Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 21 jun 2018, 21:04

Drape je napisao/la:Zna li neko kako je uopće Karlo Matković iz Livna i igrač Cedevite koji bi sigurno imao mjesta u U17 selekciji Hrvatske koja će ovog ljeta nastupiti na Svjetkskom prvenstvu na kraju završio u reprezentaciji Bosne i Hercegovine? Nije dobio ispisnicu od našeg Saveza ili? To bi mi bilo neobično jer do sada ispisnicu od Hrvata nije dobio sam onaj ko nije ni tražio.
Sta ce mu ispisnica ako nikad nije odigrao nijednu zvanicnu utakmicu za nase mlade selekcije? S druge strane, on je vec bio na prosirenom spisku kadetske reprezentacije Hrvatske, u cijem dresu je igrao prijateljske meceve. Mislim cak da je igrao za njih i na onom EYOF-u prosle godine. Pretpostavljam da mu se ne svidja tretman koji je imao kod susjeda i da se vise iz nekog revolta odlucio igrati za nas. Doduse, treba sacekati da vidimo da li ce se i nama odazvati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jun 2018, 21:26

treba mu ispisnica, jer je prijavljen u nasem savezu, to nema nista sa tim da li je igrao za nase mladje repke ili ne.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 21 jun 2018, 21:30

edinjo-bih je napisao/la:treba mu ispisnica, jer je prijavljen u nasem savezu, to nema nista sa tim da li je igrao za nase mladje repke ili ne.

Upravo tako, i zato su oni sad zabranili Karacicu da igra za nas
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 21 jun 2018, 21:40

Bassha je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:treba mu ispisnica, jer je prijavljen u nasem savezu, to nema nista sa tim da li je igrao za nase mladje repke ili ne.

Upravo tako, i zato su oni sad zabranili Karacicu da igra za nas
Kako onda Dalibor Ilic iz Igokee moze igrati za Srbiju, ko je njemu dao ispisnicu? Da ne nabrajam ostale brojne primjere. Ivan Karacic nema nikakve povezanosti s ovim slucajem. On je igrao finale SP za Hrvatsku u uzrastu do 19 godina i normalno da samo uz ispisnicu moze igrati za nas.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jun 2018, 22:30

zato sto su im nasi dali ispusnice! isto su dali zupcu i lejkersa..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 21 jun 2018, 22:42

edinjo-bih je napisao/la:zato sto su im nasi dali ispusnice! isto su dali zupcu i lejkersa..
Po toj teoriji, svi Srbi i Hrvati iz Bosne koji su igrali bilo koje takmicenje pod okriljem KSBiH mogu zaigrati za komsije samo ako im nasi daju ispisnicu. Koliko ja znam, nase omladinske lige nisu 'zakljucane' na taj nacin. Kad se odigra zvanicna utakmica za reprezentaciju bilo kojeg uzrasta, tek onda Savez te drzave mora dati dozvolu/ispisnicu da neki mladi kosarkas kasnije zaigra za neku drugu reprezentaciju. Zasto bi se mi sad 'brinuli' za ovu djecu (pioniri i mladi kadeti) koju Rakocevic vrbuje po RS-u, ako oni ne mogu igrati za Srbiju bez dozvole naseg Saveza?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jun 2018, 22:48

ja mislim da se za njih i netrebamo brinuti. neki dan su i hrvati spomenuli sa uz matkovica i braca ivisic nemaju ispisnicu iz naseg saveza. bojim se da je nisu dobili sad kao za zamjenu za rikica (isto nekog ko je dobio ispisnicu iz naseg saveza). slicnu zamjenu je prosli savez ucinio (zubac za stipanovica, ponovo opet nase gore list...).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jun 2018, 22:51

usput i bajo je dobio ispisnicu od proslog saveza... a i ovaj je isti, a i oni pije isto..

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 22 jun 2018, 05:55

Dalibor Ilic igra u BiH, i nije pod fibinim special case, zato moze igrati, a ako igras negdje vani potpisujes dokument, odnosno izjavu da ces igrati za BiH u nasem Savezu, naravno uz drzavljanstvo Srbije koje ima...

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Kompromis » 22 jun 2018, 06:46

Karlo matkovic za divno cudo nije imao hrvatski pasos kad je odlazio u cedevitu, i zato mu treba specijalna fibina ispisnica s obzirom da je igrao nasa kosarkaska prvenstva... potpuno preslikan slucaj sikirasa.... da je imao uredna hrvatska dokumenta kao 99% Hrvata u BiH mi bi kur.cu svirali i nikakve ga ispisnice ne bi mogle zadrzat, vec bi proslo ljeto nastupio za susjede.....

Za Baju nisu trebali nikakvi papiri kad je sa 15 dobio hrvatski pasos.... nikakva izlazna pisma koja ga obavezuju igrati za BiH barem na papiru... na stranu sto je od svih Hrvata on jedini imao zelju igrati za BiH, dzaba kad ima zatucane roditelje iz istog mjesta odakle je dario kordic... dovoljno je to reci... nisu mu ni dozvolili da se odazove pozivu selektora halimica....

Da je dalibor ilic otisao negdje vani on bi morao ili cekati mjesec dana (to su srbi sugerirali sikirasu) da dobije uredno sve srbijanske papire i onda ti treba izlazno pismo ali bez obaveza igranja ili jednostavno da potpise da ce igrati za BiH i nista cekati... međutim on je napravio to da je ostao pod maticnim savezom ali uz jos srpske papire... jbg...

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 22 jun 2018, 07:13

Da sve je tako kako si napisao, posto iz licnog primjera znam, jer mi je klinac potpisivao tu izjavu za savez, iako ima srpsko drzavljanstbo tamo u Srbiji se vodi kao igrac stranac...jer je igrao u BiH...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 22 jun 2018, 08:17

"kompromis" je potpuno
u pravu.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 22 jun 2018, 22:27

Na spisku selektora Admira Prašovića nalaze se sljedeća 24 igrača:

Aleksa Gatarić (Rookie),
Orhan Špago (Burch),
Emir Krupić (Elite Sports Academy),
Amsal Delalić (Lions),
Matej Panić (Spars),
Vuk Kusmuk (Gen),
Nikola Mičić (Spars),
Boris Dragojević (Šampion Alf – Om),
Džanan Džaltur (Povazska Bystrica),
Ahmed Agić (Koš),
Alem Huseinović (Kengur),
Dušan Jovanović (Sloboda),
Denis Halilčević (ABC Basket),
Srećko Forcan (Igokea),
Kolja Vučinić (Basket 2000),
Omar Pilav (Spars),
Đorđe Gobović (Budućnost),
Evel Hadžiselimović (Sloboda),
Valentin Vidović (Spars),
Zerin Malešević (Koš),
Darian Đukić (Bayern Munchen),
Darko Bošnjak (Crvena Zvezda),
Emir Krajinić (Sloboda),
Đorđe Curović (Igokea).
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 22 jun 2018, 22:37

Kakav je ovo spisak ljudi moji..pa zar to nema makar jedno talentovano dijete iz hercegovine,plus ovo iz rs-a nula bodova.Uzmi malo spiskove unazad godinu dvije koje radi ks srbije i ks hrvatske, pa uradi nesto, ima tu momaka koji bi i igrali za nas, al treba makar uputit poziv, a i to je izgleda postalo pretesko..joj na sta smo spali i sve vise tonemo.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 22 jun 2018, 23:35

ovi ce ispast i iz B divizije...ocajan rad saveza na celu sa sejom bukvom i sinisom kovacevicem....sve sto valja su prepustili srbiji.samo skinuli gace i naguziili se

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 23 jun 2018, 00:13

Bassha je napisao/la:Na spisku selektora Admira Prašovića nalaze se sljedeća 24 igrača:

Aleksa Gatarić (Rookie),
Orhan Špago (Burch),
Emir Krupić (Elite Sports Academy),
Amsal Delalić (Lions),
Matej Panić (Spars),
Vuk Kusmuk (Gen),
Nikola Mičić (Spars),
Boris Dragojević (Šampion Alf – Om),
Džanan Džaltur (Povazska Bystrica),
Ahmed Agić (Koš),
Alem Huseinović (Kengur),
Dušan Jovanović (Sloboda),
Denis Halilčević (ABC Basket),
Srećko Forcan (Igokea),
Kolja Vučinić (Basket 2000),
Omar Pilav (Spars),
Đorđe Gobović (Budućnost),
Evel Hadžiselimović (Sloboda),
Valentin Vidović (Spars),
Zerin Malešević (Koš),
Darian Đukić (Bayern Munchen),
Darko Bošnjak (Crvena Zvezda),
Emir Krajinić (Sloboda),
Đorđe Curović (Igokea).
ima i par solidnih poput micica, spage, halilcevica, gobovica, curovica,..
kakav je ovaj iz bayerna?


boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 23 jun 2018, 12:40

Lotus svaka ti je na mjestu

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 23 jun 2018, 13:23

Ne treba unaprijed osuditi ekipu na los rezultat, vjerujem da ce Prasovic napraviti ekipu koja ce timski funkcionisati a ne zbir individua koje ce repku koristiti za samopromociju. Zna li neko dokle je Micic stigao sa.oporavkom, hoce li moci nastupiti na EP?

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 23 jun 2018, 14:50

inaktiv je napisao/la:Ne treba unaprijed osuditi ekipu na los rezultat, vjerujem da ce Prasovic napraviti ekipu koja ce timski funkcionisati a ne zbir individua koje ce repku koristiti za samopromociju. Zna li neko dokle je Micic stigao sa.oporavkom, hoce li moci nastupiti na EP?
Po mom misljenu u kadestkoj reprezentaciji mora biti sto vise igraca koji imaju buducnost i u seniorskoj kosarci, a ne skup akceleranata koji ce mozda i napraviti rezultat, a nigdje ih nece biti za dvije godine.Ovo je najosjetljivja kategorija i ja sam stalno trubio da tu treba covjek koji ce i lobirati i moliti oko te djece, a po spisku vidim da Prasovic nije to taj.Ima mali iz mrkonjic grada u megi,pa iz leotara trojac eto nijednog nema itd itd..

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.