Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,KK_Bosna

Tracy3McGrady
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 dec 2016, 17:48

kobe24 je napisao/la:Joj kad pocnete provlaciti tu pricu da su Francuzi monstrumi i da igraju samo na snagu, a ljudi nam odrzali cas i u sutiranju. Isto tako kad krene prica da su ovo jos djeca, a vecina puni 18 i 19 godina vrlo brzo. Ako do tad nisu naucili igrati kosarku, onda sigurno nece nikad ni nauciti.
Meni se, bez obzira na sve, Cerkezovic itekako svidja kao igrac. Upitna je njegova perspektiva u seniorskoj kosarci, ali bih ja bio presretan da mi u njemu imamo jednog Nikolu Kalinica. Visok je blizu 2m, nema taj atleticizam kao Kalinic, ali bi mozda u nekim drugim segmentima mogao biti i bolji od ovog. To su naravno neki moji snovi, mozda i nerealni, ali eto... :D

Kakav čas u sutiranju??? Održali su nam čas u ofanzivnom skoku koje su hvatali i po 2-3 puta po napadu i naravno da mora neka i ući. Što meni govori da su nas uzeli zahvaljujući prestrašnim fizikalijama. Ili misliš da jedan Antunovic nebi dominirao još više nego njihova desetka npr. Da ima njegove fizikalije???

Ali tako je kako je, ljudi imaju izbora i to je to. Mi da smo imali 2 jača igrača, manje talentovana ali da znaju skočiti uzeli bi ih.
Npr. Dva Cerkezovica od 208-210cm.

Ali to je već šta bi bilo kad bi bilo.

---Džanan Musa---MVP
Anfernee "Penny" Hardaway #1

kobe24
Kontakt:

Post Postao/la kobe24 » 21 dec 2016, 18:32

Tracy3McGrady je napisao/la:Kakav čas u sutiranju??? Održali su nam čas u ofanzivnom skoku koje su hvatali i po 2-3 puta po napadu i naravno da mora neka i ući. Što meni govori da su nas uzeli zahvaljujući prestrašnim fizikalijama. Ili misliš da jedan Antunovic nebi dominirao još više nego njihova desetka npr. Da ima njegove fizikalije???

Ali tako je kako je, ljudi imaju izbora i to je to. Mi da smo imali 2 jača igrača, manje talentovana ali da znaju skočiti uzeli bi ih.

---Džanan Musa---MVP

Pa kako se sjecam niti jedan nas vanjski igrac nije dao ni jednu tricu, a nije da nisu pokusavali i Talic i Musa i Campara (oko 15ak promasaja imali sigurno). Sjecam se samo one Emirove i Sandrove, sumnjam da smo ijednu vise dali. Isto tako i slobodna bacanja, ni jedan nas igrac nije vezao dva pogodjena bacanja osim Muse, a i on je promasio 2-3. Najgore sto se to desavalo u kljucnim trenucima, a Francuzi su ih tad stoprocentno izvodili. Samo na pocetku susreta je onaj mladi Doumbouya promasio 2-3, sve ostalo su poslije pogadjali. Tako da, ne mozes reci da su oni monstrumi i da su igrali samo na fizikalije. :) Kad na sve ovo dodas apsolutnu dominaciju u skoku u drugom poluvremenu, onda smo mi dobro i prosli.
Ti toliko potenciras te njihove fizikalije i poredis ih ovamo s nekakvim bb iq kod nasih igraca (prvenstveno Camparu spominjes). Nije mi jasno uopste o kojem Camparinom kosarkaskom iq-u govoris, tacnije sta tebi to kod njega uopste predstavlja? Sve sto je uradio na cijelom prvenstvu je bilo sutiranje otvorenih trojki, apsolutno nigdje asistencija i nekakvih razigravanja (sto je primarna zafaca za jednog PG-a), hendikepiran u odbrani i u svim drugim aspektima. Vjeruj mi, lakse ce jedan fizikalac od 205cm nauciti da igra kosarku i napraviti kakvu-takvu karijeru, nego fudbaler sa 180cm i limitiranim atletskim sposobnostima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

adzutant
Kontakt:

Post Postao/la adzutant » 21 dec 2016, 18:40

litvanci u finalu...zanimljivo

nerminh74
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la nerminh74 » 21 dec 2016, 18:57

adzutant je napisao/la:litvanci u finalu...zanimljivo

Jucerasnja utakmica manje vise, ali ja sam ljut na utakmicu protiv latvije da smo izgubili manje od 5 imali bi njihov put i realnu sansu za finale a izgubili smo onoliko razlike cisto radi nase gluposti i nerazmisljanja
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 dec 2016, 19:33

kobe24 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Kakav čas u sutiranju??? Održali su nam čas u ofanzivnom skoku koje su hvatali i po 2-3 puta po napadu i naravno da mora neka i ući. Što meni govori da su nas uzeli zahvaljujući prestrašnim fizikalijama. Ili misliš da jedan Antunovic nebi dominirao još više nego njihova desetka npr. Da ima njegove fizikalije???

---Džanan Musa---MVP

Pa kako se sjecam niti jedan nas vanjski igrac nije dao ni jednu tricu, a nije da nisu pokusavali i Talic i Musa i Campara (oko 15ak promasaja imali sigurno). Sjecam se samo one Emirove i Sandrove, sumnjam da smo ijednu vise dali. Isto tako i slobodna bacanja, ni jedan nas igrac nije vezao dva pogodjena bacanja osim Muse, a i on je promasio 2-3. Najgore sto se to desavalo u kljucnim trenucima, a Francuzi su ih tad stoprocentno izvodili. Samo na pocetku susreta je onaj mladi Doumbouya promasio 2-3, sve ostalo su poslije pogadjali. Tako da, ne mozes reci da su oni monstrumi i da su igrali samo na fizikalije. :) Kad na sve ovo dodas apsolutnu dominaciju u skoku u drugom poluvremenu, onda smo mi dobro i prosli.
Ti toliko potenciras te njihove fizikalije i poredis ih ovamo s nekakvim bb iq kod nasih igraca (prvenstveno Camparu spominjes). Nije mi jasno uopste o kojem Camparinom kosarkaskom iq-u govoris, tacnije sta tebi to kod njega uopste predstavlja? Sve sto je uradio na cijelom prvenstvu je bilo sutiranje otvorenih trojki, apsolutno nigdje asistencija i nekakvih razigravanja (sto je primarna zafaca za jednog PG-a), hendikepiran u odbrani i u svim drugim aspektima. Vjeruj mi, lakse ce jedan fizikalac od 205cm nauciti da igra kosarku i napraviti kakvu-takvu karijeru, nego fudbaler sa 180cm i limitiranim atletskim sposobnostima.

Ljudi zahvaljujući svojim fizikalijama igraju na prosječnu odbranu u ovim godinama, to im je bogom dato,zato naši nisu imali više od 3 slobodne trice na utakmici, jer su uvijek spremni da trče kao ludi i da isprate svaki naš pokušaj šuta.

Da ne dužim, želim da kažem da oni nisu ništa talentiraniji od nas i to je to. Dobili su nas zbog fizikalija na koje su uzeli 25 off skokova.

Šutiranje slobodnih nema baš neke veze sa IQom, samo ću ti reći Rondo ;)

---Džanan Musa---MVP

Kobe Bryant
Kontakt:

Post Postao/la Kobe Bryant » 21 dec 2016, 20:20

Jojjjj kako mi vokri za Latviju, trebala je Litvanija ispasti od Izraela, sad bi bili u finalu.
Francuska je fakat ispred svih, a nekako izgledaju i stariji i ima 7 crnaca.

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 dec 2016, 20:25

Kobe Bryant je napisao/la:Jojjjj kako mi vokri za Latviju, trebala je Litvanija ispasti od Izraela, sad bi bili u finalu.
Francuska je fakat ispred svih, a nekako izgledaju i stariji i ima 7 crnaca.

Jel se slažeš sad samnom u vezi fizikalija hehe

---Džanan Musa---MVP

Tarik91
Kontakt:

Post Postao/la Tarik91 » 21 dec 2016, 20:46

Bolji smo bili od Litvanije nego smo je sami pobacali protiv Latvije. Trebalo je vec bili osigurano SP mjesto jeste da ovaj poraz nebi nista promjenio za poraz protiv Francuza u eventualnom finalom.

ljubiteljsporta
Kontakt:

Post Postao/la ljubiteljsporta » 21 dec 2016, 21:00

Na ovom forumu posljednjih dana stalno analize, ali uvijek se analizira ona zadnja utakmica.
Mislim da je referentno prvenstvo na osnovu kojeg se može analizirati učinak na ovom sada, onaj Eurobasket U-16 iz 2014.
Evo vam linka, pa prosudite sami, malo usporedite koje koliko napredovao, koje nazadao, kako od timova, tako i pojedinačno.

http://www.fibaeurope.com/pageID_Jbf5-D ... _9771.html

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 21 dec 2016, 21:49

Imal gdje statistika ovog Eura, ko su najbolji strijelci, skakaci i ostalo?

PS. Kakvi su Spanci na ovom prvenstvu, jel' ih ko pomnije pratio? Nekako nas je vecina vidila Njemacku u finalu, a oni cucnuse.
075 ❤

adzutant
Kontakt:

Post Postao/la adzutant » 21 dec 2016, 21:58

nerminh74 je napisao/la:
adzutant je napisao/la:litvanci u finalu...zanimljivo

Jucerasnja utakmica manje vise, ali ja sam ljut na utakmicu protiv latvije da smo izgubili manje od 5 imali bi njihov put i realnu sansu za finale a izgubili smo onoliko razlike cisto radi nase gluposti i nerazmisljanja

To je ono sto "boli"

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

newton_heath_lyr
Kontakt:

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 dec 2016, 22:04

Ma samo da mi sutra ostvarimo pobjedu. To peto mjesto ima zlatni sjaj.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Jakobsen91
Kontakt:

Post Postao/la Jakobsen91 » 21 dec 2016, 22:10

Francuzi su po procentu suta za tri poena druga najbolja ekipa na prvenstvu, a ovdje jos uvijek ima likova koji kontaju da je to skupina balvana koju je neko dovuko iz Afrike, i da oni tako dominiraju protiv slabasnih klinaca iz Evrope. Mi smo u skoku druga ekipa prvenstva, Francuzi tek 12. Imalo bi se jos svasta iznijeti s obzirom na sve gluposti koje se mogu procitati, a koje prolaze nezapazeno. Ali zato ako neko napise da mu se ne svidja Musin razvoj to je automatski pljuvanje enormnih razmjera na lik i djelo Dzanana Muse. :tokralju:

Federer17
Kontakt:

Post Postao/la Federer17 » 21 dec 2016, 22:15

Jakobsen91 je napisao/la:Francuzi su po procentu suta za tri poena druga najbolja ekipa na prvenstvu, a ovdje jos uvijek ima likova koji kontaju da je to skupina balvana koju je neko dovuko iz Afrike, i da oni tako dominiraju protiv slabasnih klinaca iz Evrope. Mi smo u skoku druga ekipa prvenstva, Francuzi tek 12. Imalo bi se jos svasta iznijeti s obzirom na sve gluposti koje se mogu procitati, a koje prolaze nezapazeno. Ali zato ako neko napise da mu se ne svidja Musin razvoj to je automatski pljuvanje enormnih razmjera na lik i djelo Dzanana Muse. :tokralju:

Ma pusti, tako je to... I ti koji napadaju 'Musine pljuvace' su uglavnom oni koji ga gledaju od reprezentacije do reprezentacije, a o pracenju igraca i njihovog napretka ovog uzrasta (nasih, ili ne), nema potrebe pricati.

Kajzer10
Kontakt:

Post Postao/la Kajzer10 » 21 dec 2016, 22:25

A lik kojeg si citirao rece da cemo tesko od Muse imati dobrog seniora i da mu karijera ne ide dobrim putem iako je Musa prije 3 mjeseca pokazao da vec sad imamo korisnog igraca u seniorima. Samo konstatujem, kad vec pricate o pracenju igraca od reprezentacije do reprezentacije. Dodao bih samo - od omladinske reprezentacije do omladinske reprezentacije.

Jakobsen91
Kontakt:

Post Postao/la Jakobsen91 » 21 dec 2016, 22:33

Federer17 je napisao/la:
Ma pusti, tako je to... I ti koji napadaju 'Musine pljuvace' su uglavnom oni koji ga gledaju od reprezentacije do reprezentacije, a o pracenju igraca i njihovog napretka ovog uzrasta (nasih, ili ne), nema potrebe pricati.

Ocigledno da ljudi vole procitati samo sto im odgovara, evo vidis kako ovaj izvrce. Moja recenica: "Karijere zlatne trojke uopste ne idu u dobrom smjeru, vec sad je veliko pitanje sta cemo imati u seniorskom uzrastu od njih."

Na osnovu tog je on zakljucio da cemo od Muse tesko imati seniorskog igraca. :urnebes: Ljudino, Musa je vec seniorski reprezentativac, da li ce ostvariti ono sto svi zelimo e to je vec upitno.

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 dec 2016, 22:44

Jakobsen91 je napisao/la:Francuzi su po procentu suta za tri poena druga najbolja ekipa na prvenstvu, a ovdje jos uvijek ima likova koji kontaju da je to skupina balvana koju je neko dovuko iz Afrike, i da oni tako dominiraju protiv slabasnih klinaca iz Evrope. Mi smo u skoku druga ekipa prvenstva, Francuzi tek 12. Imalo bi se jos svasta iznijeti s obzirom na sve gluposti koje se mogu procitati, a koje prolaze nezapazeno. Ali zato ako neko napise da mu se ne svidja Musin razvoj to je automatski pljuvanje enormnih razmjera na lik i djelo Dzanana Muse. :tokralju:

Pa eto ti nastavi gledati EP preko box-score, i po tome zakljuci ko su bolji skakaci, francuzi ili mi.
Ovo sad sto sam procitao, ne vjerujem da neko ozbiljan ko prati kosarku ovo moze napisati.
Ali svakom svoje, francuzi imaju 2-3 igraca koji pogadjaju redovno trice, ostali su africki ciglari, da se tako izrazim, i nikad od njih nece biti igraca da valja. Isto kao i od vecine nasih. Ali ako se vratimo unazad, vidjet cemo da sam samo tvrdio da smo talentom u najgorem slucaju kao francuzi, ali da smo fizicki nebo i zemlja. E sad sto to neko bukvalno shvati, nisam ja kriv, naravno da imaju 2-3 odlicna igraca koji posjeduju BB-IQ, ali imamo i mi ito toliko, ako ne i 1-2 vise.

Kajzer10
Kontakt:

Post Postao/la Kajzer10 » 21 dec 2016, 22:55

Napisao sam 'dobrog' seniora na sto ti impliciras. Toliko o izvrcanju. Kako god, ne vidim po cemu njegova karijera ne ide u dobrom smjeru. Ako cemo vec nagadjati nesto, onda je s obzirom kako stvari stoje ispravnije reci da cemo imati odlicnog seniora i NBA igraca nego da je upitno sta cemo imati od njega, ma sta god ti mislio sa tim.

Wandelanoite
Kontakt:

Post Postao/la Wandelanoite » 21 dec 2016, 22:57

Džanan Musa najbolji strijelac turnira 21,6 poena po meču, Amar Gegic najbolji asistent turnira 5,6 asistencija po meču !
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Federer17
Kontakt:

Post Postao/la Federer17 » 21 dec 2016, 23:10

Kajzer10 je napisao/la:Napisao sam 'dobrog' seniora na sto ti impliciras. Toliko o izvrcanju. Kako god, ne vidim po cemu njegova karijera ne ide u dobrom smjeru. Ako cemo vec nagadjati nesto, onda je s obzirom kako stvari stoje ispravnije reci da cemo imati odlicnog seniora i NBA igraca nego da je upitno sta cemo imati od njega, ma sta god ti mislio sa tim.

A covjece, jesi ti dosadan, gotovo onoliko koliko imas problema da razumijes sta se hoce reci. Musa je prije dvije godine postavio itekako velike standarde, sasvim je razumljivo da se od njega ocekuju velike stvari. Ja sam bar ocekivao bolju, sigurniju igru na ovom prvenstvu, nebitno koliko poena postizao (u cemu je i sada itekako dobar, bez obzira sto je proveo toliko vremena na parketu). Medjutim, dobio sam odgovor da to sve moze sprovesti (sigurnija/dominantija igra) jedino protiv fizicki inferiornijih reprezentacija (Izrael, Finska), ali nikako i protiv ovih drugih, kao sto to bjese Francuzi i Letonci (prvenstveno).

Ocekivali smo mozda da u ovim godinama bude ono sto je Doncic u Realu, samo u slucaju njega da to bude Cedevita. Ali, daleko je on od toga, pa cak ni blizu, ni u rangu klubova kakav je Cedevita (o Realu i EL da ne pricam). Ne kaze niko da je los, da nece biti dobar, odlican (kako hoces) seniorski reprezentativac, hoce akoBogda. Medjutim, podvizi o kojima smo mi ovdje pricali i zeljeli (poput nekog sasvim konkurentnog NBA igraca, jednog od nosilaca svoga kluba) je vec sada veoma upitno da se govori. Zasto? Prvenstveno zato sto nije napredovao u onolikoj mjeri koliko se ocekivalo, pogotovo ciljajuci na segmente u kojima je i prije bio los.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: svedjanin001 i 3 gosta.