Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jun 2018, 23:00

Luka Jovic (2005.) iz sparsa je isto na okupljanju KSS-a!

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 19 jun 2018, 07:47

Jeli iko iz naseg saveza kontaktirao tu djecu, odnosno roditelje i klubove...pa da znamo...

BIHpatriota
Postovi: 2536
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 19 jun 2018, 09:05

Što ih ne bi kontaktirali? Postoji neka prepreka? Ako su do sada mogli da kontaktiraju 30-40 momaka koji se odazivaju u nase selekcije i igraju za reprezentaciju, čisto sumnjam da je " kontaktiranje " problem.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 19 jun 2018, 09:11

Da...sve ok...hvala na odgovoru...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 19 jun 2018, 14:17

Na spisku selektora Džidića nalazi se sljedećih 18 igrača:

1.Haris Dedajić, OKK Sloboda

2.Robert Soldo, HKK Zrinjski

3.Josip Ramljak, KK Posušje

4.Abdulah Kamerić, Alba Berlin, Njemačka

5.Hamza Begić, KK Gen

6.Armin Subašić, OKK Sloboda

7.Dragan Džajić, HKK Ljubuški

8.Armin Hrštić, KK Maribor Branik, Slovenija

9.Vojin Ilić, OKK Spars

10.Tarik Biberović, OKK Spars

11.Dušan Nešković, KK Partizan Beograd, Srbija

12.Deni Radak, OKK Spars

13.Jusuf Šehić, 3D Basketball Vancouver, Kanada

14.Marko Bošnjak, HKK Široki

15.Nedim Omerović, OKK Sloboda

16.Karlo Matković, KK Cedevita , Hrvatska

17.Kenan Kamenjaš, OKK Spars

18.Amar Mehić, KK Mega Bemex , Srbija
Biberovic je jos uvijek tu, ali mi nije jasno zasto nema Djakovica. :hmmmmm:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 19 jun 2018, 14:51

kobe24 je napisao/la:
Na spisku selektora Džidića nalazi se sljedećih 18 igrača:

1.Haris Dedajić, OKK Sloboda

2.Robert Soldo, HKK Zrinjski

3.Josip Ramljak, KK Posušje

4.Abdulah Kamerić, Alba Berlin, Njemačka

5.Hamza Begić, KK Gen

6.Armin Subašić, OKK Sloboda

7.Dragan Džajić, HKK Ljubuški

8.Armin Hrštić, KK Maribor Branik, Slovenija

9.Vojin Ilić, OKK Spars

10.Tarik Biberović, OKK Spars

11.Dušan Nešković, KK Partizan Beograd, Srbija

12.Deni Radak, OKK Spars

13.Jusuf Šehić, 3D Basketball Vancouver, Kanada

14.Marko Bošnjak, HKK Široki

15.Nedim Omerović, OKK Sloboda

16.Karlo Matković, KK Cedevita , Hrvatska

17.Kenan Kamenjaš, OKK Spars

18.Amar Mehić, KK Mega Bemex , Srbija
Biberovic je jos uvijek tu, ali mi nije jasno zasto nema Djakovica. :hmmmmm:
Đaković je došao na okupljanje i bio u rosteru U-16 kada je osvojeno EP, nije imao nikakvu ulogu u osvajanju medalje ali se smatralo da će biti predvodnik nove generacije U-16.U reprezentaciju je došao pod uticajem Darija Ćorića koji je u to doba imao dobre odnose i saradnju sa Harunom Mahmutovićem/ispred saveza plaćena edukacija Darijevoj supruzi Dragani/.Odlaskom u Beograd u istovremeno harunovi napuštanje saveza malac se prestao odazivati na pozive,tako da vjerojatno od njega nema ništa u pogledu daljeg nastupanja za reprezentaciju,što i nije neka šteta jer se ne razvija na očekivani način.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 19 jun 2018, 15:00

ovisnik je napisao/la: Đaković je došao na okupljanje i bio u rosteru U-16 kada je osvojeno EP, nije imao nikakvu ulogu u osvajanju medalje ali se smatralo da će biti predvodnik nove generacije U-16.U reprezentaciju je došao pod uticajem Darija Ćorića koji je u to doba imao dobre odnose i saradnju sa Harunom Mahmutovićem/ispred saveza plaćena edukacija Darijevoj supruzi Dragani/.Odlaskom u Beograd u istovremeno harunovi napuštanje saveza malac se prestao odazivati na pozive,tako da vjerojatno od njega nema ništa u pogledu daljeg nastupanja za reprezentaciju,što i nije neka šteta jer se ne razvija na očekivani način.
Sve ok, samo sto se momak pojavljivao na prethodnim okupljanjima kod Dzidica kad su se igrali pripremni turniri i bio je jedan od najboljih. Btw, Cojic, a ne Coric. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 19 jun 2018, 15:52

Djakovic je bio na ovim pripremnim utakmicama prije nekoliko mjeseci u Hercegovini, tako da znaci da se odazivao.Druga stvar ja sam savezu prije tri godine javio za Jusufa Sehica iz Kanade na preporuku ljudi nasih tamo..znaci niti sam ga ikada pogledao niti je ko iz saveza ikada ga gledao, pa evo opet tu je na skracenom spisku.Vidim Vlado Todorovic covjek koji je i prvi trenirao Djakovica govori da je Nikola prekrizen sa spiska..

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 19 jun 2018, 16:04

Obrni okreni sve se svodi na Tarika i Kamenjaša, ako među ostalih 10 u rosteru budu četvorica koji mogu pogoditi kad su potpuno sami pod košem, biće dobro. Iako ja i dalje mislim da su iz Saveza stavili Tarikovo ime na spisak onako kako i Adamsovo na spisak seniora, da uveliča spisak.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 19 jun 2018, 16:41

moze se naci 12 solidnih ovdje ;)

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la CashMan » 19 jun 2018, 16:58

Selektor kaže da Đakovića nema jer su Omerović i Matković koji igraju na toj poziciji trenutno bolji od njega...
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 19 jun 2018, 18:53

CashMan je napisao/la:Selektor kaže da Đakovića nema jer su Omerović i Matković koji igraju na toj poziciji trenutno bolji od njega...
Ma upitno je to, ali neka bude da on najbolje zna. Omerovic je tanak za ovaj nivo. Bas nekidan sam ga vidio i jos uvijek nije nista na masi dobio. On pokriva tu poziciju PF, a prosli turnir ga je Dzidic znao koristiti i na petici. Djakovic je skroz drugi profil kosarkasa, koji je vise 3 nego 4. Osim toga, bio je ponajbolji na turniru u aprilu i mislio sam da ima sigurno mjesto na zavrsnom spisku. Matkovica nikad nisam gledao, tako da tu ne mogu nista reci. Cini mi se da je on ranije bio na kadetskom spisku Hrvata i da je igrao neke pripremne utakmice s njima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 19 jun 2018, 21:25

Mora Omerovic biti bolji kad mu plaća poziv, kao i Soldo i Dedajic i jos par njih sa spiska. Dzidicu ljudska gnjido.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 19 jun 2018, 22:04

navedi ko sve placa, pa da vidimo ko ce od njih biti medju 12.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 19 jun 2018, 23:53

Slučaj Biberović pokazuje sav jad novinarstva u BiH. Izgleda da jedino od medija možemo očekivati da kad se (ako) on definitivno ne odazove, oni će prenijeti tu informaciju, da se nije odazvao.

:sick:

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la CashMan » 20 jun 2018, 02:28

Drape je napisao/la:Slučaj Biberović pokazuje sav jad novinarstva u BiH. Izgleda da jedino od medija možemo očekivati da kad se (ako) on definitivno ne odazove, oni će prenijeti tu informaciju, da se nije odazvao.

:sick:
Pa, ako se ne odazove, ja ću ga prvi nagaziti, budi siguran... I njega i KSBiH

@kobe baš džidić ka'e da je taj mali iz cedevite baš kao zvijer od kojeg očekuje puno... sad ne znam baš, nisam ga previše gledao, vidjećemo
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 20 jun 2018, 03:51

Na DraftExpressu kažu o Matkoviću(ali ovo je napisano prije više od godinu dana):
STRENGTHS

-Strong physical profile for his age. Long arms. Big hands. Frame that will fill out nicely in time.

-Very good athlete who blocks shots and plays above the rim

- Shows potential as a mid-range shooter. Soft touch facing the basket

-Instinctive defensively. Gets in the passing lanes. Shows timing rotating from the weakside

-Active on the offensive glass

-Looks to have significant upside to continue to improve

WEAKNESSES

-Frame has a long ways to go. Gets pushed around inside by stronger players. Commits a lot of fouls

-Forces some difficult passes at times. Lacks experience and polish like most young big men his age

-Not a consistent shooter yet. Will need to expand his range

OUTLOOK

Matkovic was very quiet in the practices leading up to official game, but impressed in a major way once the lights came on. It's not quite clear what he is at the moment, as that will depend on how much he grows, matures physically and how his skill-level and feel for the game (especially on the perimeter) evolves, but he looks to be on a strong track as a prospect and is absolutely worth monitoring long-term.
Mislim da je jasno ko su 1. i 2. igrač u juniorima BiH, možda bi on mogao biti 3. najbolji.


Nedavno je odigrano finale U19 prvenstva(1999. i mlađi) Hrvatske(Cedevita - Šibenik 78 - 74) a Matković je imao 9 poena, 9 skokova i 3 faula za 20 minuta. Recimo Bajo i Jordano koji su 1999. godište su imali po 15 poena u toj utakmici i bili najefikasniji kod Vitamina.

U polufinalu(Cedevita - Cibona 103 - 87) imao je učinak od 9 poena, 8 skokova za 14 minuta. Jordano 22 poena, Bajo 18. Njih dvojicu ističem jer su nam dobro poznati i poredeći učinke možemo otprilike vidjeti šta možemo očekivati od Matkovića, koji je 2001. godište.


U finalu U17 prvenstva(2001. i mlađi) Hrvatske(Cedevita - Cibona 84 - 69) Matković je imao 18 poena, 11 skokova i 4 faula za 23 minute.


Evo tog U17 finala, ima i komentator :D


edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jun 2018, 16:09

Na spisku selektora Ožegovića nalazi se sljedećih 16 igračica:

Sara Heljić (Vasas), Ksenija Mitrić (Celje), Dragana Domuzin (Orlovi), Dragana Zubac (Mladi Krajišnik), Gabrijela Visković (Livno), Gorana Marjanović (Sloboda NG), Anđela Gligić (Mladi Krajišnik), Marija Kešeljević (Trebinje 03), Anđela Kremenović (Mladi Krajišnik), Almedina Ahmić (Čelik – Budućnost), Merjema Bučuk (Željezničar), Jovana Kovačević (Orlovi), Darija Babić (Orlovi), Naida Ruščuklić (Jedinstvo), Sara Milanović (Trebinje 03), Ines Babić (Play Off).

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 21 jun 2018, 18:38

Zna li neko kako je uopće Karlo Matković iz Livna i igrač Cedevite koji bi sigurno imao mjesta u U17 selekciji Hrvatske koja će ovog ljeta nastupiti na Svjetkskom prvenstvu na kraju završio u reprezentaciji Bosne i Hercegovine? Nije dobio ispisnicu od našeg Saveza ili? To bi mi bilo neobično jer do sada ispisnicu od Hrvata nije dobio sam onaj ko nije ni tražio.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.