Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Sarmica » 02 jul 2022, 00:24

ElCartel11 je napisao/la:
02 jul 2022, 00:18
Mi necemo ni vidjeti drugi krug a ovdje se prave računice vec za odlazak na SP.
Bugari nas dobijaju živi bili pa vidjeli. U repki je živo rasulo.
Ne da će nas dobiti. nego će nas razvaliti.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2022, 00:37

A imaju Srbi klubove, eto kako razvijaju igrače. Hrvati imaju sličan problem kao mi, oni doduše imaju Cibonu i Zadar ali i ti klubovi grcaju u dugovima, preživljavaju, dok Srbi imaju Zvezdu i Partizan iza kojih stoje država i naravno da lakše prave igrače.

Da mi imamo recimo jaku Bosnu, lakše bi razvijali neke igrače, ne bi nam talenti išli sa 16-17 godina u C timove evropskih klubova i tamo propadali.

Dobar primjer su i Crnogorci, oni su kroz Budućnost i Mornar (klubovi koji su na većem nivou nego Cibona i Zadar recimo) profilisali nekakvih igrača koji su danas solidni od Ivanovića, preko Popovića do onih Nikolića i tako dalje. Možda bi jedan od njih četvorice napravio neku karijeru da su svoj put gradili u BiH odnosno da Crnogorci nemaju dva jaka kluba.

Što se tiče tekme protiv Bugarske definitivno nas mogu syebati, u Bostu i Vezenkovu su dobili dvije suhe klase koje mogu zabiti po 20+ poena lagano ako im je dan, tako da biće to dosta teška utakmica. Jedino smo favoriti možda zbog domaćeg terena, ostalo je sve labavo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Victor » 02 jul 2022, 00:44

Da je Nurkic tu rasuli bi i cehe i bugare a i litvance bi mogli sobit..ovako smijesno izgledamo u reketu, bukvalno ko da samo juniori protiv seniora

Odbrana je ocajna, ajde napd nismo ni igrali prije, znali smo pogadjat al nije tu bilo neke igre, odbrana nas je krasila.
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Kaunas » 02 jul 2022, 01:16

Victor je napisao/la:
02 jul 2022, 00:44
Da je Nurkic tu rasuli bi i cehe i bugare a i litvance bi mogli sobit..ovako smijesno izgledamo u reketu, bukvalno ko da samo juniori protiv seniora

Odbrana je ocajna, ajde napd nismo ni igrali prije, znali smo pogadjat al nije tu bilo neke igre, odbrana nas je krasila.
Ispade Nurkic Hakeem
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la JHam » 02 jul 2022, 01:40

Sarmica je napisao/la:
02 jul 2022, 00:21
Veliki je uspjeh što se ova repka kvalifikovala na Evropsko. Da nije bilo korone, sumnjam da bi i to uspjeli. Savez je takakv kakav jeste, ali kao i u fudbalu naš problem je baza igrača. Ne 'proizvode' se novi kvalitetni igrači. Od Muse nema ni jednog da je nešto odskočio. Sve mrtvi prosjek. Ne znam samo kako ovi u Srbiji štancaju te igrače. Ovaj Nikola Jović kao da je iz paštete iskočio. Mali će imati dobru karijeru.
-zato sto je kod njih bolje organizovana liga za pionire nego nasa liga 12 ili kalo se vec zove
-zato sto imaju bolje rez u kosarci pa vjerovatno se i vise djece odluci za taj sport nego kod nas
-zato sto kod nas evo u glavnom gradu obidji basket terene, vise ces vidjeti ljudi od 50+ godina nego djece
-zato sto su nam lige do 18g za onu stvar
-zato sto sve ide po politickoj osnovi, od sponzora pa dalje(KK Bosna odbijala MTel koji je nudio duplo veci iznos od BHT, da odma uplate, a BHT potpise ugovor pa koliko isplati)
-zato sto roditelji nemaju ni volje ni vremena da djecu vode na terene, nego daj ako ima kakva skola kosarke 1 2x sedmicno, a i tu hvala Bogu treneri sve sami strucnjaci, ja kad sam pocinjao trenirati, ima tome preko 15g, trening je bio baci loote i da djeca trckaraju okolo s istim, ne vjerujem da je nesto puno bolje i sad u tim uzrastima, pa pravi treninzi pocnu kad vec trebas da znas osnove kosarke, da imas taj neki timski mentalitet i ostalo

da bi dobili nove igrace, a ne da nam se posrece, prvo treba poceti od trenera, to sto je neko zavrsio dif i polozio za licencu ne znaci da ce da prenese ikakvo znanje dalje
da bi dobili nove igrace. a ne da mam se posreci 1 u 15 godina, trebas imati MINIMALNO jednog pravog strucnjaka u omladinskim kategorijams, svim, ne samo juniorima a to tesko da cemo imati u skorije vrijeme

cast izuzetcima, ali zbog tih izuzetaka i dobijes tu i tamo solidnog igraca

drzava treba da obezbijedi termine svaki dan, bar po skolama, da pare koje djeca daju ne idu u iznajmljivanje sale nego na putovanja i igranje utakmica po citavoj BiH vec od pionira, da djeca dobiju taj neki takmicarski duh cim prije tim bolje, ne znam džkakva je situacija u komsiluku po tom pitanju ali ljudi rade bolje s onim sto imaju to je sigurno, kod nas sale i dvorane zjape prazne ako se ne skupe djuturumi od 30+ da odigraju koji termin...


toliko od mene :mrgreen:

Avatar
Tekashi
Postovi: 15859
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Tekashi » 02 jul 2022, 02:37

Ovdje samo Jusuf moze povuci reprezentaciju na visi nivo i niko vise. Kakve Muse, kakve trice... sve go amater.

Kosarkaski IQ na nivou ustanove Nedo Zec.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Sarmica » 02 jul 2022, 07:45

JHam je napisao/la:
02 jul 2022, 01:40
Sarmica je napisao/la:
02 jul 2022, 00:21
Veliki je uspjeh što se ova repka kvalifikovala na Evropsko. Da nije bilo korone, sumnjam da bi i to uspjeli. Savez je takakv kakav jeste, ali kao i u fudbalu naš problem je baza igrača. Ne 'proizvode' se novi kvalitetni igrači. Od Muse nema ni jednog da je nešto odskočio. Sve mrtvi prosjek. Ne znam samo kako ovi u Srbiji štancaju te igrače. Ovaj Nikola Jović kao da je iz paštete iskočio. Mali će imati dobru karijeru.
-zato sto je kod njih bolje organizovana liga za pionire nego nasa liga 12 ili kalo se vec zove
-zato sto imaju bolje rez u kosarci pa vjerovatno se i vise djece odluci za taj sport nego kod nas
-zato sto kod nas evo u glavnom gradu obidji basket terene, vise ces vidjeti ljudi od 50+ godina nego djece
-zato sto su nam lige do 18g za onu stvar
-zato sto sve ide po politickoj osnovi, od sponzora pa dalje(KK Bosna odbijala MTel koji je nudio duplo veci iznos od BHT, da odma uplate, a BHT potpise ugovor pa koliko isplati)
-zato sto roditelji nemaju ni volje ni vremena da djecu vode na terene, nego daj ako ima kakva skola kosarke 1 2x sedmicno, a i tu hvala Bogu treneri sve sami strucnjaci, ja kad sam pocinjao trenirati, ima tome preko 15g, trening je bio baci loote i da djeca trckaraju okolo s istim, ne vjerujem da je nesto puno bolje i sad u tim uzrastima, pa pravi treninzi pocnu kad vec trebas da znas osnove kosarke, da imas taj neki timski mentalitet i ostalo

da bi dobili nove igrace, a ne da nam se posrece, prvo treba poceti od trenera, to sto je neko zavrsio dif i polozio za licencu ne znaci da ce da prenese ikakvo znanje dalje
da bi dobili nove igrace. a ne da mam se posreci 1 u 15 godina, trebas imati MINIMALNO jednog pravog strucnjaka u omladinskim kategorijams, svim, ne samo juniorima a to tesko da cemo imati u skorije vrijeme

cast izuzetcima, ali zbog tih izuzetaka i dobijes tu i tamo solidnog igraca

drzava treba da obezbijedi termine svaki dan, bar po skolama, da pare koje djeca daju ne idu u iznajmljivanje sale nego na putovanja i igranje utakmica po citavoj BiH vec od pionira, da djeca dobiju taj neki takmicarski duh cim prije tim bolje, ne znam džkakva je situacija u komsiluku po tom pitanju ali ljudi rade bolje s onim sto imaju to je sigurno, kod nas sale i dvorane zjape prazne ako se ne skupe djuturumi od 30+ da odigraju koji termin...


toliko od mene :mrgreen:
Nažalost, ova država je svjesno sjebana, znamo od koga i to mnogo koči sve na svim nivoima, a izleda da im je sport posebno na udaru. Naravno, ima tu dosta i našeg javašluka, a osnova cijele te neorganizovanosti i rasula se može tražiti u sistemskom potiranju ove države. Kad nemaš državu, kako ćeš imati sve ostalo.

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1463
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la NerminFatic » 02 jul 2022, 09:30

ElCartel11 je napisao/la:
02 jul 2022, 00:18
Mi necemo ni vidjeti drugi krug a ovdje se prave računice vec za odlazak na SP.
Bugari nas dobijaju živi bili pa vidjeli. U repki je živo rasulo.
A cime ce nas to dobiti Bugari? Onaj iz Olympiakosa je kao evropski Jordan, je li? Gore izdanje od sinoc ne moze biti a u Skenderiji se ne gubi bas tako lahko. Sve ce to biti puno bolje i sasvim dovoljno za deset razlike. :bih:

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ElCartel11 » 02 jul 2022, 10:51

NerminFatic je napisao/la:
02 jul 2022, 09:30
ElCartel11 je napisao/la:
02 jul 2022, 00:18
Mi necemo ni vidjeti drugi krug a ovdje se prave računice vec za odlazak na SP.
Bugari nas dobijaju živi bili pa vidjeli. U repki je živo rasulo.
A cime ce nas to dobiti Bugari? Onaj iz Olympiakosa je kao evropski Jordan, je li? Gore izdanje od sinoc ne moze biti a u Skenderiji se ne gubi bas tako lahko. Sve ce to biti puno bolje i sasvim dovoljno za deset razlike. :bih:
Dovoljan je jedan dobar igrač da sam tuce ove naše amatere.
Mi ko po obicaju necemo imati lijeka za njega i izgledace protiv nas jos jaci nego sto jeste.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Kompromis » 02 jul 2022, 11:04

Vezenkov je idealna petorka Eurolige, a Dee Bost je odlican igrac na nivou Evrope, a uz to vjerojatno i najbolji naturalizovani igrac uz Larkina koji moze imati neka ekipa kad ne igraju euroligaski igrači... bolji je Bost od sve i jednog našeg igrača osim Muse... kao reprezentacija jesmo mi bolji od njih jer su njihovi ostali igrači za neku stvar ali niko ne zna kako ce odigrati nasi... hoce li nas ici sut kojeg inace nemamo itd...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Drape » 02 jul 2022, 13:01

Auda je ispravno procijenio da smo mi ekipa bez taktike i vještine :D



Věříte, že v sestavě s vámi, Ondřejem Balvínem či Tomášem Satoranským zdoláte Bosnu a v pondělí i Litvu?

Oba zápasy jsou hodně důležité a rozhodnou o našem případném postupu. Je fajn, že já a Ondra jsme zase s týmem, máme pod košem výšku navíc, což by nám mohlo pomoct. Třeba Bosna má na všech pozicích vysoké hráče s dlouhým rozpětím paží.

Čekáte právě proto, že zápas s Bosnou bude bolet?

Mají spíš fyzický tým, než že by hráli takticky nebo na dovednosti. Praktikují tvrdší basketbal, se kterým se budeme muset poprat.

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la RoninX » 02 jul 2022, 13:42

Ima li gdje zvanicna statistika

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2022, 14:01

RoninX je napisao/la:
02 jul 2022, 13:42
Ima li gdje zvanicna statistika
https://www.fiba.basketball/basketballw ... b=boxscore
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la RoninX » 02 jul 2022, 14:48

Atic samo jedna izgubljena :think: opet pokupio dosta skokova, imao pet asista...iako je opci dojam los

Halilovic i Musa podbacili. Ne moze ti centar sutirat 6/15. Gegic igra jer nema ko drugi, njegove brojke/partije iz Cibone su mnogima, pa i meni, zamazale oci, radi se o zesce limitiranom duduku. Jedva cekam da mali Delalic uskoci u A tim, barem nije ovako kriminalan suter.

Rekao bih da nam fali Alibegovic, ali je i on u drugom dijelu sezone dobio Suljin sindrom/strah od suta, pa je vecinu utakmica Virtusa statirao....kao sto rekoh, nama hronicno fali sut. Takodjer smo morali naci mocnijeg crnca, koji nije toliko defektan. Nekoga ko igra euroligu, ili je nositelj u eurokup ekipi.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Justin » 02 jul 2022, 20:49

Svidja mi se sto Aziz Bekir vise prilike daje glavnim igracima od Bosnica. Bolje da ti Musa izgubi mec, nego da to urade Gegic i Sulejmanovic.

I Vrabac samo minutu dobio. Veliki plus za to.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 02 jul 2022, 21:02

Zato su mu Atic i Gegic bili glavni igraci i svaki drugi napad silovali loptu, a vodjenje iste im je na amaterskom nivou. Od njih dvojice bih radije gledao Lazica, koji zna svoje domete i ne pokusava nesto za sta nije sposoban. Najbolju kosarku smo igrali upravo onda kad je on pocinjao utakmice, a to je bilo dok je igracina Musa harao po nba.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15859
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Tekashi » 02 jul 2022, 21:16

Garza igra ljetnu ligu za Blazerse.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la DaVinci » 02 jul 2022, 21:41

Justin je napisao/la:
02 jul 2022, 20:49
Svidja mi se sto Aziz Bekir vise prilike daje glavnim igracima od Bosnica. Bolje da ti Musa izgubi mec, nego da to urade Gegic i Sulejmanovic.

I Vrabac samo minutu dobio. Veliki plus za to.
Jos da je dao i po sekundu Campari, Penavi i Delalicu pa da zna koga vise ne zvat u repku pored Atica ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 13895
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la DamirT » 03 jul 2022, 11:24

Al jos ne mogu da skontam kako Campara uvijek dobije poziv u reprezentaciju?Koja je njegova uloga u reprezentaciji,lik od 16 godine nije apsolutno nista popravio u igri
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 03 jul 2022, 13:29

Raja koja konta ići na tekmu imam jedno pitanje, hoće li biti karata pred utakmicu? Kontam i ja otići, pa reko da se ne yebem sa online kupovinom jednostavnije mi je pred tekmu uzeti, neće vala planuti da ga yebeš?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.