Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 01 okt 2014, 00:22

[youtube][/youtube]
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la basket3 » 01 okt 2014, 19:23

Livnjak je napisao/la:btw. Ivo Garic igra za Bayern II i u U19 Bundesligi za njihov Team
Ivo sretno ti! I ne daj Boze vise povreda.. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la sajo10 » 01 okt 2014, 19:54

Jasta radi A-divizija i dobri rezultati. Bayern, Olympiakos ovo, ono ;) neka neka ;)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 01 okt 2014, 19:58

[youtube][/youtube]
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Lotus » 01 okt 2014, 21:04

Ima li neko da ima volje a uz to i da zna napravit video klipove nasih mladih igraca Lazica,Atica,Polutka,Aleksica,Djedovica..Ima dosta utakmica i isjecaka sa U18 ep na yotube kanalu Fiba tv..Steta je da vecina ovih igraca nema nijedan svoj video pogotovo se to odnosi na Atica..

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la baglama » 08 okt 2014, 15:58

Dobro jel se zna jel Musa preso u Oly?U jednu ruku ne bi volio da predje...Bolje mu je da ide u Spaniju. (ali ne u real i barcu)

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Livnjak » 08 okt 2014, 18:30

http://www.nbbl-basketball.de/rcd?liga_ ... Findex.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Koga zanima, ubuduce mozete pratiti statistiku Ive Garica u U19 bundesligi pod ovim linkom, sezona pocinje ovaj vikend.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 08 okt 2014, 22:39

Irman Polutak debitirao za Krku u pobjedi nad Partizanom, odigrao oko 5 min, 3 licne napravljene i 2 izgublene lopte
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Ethel » 08 okt 2014, 23:09

Livnjak je napisao/la:http://www.nbbl-basketball.de/rcd?liga_ ... Findex.php

Koga zanima, ubuduce mozete pratiti statistiku Ive Garica u U19 bundesligi pod ovim linkom, sezona pocinje ovaj vikend.
Nacionalnost: Hrvatska, tip reprezentativac BiH :facepalm:

Mogu oni stavljati hrvatsku zastavu, ali se zna za koga igra :bih:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: AW: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci B

Post Postao/la Livnjak » 09 okt 2014, 08:07

BIH drzavljani mogu igrati samo kao profesionalci u njemackoj, sa radnom dozvolom kao kosarkas, a hrvati i u amaterskim i omladinskim natjecanjima, jer je Hrvatska u EU, tako da valja imati dvojno drzavljanstvo!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 12 okt 2014, 21:45

I na kraju, pitanje koje možda i najviše interesuje naše fanove: Da li postoji mogućnost da ćete obući dres Bosne i Hercegovine, s obzirom da su vaši roditelji iz Odžaka?
"Kada je u pitanju dres Bosne i Hercegovine, odgovoriti na to pitanje za mene je sve osim lako. S jedne strane imam nju, Bosnu, koju osjećam kao svoju, za koju navijam i koju volim čak i više od nekih koji žive u njoj. Ali opet, s druge strane imam Španiju - državu u kojoj sam rođen i koja mi je dala sve ono što danas imam. Živim i vodim španski način života jer sam na to naviknut i jer je to logično, ali to uopšte ne umanjuje značaj Bosne i Hercegovine u mom životu. 18 mi je godina, tek sam na početku svoje karijere, a s obzirom na ljubav koju osjećam prema BIH - ništa nije nemoguće, ali ipak sve u svoje vrijeme."

Intervju sa Adnanom Omeragićem, košarkašem Barçe B
Dio intervjua koji nas u BH najvise zanima
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la baglama » 16 okt 2014, 12:46

Volio bih cuti misljenje mr. Musclea za ovog Gutica....On ovdje najbolje poznaje nase mlade.

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la MrMuscle » 17 okt 2014, 21:44

baglama je napisao/la:Volio bih cuti misljenje mr. Musclea za ovog Gutica....On ovdje najbolje poznaje nase mlade.
Izvini sto ti nisam ranije odgovorio, nisam ni ulazio na ovaj dio foruma... ;)
Sto se tice malog Erwina prije svega mi se ne svidja ovo "w" u imenu jer nisam ljubitelj toga da nasa djeca nose u imenu ovakva slova ili dupla kao kod gegica... time ih udaljavamo od matice.... :D mada je to kod erwina I ammara malo drugacije jer su odrasli u bosni...al kad nekog trebamo pridobiti iz vana ide onda malo teze...
A sto se igre tice dosta kompletan igrac... podjednako dobro igra I centra I PFa jer je dosta brz I mobilan za svoju visinu... usudio bi se reci da moze igrati 3-cu s obzirom na brzinu samo da sut malo popravi jer u tom segmentu I nije neka kradja... strasan defanzivac... mozda I najbolji uz gegica I predica u oml selekcijama... u svom godistu dominira a I sa starijim je dobar... al jos uvijek mu minute bajo uzima kad igra sa starijim... uglavnom odlican mladi igrac I veliki prospekt za BiH....
Al nije najbolji u svom uzrastu u BiH... najbolji je jedan mali iz Trebinja ili okolice koji ce igrati za Srbe u buducnosti koliko imam informacije... uzeo ga bodiroga pod svoje... a cuo sam I da srbi lesinare jednog playa iz basket 2000..... (2000. God)....a hrvati malog dzajica iz ljubuskog.... uglavnom I u ovoj selekciji imamo top prospekte...I solidne za popunjavanje kadra...
Ma ne brinite ostati cemo I u kadetima a I 99% I u juniorima u A diviziji....a to je najvaznije... a ako budemo kompletni sa 95. god tj ako se uspiju dog sa fincima u vezi placanja za sulejmanovica tamo napadamo medalju.... :bih:

Lijepa buducnost nase BH kosarke.... :bih: :salut:
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la baglama » 18 okt 2014, 16:39

Mi trebamo ici na polufinale U 16, pa sta god bude...ako smo sa godinu mladjim Musom i Sikirasem dogurali do cetvrtfinala ove godine, treba to ili ponovit ili napravit jos veci iskorak.
Znaci ovaj Gutic ce vec dogodine u prvu petorku, umjesto Antunovica...
ne znam ko ce se jos pridruzit iz 2000-og...jel cemu Preldzicev brat, jel on 2000-o?

Za u 18, isto bi trebali napravit iskorak, mada je tu Baja...Mislis li da bi Musa mogao pomoci i na U 18, nekih 10-ak min? Jeste da bi bio dvije godine mladji...

Steta je sto nama lesinari uzimaju igrace a da mi ne mozemo nista adminsitrativno blokirat, za razliku od obrnute situacije poput Karahodzica. Ali ne trebamo biti pateticni i ponizavat se pred dusmanima, dovoljno smo jaki sve kad bi samo bosnjaci igrali (zamislimo nasu petorku s Preldzicem na trojci)...Veliki smo posao napravili sto smo makar Sikirasa uzeli, vjerujem da ce Harun i ekipa djelovat proaktivno i pratit i vrbovat djecu od ranih kadetskih godina.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 18 okt 2014, 16:44

Sve je to fino i lijepo, ali tesko da ikada vise ponovimo ovaj uspjeh iz kadeta.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Lotus » 18 okt 2014, 18:50

neno#4 je napisao/la:Sve je to fino i lijepo, ali tesko da ikada vise ponovimo ovaj uspjeh iz kadeta.
Sto tako razmisljas?Zar necemo bit jaci sledece godine sa Musom,Sikirasem godinu dana boljim plus Campara,Cerkezovic,Kalajac,Kocic,Stojisic,Djakovic,Gutic plus nekoliko igraca iz Sparsa i ako Mutic uleti to ce bit top ekipa..Po meni sa ovim igracima mozemo puno uradit jer u ovoj kategoriji je dovoljan jedan da dominira i da dobro prodjes..Napadamo zlato!!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 18 okt 2014, 19:51

Zato sto znam sta pricam. Da napadnes medalju, treba jos stvari da se poklopi.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la MrMuscle » 18 okt 2014, 20:01

Napadamo kari.nu a ne medalju....
Opstanak i A divizija jednako puna saka brade... Mi sa fantasticnim dvojcem Musom i Sikirasem ne mozemo nista kad oni prakticno nemaju nikakvu ispomoc u ostalim igracima... i recimo ako ces ganjati medalju u ovim oml selekcijama bolje imati 12 solidnih nego 2 vrhunska i 10 losih... Prije ces tako osvojiti medalju... Al ja cu svakog trena potpisati ovu sad situaciju sa 2 vrhunska i 10 losih jer oni ce vjerovatno (ova dvojica) i ispuniti svoj puni potencijal.. A sloziti ce te se da je vaznije gledati sta je bolje za A selekciju a ne za oml selekcije...

Medalju mozemo napasti jedino u U20 selekciji i to ako se svi odazovu i budu spremni, te ako Sulejmanovic bude na raspolaganju... Drugacije nikako....

Kadeti definitivno ostaju u A diviziji, U20, al su juniori upitni... Vidjecemo da l ce Atic i Djedovic mladji biti dovoljni... Oni nemaju nikako kvalitetnog centra....Cak stavise bice strasno inferiorni pod kosem u odnosu na vecinu protivnika....
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Lotus » 18 okt 2014, 20:40

MrMuscle je napisao/la:Napadamo kari.nu a ne medalju....
Opstanak i A divizija jednako puna saka brade... Mi sa fantasticnim dvojcem Musom i Sikirasem ne mozemo nista kad oni prakticno nemaju nikakvu ispomoc u ostalim igracima... i recimo ako ces ganjati medalju u ovim oml selekcijama bolje imati 12 solidnih nego 2 vrhunska i 10 losih... Prije ces tako osvojiti medalju... Al ja cu svakog trena potpisati ovu sad situaciju sa 2 vrhunska i 10 losih jer oni ce vjerovatno (ova dvojica) i ispuniti svoj puni potencijal.. A sloziti ce te se da je vaznije gledati sta je bolje za A selekciju a ne za oml selekcije...

Medalju mozemo napasti jedino u U20 selekciji i to ako se svi odazovu i budu spremni, te ako Sulejmanovic bude na raspolaganju... Drugacije nikako....

Kadeti definitivno ostaju u A diviziji, U20, al su juniori upitni... Vidjecemo da l ce Atic i Djedovic mladji biti dovoljni... Oni nemaju nikako kvalitetnog centra....Cak stavise bice strasno inferiorni pod kosem u odnosu na vecinu protivnika....
Jel ti stvarno mislis da ce nam A divizija napraviti igrace za A selekciju pa toliko forsiras opstanak?Nista mi necemo napraviti dok je nam kosarka u ovakvom stanju a pricat price o Musi i Sikirasu da ce ispuniti svoj potencijal to je veoma upitno.Dok se kosarka kod nas ne oporavi i klubovi pocnu vise raditi sa mladim i igrati ozbiljna takmicenja e onda se moze nesto vise ocekivati da ce imati koristi A selekcijia..

Opet cu reci ocekujem od kadeta da idu na medalju a samim tim to znaci igranje U17 svjetskog prvenstva.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.