Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bombaysaphire » 29 nov 2021, 22:03

L-Train je napisao/la:
29 nov 2021, 21:54
Vidjeces protiv ozbiljnih reprezentacija koliko ce ti faliti igrac koji sam sebi moze iskreirati sut,ovo do sad je sve B razina kosarke.Ne kazem da nam ne treba neko ko ce razigrati i ostatak ekipe,volio bi da to imamo medju nasim igracima a da nekoga tipa Punter uzmes od ovih naturalizovanih.Odmah da kazem da ovom Robersonu ni malo ne vjerujem,vjerovatno najlosi od svih amera koji su bili tu u repci.
Evo Željko je doveo Punthera , pa mu zadnje dvije važne pobjede donose srpski igrači Avramović i Smajlagić :kafa:
Punther u tim utakmicama katastrofa živa ...

Ovoj sadašnjoj reprezentaciji ne treba takav crnac , u eri "malih" petorka gdje centri "bježe" od koša , mi imamo petroku gdje su svi igrači preko 2 metra :angel:

Meni se ova reprezentacija strašno sviđa , još samo da Juka dođe :bih:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!


Avatar
L-Train
Postovi: 18350
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la L-Train » 29 nov 2021, 22:09

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 22:03
L-Train je napisao/la:
29 nov 2021, 21:54
Vidjeces protiv ozbiljnih reprezentacija koliko ce ti faliti igrac koji sam sebi moze iskreirati sut,ovo do sad je sve B razina kosarke.Ne kazem da nam ne treba neko ko ce razigrati i ostatak ekipe,volio bi da to imamo medju nasim igracima a da nekoga tipa Punter uzmes od ovih naturalizovanih.Odmah da kazem da ovom Robersonu ni malo ne vjerujem,vjerovatno najlosi od svih amera koji su bili tu u repci.
Evo Željko je doveo Punthera , pa mu zadnje dvije važne pobjede donose srpski igrači Avramović i Smajlagić :kafa:
Punther u tim utakmicama katastrofa živa ...

Ovoj sadašnjoj reprezentaciji ne treba takav crnac , u eri "malih" petorka gdje centri "bježe" od koša , mi imamo petroku gdje su svi igrači preko 2 metra :angel:

Meni se ova reprezentacija strašno sviđa , još samo da Juka dođe :bih:
Ej sad zadnje dvije,pusti to dokazan evropski scorer plus ozbiljan clutch igrac.
Hajde vidjecemo,imamo jbnu grupu na EP daj Boze da se tu mogne napraviti neki razultat.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Tiktaktoe » 29 nov 2021, 22:11

Lojda zaganjati, ovaj patuljak je smijesan...
Vrabac kriminalac

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bombaysaphire » 29 nov 2021, 22:13

L-Train je napisao/la:
29 nov 2021, 22:09
bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 22:03
L-Train je napisao/la:
29 nov 2021, 21:54
Vidjeces protiv ozbiljnih reprezentacija koliko ce ti faliti igrac koji sam sebi moze iskreirati sut,ovo do sad je sve B razina kosarke.Ne kazem da nam ne treba neko ko ce razigrati i ostatak ekipe,volio bi da to imamo medju nasim igracima a da nekoga tipa Punter uzmes od ovih naturalizovanih.Odmah da kazem da ovom Robersonu ni malo ne vjerujem,vjerovatno najlosi od svih amera koji su bili tu u repci.
Evo Željko je doveo Punthera , pa mu zadnje dvije važne pobjede donose srpski igrači Avramović i Smajlagić :kafa:
Punther u tim utakmicama katastrofa živa ...

Ovoj sadašnjoj reprezentaciji ne treba takav crnac , u eri "malih" petorka gdje centri "bježe" od koša , mi imamo petroku gdje su svi igrači preko 2 metra :angel:

Meni se ova reprezentacija strašno sviđa , još samo da Juka dođe :bih:
Ej sad zadnje dvije,pusti to dokazan evropski scorer plus ozbiljan clutch igrac.
Hajde vidjecemo,imamo jbnu grupu na EP daj Boze da se tu mogne napraviti neki razultat.
Ja sam ubjeđen da cemo napraviti najbolji rezultat u historiji :bih:
Takav je sistem na evropskom gdje je će Vedranova energija biti ključ uspjeha , naravno treba i sreće.

Da ne bude kao damama protiv Francuske , da Marica nije mogla igrati :sick:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
StevieG8
Postovi: 13402
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la StevieG8 » 29 nov 2021, 22:19

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 22:14
Tiktaktoe je napisao/la:
29 nov 2021, 22:11
Lojda zaganjati, ovaj patuljak je smijesan...
Dosadan si i naporan , yebo te Lojd u analni otvor :bih:
:rol:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

bordobijeli
Postovi: 14257
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bordobijeli » 29 nov 2021, 22:20

Tiktaktoe je napisao/la:
29 nov 2021, 22:11
Lojda zaganjati, ovaj patuljak je smijesan...
Igraci iz eurolige 80% mečeva ne mogu igrati za reprezentacije.

samoposmatram
Postovi: 5363
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la samoposmatram » 29 nov 2021, 22:22

lumani je napisao/la:
29 nov 2021, 22:03
samoposmatram je napisao/la:
29 nov 2021, 20:48
Vidim dosta se pljuje Atic. A lik zavrsio utakmicu sa indexom od + 15. I onda Bosnic nema pojma. Pucaj te sebi u muda.
a eff 5 ;)
5 sa sutom 1/10. Poenta je da neki samo gledaju sut, a zanemaruju citavu ulogu sg koju Atic igra. Da je do suta nebi igrao haman sat u ove dvije utakmice.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Tekashi » 30 nov 2021, 00:17

StevieG8 je napisao/la:
29 nov 2021, 22:19
bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 22:14
Tiktaktoe je napisao/la:
29 nov 2021, 22:11
Lojda zaganjati, ovaj patuljak je smijesan...
Dosadan si i naporan , yebo te Lojd u analni otvor :bih:
:rol:
:urnebes:

lumani
Postovi: 14877
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la lumani » 30 nov 2021, 00:44

samoposmatram je napisao/la:
29 nov 2021, 22:22
lumani je napisao/la:
29 nov 2021, 22:03
samoposmatram je napisao/la:
29 nov 2021, 20:48
Vidim dosta se pljuje Atic. A lik zavrsio utakmicu sa indexom od + 15. I onda Bosnic nema pojma. Pucaj te sebi u muda.
a eff 5 ;)
5 sa sutom 1/10. Poenta je da neki samo gledaju sut, a zanemaruju citavu ulogu sg koju Atic igra. Da je do suta nebi igrao haman sat u ove dvije utakmice.
Koji skok,Ass eto te U +....Ja od njega ocekujem svaku 4,5 da odigrao odlicno i takav je tokom cijele karijere a ocekivao sam barem da bude kao Firke,ali nista od toga.

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Jusko00 » 30 nov 2021, 02:02

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 21:48
L-Train je napisao/la:
29 nov 2021, 21:33
Jusko00 je napisao/la:
29 nov 2021, 21:27

Treba nam neko kao Henry Domerkant :tokralju:
Apsolutno,ovoj reprezentaciji ce ozbiljno faliti igrac s poenima u rukama na prvenstvu.
Vi kao da ste jučer počeli pratiti košarku ...
Eto dođe crnac strašni i uzme 10-15 lopti , da opet ponovim razigra KURCHINU VELIKU , a trebao bi Juka igrati njegovo je 10-15 lopti sigurno , tako i Musa , a i Atić će tražiti svoje šuteve ...

Za ovu trenutnu reprezentaciju je Roberson savršen , pogodi par trojki , asistira odlično posebno centrima ( Juka će biti syeban , nije navikao ) , u odbrani jeste minus ali ni blizu toliko koliko se piše ...
@bombaysaphire nemam nista protiv Robertsona ali sam misljenja da trebamo imati boljeg naturalizovanog kosarkasa.Ne zaboravi da zbog Robertsona ne moze igrati dosta kvalitetan kosarkas Alibegovic a vrlo moguce da ni Garza nece moci igrati kao domaci igrac i stoga sam misljenja da ako vec imamo stranca trebao bi biti bolji od Robertsona. Ali svakako Bosnic najbolje zna sto mu treba u reprezentaciji

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Zabit » 30 nov 2021, 02:40

Sto se tice atletike i gradje fakat izgledamo kao NBA ekipa naspram vecine ovih ekipa.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4220
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 30 nov 2021, 06:15

Najlosije odradjena utakmica od strane Bosnica otkako je na klupi reprezentacije. Mislim da je neke stvari svjesno radio (npr. odmarao Musu, a Adinu dao vecu minutazu) jer smo uvijek imali solidnu prednost, a realno smo bolji od njih i s drugom petorkom. Medjutim, ove besmislene rotacije bi nas kostale protiv Ceha (a kamoli protiv Litvanaca), tako da se to vise ne bi smjelo ponoviti.

Zar da Kameni kao nas najbolji igrac iz proslih kvalifikacija dobije samo 10-ak minuta, a na centarskim pozicijama rotira samo jos dvojicu 'visokih'?! To je po meni nedopustivo. Ok, nek Miki i Suljo odigraju po 30 minuta, ali opet ostane 20 minuta za njega. Kamenjas bez konkretne uloge na parketu je gotovo pa beskoristan. Suludo je da mu minute uzima Vrabac, ili da se Lazic prebacuje na 4 dok Adin pokriva trojku. Isto vazi i za Gegica, kojem moras dati nesto vecu minutazu u kontinuitetu, ako hoces da imas neku korist od njegove igre. Ako ostavi Musu bez 25+ minuta i protiv Litvanije, onda se moze reci da pravi kardinalnu gresku. Mislim da smo sad svi vidjeli koliko je u napadu korisniji od svih nasih vanjskih igraca. Ok, nece napraviti karijeru u nba ligi, ali je za nas nenormalno bitan. On i Halilovic su nam bili od ogromne koristi, a obojica su jedan duzi period propustali okupljanja reprezentacije. To su vrhunska pojacanja na onaj kostur ekipe, s tim sto dolaskom Halilovica Kamenjas ne smije ostati bez uloge. Miralem ponekad zna biti brzoplet u napadu i to me opasno iznervira ( :mrgreen: ), ali momak je strasno koristan na obje strane parketa i moze podjednako dobro igrati i 4 i 5.

Raduje me hrabrost Atica i Sulejmanovica u reprezentaciji, buduci da u klubovima glume duhove na parketu. Definitivno obojica zasluzuju bolje i vece uloge u Buducnosti odnosno Tenerifeu. Dobro, Atic je bio jako los veceras, ali on ocigledno zivi nekim primitivnim zivotom za jednog sportistu, tako da vjerovatno nije bio maksimalno odmoran i fokusiran na mec (sto opet ne pobija cinjenicu da nam je izuzetno vazan igrac).

Moja najveca zamjerka igracima veceras su kontre. Imali smo milion situacija gdje idemo 2 ili 3 na 1, a na kraju ili neko od njih profula zicer, ili bace pas u aut, ili pogresnom odlukom izbace pas na tricu ispodprosjecnom suteru, a ovamo imaju zicer za centra koji je pod kosem. U par navrata smo mogli ici na 20+ razlike da su se takve situacije pametnije rjesavale. Bugari te mozda nece kazniti za to, ali Boga mi tesko da Litvanci nece.

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la mma_hz » 30 nov 2021, 08:14

Beduin je napisao/la:
29 nov 2021, 20:49
MortemHz je napisao/la:
29 nov 2021, 19:48
Forumski tigre, izgleda da se igra u Tuzli protiv Litvanije :D
Znaju oni gdje se lomi tekma i treba vjetar u ledja igracima. 😁
Zavrsava se renoviranje parketa, to se cekalo. ❤
Da korigujem svog brata sa tribine @mortema koji je jos trebao napisati "uzivam citati tvoje objektivne postove tigre".
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la JohnCleese » 30 nov 2021, 08:29

Sa 3 pobjede mi sigurno prolazimo u sljedeću rundu kvalifikacija, ali bez realnih sansi za odlazak na Mundobasket.

Treba nam minimalno 4 pobjede u ovoj grupi da bi se kasnije mogli boriti za prolaz.
Ma mislim da mozemo uzeti kuci Litvance i kuci Bugare.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bombaysaphire » 30 nov 2021, 09:33

Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 06:15
Najlosije odradjena utakmica od strane Bosnica otkako je na klupi reprezentacije. Mislim da je neke stvari svjesno radio (npr. odmarao Musu, a Adinu dao vecu minutazu) jer smo uvijek imali solidnu prednost, a realno smo bolji od njih i s drugom petorkom. Medjutim, ove besmislene rotacije bi nas kostale protiv Ceha (a kamoli protiv Litvanaca), tako da se to vise ne bi smjelo ponoviti.

Zar da Kameni kao nas najbolji igrac iz proslih kvalifikacija dobije samo 10-ak minuta, a na centarskim pozicijama rotira samo jos dvojicu 'visokih'?! To je po meni nedopustivo. Ok, nek Miki i Suljo odigraju po 30 minuta, ali opet ostane 20 minuta za njega. Kamenjas bez konkretne uloge na parketu je gotovo pa beskoristan. Suludo je da mu minute uzima Vrabac, ili da se Lazic prebacuje na 4 dok Adin pokriva trojku. Isto vazi i za Gegica, kojem moras dati nesto vecu minutazu u kontinuitetu, ako hoces da imas neku korist od njegove igre. Ako ostavi Musu bez 25+ minuta i protiv Litvanije, onda se moze reci da pravi kardinalnu gresku. Mislim da smo sad svi vidjeli koliko je u napadu korisniji od svih nasih vanjskih igraca. Ok, nece napraviti karijeru u nba ligi, ali je za nas nenormalno bitan. On i Halilovic su nam bili od ogromne koristi, a obojica su jedan duzi period propustali okupljanja reprezentacije. To su vrhunska pojacanja na onaj kostur ekipe, s tim sto dolaskom Halilovica Kamenjas ne smije ostati bez uloge. Miralem ponekad zna biti brzoplet u napadu i to me opasno iznervira ( :mrgreen: ), ali momak je strasno koristan na obje strane parketa i moze podjednako dobro igrati i 4 i 5.

Raduje me hrabrost Atica i Sulejmanovica u reprezentaciji, buduci da u klubovima glume duhove na parketu. Definitivno obojica zasluzuju bolje i vece uloge u Buducnosti odnosno Tenerifeu. Dobro, Atic je bio jako los veceras, ali on ocigledno zivi nekim primitivnim zivotom za jednog sportistu, tako da vjerovatno nije bio maksimalno odmoran i fokusiran na mec (sto opet ne pobija cinjenicu da nam je izuzetno vazan igrac).

Moja najveca zamjerka igracima veceras su kontre. Imali smo milion situacija gdje idemo 2 ili 3 na 1, a na kraju ili neko od njih profula zicer, ili bace pas u aut, ili pogresnom odlukom izbace pas na tricu ispodprosjecnom suteru, a ovamo imaju zicer za centra koji je pod kosem. U par navrata smo mogli ici na 20+ razlike da su se takve situacije pametnije rjesavale. Bugari te mozda nece kazniti za to, ali Boga mi tesko da Litvanci nece.
Moj burazere pa znaš i sam da je "najgore" igrati protiv ovakvih ekipa , još pogotovo ako si veliki favorit . Divlja igra ako ih krene , lako se može izgubiti ...

Ne znam zašto, ali većinu utakmica kada je Bosnić trener ja pratim bez puno nerviranja kao prije , nije me strah 3 četvrtine , kada protivnik spusti veliku prednost i dođe u egal , nekako znam da ćemo dobiti ...

Idealno bi još bilo da je tu Alibegović i naravno Juka i to je to :bih:
Realno Vrabac aut , njegovu hajmo reći dobru odbranu prati milion drugih gluposti tako da je igrač manje , uostalom imamo za odbranu Gegu , Lazu i Atića ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Beduin
Postovi: 16338
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Beduin » 30 nov 2021, 09:36

Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 06:15


Moja najveca zamjerka igracima veceras su kontre. Imali smo milion situacija gdje idemo 2 ili 3 na 1, a na kraju ili neko od njih profula zicer, ili bace pas u aut, ili pogresnom odlukom izbace pas na tricu ispodprosjecnom suteru, a ovamo imaju zicer za centra koji je pod kosem. U par navrata smo mogli ici na 20+ razlike da su se takve situacije pametnije rjesavale. Bugari te mozda nece kazniti za to, ali Boga mi tesko da Litvanci nece.
I ovdje je mahom Atic dijelio pogresan pass kad smo trcali kontre. Mene vec pocelo iritirati kako nerezonski baca loptu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Victor » 30 nov 2021, 09:53

Problem sa strancem je sto ne mozemo ganjat skorera vec nam treba plej...

Dalje sto se tice rotacija...necu da se.rem po bosnicu, al zaista neshvarljivo za sulenmanovica, covjek ih silovao nisu ga mogli ni palicom sacuvat i on ga izvede?

Dalje vrabac...taj covjek osim ako nije 25+ za nas nema sta traziti na terenu

Trebaju nam 4 pobjede najmanje, znaci bugarska i vidjet da se dobije litva kuci, sto se tice eura npr kad dodje nurkic to ce bit druga prica pocevsi od odbrane pa do napda gdje ce se odrbane puno vise koncettisati na njega
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Drape » 30 nov 2021, 10:37

Nije Penava u prošlom prozoru bio ovako visok :think:

slika

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la InatSilniBosanski » 30 nov 2021, 11:26

Cudi me kako Bosnic ni u jednom trenutku nije pokusao spustiti Mikija na 4, prvo uz dolazak Nurkica i aBd :pray: malog Garze Halilivic nema sta traziti na centru a i pitanje je sta on moze uraditi teskim centrima "pravih" ekipa. Do prozora u februara selektor bi trebao imati jasnu sliku o EuroBasketu i da napokon izadu u javnost sa slucajem Garza i Alibegovic. Ja takoder ostajem pri tome da nam treba bolji plej od Robersona, ali realnost je da ce on sigurno zavrsiti kvalifikacije i odigrati Euro, glupost je sto pojedini ovdje spominju Euroligaske plejmejkera ne uzimajuci u obzir da bi tog igraca imali samo na prvenstvu.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.