08:56

Lazić je i ispodprosječan defanzivac 1 na 1, i sinoć je dobio šut u facu što svi pogađaju preko njega, pa iako smo utvrdili da ne zna ni u napadu ni u odbrani ipak trener Olimpije najviše njemu vjeruje i koristi ga često i preko 30 minuta :D Kupi dosta skokova i u defanzivi je dobar u preuzimanjima i udvajanjima, a u napadu imaju i previše igrača koji hoće loptu pa im baš on i dobro dođe.

bhsport
Kontakt:

PostPostao/la bhsport » 18 okt 2018, 10:54

Sta je sa Lazarom Muticem?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

HIV = Haris Internet Virus

Corinne Diacre - prof. fudbala

Bassha

PostPostao/la Bassha » 18 okt 2018, 12:01

lumani WroteColon
Bassha WroteColonLazic, Gegic, Atic i Suljo sa svim svojim manama i nedostacima suta su nasi igraci od kojih mozemo ocekivati nesto da postignu.

Suljo je sebi spasio karijeru, a ne znam na koga si mislio :arrow:nedostacima shuta :?: valjda ne na Emira jer ima jako dobar šut.. Ja od Gegica ne očekujem ništa, Lazic igra u mjestu a kod Atica se nikad ne zna, ali mislim da neće stići do Eurolige.Campara je smiješan igrač a Penava možda iznenadi.

Na Gegica.
Lazic i Atic koliko-toliko mogu pogoditi nesto.
Suljo je za ove Mirza licno sto se suta tice
Loading--Bosnianbeast

Dloading

SantiCazorla08
Kontakt:

PostPostao/la SantiCazorla08 » 18 okt 2018, 12:49

bhsport WroteColonSta je sa Lazarom Muticem?

Igra za mursiju, igrao je nešto malo u ligi šampiona.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 18 okt 2018, 12:56

Durmo izabran za MVP kola. Prošlo kolo bio je to također igrač Sparsa, Protić :problem:

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 18 okt 2018, 13:33

Camparu i Sikirasa sam spomenuo jer nisu jos napunili ni 20 godina. Suljo je u tim godinama takodjer igrao trecu ligu s Barcelonom B i imao slicne brojke koje Njegos ima u uvodnih nekoliko kola ove sezone. Campara je u 90% segmenata bolji od Talica, ali je vjerovatno izabrao pogresan put u karijeri i zato je sad u nekoj neodredjenoj poziciji, sto ne znaci da kroz 2-3 godine stvari nece krenuti uzlaznom putanjom.

Penavu ja smatram najozbiljnijim potencijalom od svih njih. Od njega i Atica ocekujem da nam donesu poene u napadu i dobru igru u odbrani (uz Musu i Nurkica, naravno), a od svih ostalih koje smo spominjali su klasicni igraci zadatka. Oni se lakse uklope u timove u kojima je ekipa planski sklapa, ali je mnogo teze u reprezentaciji, gdje se od jednog Atica ocekivalo da bude nosioc igre u Belgiji (a, znamo da je godine prespavao).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 18 okt 2018, 14:50

budimo realni, vrabac da igra u 4. spanskoj ligi imao bi triple-double prosjek, rekli bi ljudi novi westbrook :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 18 okt 2018, 14:59

U 2. španskoj ligi Bulić ubacuje 8.6 prosječno, Muratović 7 poena, po tom bi se zaključilo da solidni igrači iz naše lige bez problema mogu igrati 2. špansku. Meni Bulić nije bio čak ni solidan dok je igrao u BiH, baš skroman igrač.

TheChief
Kontakt:

PostPostao/la TheChief » 18 okt 2018, 15:20

Neki igraci imaju solidne/odlicne brojke i u ACB ligi, pa ne bi bili pojacanje ni za Buducnost ili Zvezdu. Pa Zvezda je jaca od pola te ACB lige. Pa Suton imao prosle sezone 8 PTS 6 REB prosjek, Cvetkovic ima ove sezone 10 PTS 4 ASS, a bili su prosjek u ABA-i. Jankovic koji je igrao dobro, ali u Olimpiji, ima ove sezone 9 PPG. Da se razumijemo, ACB liga je najjaca u Europi, ali nema 18 jakih timova. A da ne govorimo o njihovim drugim, trecim ili ne daj Boze cetvrtim ligama. Eto Muratovic ima 7 PPG, pa je kod duleta igrao 2,5 sekunde po mecu.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 19 okt 2018, 10:37

Igokea otpustila sve Amerikance, to znači veću ulogu za Talića u narednom periodu.

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 19 okt 2018, 11:22

KK_Bosna WroteColonbudimo realni, vrabac da igra u 4. spanskoj ligi imao bi triple-double prosjek, rekli bi ljudi novi westbrook :mrgreen:

Bi, kao što je Gegic u 3 Njemačkoj. :mrgreen:

Bassha

PostPostao/la Bassha » 19 okt 2018, 13:32

Sta je sa Maricem ? Gdje je on sada ?
Zadnje sto znam o njemu da je napustio Andoru i presao u Leotar dok ne nadje nesto bolje.
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.