Miralem Halilović

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Tifoze123
Postovi: 36
Pridružen/a: 27 apr 2020, 19:21
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Tifoze123 » 05 maj 2020, 12:03

Drape je napisao/la:
05 maj 2020, 10:53
On će već standardno igrati u klubu koji djeluje za klasu ispod nivoa koji zaslužuje.
Igra Levallois Eurocup?
Ko bi reko da ce ikad doci do Eurocupa 🤣
Po meni radi dobre stvari,svake godine korak po korak,bez nerealnih zalijetanja..mogli bi se neki mladji ugledat pa ne nasjedat na menadzerska obecanja

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Bassha » 15 jun 2020, 15:09

Gledat cemo Halilovica u EC
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard





Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Drape » 28 okt 2021, 16:03

Osim za Colleta, Markovića i Bosnića morali su ga pitati i za Garzu, nije on baš toliko važan za našu košarku :crazy:


- Često razgovaramo, on je čovjek koji voli razgovarati i koji voli imati očinski odnos sa igračima. Pričali smo da je bio u mom Mejdanu u Tuzli, da je igrao sa Francuskom tamo, imali smo mnogo poveznica, on je čovjek koji zna baš puno Bosanaca i Hercegovaca, stvarno imam blizak odnos sa njim. Što se tiče košarkaškog dijela, zezao me par puta što sam igrao hrvatsku ligu do 25. godine jer imam sve što je potrebno da igram na visokom evropskom nivou i da samo nastavim neke taktičke modifikacije, neke sitnice se trebaju doraditi da mogu igrat na tom nivou bez problema.

Legenda naše košarke Nenad Marković je početkom ove sezone preuzeo Dijon, a pored njega u Francuskoj igra i naturalizovani Amerikanac John Roberson. Halilović ima samo riječi hvale za njih dvojicu.

- Protiv Nenada Markovića smo igrali u predsezoni na turniru, igrali smo protiv Dijona gdje on trener, mislim da će uraditi dobar posao, startali su super, on je jedno od najvećih trenerskih imena u ligi i sigurno je da će sa Dijonom uraditi odlične stvari. Čast mi je bila doći i pozdraviti se sa njim jer je on bio idol i heroj mog djetinjstva, baš kad sam ja počinjao igrati košarku, on je bio najbolji igrač naše reprezentacije i stvarno je prelijepo iskustvo imati iskustvo upoznati svoje idole, igrati protiv njih i razgovarati sa njima. Sa Johnom (Robersonom op.a) nisam imao razgovarati jer nismo igrali protiv njih, ali vidim da i on igra dobro tako da me to raduje, kazao je naš košarkaš.

Za kraj smo ostavili razgovor o reprezentaciji Bosne i Hercegovine koju je preporodio Vedran Bosnić, a zmajevi bi u budućnosti mogli dobiti veliko pojačanje budući da je centar Detroit Pistonsa Luka Garza istakao da je u procesu dobijanja našeg državljanstva.

- Otkad je Vedran Bosnić selektor ostvarili smo sjajne stvari, stvorio se kult reprezentacije, stvorilo se da svi žele doći u reprezentaciju i da se svi odazivaju. Stvorila se pozitivna atmosfera, plasman na Eurobasket je vrhunska stvar, to neko zajedništvo i dobra energija među nama želimo da se nastavi i u ovim kvalifikacijama i da pružimo što bolje partije, da nastavimo sa tim nizom i da ako Bog da se plasiramo i na Svjetsko prvenstvo, rekao je Halilović, te se potom osvrnuo na Garzu.

- Luka Garza, gledao sam neke njegove utakmice, izgleda odlično i samim tim što je u NBA je velika stvar i što želi igrati za nas je još veća stvar. Mi nismo velika država koja ima previše opcija tako da bi bila vrhunska stvar kada bismo sredili papire da on igra za nas. Svako ko je naš je dobrodošao u reprezentaciju.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u grupi na Evropskom prvenstvu sa Njemačkom, Litvanijom, Francuskom, Slovenijom i Mađarskom, a Halilovića raduju dobre igre naših reprezentativaca, te vjeruje da možemo ostvariti kvalitetan rezultat.

- Prelijepo je vidjeti jer pratim sve statistike i naše igrače iz kola u kolo, vrhunska stvar je vidjeti da svi igraju bitne uloge u svojim klubovima jer ranije to nije bio slučaj. Većina tih igrača koji su bili mladi prije tri-četiri godine je sada u naponu fizičke snage, to je odlična stvar za nas i daje nam nadu da ćemo na Eurobasketu igrati bitnu ulogu kada budemo u kompletnom sastavu i kada nam se priključe ovi igrači koji dosad nisu igrali, mislim da imamo veliku šansu da odigramo kvalitetan turnir. Imam neki pozitivan osjećaj da bi mogli biti, neću reći iznenađenje jer kad se vidi roster, to je ozbiljna ekipa, već da bi mogli napraviti neki ozbiljan rezultat, završio je kapiten našeg nacionalnog tima.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Drape » 03 nov 2021, 20:17

Protiv Lokomotiv Kuban popunio sve kolone, ali bacanja :crazy:

slika

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Ghuraba » 03 nov 2021, 20:26

Za njega, Kamenjasa, Penavu, Matkovica, Sulejmanovica, Lazica, Vrabca, Atica, Gegica, pa i Musu (iako je on osjetno sigurniji) je uspjeh kad sutiraju 3/5 s linije penal.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Drape » 04 nov 2021, 01:24

Ghuraba je napisao/la:
03 nov 2021, 20:26
Za njega, Kamenjasa, Penavu, Matkovica, Sulejmanovica, Lazica, Vrabca, Atica, Gegica, pa i Musu (iako je on osjetno sigurniji) je uspjeh kad sutiraju 3/5 s linije penal.
Durmo 8/22 u našoj ligi :rol:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Drape » 06 nov 2021, 14:08

20 minuta, 16 poena, 7 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte.


ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la ramke0203 » 06 nov 2021, 15:16

kako lagano igraaa :twisted:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Drape » 22 nov 2021, 22:20

19:50 Nenad Marković o kvaliteti francuske lige.



ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 29 nov 2021, 22:19

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Miralem Halilović večeras je nosio Zmajeve do pobjede nad Bugarskom (75:85) u drugom kolu kvalifikacija za Mundobasket.

Ubacio je 21 poen i imao čak četiri ukradene lopte na ovoj utakmici Halilović, a o svemu je govorio na konferenciji za medije poslije meča.

“Naš glavni cilj je bio doći ovdje, oporaviti se od puta i prve utakmice, te početi utakmicu bolje nego onu protiv Češke. Uradili smo to i imali smo pravi ritam i energiju od početka. Bugarska nije odustala i borila se do kraja. Imali smo šanse da riješimo utakmicu ranije, ali nismo uspjeli. Ipak, ostali smo koncentrisani do kraja i slavili. Imamo dvije pobjede i nijedan poraz i to je to”, istakao je Halilović.

Pokazao je kapiten nevjerovatnu energiju i osvojio je veliki broj lopti pod košem, a na pitanje o tome odgovorio je jasno:

“Pa igramo za svoj nacionalni tim. Energija je uvijek tu. Zglob sam malo izvrnuo, ali nisam ni pomislio da izađem. Ne igra se svaki dan za reprezentaciju, tu se igra iz ljubavi i uvijek se nađe energije.”


bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la bombaysaphire » 08 dec 2021, 22:32

Miralem navija za Partizan, nema drugog objašnjenja ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!


Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Swanfilter » 16 jan 2022, 13:02

Jel ovaj Halilovic nece iz Fra zbog love il sta?

Ne sjecam se kada sam vidio rubriku sa manje od 15 njegovih poena.

Ok, nema suta uopste, ali sve ostalo ima na nivou i ne kontam zasto ne moze do bolje lige ...

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Miralem Halilović

Post Postao/la Federer17 » 16 jan 2022, 13:15

Swanfilter je napisao/la:
16 jan 2022, 13:02
Ne sjecam se kada sam vidio rubriku sa manje od 15 njegovih poena.
Ejs sad :mrgreen:

Haman ga nisi bas cesto pratio u zadnje vrijeme.


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.