Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Volvic » 12 avg 2017, 12:34

Nakon jednog perioda solidnog rada u omladinskim pogonima i SPARS-ima kao Centar, ocigledno je da idemo opet silaznom putanjom. (Usput: Raja, halalite moje greske, nisam rodjen nit skolovan u bosni :angel: )

U Njemackoj se vrlo cjenio rad Sparsa, pogotovo u Bambergu, gdje svi kazu da je Nikolic u odlicnom stanju doso iz spars-a; slicno u Trier-u pricali za Vrabca (koji je u treningu bio 10 puta bolji nego u svakoj bbl-tekmi). Nakon Vrabca, Nikolica, Buzu itd. bili su Atic, Gegic i ta Generacija. Sada iz 2001 jedino Biberovic i mozda Krupalija su vrijedni spomenut.

Ali evidento je, da se nesto promjenilo. Osim katastrofalnog rada PR-a imam dojam da u radu nema vise sistema i filozofija fokusiranja na mlade igrace se gubi. Slicno kao u fudbalu, kupuju i forciraju se igraci od koji nema nikakav "return of investment". Niti za klub, niti "in long run" za reprezentaciju. A KK Bosna nema ni omladisnki pogon, zasto ? :crazy:


Nadam se da se necemo dat zavarat. Imamo sada Lazica, Gegica, Atica,Musu,Sulejmanovica, Camparu, Sikirasa, Mutica, ali osim Muse su to jos svi Talenti koji nisu pokazali da su spremni za jednu iznadprosjecnu kosarkasku karijeru.
Zato mozemo rec, da su ove "pre qualifications" i Dule nesto najbolje sta se moglo desit. Jer za ovu djecu je ovo jedna odlican "boost" za napredak i pogotovo na mentalnoj bazi. Atic, Lazic i Gegic od toga najvise profitiraju i nadam se da ce ovo energiju i fokus prenjet u svoje klubove.

Ali mi hitno trebamo bolju infrastrukturu i jedan jasan fokus nasih klubova u forciranju mladih igraca. I zato trebamo novca - naravno. Ali bio bi vec vazan korak naprijed, da bolje ulazemo to malo novca, sto trenutno imamo.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2017, 13:30

Objasnili ste, nasa kosarka se vraca u mrak. Ne zelim sad opet spomenuti Haruna, Igora i ostali, ali od kad su otisli ne ide bas najbolje. Nemamo U20 reprezentaciju, U18 zamalo pa ispala u B diviziju, U16 izgleda ce ostati tu. Rad Sparsa u konstantom padu, ako pogledas NGT u Beogradu mozes i to sam vidjeti, cini mi se da su samo pobjedili jednu utakmicu. Bosna nema omladinski pogon, talenti koji valjaju iz Sirokog, Zrinjskog, Igokee igraju za HR/SRB, izgleda da ce mozda sad i Biberovic za Tursku cak da igra... :?

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la dino-92 » 12 avg 2017, 14:17

U20 je harun još ukinuo, prije nego što je otišao. A i većina omladinskih uspjeha je bila zasnovana na jakim sparsima, jer fakticki pola reprezentativaca su oni davali. Recimo četvrto mjesto u18 je 90% zbog sparsa. Skoro pa 1 na 1 je preuzeta njihova ekipa zajedno sa trenerom, pojačani sa durmom.
Ne kažem da harun nije uradio dobrog posla, nekoliko igrača je on doveo, ali isto tako da nisu bili ti jaki sparsi koji su igrali par zavrsnica juniorske eurolige, nebi imali taj uspjeh. Jer upravo ti sparsi su bili kicma uspjeha, a ne može se savezu pripisati što oni sada više nemaju taj uspjeh. S druge strane harunu se mora pripisati dobre trenere koje je postavljao, kao npr pandza, markovic, trbic, koji su svi za nekoliko klasa kvalitetniji od ovih što sada imamo.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2017, 14:43

Ima i do toga, @dino-92, ako Ziraat ne 'pogura' Spars, onda nam se crno pise.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 12 avg 2017, 15:23

Koliko znam, Musa, Mirkovic, Antunovic, Barukčija i Ovcina su bili iz Koša, šta se sad dešava sa Košem, za u16 samo Islamović?

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 12 avg 2017, 15:29

Vucevich je napisao/la:Ima i do toga, @dino-92, ako Ziraat ne 'pogura' Spars, onda nam se crno pise.
Sparsi su privatni tim Nihada Selimovića.Odličan koncept koji je dao određeni rezultat u vidu nekoliko kvalitetnih igrača/Nikolić,Niza, Vrabac, Gegić/.Mislim da su se transferi navedenih igrača isplatili Nihadu i pokazali da je put koji je izabrao za ovaj tim,ispravan.Očigledno da je došlo do određenih finansijskih poteškoća,jer se prestalo sa dovođenjem mladih talentiranih igrača iz BiH i regiona.Sa padom kvalitete igrača u Sparsima,uz već navedene promjene u savezu došlo je i do pada naših omladinskih selekcija.Za nadati se da će Nihad nastaviti sa ulaganjem u mlade igrače jer će to direktno uticati i na kvalitetu reprezentativnih selekcija.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2017, 15:30

Gasi mjesalicu, motaj kablove.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 12 avg 2017, 15:50

ovisnik je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Ima i do toga, @dino-92, ako Ziraat ne 'pogura' Spars, onda nam se crno pise.
Sparsi su privatni tim Nihada Selimovića.Odličan koncept koji je dao određeni rezultat u vidu nekoliko kvalitetnih igrača/Nikolić,Niza, Vrabac, Gegić/.Mislim da su se transferi navedenih igrača isplatili Nihadu i pokazali da je put koji je izabrao za ovaj tim,ispravan.Očigledno da je došlo do određenih finansijskih poteškoća,jer se prestalo sa dovođenjem mladih talentiranih igrača iz BiH i regiona.Sa padom kvalitete igrača u Sparsima,uz već navedene promjene u savezu došlo je i do pada naših omladinskih selekcija.Za nadati se da će Nihad nastaviti sa ulaganjem u mlade igrače jer će to direktno uticati i na kvalitetu reprezentativnih selekcija.
Drug, ide delegacija Sparsa po cijeloj BiH i pokusava dovesti igrace za svoj omladinski pogon. Koliko ce imati uspjeha, vidjece se na pocetku sezone.

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 12 avg 2017, 16:18

inaktiv je napisao/la:
ovisnik je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Ima i do toga, @dino-92, ako Ziraat ne 'pogura' Spars, onda nam se crno pise.
Sparsi su privatni tim Nihada Selimovića.Odličan koncept koji je dao određeni rezultat u vidu nekoliko kvalitetnih igrača/Nikolić,Niza, Vrabac, Gegić/.Mislim da su se transferi navedenih igrača isplatili Nihadu i pokazali da je put koji je izabrao za ovaj tim,ispravan.Očigledno da je došlo do određenih finansijskih poteškoća,jer se prestalo sa dovođenjem mladih talentiranih igrača iz BiH i regiona.Sa padom kvalitete igrača u Sparsima,uz već navedene promjene u savezu došlo je i do pada naših omladinskih selekcija.Za nadati se da će Nihad nastaviti sa ulaganjem u mlade igrače jer će to direktno uticati i na kvalitetu reprezentativnih selekcija.
Drug, ide delegacija Sparsa po cijeloj BiH i pokusava dovesti igrace za svoj omladinski pogon. Koliko ce imati uspjeha, vidjece se na pocetku sezone.
Drago mi je ako je tako.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 12 avg 2017, 16:28

Sparsi od 94 generacije kad su poceli raditi do sada, u svakoj generaciji imaju 3-4 igraca u reprezentaciji. Najveci problem su nesposobni treneri mladjih kategorija koji dolaze da vode U16 i U18.

U U18 da nismo dobili laganu grupu i da se nismo krizali za laganom grupom mi bi smo ispali iz divizije A, a cinjenica govori da su dvije ekipe u nasoj grupi Latvia i Slovacka ispale, kao i Slovenija sa kojom smo se krizali. Ipak Latvia nije ispala iako je bila posljednja jer organizuju U18 sljedece godine.

U16 divizija B, imamo ekipu za TOP 3 i bez Biberovica a mi se mucimo. Naravno opet selektor kriv.


Najveci problem nasih timova u kosarci i fudbalu su treneri. Meni je neshvatljivo da neki trener u 6 godina vodi isti tim 3 ili 4 puta.

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 12 avg 2017, 16:37

Ima u ovoj U16 dobrog potencijala, šteta što ih vodi diletant

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la save » 12 avg 2017, 16:48

Ne znam tko vodi ovu repku ali kao da nije čuo da postoji time-out.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Esport » 12 avg 2017, 16:50

Hoče li ih neko naućiti da daju slobodne, opet 14:29

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 12 avg 2017, 16:59

Na kraju ipak pobjeda,dva minuta do kraja Slovaci prave 7-0 lik umjesto da zove time out,pušta da se igra.Moraju se popraviti slobodna u nastavku takmičenja.Danas dobri Krupalija,Dedajić,dječko što se povrijedio, Kusturica ima ponašanje kao Zahiragić i ako tako nastavi bolje neka uči školu od košarke neće jesti hljeba.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 12 avg 2017, 17:02

Dedajic je platio da se nadje na spisku. Samo tuzlanski placenici daju 16 poena za 13 minuta!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Volvic » 12 avg 2017, 17:07

Dedajic i Radak nisu glumili da su Westbrook i Durant i odmah rezultata. To ludo ispucivanje je nedopustivo.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2017, 17:09

Trener 0 bodova, ne znam odakle su izvkuli ovog Dejana.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2017, 17:14

Zasto Islamovic ovoliko malo igra?

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Volvic » 12 avg 2017, 17:16

Krupalija 7p, 9sk i 5 blokada. Jos je drvo, i treba puno puno rada, ali mali ima odlicne predizpozicije.
Kusturica pun sebe - najjaca szena: tekma se lomi on puca step back three i airball :D

adzutant
Postovi: 99
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:27
Kontakt:

Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la adzutant » 12 avg 2017, 17:25

Kondic jedini ima pravi pristup... ostalo sve nekako preko klinca igraju. Topolovic isto dobar. Mirza odnos prema igri treba primijeniti inače ništa od njega. Talenat neosporan ali...
Krupalija dobar. Ni Dedajic nije toliko los koliko se priča.
P.S. Sedmica u češke je nas Hercegovac. Utrpao nam 16 poenta čini mi se. Treba obratiti pažnju na njega. Voljan je bio i za nas igrati ali niko ga nije zvao.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zadnja izmjena: adzutant, dana/u 12 avg 2017, 17:37, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.