Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la ramke0203 » 09 nov 2021, 21:01

Ovdje cemo pisati o:
Prijedlogu zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije !

Postalo je više smijesno i žalosno istovremeno kako se naše mladje kategorije koriste u svrhu prommovisanja igrača komšijskih i drugih reprezentacija. Ovdje naravno mislim prvenstveno o Hrvatskoj, Srbija manje više, te o Turskoj mozemo pričati.

Pronaći cemo način da izadjemo u javnost s nekim prijedlozima.

Možda tema jeste neozbiljna i nerealna, ali nadam se da cete shvatiti ovo ozbiljno.

Nismo nemoćni koliko mislimo da jesmo, promijenimo nešto.
:bih:

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la Jusko00 » 09 nov 2021, 21:13

Pa postoji jednostavno rjesenje,nas savez neda ispisnice i kraj price.Da se to i zakonom nekako regulise jel mozes nekog natjerati da igra ako nece?naravno da ne mozes.
Zna i Matkovic da bez saglasnosti naseg saveza ne moze igrati za drugu repku,znaci sve je do naseg saveza i nek sad pokazu svima koji planiraju uraditi nesto kao Karlo da to nece moci.Sve je jednostavno samo se treba toga drzati

FoSte95
Postovi: 12639
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la FoSte95 » 09 nov 2021, 21:19

samo mu ne daš ispisnicu i to je to. Ne zoveš ga naravno u repku, ovaj neka čeka koliko godiuna već treba da može zaigrati za drugu repku i ćao zdravo
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

yusufoh
Postovi: 203
Pridružen/a: 02 feb 2014, 00:12
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la yusufoh » 09 nov 2021, 21:46

FoSte95 je napisao/la:
09 nov 2021, 21:19
samo mu ne daš ispisnicu i to je to. Ne zoveš ga naravno u repku, ovaj neka čeka koliko godiuna već treba da može zaigrati za drugu repku i ćao zdravo
Bas tako. Oni nemaju igraca kojeg mogu dati zauzvrat da je dovoljno kvalitetan.

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la retromoos » 10 nov 2021, 20:59

Ima tu i Slovenija, oni su na prevaru uzeli kamaru nasih sportista. Turci su najpokvareniji, oni daju kes na ruke nasim sportistima otvoreno. Srbija uzima na "srbovanje", tako da oni koji odu kod njih su teski nacionalisti i sovinisti uglavnom. Hrvatska na mitove iz historije, bajke iz "stoljeca 7og" o velikom hrvatstvu i nadmoci nad drugima. Svima zajednicko je ponizavanje drugih i prepotentnost.

Inace tema ok, podrzavam!

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la retromoos » 10 nov 2021, 21:01

Najlakse bi ovo bilo pokrenuti preko KS, pa da onda oni politicki guraju preko kantona, entiteta, do vrha drzave. Mic po mic

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la Ethel » 10 nov 2021, 21:03

Nemoguce jer ti treba saglasnost druge dvije strane koju neces nikad dobiti.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la ramke0203 » 10 nov 2021, 22:13

volio bih da mi se javi neko ko ima neke veze sa savezom i bh fanaticosima?

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la TheChief » 10 nov 2021, 22:21

ramke0203 je napisao/la:
10 nov 2021, 22:13
volio bih da mi se javi neko ko ima neke veze sa savezom i bh fanaticosima?
...
Zadnja izmjena: TheChief, dana/u 11 nov 2021, 00:12, ukupno mijenjano 1 put.

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la ramke0203 » 10 nov 2021, 22:30

hajde da napravimo nesto za utakmicu 26. novembra, nesto cime cemo prozvati teletovica i ostale odgovorne u savezu, da li to bio transparent ili nesto slicno. Ljudi ptobudite se vise, mi hvala Bogu imamo finu sad A reprezentaciju, ali sta radimo da nam kosarka ostane u zivotu, apsolutno nista. Liga rasulo, omladinske selekcije... ne znam da li postoje, angazman oko ovih igraca nasih koji moraju igrat kao naturalizovani-nema ga. Nema perspektive, ja iz Sarajeva ne mogu vise otic pogledat kvalitetnu kosarku vikendom. Cime se bave, sta rade majku mu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la Drape » 10 nov 2021, 22:53

Izuzeci su igrači kao Dario Drežnjak ili Matković da su prvo igrali za Bosnu i Hercegovinu pa onda odbili da više igraju. Bosanci iz Viteza Darko Bajo i braća Ivišić su oduvijek igrali samo za Hrvatsku, kao i svi ti Hercegovci.

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1142
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la theKuPuS » 10 nov 2021, 22:54

Znači da se onda odreknemo Kolašinca, Pjanića, Hadžikadunića, Nalića, Ahmedhodžića, itd.?

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la ramke0203 » 10 nov 2021, 22:57

hajde ti kupuse sa "pametnim" komentarom odmaraj, kasno je. Mozda si iz Zagreba pa tu serendaš ko ce ti ga znati, mali ujko hehe

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la marlostanf1eld » 10 nov 2021, 23:01

Takvo nesto bi nam u kosarci odgovaralo, ali u fudbalu ne bi. Kod nas uvijek ima talenata za kosarku i uvijek ce biti.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la TheChief » 10 nov 2021, 23:05

theKuPuS je napisao/la:
10 nov 2021, 22:54
Znači da se onda odreknemo Kolašinca, Pjanića, Hadžikadunića, Nalića, Ahmedhodžića, itd.?
Hrvati i Srbi su konstitutivni narodi u BiH. Imaju svog clana Predsjednistva. :kafa:

Bosnjaci to nisu u Svedskoj ili Njemackoj.

Drasticna razlika.

Avatar
jozospricalo
Postovi: 42
Pridružen/a: 03 mar 2021, 09:23
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la jozospricalo » 12 nov 2021, 10:01

TheChief je napisao/la:
10 nov 2021, 23:05
theKuPuS je napisao/la:
10 nov 2021, 22:54
Znači da se onda odreknemo Kolašinca, Pjanića, Hadžikadunića, Nalića, Ahmedhodžića, itd.?
Hrvati i Srbi su konstitutivni narodi u BiH. Imaju svog clana Predsjednistva. :kafa:

Bosnjaci to nisu u Svedskoj ili Njemackoj.

Drasticna razlika.
garant :rol:

Ars412
Postovi: 23
Pridružen/a: 13 mar 2021, 09:13
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la Ars412 » 12 nov 2021, 10:15

ramke0203 je napisao/la:
10 nov 2021, 22:30
hajde da napravimo nesto za utakmicu 26. novembra, nesto cime cemo prozvati teletovica i ostale odgovorne u savezu, da li to bio transparent ili nesto slicno. Ljudi ptobudite se vise, mi hvala Bogu imamo finu sad A reprezentaciju, ali sta radimo da nam kosarka ostane u zivotu, apsolutno nista. Liga rasulo, omladinske selekcije... ne znam da li postoje, angazman oko ovih igraca nasih koji moraju igrat kao naturalizovani-nema ga. Nema perspektive, ja iz Sarajeva ne mogu vise otic pogledat kvalitetnu kosarku vikendom. Cime se bave, sta rade majku mu.
Druze u Sarajevu niko ne gleda nikakav sport.. zao mi je ako si ti izuzetak koji ne moze doci da pogleda kvalitetnu utakmicu.. ali grad sa 300 000 stanovnika da ne moze istrpit KK Bosnu, da na utakmice Sarajeva i Zelje dodje do 2000 duse, ne znam bgm kako su Sarajlije tako izgubile tu kulturu pracenja sportskih dogadjaja..
Pa sad da dovedes mladu reprezentaciju u rukometu u bilo koji mali grad tipa Konjic, Goražde i to bice krcato. U Sarajevu nazalost nece.

OnakoBa
Postovi: 581
Pridružen/a: 05 dec 2020, 18:28
Kontakt:

Re: Prijedlog zakona o zabrani promjeni reprezentacije nakon igranja za mlađe kategorije

Post Postao/la OnakoBa » 15 dec 2021, 00:06

Ars412 je napisao/la:
12 nov 2021, 10:15
ramke0203 je napisao/la:
10 nov 2021, 22:30
hajde da napravimo nesto za utakmicu 26. novembra, nesto cime cemo prozvati teletovica i ostale odgovorne u savezu, da li to bio transparent ili nesto slicno. Ljudi ptobudite se vise, mi hvala Bogu imamo finu sad A reprezentaciju, ali sta radimo da nam kosarka ostane u zivotu, apsolutno nista. Liga rasulo, omladinske selekcije... ne znam da li postoje, angazman oko ovih igraca nasih koji moraju igrat kao naturalizovani-nema ga. Nema perspektive, ja iz Sarajeva ne mogu vise otic pogledat kvalitetnu kosarku vikendom. Cime se bave, sta rade majku mu.
Druze u Sarajevu niko ne gleda nikakav sport.. zao mi je ako si ti izuzetak koji ne moze doci da pogleda kvalitetnu utakmicu.. ali grad sa 300 000 stanovnika da ne moze istrpit KK Bosnu, da na utakmice Sarajeva i Zelje dodje do 2000 duse, ne znam bgm kako su Sarajlije tako izgubile tu kulturu pracenja sportskih dogadjaja..
Pa sad da dovedes mladu reprezentaciju u rukometu u bilo koji mali grad tipa Konjic, Goražde i to bice krcato. U Sarajevu nazalost nece.
Generalno zato sto prva stvar kada spomeneš nešto naše epiteti "ne valja, loše, ma kakvi mi, bezveze" se prvi vežu i onda se raja sama odbija od toga svega.
Mi smo porodica i svi ćemo za BiH na terenu ostaviti srce. Meni državni dres sve znači. Tri smo nacije, ali jedna duša. Svi smo rođeni u jednoj državi i mislim da je konačno došlo vrijeme da shvatimo to.
- Dejan Malinović

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.