Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la mma_hz » 27 nov 2021, 10:40

Beduin je napisao/la:
27 nov 2021, 09:26
mma_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 07:48
Beduin je napisao/la:
26 nov 2021, 23:17


Znas li ti jazavac sta si sad izvalio? Zbog sramote bi trebao vise nikad ne doci na ovu temu, ustvati ne komentarisati nikako sport. Kakvi mentoli sve imaju pravo na misljenje, a da to ni ne prati sport :urnebes: :urnebes:
Imal ijedna tema gdje cu uci da ne naletim na tebe **** ti svoju kamilu
To se kaze "Beduin, forumski tigre, uzivam citajuci tvoje objektivne postove. Samo tako nastavi. Pratim te."

Nego, de ako pratis kosarku i generalno dvoranske sportove, reci jel' se kvalitetno provalio ovaj Zaostrog?
Beduin,forumski tigre,uzivam citajuci tvoje objektivne postove.Samo tako nastavi.Pratim te. :mrgreen:
Ma dobro vidis da covjek veze nema..duplo je bolje navijati u dvorani nego na stadionu.
Vidis da je njemu maksimum u dvorani ono papansko "diFens" :mrgreen:
Zamisli jucer da je dvorana skandirala " odbrana",odmah bi TV ugasio.
Zadnja izmjena: mma_hz, dana/u 27 nov 2021, 10:42, ukupno mijenjano 1 put.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Beduin » 27 nov 2021, 10:41

StevieG8 je napisao/la:
27 nov 2021, 10:35
StevieG8 je napisao/la:
26 nov 2021, 23:14
Najjace od svega sad ce ovi na portalu svaki dan pisat članke o njoj :urnebes:
Znao sam :rol: https://sportsport.ba/magazin/jasna-sli ... nja/413168
A od sinoc je navukla novih 100 pratilaca 😂😂

Ja vjerujem Akiju, ako on kaze da i nije neka riba uzivo, onda vjerujem da nije. Nece dobiti moj follow ❤
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Beduin » 27 nov 2021, 10:44

mma_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 10:40
Beduin je napisao/la:
27 nov 2021, 09:26
mma_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 07:48

Imal ijedna tema gdje cu uci da ne naletim na tebe **** ti svoju kamilu
To se kaze "Beduin, forumski tigre, uzivam citajuci tvoje objektivne postove. Samo tako nastavi. Pratim te."

Nego, de ako pratis kosarku i generalno dvoranske sportove, reci jel' se kvalitetno provalio ovaj Zaostrog?
Beduin,forumski tigre,uzivam citajuci tvoje objektivne postove.Samo tako nastavi.Pratim te. :mrgreen:
Ma dobro vidis da covjek veze nema..duplo je bolje navijati u dvorani nego na stadionu.
Vidis da je njemu maksimum u dvorani ono papansko "diFens" :mrgreen:
Zamisli jucer da je dvorana skandirala " odbrana",odmah bi TV ugasio.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 27 nov 2021, 11:22

Sinoć smo rudarili, rudarili i na kraju izvukli zasluženu pobjedu.

Teško je igrati protiv ekipe koja ima onakve procente šuta za tri poena, utisak je da bi ih dobili glat 20 razlike da nisu onako ludo pogađali trojke u visokim procentima.

Najviše me oduševio Gegić, odličan u oba pravca, izuzetna energija na parketu. Također, Musa veoma zrela partija, očigledno je da se podredio ekipi, u nekim momentima me je čak i "nerviralo" što ne uzme koju tricu ili prodor na koš više, pogotovo pred kraj tekme.

Ali Vedran je to odlično posložio, imamo specifičnu ekipu, mladu, poletnu, prilično atletski moćnu, u timskoj igri uvijek može iskočiti neki drugi pojedinac, jer svi redom Kameni, Halilović, Suljo, Lazić, Atić, Roberson, Musa i Gegić su sposobni, na svoj način, zatrpati protivnika ako ih krene.

Niko od njih, osim Muse i donekle Robersona nema sigurnih 15-ak poena u rukama, ali uvijek može neko iskočiti kao što su to sinoć bili Gegić i Sulejmanović.

Jedino što mi se sinoć nije svidjelo jeste odbrana u prvom poluvremenu, prilično loše sa puno puno pogrešnih procjena (koliko su samo puta nasjeli na fintu šuta za tri poena čeških igrača...), ali dobro donekle je i razumljivo, stvarno je Čehe nenormalno srao šut u prvom poluvremenu, da su veš mašine bacali ulazile bi bez kostiju u koš.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la miky_hz » 27 nov 2021, 11:38

FIBA je već odredila da se naša grupa križa za grupom u kojoj se nalaze Mađarska, Francuska, Portugal i Crna Gora.

Kontam Francuska i Litvanija ce biti dvije ekipe koje ce proci kad se spoje grupe,a za trecu bi se mozda i mogli "potuc" :hmmmmm:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ElCartel11 » 27 nov 2021, 11:42

Bosnic je u ekipi unio modernu košarku koja se igra u svijetu hajmo reci od 2010, a mi to tek sad poceli igrati no nema veze.
Onoliko skokova u napadu i opcenito na skok su uvijek isla minimalno naša 2 igraca u napadu. U proslosti je skakao jedan igrač i taj ko preko guzice sto se kaže.
Nije to samo primjer od sinoc, vec i u kvalama za Eurobasket je skok u napadu dobro prolazio.

Momci imaju lijepu energiju. Vidi se zajednistvo i želja. Samo sad, da ne useru protiv Bugara kao sto znamo usrati ne bitno koji sport.

Jel kad se poslije krizaju grupe, na SP idu 2 ili 3 ekipe iz te grupe?
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Nirton
Postovi: 6477
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Nirton » 27 nov 2021, 11:44

miky_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 11:38
FIBA je već odredila da se naša grupa križa za grupom u kojoj se nalaze Mađarska, Francuska, Portugal i Crna Gora.

Kontam Francuska i Litvanija ce biti dvije ekipe koje ce proci kad se spoje grupe,a za trecu bi se mozda i mogli "potuc" :hmmmmm:
Prenose li se bodovi iz ove grupe?
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la miky_hz » 27 nov 2021, 11:45

Nirton je napisao/la:
27 nov 2021, 11:44
miky_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 11:38
FIBA je već odredila da se naša grupa križa za grupom u kojoj se nalaze Mađarska, Francuska, Portugal i Crna Gora.

Kontam Francuska i Litvanija ce biti dvije ekipe koje ce proci kad se spoje grupe,a za trecu bi se mozda i mogli "potuc" :hmmmmm:
Prenose li se bodovi iz ove grupe?
Prenose i to svi bodovi.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Nirton
Postovi: 6477
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Nirton » 27 nov 2021, 11:51

miky_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 11:45
Nirton je napisao/la:
27 nov 2021, 11:44
miky_hz je napisao/la:
27 nov 2021, 11:38



Kontam Francuska i Litvanija ce biti dvije ekipe koje ce proci kad se spoje grupe,a za trecu bi se mozda i mogli "potuc" :hmmmmm:
Prenose li se bodovi iz ove grupe?
Prenose i to svi bodovi.
Probat onda sad sa 4/2 uci u drugi krug, i onda vjerovatno sa CG igrat za prvenstvo. :mrgreen:
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 27 nov 2021, 12:09

U februaru dvomeč protiv Litvanije 24 i 27.Sve dok ne igraju igrači iz Eurolige i Nba imamo dobre šanse,tako da možemo Litvaniju barem jednom pobjediti.

eccehomo
Postovi: 294
Pridružen/a: 30 jul 2021, 15:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la eccehomo » 27 nov 2021, 12:11

aqarius je napisao/la:
26 nov 2021, 20:51
Bog mi je svjedok, imam ohohoo kuka, košarku pratim pa od Jugoplastike i Cibone iz bivše YU, prekk NBA, eurolige.. nikad ali bukvalno nikada nisamo vidio ovakvu tricu kao večeras kod Čeha, pa ovo izlazi van matematičkih zakona.. svaka čast..
Isti sam ti brate, ovo nije normalno

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la remA1 » 27 nov 2021, 12:16

Ne treba se bojati Litvanije sa EL igračima :)

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Drape » 27 nov 2021, 12:58

ElCartel11 je napisao/la:
27 nov 2021, 11:42
Bosnic je u ekipi unio modernu košarku koja se igra u svijetu hajmo reci od 2010, a mi to tek sad poceli igrati no nema veze.
Onoliko skokova u napadu i opcenito na skok su uvijek isla minimalno naša 2 igraca u napadu. U proslosti je skakao jedan igrač i taj ko preko guzice sto se kaže.
Nije to samo primjer od sinoc, vec i u kvalama za Eurobasket je skok u napadu dobro prolazio.

Momci imaju lijepu energiju. Vidi se zajednistvo i želja. Samo sad, da ne useru protiv Bugara kao sto znamo usrati ne bitno koji sport.

Jel kad se poslije krizaju grupe, na SP idu 2 ili 3 ekipe iz te grupe?
Hvatamo ofanzivne skokove jer imamo igrače poput Gegića koji su dobri ofanzivni skakači. Moderna košarka je vanjski šut, pa ga Bosnić nije unio u našu igru.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ElCartel11 » 27 nov 2021, 13:06

Drape je napisao/la:
27 nov 2021, 12:58
ElCartel11 je napisao/la:
27 nov 2021, 11:42
Bosnic je u ekipi unio modernu košarku koja se igra u svijetu hajmo reci od 2010, a mi to tek sad poceli igrati no nema veze.
Onoliko skokova u napadu i opcenito na skok su uvijek isla minimalno naša 2 igraca u napadu. U proslosti je skakao jedan igrač i taj ko preko guzice sto se kaže.
Nije to samo primjer od sinoc, vec i u kvalama za Eurobasket je skok u napadu dobro prolazio.

Momci imaju lijepu energiju. Vidi se zajednistvo i želja. Samo sad, da ne useru protiv Bugara kao sto znamo usrati ne bitno koji sport.

Jel kad se poslije krizaju grupe, na SP idu 2 ili 3 ekipe iz te grupe?
Hvatamo ofanzivne skokove jer imamo igrače poput Gegića koji su dobri ofanzivni skakači. Moderna košarka je vanjski šut, pa ga Bosnić nije unio u našu igru.
Pa sigurno je, da bi unio, da imamo jake sutere. Ovako bezveze, da to igramo kad od 10 pokusaja zabijemo jedva 3 trojke.

Sledeca stvar na kojoj bi svi morali poraditi su slobodna bacanja. Ne vjerovatno mi je, da to nikako ne možemo da sredimo vec decenijama.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Drape » 27 nov 2021, 13:13

Jelinek je košarkaš sa najviše ubačenih poena za Andorru u ACB ligi, igra šestu sezonu za njih i ubacio je 1654. Peterka u Bundesligi šutira trojke 52.9%. Iznenadili nas šutem :urnebes:

neroazzurni
Postovi: 908
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la neroazzurni » 27 nov 2021, 14:32

Ima li se gdje pogledat snimak ljudi :pray:
Ili bar drugo poluvrijeme
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Swanfilter » 27 nov 2021, 14:50

Konacno slobodna bacanja na nivou ...

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ramke0203 » 27 nov 2021, 15:37

čitam i ne vjerujem kakav smo narod.

nezadovoljni igrom, nezadovoljni Atićem, spikerom. komentatorom, publikom... ok ima li išta pozitivno. Pa jeb.emu majku šta vam je pojedinim više, zasto ste toliko iskompleksirani.

Da li razumijete da je pola ovih momaka danas bilo na pragu da završi karijere sa 18-19 godina? Ne razumijete, naravno.
Gledam kritike na račun Ede, momka koji nas je odveo na EB... pa kako vas nije stid, četvrti je naš igrač sinoć po indexu korisnosti, a dijelio je poziciju sa jednim Musom. Znate li pojedini da košarka nije samo protjerat loptu kroz koš? Naravno dogovor je jasan, ne znate, nego ste eto tako upalili TV i odgledali utakmicu misleći da smo velesila i da ako ne pobijedimo sa 40 p razlike da je strašno...

Šta vam smeta spiker, sta vam smeta sarajevska publika (mada znam da sinoc nismo samo mi Sarajlije bili tu, nego je siguro 30% i više bilo iz drugih gradova). Ko je bio u dvorani zna dobro kakva je atmosfera bila, gorilo je sve... a spiker je samo bio jedan od pokretača svega. Druge drzave koriste muziku da pokrenu svoje igrače i da dignu atmosferu, mi koristimo ovo, pa šta... naš način. Jeb.em i evropu i prilagodjavanje njima, mi smo Bosanci i Hercegovci i sasvim smo lijepo, kulturno, srčano sinoc navijali i nosili naše igrače do pobjede. Volio bi samo da se neko javi ko nije iz Sa i da kaze kakva je atmosfera bila. Hvala.

Gledam ovi Tuzlaci se lože nešto, oni bolje navijaju i slično. De malo ljudi odvadite, šta vam je ba. Na kraju krajeva ako ste patriote izvlite doci u Sarajevo, pojesti cevape, pogledati utakmicu i nazad kući. Ovih par sto pametuje vjerujem da nije bilo 3 puta na utakmici kosarkaske reprezentacije.

Ovi momci imaju srce i hvala im, bio sam i na bilinom polju protiv finske zao mi samo za sta sam dao pare, a zivi bili pa vidjeli da ce nas ovi momci odvesti na svjetsko.

A vi kritičari i jahači apokalipse malo se iskulirajte.

GG3
Postovi: 2764
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la GG3 » 27 nov 2021, 15:48

ramke0203 je napisao/la:
27 nov 2021, 15:37
čitam i ne vjerujem kakav smo narod.

nezadovoljni igrom, nezadovoljni Atićem, spikerom. komentatorom, publikom... ok ima li išta pozitivno. Pa jeb.emu majku šta vam je pojedinim više, zasto ste toliko iskompleksirani.

Da li razumijete da je pola ovih momaka danas bilo na pragu da završi karijere sa 18-19 godina? Ne razumijete, naravno.
Gledam kritike na račun Ede, momka koji nas je odveo na EB... pa kako vas nije stid, četvrti je naš igrač sinoć po indexu korisnosti, a dijelio je poziciju sa jednim Musom. Znate li pojedini da košarka nije samo protjerat loptu kroz koš? Naravno dogovor je jasan, ne znate, nego ste eto tako upalili TV i odgledali utakmicu misleći da smo velesila i da ako ne pobijedimo sa 40 p razlike da je strašno...

Šta vam smeta spiker, sta vam smeta sarajevska publika (mada znam da sinoc nismo samo mi Sarajlije bili tu, nego je siguro 30% i više bilo iz drugih gradova). Ko je bio u dvorani zna dobro kakva je atmosfera bila, gorilo je sve... a spiker je samo bio jedan od pokretača svega. Druge drzave koriste muziku da pokrenu svoje igrače i da dignu atmosferu, mi koristimo ovo, pa šta... naš način. Jeb.em i evropu i prilagodjavanje njima, mi smo Bosanci i Hercegovci i sasvim smo lijepo, kulturno, srčano sinoc navijali i nosili naše igrače do pobjede. Volio bi samo da se neko javi ko nije iz Sa i da kaze kakva je atmosfera bila. Hvala.

Gledam ovi Tuzlaci se lože nešto, oni bolje navijaju i slično. De malo ljudi odvadite, šta vam je ba. Na kraju krajeva ako ste patriote izvlite doci u Sarajevo, pojesti cevape, pogledati utakmicu i nazad kući. Ovih par sto pametuje vjerujem da nije bilo 3 puta na utakmici kosarkaske reprezentacije.

Ovi momci imaju srce i hvala im, bio sam i na bilinom polju protiv finske zao mi samo za sta sam dao pare, a zivi bili pa vidjeli da ce nas ovi momci odvesti na svjetsko.

A vi kritičari i jahači apokalipse malo se iskulirajte.
Sve stoji osim ovog, ne volim mjesat politiku al ovo je na nivou El Baketa.
Mi iz cijele BiH treba da se sagnemo Sarajlima i da nas karaju? Jer kao manje vrijedimo? Neznamo navijat, seljacine smo itd. Jer toboze stanovnici glavnog grada se ne smiju kritikovat!
Jedno se moram slozit da je navijanje za razliku od predhodni 10god bilo i OK , al to je vecinom zasluga onog spikera, koji je pokusavao malo probudit navijace.

Lp
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 13 gostiju.