Markovic Nenad

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Drape » 03 feb 2020, 18:22

Košarkaška reprezent. BiH

Trst, maj 1995.

stoje: Sabit Hadžić, Admir Bukva, Dino Bilalović, Samir Avdić, Sejo Bukva, Dževad Alihodžić, Mario Primorac, Elvir Bijedić, Ljubiša Marković

čuče: Samir Lerić, Emir Mutapčić, Nenad Marković, Senad Delić, Ado Kahrimanović, Adis Bećiragić


slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Drape » 26 feb 2021, 13:32

- Litvanija? Zar je već prošlo 20 godina? Eh, šta bih dao da se mogu vratiti u to vrijeme i odigrati još jedan kvalifikacijski ciklus za reprezentaciju... – ističe Marković i prisjeća se detalja u vezi sa pobjedom u Viljnusu.

- Iz Sarajeva su nas ispratili sa porukom da ne izgubimo sa više od 20 razlike i da ne “pokvarimo” posjetu protiv Hrvatske, koja nam je tri dana kasnije gostovala u Sarajevu - kaže Nenad.

Marković, Adis Bećiragić, Gordan Firić, Samir Avdić, Dževad Alihodžić, Samir Lerić, Haris Mujezinović... pod vodstvom selektora Sabita Hadžića, ne samo da nisu izgubili sa 20 razlike nego su osvojili i dva velika boda u dramatičnoj završnici.

- Litvanci su nekoliko sekundi prije kraja imali plus jedan i napad. No, ja sam presjekao loptu Arturasu Karnišovasu (jedan od najboljih evropskih igrača u tom momentu, op. a.) i krenuo u kontru. Jedan od Litvanaca me je faulirao, a čuveni sudija Karl Jungebrand (Carl) svirao je namjerni prekršaj. Pogodio sam bacanja. Firić je, nakon ubacivanja sa strane, postigao posljednji koš na utakmici – prisjetio se Nenad, koji je meč završio sa 19 poena, Firić je dodao 16, Bećiragić 10...

- U Sarajevu smo dočekani kao heroji. Po nas su na aerodrom poslali najluksuzniji “Centrotransov” autobus, sa širokim sjedištima, imali smo kikiriki kao posluženje, to je bilo veoma simpatično. Bila su to lijepa vremena naše košarke, svi smo s velikim motivom dolazili na pripreme. Jedva smo čekali da se okupimo i igramo za našu državu, ništa drugo nije nam bilo važno – kaže Marković.


bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la bombaysaphire » 26 feb 2021, 13:44

Drape je napisao/la:
26 feb 2021, 13:32
- Litvanija? Zar je već prošlo 20 godina? Eh, šta bih dao da se mogu vratiti u to vrijeme i odigrati još jedan kvalifikacijski ciklus za reprezentaciju... – ističe Marković i prisjeća se detalja u vezi sa pobjedom u Viljnusu.

- Iz Sarajeva su nas ispratili sa porukom da ne izgubimo sa više od 20 razlike i da ne “pokvarimo” posjetu protiv Hrvatske, koja nam je tri dana kasnije gostovala u Sarajevu - kaže Nenad.

Marković, Adis Bećiragić, Gordan Firić, Samir Avdić, Dževad Alihodžić, Samir Lerić, Haris Mujezinović... pod vodstvom selektora Sabita Hadžića, ne samo da nisu izgubili sa 20 razlike nego su osvojili i dva velika boda u dramatičnoj završnici.

- Litvanci su nekoliko sekundi prije kraja imali plus jedan i napad. No, ja sam presjekao loptu Arturasu Karnišovasu (jedan od najboljih evropskih igrača u tom momentu, op. a.) i krenuo u kontru. Jedan od Litvanaca me je faulirao, a čuveni sudija Karl Jungebrand (Carl) svirao je namjerni prekršaj. Pogodio sam bacanja. Firić je, nakon ubacivanja sa strane, postigao posljednji koš na utakmici – prisjetio se Nenad, koji je meč završio sa 19 poena, Firić je dodao 16, Bećiragić 10...

- U Sarajevu smo dočekani kao heroji. Po nas su na aerodrom poslali najluksuzniji “Centrotransov” autobus, sa širokim sjedištima, imali smo kikiriki kao posluženje, to je bilo veoma simpatično. Bila su to lijepa vremena naše košarke, svi smo s velikim motivom dolazili na pripreme. Jedva smo čekali da se okupimo i igramo za našu državu, ništa drugo nije nam bilo važno – kaže Marković.

Uh suze mi krenuše , jesam imao tada 10 godina ali se svega sjećam, stari i ja gledali zajedno kući :bih:
Poslije toga išli smo u Skenderiju i čuvena utakmica protiv Hrvatske - NAJBOLJA ATMOSFERA IKAD !!! Mislim da je tada bilo 8000 gledaoca , bukvalno je bio čovjek na čovjeku :bih:

Kako je Neno sipao , nije mogao da promaši , velik si Nekad vazda bio i ostao :bih:

E za ovakve utakmice Baho je bio dobar .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la lumani » 16 maj 2021, 17:36

Ala forsira ovu gadnu igru, gdje svaki napad traje skoro 20 sekundi...



Avatar
DamirT
Postovi: 13879
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la DamirT » 14 dec 2023, 10:48

Dobio otkaz u Dijonu. Da ga hoce dovesti umjesto Bekira...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Bassha » 24 jan 2024, 16:29

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.