Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Pasha
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Pasha » 19 jul 2019, 21:34

Igrao samo za U16 i mogao bi igrati bez problema kad napuni 21...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 20 jul 2019, 15:59

U utakmici koja je imala sva produžetka, naš tim je bio skoncentirsaniji i na kraju slavio pobjedu.

Regularni dio susreta završen je rezultatom 84:84. Ni nakon prvih pet minuta igre u produžetku nije bilo pobjednika (100:100), ali su naši reprezentativci uspjeli da dođu do pobjede rezultatom 112:110. Treba istaći da su Kamenjaš, Kamerić i Muratović bili sjajni u oba produžetka i sjajnom igrom u tom periodu predvodili naš tim do pobjede.

Najefikasniji u našem timu je bio upravo Kamenjaš sa 25 poena, Čampara je postigao 17, a Šehić 16 poena.
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 20 jul 2019, 16:01

Pokazuju znake života pojedinci :bow:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 20 jul 2019, 16:32

Bice valjda neke pare za ovaj turnir, pogotovo ako ga osvoje.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Pasha
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Pasha » 20 jul 2019, 16:59

Trebaju biti sretni ako u nekom logoru ne zavrse, a ne da dobiju pare. U tri utakmice do sada, dva puta dobili Kineze. Jucer 48 slobodnih za Kineze, 17 za nas i opet ih dobijemo...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 20 jul 2019, 20:53

Dobro bi bilo da od svih ovih momaka dobijemo bar dvojicu od kojih ce biti nekog hajra u najjacem sastavu. Gegica, Camparu i Kamenjasa tu ne ubrajam. Oni ionako imaju mjesto medju 14-15 najboljih i svakako sam ocekivao da oni najvise povuku u Kini (pogotovo od prve dvojice). Kameni me pozitivno iznenadio i nadam se da vise nece biti dileme izmedju njega s jedne, te Sejfica i Tomica s druge strane.

Eh sad, postavlja se pitanje kakve koristi imamo od ostalih. Za mene je najvece razocarenje Sikiras. Mecevi se nisu mogli gledati, ali po svemu sudeci on tamo nije puno pokazao. Deficitarni smo na svim pozicijama i dobro bi nam doslo da bilo ko od ovih putnika u Kinu pokaze da moze pomoci u kvalifikacijama. Sehic i Ahmedovic bi nam itekako koristili na visokim pozicijama, jer smo tu ostali samo na Halilovicu i Sulejmanovicu. Ahmedovic je jedini koji ima odlicnu visinu (mislim da ima bar 213 cm) i iskreno se nadam da nam moze dati bar 10 kvalitetnih minuta. U Slobodi je prije 2 godine bio dosta los, ali mozda ove solidne brojke iz Kine znace da se u medjuvremenu popravio. Za Sehica bi bilo odlicno da nadje neku solidnu ekipu u Evropi i da se do februara i pocetka kvalifikacija u potpunosti adaptira na evropsku kosarku.

Sto se tice svih ostalih, sumnjam da tu ima materijala za najjaci tim. Ne vjerujem da je Kameric/Balic bolji od Zahiragica, Zubac od Durme/Vrabca, Avdic/Muratovic od Buze, Bulic od Delalica... U svakom slucaju, sve je to u pet deka, jedino mozda Muratovic moze biti neko osvjezenje. Ima solidan sut, dobar je atletski i moze odigrati kvalitetnu odbranu, ali tih 4 ppg u drugoj ligi Spanije gase svaku nadu da bi od njega moglo biti nesto. Vidjet cemo, mozda naredna sezona bude bolja - nek bude da se u ovoj prvoj nije uspio adaptirati na nove okolnosti.

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 21 jul 2019, 04:31

Dario Dreznjak se pridruzio bratu Mateu u reprezentaciji Hrvatske. Idu u Kinu na neki turnir s Latvijom, Kinom i Tunisom, ako se ne varam. Nas je hladno odbio prije 20-ak dana zbog klupskih obaveza ili problema s povredom (to su naveli kao razloge izostanaka one grupice 'zvijezda'), a sad se uredno odazvao Hrvatima. Da se ja pitam, nikad nijednog Hrvata ili Srbina ne bih dvaput pozvao u reprezentaciju, niti bih ijednog vratio pod nasu zastavu nakon sto se odazivao na njihova okupljanja omladinskih selekcija. Takodjer, ni ove Bosnjake sto glume zvijezde i odbijaju da dodju vise nikad ne bih pozvao. Ne mogu se izboriti za minutazu u sestoj ligi Spanije, osim roditelja za njih niko ziv nije cuo, a odbijaju poziv zbog 'klupskih obaveza'. Da mi je samo znati kakve su to obaveze u amaterskim ekipama, kao da mi u Bosni nemamo takvih na izvoz...

FoSte95
Kontakt:

PostPostao/la FoSte95 » 21 jul 2019, 10:06

mikad ja više nijednog igrača iz širokog ne bih pozvao u reprezetanciju, ali nijednog
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53B854EA5D48DCA9!2651&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!ABI6BVZzPWLR510

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 21 jul 2019, 12:24

Samo oni koji iskreno osjecaju Bosnu i Hercegovinu, samo oni koji vjeruju da imamo svijetlu buducnost, a imamo je, samo oni koje ne moramo moliti i nagovarati su dobrodosli u bh. reprezentaciju.
Nismo mi nikoga izgubili, niti cemo ikada nekoga izgubiti, vec smo samo dobili svakom takvom odlukom.
Trebaju nas interesovati momci koji se srcem bore pod zastavom BiH, a svi koji to ne zele, neka im je sa srecom negdje drugo, jer BiH ne zavisi od pojedinca, niti ce ikada ikoga moliti!
Voli i igraj, izgaraj, jer je BiH iznad svega..

Teletoviceva objava na fb
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

BoixosNois1899
Kontakt:

PostPostao/la BoixosNois1899 » 21 jul 2019, 12:34

Bassha WroteColon
Samo oni koji iskreno osjecaju Bosnu i Hercegovinu, samo oni koji vjeruju da imamo svijetlu buducnost, a imamo je, samo oni koje ne moramo moliti i nagovarati su dobrodosli u bh. reprezentaciju.
Nismo mi nikoga izgubili, niti cemo ikada nekoga izgubiti, vec smo samo dobili svakom takvom odlukom.
Trebaju nas interesovati momci koji se srcem bore pod zastavom BiH, a svi koji to ne zele, neka im je sa srecom negdje drugo, jer BiH ne zavisi od pojedinca, niti ce ikada ikoga moliti!

Babuka :bow: :salut:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

#BartomeuDimisio

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 21 jul 2019, 12:36

Ghuraba WroteColonDario Dreznjak se pridruzio bratu Mateu u reprezentaciji Hrvatske. Idu u Kinu na neki turnir s Latvijom, Kinom i Tunisom, ako se ne varam. Nas je hladno odbio prije 20-ak dana zbog klupskih obaveza ili problema s povredom (to su naveli kao razloge izostanaka one grupice 'zvijezda'), a sad se uredno odazvao Hrvatima. Da se ja pitam, nikad nijednog Hrvata ili Srbina ne bih dvaput pozvao u reprezentaciju, niti bih ijednog vratio pod nasu zastavu nakon sto se odazivao na njihova okupljanja omladinskih selekcija. Takodjer, ni ove Bosnjake sto glume zvijezde i odbijaju da dodju vise nikad ne bih pozvao. Ne mogu se izboriti za minutazu u sestoj ligi Spanije, osim roditelja za njih niko ziv nije cuo, a odbijaju poziv zbog 'klupskih obaveza'. Da mi je samo znati kakve su to obaveze u amaterskim ekipama, kao da mi u Bosni nemamo takvih na izvoz...

Potpis

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 21 jul 2019, 12:42

Ma ne pozivat g.ovna, a klubovima uvest sankcije najveće moguće. Ja bi to istjerao i zabraniti takmičenje pa nek igraju prijateljske po Hrvatskoj i Srbiji.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 21 jul 2019, 12:50

Bassha WroteColon

svaka cast,samo cemu onda branjenje đedovica,mislim teletovicevo branjenje đedovića i svega sto je đedović uradio?

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 21 jul 2019, 13:18

Mani se demagogije mirza i uhvati se posla u ruke. Stariji dreznjak (kao i napr. Hrstic i eres u rukometu) bi nastavili igrati za BiH da im se je pruzila sansa. Pa taj isti dreznjak je godinu dana kao profil sliku na fb-u ima sebe u dresu BiH. Mi i ono sto sacuvamo ukakimo...

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 21 jul 2019, 16:36

ovo Ljigata sapire teletovicev nerad....vise bi se Raza poduzela nego ovaj...svaki put kad gledam ili slusam Razu osjetim koliko joj je stalo....mirzin stav boli me k.rac sto nece da igraju za Bosnu,ima ko hoce,je najlaksa vadiona...on je bajagi trebao na svoje ime da privuce neke sto se ponasaju kao dijaspora u BiH ali ocito mu nije stalo...gdje ce jedan Mirza da ide na noge radovanovicu i slicnima....ko nece da igra, ne mora

imao je priliku da zagorca igokeji, ali njega najveci bosnomrzac dodik obrlati
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 21 jul 2019, 16:41, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 21 jul 2019, 16:40

poodavno bi kad se prosle godine na ovoj cini mi se temi pisalo kako će se đedovic nekim cudom vratiti,evo ljeto uveliko traje,ni jednog infa oi tome

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 21 jul 2019, 17:27

AirRamiz WroteColonovo Ljigata sapire teletovicev nerad....vise bi se Raza poduzela nego ovaj...svaki put kad gledam ili slusam Razu osjetim koliko joj je stalo....mirzin stav boli me k.rac sto nece da igraju za Bosnu,ima ko hoce,je najlaksa vadiona...on je bajagi trebao na svoje ime da privuce neke sto se ponasaju kao dijaspora u BiH ali ocito mu nije stalo...gdje ce jedan Mirza da ide na noge radovanovicu i slicnima....ko nece da igra, ne mora

imao je priliku da zagorca igokeji, ali njega najveci bosnomrzac dodik obrlati

I meni je fascinantno koliko se ovi nasi mediji aktiviraju i prenose postove s Teletoviceve fb stranice, a on zapravo nema nikakve veze s tim sto se tu napise. Za mene je jadno da se prvi covjek KSBiH 'krije' iza jednog Ligate. Slazem se i za Razu, koja je posebno lijep utisak na mene ostavila dok sam gledao one djevojke na U18 prvenstvu u Sarajevu. Skakala je na svaki nas poen, trcala do njih da im da neki savjet i nekako se vidjelo da joj je iskreno stalo da napravimo nesto. Kod Mirze dosad ni po cemu nisam vidio da mu je stalo i slazem se sa svim sto si napisao.

AdinSally
Kontakt:

PostPostao/la AdinSally » 21 jul 2019, 17:52

Nastupaju li nasi kosarkasi na ovom Eyofu u Bakuu ?

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 21 jul 2019, 19:15

Не можете неког играча натерати да игра за неку националну селекцију ако он то не жели, тј ако жели играти за неку другу. Играчи који до 16-е остваре двојно држављанство по основу места рођрња и по основу порекла (упрошћено етнички Грци, Јевреји, Срби, Хрвати итд) могу изабрати за коју од те две националне селекције ће играти.

Правило навршене 21-е године (чл.20 правилника ФИБА http://www.fiba.basketball/downloads/v3 ... LAYERS.pdf) важи само ако играч није играо за другу националну селекцију на званичном такмичењу, и ако та оспорава промену спортског држављаства.

Код Дариа Дрежњака то правило нема утицаја, јер је наступио за У-16 националну селекцију БиХ на званичном такмичењу.
Промена спортског држављанства је могућа. Нешто је тежа ако је играч играо за националну селекцију после 17.рођендана, и то (чл.23) ако су изузетне околности.
Лакша процедура је ако је играч играо за националну селекцију на званичном такмичењу до 17.рођендана (чл.22) а жели да промени спортско држављанство. Ту је потребна сагласност оба кошаркашка савеза. Ако је нема, иде се на арбитражу, како је Дарио (а то верујем читаоце занима) рођен у БиХ, мање су шансе Хрватске у том спору, за разлику рецимо од случаја Сулејмановић који је рођен у земљи чије спортско држављанство преузима. Мада у коначнци то генерални секретар ФИБА одлучује.

У сваком случају сагласност КС БиХ је неопходна. Ту је до Мирзе како ће се поставити.
КС Србије је ту заузео став да се воља играча увек поштује. И имали смо ове године нешто мислим никад забележено. Један играч је играо за две националне селекције у млађим узрастима, Павле Михајлоски (рођен у Београду) је играо 2015-е на У-16 ЕП за Србију и ове године на У-20 ЕП Б дивизије за Македонију.

Наравно, БиХ нема ту базу врсних играча као Србија што такође може одредити како ће се КС поставити. У сваком случају, до Мирзе је.

DamirT
Kontakt:

PostPostao/la DamirT » 22 jul 2019, 00:19

Ma ko yebe gov.no skutorsko,sve najbolje,mada i on sam zna da u najjacem sastavu nece biti ni na klupi.Nama trebaju momci koji ce se borit za nasu jednu jedinu! :bih:
29.11.1919
FKR TZ

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.