Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 27 avg 2019, 00:28

Znam da je Bojdo bio aktivan na svim mogucim forumima, dok sam i sam to puno intenzivnije pratio. Mislio sam da je on zapravo taj serbianhoops, ali eto izgleda da ne radi sve sam. Znam i da imaju neku komunikaciju sa srbijanskim savezom, ali sam na osnovu tvoje zadnje recenice pomislio da se i sam Rakocevic aktivno ukljucio u diskusije na nekom forumu. Sjecam se kad je Aco Petrovic nekad harao po hrvatskim forumima. :lol: U svakom slucaju, mene ti cetnicki lobiji uopste ne pogadjaju, jer mi nije drago da u nasim reprezentacijama igraju Srbi koji nemaju ni minimum ljubavi prema ovoj zemlji. Najveci problem su ove nase glavonje iz saveza, koje ni prstom nisu mrdnule da bar nesto bude od ove nase djece. Mi smo od naredne godine u svim mogucim uzrastima i muskih i zenskih selekcija u B diviziji... :crazy:

Slazem se vezano za ovaj raskorak Sparsa izmedju takmicarskih i razvojnih ambicija. Problem je sto oni i pokupe tu talentovanu djecu iz drzave i s njima se bez problema prosetaju do tih nekakvih titula i trofeja, a realno ih ne nauce ni osnovama kosarke. Konkurencija je ocajna, sve druge ekipe imaju smijesne rostere i onda se Sparsovci busaju u prsa tim rezultatima, a imaju talente koji ni Ligu12 nece moci igrati. Eto na primjer Karic, Tiganj, Radak, Huseinspahic..., sve su to njihove glavne uzdanice i djeca iz startnih petorki, a bukvalno nikakvog kvaliteta u njima nema. Radak je jos od pionirskih dana imao nekakve tripl-dabl ucinke, a danas ni slobodna bacanja na 50% ne moze da izgura. Uostalom, vidjeli smo na prvenstvu B divizije koliko je dobar. Samo jos jedan Vrabac u najavi...

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 28 avg 2019, 13:15

Lakersi ovim kompletirali svoj roster, Draško-Howaed-McGee pristujna unutrašnja linija, dok će Hasandić tražiti svoju priliku pored Greena-Bradleya-KCPa.
Sretno!

https://sportsport.ba/kosarka/drasko-al ... ima/331387
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 28 avg 2019, 19:10

Campara, Gegic --> SLoboda
Buza, Memic, Polutak, Muratovic ---> Spars
Zahiragic ---> Novi Pazar
Milicevic ---> Slovenia (Slovenija)
Loncar ---> Zabok (Hrvatska)
Hasandic ---> Lakers (Švicarska)
Durmo ---> Prievidza (Slovačka )
Tomic ---> Akademik (Bugarska)
Lazic ---> Primorska ( Slovenija)
Gordic ---> Partizan ( Srbija)
Suljo ---> Bilbao ( Španija)
Sehic ----> Geneve Lions ( Švicarska )
Sejfic ---> Sutjeska ( Crna Gora )
Matkovic ---> OKK Beograd ( Srbija )
Karahodzic ---> Estela ( Španija, treca liga )
Mutic ---> Gipuzkoa ( Španija, druga liga )
Djedovic ---> Huesca ( Španija, druga liga )
Kameric ---> Bernau ( Njemačka, treca liga
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

cavendish
Kontakt:

PostPostao/la cavendish » 28 avg 2019, 19:59

Bassha WroteColonCampara, Gegic --> SLoboda

Neka nam je Bog na pomoći jer ako budućnost naše reprezentacije ovisi o ovim momcima onda i nije nešto previše svjetla. Nisu to više mladi momci pa da se očekuju neki drasticni isokoraci u karijeri, naprotiv većina njih su već formirani i u najboljim godinama igrači.

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 30 avg 2019, 00:29

cavendish WroteColon
Bassha WroteColonCampara, Gegic --> SLoboda

Neka nam je Bog na pomoći jer ako budućnost naše reprezentacije ovisi o ovim momcima onda i nije nešto previše svjetla. Nisu to više mladi momci pa da se očekuju neki drasticni isokoraci u karijeri, naprotiv većina njih su već formirani i u najboljim godinama igrači.

Ovo je nasa realnost.
Ovi momci ( jedino je status Gordica upitan ) + Atic, Halilovic, Kamenjas i Amer ( koji jos nije nasao novi tim) ce igrati u ovim kvalifikacijama.
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

Ethel
Kontakt:

PostPostao/la Ethel » 01 sep 2019, 05:46

Muhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima, a eto trenutno igra u boljem klubu i ligi nego 90% reprezentacije.

Bilbao jučer igrao prijateljsku, nije nastupao Sulejmanović.

Borac Čačak dobio Novi pazar 67-60, Alikadić 6 poena.
Gdje postoji Sloboda – tamo je moja zemlja.
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 01 sep 2019, 13:25

Ethel WroteColon

Suljo je nedavno operisao šaku i propusti ce pripreme mozda cak i pocetak sezone
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

Ethel
Kontakt:

PostPostao/la Ethel » 01 sep 2019, 14:51

Bassha WroteColon
Ethel WroteColon

Suljo je nedavno operisao šaku i propusti ce pripreme mozda cak i pocetak sezone

Nisam to znao...steta.
Gdje postoji Sloboda – tamo je moja zemlja.
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 01 sep 2019, 21:18

Ethel WroteColonMuhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima

Tek sad kad vidjeh sliku Muhe opet poslije dugo vremena skontah da me Zahiraga na njega podsjeca ... :mrgreen:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

bombaysaphire
Kontakt:

PostPostao/la bombaysaphire » 02 sep 2019, 01:35

DaVinci WroteColon
Ethel WroteColonMuhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima

Tek sad kad vidjeh sliku Muhe opet poslije dugo vremena skontah da me Zahiraga na njega podsjeca ... :mrgreen:

Igrao sam ovo ljeto par termina sa njim , nema šta, lik je zvijer. Samo da je imao jačeg/boljeg menadžera, igrao bi redovno Euroleague.
"Printeeeeeezis
Evo šanse Aguero gooolll
Na kraju će Pedrosa osvojiti, kakva trkaaaaaa
To je ta njegova levica, šut iz kolena koji se ne brani
Ejjj "

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 02 sep 2019, 06:27

Ethel WroteColonMuhamed Pašalić potpisao za Panionios, bolje bi bilo njega da vrate u reprezentaciju, ima iskustva da pomogne mlađim igračima, a eto trenutno igra u boljem klubu i ligi nego 90% reprezentacije.

Borac Čačak dobio Novi pazar 67-60, Alikadić 6 poena.

Muha je sam odustao od repke ;) Igrao je on uvijek u solidnim ekipama.

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 02 sep 2019, 12:23

moze mijenjati ovog amerikanca uci sa klupe i uvezat par trica...na rosteru sa gomilom kamenjara i onih koji sumnjaju u svoj sut, svakako da bi imao mjesta ako zeli....takodjer moze napavit separaciju od cuvara sto campara nazalost ne moze. ako je hrvatska jahala stipcevica, ne znam kako Muha ne bi imao mjesta na nasem rosteru....imao je mislim sukob sa vujosevicem, sad je vedran tu....treba vidjeti kako stoje stvari, postoji li interes....

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 02 sep 2019, 12:58

Pasalic je odustao od repke jer nikad nije dobio priliku da pokaze sto zna. Godinama se trpio Gordic, kojem je svaka 16. utakmica bila dobra, plus sto smo skoro uvijek imali Amerikanca na toj poziciji. Nesto ranije su se forsirali kojekakvi Kojadinovici, Nesovici itd.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 03 sep 2019, 20:59

Mirza najavio kvalitetnije trenere za oml selekcije.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 04 sep 2019, 12:33

https://www.fibalivestats.com/u/NBL/1336668/bs.html

Tko zeli pratiti statistiku Robersona koji je trenutno u Australiji
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 12 sep 2019, 17:57

Ova Ceska je primjer reprezentacije koja je timskom kosarkom uspjela napraviti odlican rezultat. To je put kojim se i mi trebamo voditi. Oni u ekipi bukvalno imaju jednog ozbiljnog kosarkasa, a svi ostali su ispod prosjeka i upitno je da li bi imali sigurnu minutazu u jednoj Cedeviti. Poenta je da vise od pola reprezentacije godinama igra u istom timu - ceskom Nymburku. Zasto i nas savez ne bi pogurao jednu domacu ekipu (recimo Slobodu, koja, za razliku od Sparsa, ima navijace), okupio u njoj 6-7 standardnih reprezentativaca, koji bi se tu uigravali tokom cijele sezone? Naravno, primarni cilj bi im trebao biti plasman u ABA ligu, a realnost je da je vecini nasih kosarkasa upravo ta liga plafon. Na njih kasnije dodati ove koji su objektivno kvalitetniji i koji bi trebali biti nosioci reprezentacije (Atic, Musa i Nurkic). Campara, Gegic, Lazic, Vrabac, Buza, Delalic, Sulejmanovic, Halilovic, Kamenjas..., sve su to kosarkasi koji dosad nicim nisu pokazali da imaju kvalitet za ligu koja je jaca od ABA lige. Svjestan sam da imaju vece pare u Spaniji ili Francuskoj, ali nisu oni ni tamo neki milioneri. Kasnije bi se recimo Gegic ili Kamenjas mogli otisnuti u jacu ekipu i jacu ligu, pod uslovom da pokazu da imaju kvalitet za to. Mi bez klupske kosarke nikad necemo biti ozbiljna reprezentacija.

Chstal
Kontakt:

PostPostao/la Chstal » 12 sep 2019, 18:18

Ghuraba WroteColonOva Ceska je primjer reprezentacije koja je timskom kosarkom uspjela napraviti odlican rezultat. To je put kojim se i mi trebamo voditi. Oni u ekipi bukvalno imaju jednog ozbiljnog kosarkasa, a svi ostali su ispod prosjeka i upitno je da li bi imali sigurnu minutazu u jednoj Cedeviti. Poenta je da vise od pola reprezentacije godinama igra u istom timu - ceskom Nymburku. Zasto i nas savez ne bi pogurao jednu domacu ekipu (recimo Slobodu, koja, za razliku od Sparsa, ima navijace), okupio u njoj 6-7 standardnih reprezentativaca, koji bi se tu uigravali tokom cijele sezone? Naravno, primarni cilj bi im trebao biti plasman u ABA ligu, a realnost je da je vecini nasih kosarkasa upravo ta liga plafon. Na njih kasnije dodati ove koji su objektivno kvalitetniji i koji bi trebali biti nosioci reprezentacije (Atic, Musa i Nurkic). Campara, Gegic, Lazic, Vrabac, Buza, Delalic, Sulejmanovic, Halilovic, Kamenjas..., sve su to kosarkasi koji dosad nicim nisu pokazali da imaju kvalitet za ligu koja je jaca od ABA lige. Svjestan sam da imaju vece pare u Spaniji ili Francuskoj, ali nisu oni ni tamo neki milioneri. Kasnije bi se recimo Gegic ili Kamenjas mogli otisnuti u jacu ekipu i jacu ligu, pod uslovom da pokazu da imaju kvalitet za to. Mi bez klupske kosarke nikad necemo biti ozbiljna reprezentacija.

Zato sto savez ne smije davati novac klubovima, tu se sva prica zavrsava. Ako bi se novac davao onda bi se vjerovatno dao u Bosnu a ne u Slobodu.

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 12 sep 2019, 18:42

Chstal WroteColon
Zato sto savez ne smije davati novac klubovima, tu se sva prica zavrsava. Ako bi se novac davao onda bi se vjerovatno dao u Bosnu a ne u Slobodu.

Gdje sam napisao da savez toj ekipi treba dati novac? Nemaju oni novca ni za sebe, a kamoli da ga nekom daju. Pogurati se moze i na drugi nacin. Mogu im pomoci oko sponzora i tako sto ce interno preko trenera i celnika saveza nagovariti igrace da potpisu za taj klub, jer im je bolje da igraju 20 minuta u Slobodi, nego da sjede na tribinama u Endesa ligi. Bosna je ispala u A1 ligu i njoj u najidealnijim okolnostima trebaju 3 godine da bi zaigrala ABA ligu, a dotad ko ziv, ko mrtav. Na stranu sto se klub nazalost gusi u dugovima i sto niko ziv ne bi pristao uloziti ili igrati u Bosni. Osim toga, mislim da je i Sarajevo kao grad operisan od kosarke, sto su milion puta pokazali. Nisu to nekadasnja vremena...

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 01:56

Ghuraba WroteColonOva Ceska je primjer reprezentacije koja je timskom kosarkom uspjela napraviti odlican rezultat. To je put kojim se i mi trebamo voditi. Oni u ekipi bukvalno imaju jednog ozbiljnog kosarkasa, a svi ostali su ispod prosjeka i upitno je da li bi imali sigurnu minutazu u jednoj Cedeviti. Poenta je da vise od pola reprezentacije godinama igra u istom timu - ceskom Nymburku. Zasto i nas savez ne bi pogurao jednu domacu ekipu (recimo Slobodu, koja, za razliku od Sparsa, ima navijace), okupio u njoj 6-7 standardnih reprezentativaca, koji bi se tu uigravali tokom cijele sezone? Naravno, primarni cilj bi im trebao biti plasman u ABA ligu, a realnost je da je vecini nasih kosarkasa upravo ta liga plafon. Na njih kasnije dodati ove koji su objektivno kvalitetniji i koji bi trebali biti nosioci reprezentacije (Atic, Musa i Nurkic). Campara, Gegic, Lazic, Vrabac, Buza, Delalic, Sulejmanovic, Halilovic, Kamenjas..., sve su to kosarkasi koji dosad nicim nisu pokazali da imaju kvalitet za ligu koja je jaca od ABA lige. Svjestan sam da imaju vece pare u Spaniji ili Francuskoj, ali nisu oni ni tamo neki milioneri. Kasnije bi se recimo Gegic ili Kamenjas mogli otisnuti u jacu ekipu i jacu ligu, pod uslovom da pokazu da imaju kvalitet za to. Mi bez klupske kosarke nikad necemo biti ozbiljna reprezentacija.

Kao sto je i ovih dana prica na fudbalskoj temi tako vidim i ovdje ide kako ovi kako oni mogu a mi ne...i omda prica o shishama, neozbiljnosti.itd..

Nisu cesi igracine, ali Bohacik, Auda,Hruban, su igracine za nas sastav bez nba zvijezda. Mi mimo Gegica i Sulejmanovica imamo rekreativce u timu.

Ja koliko se sjecam veteran schilb je ubio musu, nije ga mogo branit.

Nemamo kvalitet i to je to.

Ova ceska repka je po.kvaliteti negdje sa onom nasom sto nesretno ispade od.litve. Tu bi vec mogli vuc paralele kako i zasto...dok za ovu aa zahiragicem, durmom, hasandicem, lazicem itd nikako.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 13 sep 2019, 02:15

Češka i Poljska bi nam trebale biti vodilje u košarci jer oni i nemaju toliko bolje košarkaše od nas ali imaju sistem i organizaciju: godinama istog (uspješnog) selektora, godinama vrlo malo mjenjaju sastav(čak ne mjenjaju ni naturalizovanog Amerikanca), tačno se zna na terenu ko šta radi. Po pitanju kvalitete mi najviše zaostajemo u šutu za njima, nemamo bekova kakav je Waczynski kod Poljske ili Hruban kod Češke koji nisu kvalitet da se možeš stalno pouzdati u njih i imaju utakmice gdje će za 30 minuta postići 7 poena ali imaju i utakmice kad će ubaciti 4 - 5 trica.

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.