Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 13 jul 2019, 00:23

Gledao ovu neku Ligatinu emisiju, Bosnic bio gost. Zraci covjek nekom energijom i pozitivnoscu. Valjda napravi nesto od nas.

Ligata konstantno spominje neke euroligaske igrace u kontekstu nase repke (kao, reprezentacijama poput nase je to veliki hendikep), a meni nijedan igrac (osim Gordica u Buducnosti, koji svakako ne igra vise za nas) ne pada na pamet da igra Euroligu? :mrgreen: Govorim za proslu godinu.

Nahvalio je ovog novog Amera, nesto malo pricao i o Sehicu (ako sam dobro cuo).

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 13 jul 2019, 19:18

Evo dobili su i drugu tekmu protiv nakih amatera.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 jul 2019, 19:27

Visoka prednost u prvom dijelu bila je dovoljna da na kraju slavimo sigurnu pobjedu rezultatom 70:59. U našem timu najefikasniji je bio Kenan Kamenjaš sa 14 poena, Sani Čampara i Mirza Bulić su postigli po 12, a Ahmedović i Gegić po 10.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 13 jul 2019, 19:58

Besmisleno mi je igranje protiv ovih nekih snj ekipa, jer se tako ne moze steci objektivan uvid u kvalitet momaka koji su trenutno tu, a ionako su nam nepoznanica. Kamenjas ispade vrhunski skorer, kao da ga niko od nas nije gledao prije samo mjesec dana. Ok, momak je dobar, napreduje mozda i brze nego sto se ocekivalo, ali protiv jacih protivnika on sigurno nema tolike poene u rukama. Radije bih da su napravili nekakav turnir s ekipama priblizne kvalitete (zasto ne i neki na EX YU teritoriji, s nama, Hrvatima, Slovencima i Makedoncima), pa da se moze stvoriti jasnija slika kvaliteta ovih novih kosarkasa. Bolje cetiri jake utakmice, nego osam nikakvih. Nadam se da su ostali protivnici jaci od ovih dosadasnjih, mada...

Btw, pogledao sam i ja Ligatin intervju s Bosnicem. Vedrana je milina slusati, odise nekom pozitivnom energijom, samo je steta sto je intervju vodio covjek koji nema veze o kosarci. Bukvalno mu za 45 minuta nije postavio dva konkretna i zanimljiva pitanja. Glavu dajem da frajer ne zna nabrojati vise od pet kosarkasa s ovog spiska, uz navodjenje pozicija i klubova u kojima igraju.

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BIHpatriota » 13 jul 2019, 19:59

Wandelanoite je napisao/la:"TUTIN I SANDŽAK I BOSNJACI SU DOBILI NBA IGRAČA.

Kao 39. pik na ovogodišnjem NBA Draftu izabran je devetnaestogodišnji Alen Smailagić čiji su roditelji iz Tutina. Alen će nositi dres Golden State Warriorsa!

Aferim Bošnjače

Like (y) Dijeli /Share"

Evo kako su u Sandzaku dočekali njegov izbor na draftu.
Bošnjački Tutin je vec dao BIH , dva naucnika.

Ramo Kurtanovic, bosanskohercegovački geolog, savjetnik za istraživanje obojenih metala Federalnog zavoda za geologiju i penzionirani profesor Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Tuzli.

Kasim Bajrović, redovni profesor i naučni savjetnik Univerziteta u Sarajevu, rođen je 15. jula 1965. u Tutinu

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 13 jul 2019, 20:31

lumani je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Nadam se da ce Mirza u dogledno vrijeme uspostaviti konekciju sa Sandžakom. Uvijek je tu bilo dobrih košarkaša, pogotovo sada kad i klub Novi Pazar igra malo značajniju ulogu.

Smailagica i Islamovica treba pokušati dovesti pod našu zastavu i otići u Tutin i Pazar popričati s njima i njihovim porodicama.

Trenutno igraci iz Sandzaka cine okosnicu Turske Cedi Osman, Kenan Sipahi i Melih Mahmutoglu, da je bilo malo interesa mogao je barem jedan zaigrati za BiH, jos je Osman bio u Bosni u oml. kategorijama.
Za Cedija znam da mu je majka iz Sandžaka i da je bio u KK Bosna kao dijete, al' kakve veze Sipahi i Mahmutoglu imaju sa nama? Znam da je Sipahi čini mi se rođen u Prištini, a za Mahmutoglua nemam pojma kako je vezan sa ovim prostorima, a kamo li sa BiH :D

Pa nema ni Cedi,otac mu je Turcin a majka iz Sandzaka..Ali je igrau u Bosni tada su ga trebali nagovarati..
Ma znam al' eto barem je igrao ovdje kod nas, za razliku od ove dvojice.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la pazzarac » 13 jul 2019, 21:54

Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli

filip13
Postovi: 38046
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 13 jul 2019, 22:08

erden i turkoglu su rođeni u turskoj

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Vucevich » 13 jul 2019, 22:14

pazzarac je napisao/la:Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli
Slazem se prijatelju, tako mala regija je dala toliko vrhunskih sportista tako da je sramota koliko se malo trudi BiH vlada da ojaca veze :sick:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 13 jul 2019, 22:25

Vucevich je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli
Slazem se prijatelju, tako mala regija je dala toliko vrhunskih sportista tako da je sramota koliko se malo trudi BiH vlada da ojaca veze :sick:
!

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 13 jul 2019, 23:00

Vucevich je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli
Slazem se prijatelju, tako mala regija je dala toliko vrhunskih sportista tako da je sramota koliko se malo trudi BiH vlada da ojaca veze :sick:

Gegic ima dosta toga u Bih,zivio,igrao a znamo koliko je Sandzaklija u Sarajevu...a ja sam vise mislio na Smailagica ,on nema bas nista sa Bih..(Sipahi)

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 14 jul 2019, 14:12

BIHpatriota je napisao/la: Bošnjački Tutin je vec dao BIH , dva naucnika.

Ramo Kurtanovic & Kasim Bajrović
Pitanje je da li Bosnic uopste zna za njih ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Epidaurus » 14 jul 2019, 14:21

Ne znam zasto se ozbiljno racuna na Sandzaklije kad se prica o reprezentativcima. Puna im usta Bosne, a kad treba to pokazat igranjem za reprezentaciju nigdje ih. Ovaj mali Biberovic je zadnji primjer te silne ljubavi Sandzaklija prema Bosni. Jedino Kolasincu svaka cast.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 14 jul 2019, 14:26

Epidaurus je napisao/la:Ne znam zasto se ozbiljno racuna na Sandzaklije kad se prica o reprezentativcima. Puna im usta Bosne, a kad treba to pokazat igranjem za reprezentaciju nigdje ih. Ovaj mali Biberovic je zadnji primjer te silne ljubavi Sandzaklija prema Bosni. Jedino Kolasincu svaka cast.
Za šta?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Epidaurus » 14 jul 2019, 14:28

Jer je dokazao svoj patriotizam kad je bio kapiten mlade reprezentacije Njemacke.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 14 jul 2019, 14:35

A sad to sve bacio u vodu.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la miky_hz » 14 jul 2019, 16:16

BiH-Elite Euro Talents 87:56 (27:12, 19:15, 17:9, 24:20)

BiH: Balić 5, Kamerić 6, Šehić 12, Gegić 2, Zubac 10, Avdić 21, Čampara 6, Sikiraš 7, Bulić 5, Ahmedović 9, Muratović 4, Kamenjaš 0.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
DamirT
Postovi: 13989
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DamirT » 14 jul 2019, 16:56

Epidaurus je napisao/la:Ne znam zasto se ozbiljno racuna na Sandzaklije kad se prica o reprezentativcima. Puna im usta Bosne, a kad treba to pokazat igranjem za reprezentaciju nigdje ih. Ovaj mali Biberovic je zadnji primjer te silne ljubavi Sandzaklija prema Bosni. Jedino Kolasincu svaka cast.
Hvala mu za sta?Kad treba igrat za reprezentaciju uvijek je povrijedjen,a za Arsenal igra stalno.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 15 jul 2019, 09:28

pazzarac je napisao/la:Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli
Kad smo kod toga, naselje odakle je Gegic na Ilidzi cini 40-50% Sandzaklija. A takav je i ostatak Ilidze.

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 15 jul 2019, 11:59

Ovaj Šehić, barem prema statistici ne pruža neke igre čak i protiv ovih cirkus ekipa na turneji, on je baš razočaranje, kao dječak bio ekstra talenat, prijavio se na draft, trenirao sa Portlandom, a ne može meda, na kraju će završiti Sparsima, jer više od toga on očigledno ne može.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.