Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 02:18

Drape WroteColonČeška i Poljska bi nam trebale biti vodilje u košarci jer oni i nemaju toliko bolje košarkaše od nas ali imaju sistem i organizaciju: godinama istog (uspješnog) selektora, godinama vrlo malo mjenjaju sastav(čak ne mjenjaju ni naturalizovanog Amerikanca), tačno se zna na terenu ko šta radi. Po pitanju kvalitete mi najviše zaostajemo u šutu za njima, nemamo bekova kakav je Waczynski kod Poljske ili Hruban kod Češke koji nisu kvalitet da se možeš stalno pouzdati u njih i imaju utakmice gdje će za 30 minuta postići 7 poena ali imaju i utakmice kad će ubaciti 4 - 5 trica.

Vodilja za buducnost ok, al trenutno ne. Mi trenutno smo samo dno ..bar dvije trecine ekipe je sramota zvatu pro igracima jer to nisu. Nema tog sistema koji bi nam pomogo sad.

Fali nam bar jedno 4 5 igraca da se makar malo pomjerimo.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 13 sep 2019, 02:22

Fali nam klub u ABA ligi, dok god to ne budemo imali nećemo imati uspjeha, možda će se neko i pobijediti kao što smo uzeli Ruse i Belgijance, ali nešto više nije moguće dok ne budemo imali tim koji će gurati naše igrače.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 02:31

Wandelanoite WroteColonFali nam klub u ABA ligi, dok god to ne budemo imali nećemo imati uspjeha, možda će se neko i pobijediti kao što smo uzeli Ruse i Belgijance, ali nešto više nije moguće dok ne budemo imali tim koji će gurati naše igrače.

Da se i s tobom jednom slozim...

Sta ces imas igokeu koja dovodi strance i djuturume. Nez jesam li ikad cuo za nekog igraca da su ga stvorili

NY KNICKS!

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 13 sep 2019, 02:38

invincible1921 WroteColon
Wandelanoite WroteColonFali nam klub u ABA ligi, dok god to ne budemo imali nećemo imati uspjeha, možda će se neko i pobijediti kao što smo uzeli Ruse i Belgijance, ali nešto više nije moguće dok ne budemo imali tim koji će gurati naše igrače.

Sta ces imas igokeu koja dovodi strance i djuturume. Nez jesam li ikad cuo za nekog igraca da su ga stvorili

Naravno da su stvorili i stvaraju ali ti momci nastupaju za Srbiju.

Taj klub je Teletovic trebao ugasiti kad je imao priliku.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 02:39

Wandelanoite WroteColon
invincible1921 WroteColon

Naravno da su stvorili i stvaraju ali ti momci nastupaju za Srbiju.

Taj klub je Teletovic trebao ugasiti kad je imao priliku.

Vala se ni njiovih ne sjecam, :hmmmmm:

NY KNICKS!

MElloo
Kontakt:

PostPostao/la MElloo » 13 sep 2019, 02:58

Ma.nema vala.niko ni u srbiji da je potekao iz igokee
Kad dodo padne gotovo je i njihovo

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 13 sep 2019, 17:11

invincible1921 WroteColonKao sto je i ovih dana prica na fudbalskoj temi tako vidim i ovdje ide kako ovi kako oni mogu a mi ne...i omda prica o shishama, neozbiljnosti.itd..

Nisu cesi igracine, ali Bohacik, Auda,Hruban, su igracine za nas sastav bez nba zvijezda. Mi mimo Gegica i Sulejmanovica imamo rekreativce u timu.

Ja koliko se sjecam veteran schilb je ubio musu, nije ga mogo branit.

Nemamo kvalitet i to je to.

Ova ceska repka je po.kvaliteti negdje sa onom nasom sto nesretno ispade od.litve. Tu bi vec mogli vuc paralele kako i zasto...dok za ovu aa zahiragicem, durmom, hasandicem, lazicem itd nikako.

Od svih Ceha iz Nymburka, samo bi pomenuti Bohacik i Hruban mogli igrati u ABA ligi. Oni su vec iskusni kosarkasi i objektivno posjeduju odredjeni kvalitet. Medjutim, i oni bi, da su toliko dobri, davno zavrsili u Spaniji, Turskoj, Njemackoj, Francuskoj ili Italiji. Svi ostali (Pumprla, Kriz, Vyoral, Peterka) bukvalno nemaju kvalitet ni za 7-8 najjacih klubova iz ABA ligu. Taj Nymburk u kojem oni igraju je prosle godine bio jedna od najlosijih ekipa u CL. Dobro se sjecam kad su prije nekoliko godina igrali u tadasnjoj NLB ligi i bili mozda u rangu Sirokog. Auda je, ako se ne varam, negdje u Italiji i on je solidna cetvorka, ali to je nivo koji Sulejmanovic moze bez problema dostici, ako ga vec sad nije dostigao i prestigao. Tu ostanu jos Balvin, koji je u najboljem slucaju prosjecan centar u evropskim okvirima. Ima solidnu pokretljivost za svoju visinu, ali je limitiran i ofanzivno i defanzivno. Zatim, tu je Schilb, jedan od najlosijih Amerikanaca (ako ne i najlosiji) u evropskim reprezentacijama. To sto je izdominirao Musu prije njegovog odlaska u nba ne znaci apsolutno nista, jer je i Vrabac bio u stanju izdominirati ga na niskom postu. Ostane jos Satoransky, koji je odlican kosarkas.

Kad se sve sagleda, tu je jedan odlican kosarkas (Satoransky) i petorica prosjecnih (Hruban, Bohacik, Auda, Balvin i Schilb). S takvom ekipom sesti na svijetu mozes biti samo zahvaljujuci timskoj igri, a nikako individualnom kvalitetu. Zato sam i pisao da mi moramo slijediti njihov primjer, tj. isforsirati jedan domaci klub, okupiti u njemu 6-7 standardnih reprezentativaca i pustiti im 2-3 godine da se uigraju. Mi trenutno nemamo kosarkase koji su u rangu Hrubana ili Bohacika, ali za 2-3 godine bi, uz stabilnu minutazu u ABA ligi, neko od ovih potencijalnih sigurno mogao iskociti i pokazati kvalitet.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 17:17

Ghuraba WroteColon
invincible1921 WroteColonKao sto je i ovih dana prica na fudbalskoj temi tako vidim i ovdje ide kako ovi kako oni mogu a mi ne...i omda prica o shishama, neozbiljnosti.itd..

Nisu cesi igracine, ali Bohacik, Auda,Hruban, su igracine za nas sastav bez nba zvijezda. Mi mimo Gegica i Sulejmanovica imamo rekreativce u timu.

Ja koliko se sjecam veteran schilb je ubio musu, nije ga mogo branit.

Nemamo kvalitet i to je to.

Ova ceska repka je po.kvaliteti negdje sa onom nasom sto nesretno ispade od.litve. Tu bi vec mogli vuc paralele kako i zasto...dok za ovu aa zahiragicem, durmom, hasandicem, lazicem itd nikako.

Od svih Ceha iz Nymburka, samo bi pomenuti Bohacik i Hruban mogli igrati u ABA ligi. Oni su vec iskusni kosarkasi i objektivno posjeduju odredjeni kvalitet. Medjutim, i oni bi, da su toliko dobri, davno zavrsili u Spaniji, Turskoj, Njemackoj, Francuskoj ili Italiji. Svi ostali (Pumprla, Kriz, Vyoral, Peterka) bukvalno nemaju kvalitet ni za 7-8 najjacih klubova iz ABA ligu. Taj Nymburk u kojem oni igraju je prosle godine bio jedna od najlosijih ekipa u CL. Dobro se sjecam kad su prije nekoliko godina igrali u tadasnjoj NLB ligi i bili mozda u rangu Sirokog. Auda je, ako se ne varam, negdje u Italiji i on je solidna cetvorka, ali to je nivo koji Sulejmanovic moze bez problema dostici, ako ga vec sad nije dostigao i prestigao. Tu ostanu jos Balvin, koji je u najboljem slucaju prosjecan centar u evropskim okvirima. Ima solidnu pokretljivost za svoju visinu, ali je limitiran i ofanzivno i defanzivno. Zatim, tu je Schilb, jedan od najlosijih Amerikanaca (ako ne i najlosiji) u evropskim reprezentacijama. To sto je izdominirao Musu prije njegovog odlaska u nba ne znaci apsolutno nista, jer je i Vrabac bio u stanju izdominirati ga na niskom postu. Ostane jos Satoransky, koji je odlican kosarkas.

Kad se sve sagleda, tu je jedan odlican kosarkas (Satoransky) i petorica prosjecnih (Hruban, Bohacik, Auda, Balvin i Schilb). S takvom ekipom sesti na svijetu mozes biti samo zahvaljujuci timskoj igri, a nikako individualnom kvalitetu. Zato sam i pisao da mi moramo slijediti njihov primjer, tj. isforsirati jedan domaci klub, okupiti u njemu 6-7 standardnih reprezentativaca i pustiti im 2-3 godine da se uigraju. Mi trenutno nemamo kosarkase koji su u rangu Hrubana ili Bohacika, ali za 2-3 godine bi, uz stabilnu minutazu u ABA ligi, neko od ovih potencijalnih sigurno mogao iskociti i pokazati kvalitet.

To svakako fali nam da igraci igraju na vecem nivou

Mogu naai postat bolji al trenutno smo nula

NY KNICKS!

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 13 sep 2019, 21:14

Možda se bude moglo pobjediti Grčku u kvalifikacijama, kad im izuzmeš igrače iz NBA i Eurolige i veterane starije od Kikanovića ne mogu napraviti roster išta snažniji od one Rusije koja je izgubila u Sarajevu(sa Musom i Gordićem :problem: ). Da imaju red mlađih kvalitetnih igrača ne bi im Vasilopoulos sa svojih 35 godina bio u rosteru na svjetskom prvenstvu.

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 16 sep 2019, 22:08

Sehic sa Zenevom osvojio superkup Svicarske. Upravo on je bio MVP s 19 poena (3 trojke) i 8 skokova.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 16 sep 2019, 22:33

Ghuraba WroteColonSehic sa Zenevom osvojio superkup Svicarske. Upravo on je bio MVP s 19 poena (3 trojke) i 8 skokova.

Mislis li da cemo ikad imat kakve koristi od njega ... :hmmmmm:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 17 sep 2019, 01:15

DaVinci WroteColon
Ghuraba WroteColonSehic sa Zenevom osvojio superkup Svicarske. Upravo on je bio MVP s 19 poena (3 trojke) i 8 skokova.

Mislis li da cemo ikad imat kakve koristi od njega ... :hmmmmm:

Nisam siguran da hocemo. Besmisleno je davati nekakav sud, a jos nisam pogledao nijednu njegovu utakmicu u Evropi.

Btw, Sikiras je odigrao 4-5 prijateljskih utakmica s Fuenlabradom. Minutaza mu se uglavnom kretala izmedju 10 i 15 minuta. Imao je ucinke od 7 i 8 poena (uz dobre procente suta), ali i neke od 2-3 poena. Ni njega jos uvijek ne treba otpisivati, mada...

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 18 sep 2019, 11:57

Vraća se Hans :opaopa:
MES QUE UN CLUB!

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 18 sep 2019, 12:22

mislim da je prosla i skoro godina dana kad se to pricalo,pa evo nista i dalje od toga,samo da se radi na tome

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 21 sep 2019, 19:43

Muratovic, Kamenjas i pogotovo Vrabac odlicni u pobjedi protiv abaligasa Krke.

Muratovic je bio posebno suterski raspolozen - zabio je 4 trojke. Mislim da je Spars odlicna sredina za njega, pa valjda konacno vidimo ima li kvalitet za nesto vise od nase lige.

Kamenjas je bio dobar u oba pravca. Meni se kod njega najvise svidja ta srcanost i pozrtvovanost. Iako je najmladji, ne boji se nikog na terenu, mada ima i nekih sirovih i nepromisljenih odluka. Skakacki je dosta dobar. Mora poraditi na cuvanju lopte kad igra ledjima, jer mu je svako malo izbiju iz ruku i upropaste dobru situaciju koju je bio izgradio. Takodjer, poprilicno je krut na obrucu, ali valjda vremenom stekne taj osjecaj.

Vrabac je odigrao doktorsku utakmicu. Uz Amerikanca je bio lider ekipe, s tim da je on, za razliku od Stronga, bio odlican i defanzivno. Za divno cudo, u napadu nije silio niti uzimao bespotrebne suteve, a slobodna bacanja je odlicno izvodio. Takodjer, pokupio je tonu skokova i podijelio veliki broj asistencija.

Nadam se da ce Buza sto prije poceti igrati utakmice i da ce dodatno osnaziti roster Sparsa. Bilo bi odlicno kad bi on tu ozivio karijeru i vratio onaj sut s distance koji ga je krasio u omladinskim uzrastima. U svakom slucaju, zanimljivija ekipa za pratiti od one proslogodisnje.

MElloo
Kontakt:

PostPostao/la MElloo » 21 sep 2019, 21:23

Trenutno polufinale spanskog superkupa REal-Fuenalabrada.Igra Sikiras, imao jedno zakucavanje maloprije.Cuva Randolpha i skace na svaku fintu haha
arena 3 ako ce ko gledat

guillermo
Kontakt:

PostPostao/la guillermo » 21 sep 2019, 21:26

Vidi se da je kod sudija tot anonimus cisto probijanje i silazna mu nisu svirane

Beko
Kontakt:

PostPostao/la Beko » 21 sep 2019, 21:41

guillermo WroteColonVidi se da je kod sudija tot anonimus cisto probijanje i silazna mu nisu svirane

Onu silaznu je trebo zakucati.
Probijanje diva cist faul u napadu.
Dobar mi je na ofanzivnom skoku.
Da smanji puls i ne skace na svaku fintu ostavijo
bi puno bolji utisak, ovako samo solidan.

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 22 sep 2019, 14:39

svi bismo potpisali da Njegos ima desetak minuta i da se vrti u rotaciji Fuenlabrade pa makar u kupu i ponekad u ligi...realno ni Suljo nije imao bolji status sa 20god...neka vjezba tricu jer se sve vise cijeni od nominalnih cetvorki, a on je ranije pokazivao naznake da se moze razvijati u tom pravcu

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.