Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 05 jul 2018, 01:40

Prenatrpani smo atletičnim krilima dvometrašima koji svi sliče jedni drugima barem po bacanju kamena sa ramena prema košu, a nikako da nađemo jednog čistokrvnog beka šutera "dvojku" a izgleda da ga niko i ne traži.

Ante Mašić, igrač krajnje upitno patriotizma(a takvi su nam izgleda skoro svi) je u kvalifikacijama za Eurobasket 2013 u dvije utakmice protiv Gruzije gađao za tri 10/15! Preko 50% za tri u cijelim kvalfikacijama. Kvalitetom rubni ABA liga igrač, ništa nije znao osim ćoškariti i pospremati otvorene trice, ali sad bi nam jedan takav vrijedio suhog zlata. Za Hasandića, koji je sada najbliži njegovog ulozi, bio je svemirski brod.

A i ja poslije Belgije ne gledam na sve ovo sa istim interesom, veliko razočarenje u sve.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 05 jul 2018, 02:06

I meni je to zanimljivo. Svi koji pokrivaju pozicije 2 i 3 su gotovo identicni profili kosarkasa, od kojih dobar broj njih ni slobodna ne moze da navuce na 50%. Jedino je mali Adzic atletski inferioran, a ima dobar sut. Medjutim, bojim se da je za njega i ABA liga misaona imenica...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 05 jul 2018, 08:50

svaka cast na optimizmu ko vjeruje u polutka i karahodzica....prvom je maksimum karijera sejfica,isti su po svemu, nepokretni i neinteligentni.ovom drugom je mrsko da se zahmeti i zivi od kosarke....imo jednu solidnu karakteristiku taj sut za tri i nista vise.propo ko muda kroz gace,nekad nas je **** bez ikakavog razloga a sad bi mozda platio poziv....
kina je da guzica vidi puta.....ako s eko proda dobro i jest.gdje menso prihaje tu trava ne raste.nikom nije stalo do ove reprezentacije jer bi i dan i noc prozivali bukvu i kovacevica.nijednom mediju nije stalo.cilj je ubiti svaku nadu da se ista moze uciniti i promjeniti...ne samo u kosarci
nedima ne zovu zbog brata valjda je jasno....mozda je nepravedno jer ima solidne brojke u ligi koju hasandic i rikalo sigurno ne mogu igrat.a mozda i ne.....nek ga buraz izdrzaje citav zivot,repka mu nece pomoc u pravljenju transfera

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 05 jul 2018, 09:07

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la: Lulic,Kobic i Mulaomerovic=Enes Trnovcevic to je onaj "poznati" menadzer koji odvodi djecu u Sloveniju i pokusava uvaliti njima, ako ne moze onda vraca ovamo u nasu reprezentaciju.Pocele su igre bez granica ovo je vec bez kontrole..pokusavaju se neki otpad igraci preko reprezentacije prodati, a bolje da se ulozilo u U14 i probao se malo zaustaviti odliv djece, ali ne godi bas ovom gore spomenutom i ostalim da se to desi.. samo opusteno :kafa:
Nakon poraza od Belgije, ja definitivno prestajem pratiti nasu kosarku sa zarom i intenzitetom od ranije (da se tako izrazim). Nadam se da ce to biti zadnja utakmica kad sam bukvalno drhtao gotovo cijelu zadnju cetvrtinu. Ne planiram vise dozvoliti sebi takve stvari, jer definitivno nije vrijedno.

Tu je toliko lopovluka, nedostatka neznanja, zelje, iskrenosti i cega sve ne, da se meni sve ovo zgadilo. Omladinske selekcije sam takodjer prekrizio. Zanimljiv mi je jos jedino Kamenjas i mozda zbog njega pogledam neku utakmicu juniora, a generalno rezultat reprezentacije me ne zanima. Sve je izgubilo smisao i jednostavno ne vrijedi trositi zivce i energiju na ove stvari.

Nije mi jasno kako ce ovaj Karacic igrati sad, ako nije mogao igrati za ovaj prvi tim. Od Alibegovica je bolji bar 5x i ne shvatam na osnovu cega je Amar zauzeo njegovo mjesto u timu, ako vec ovaj moze igrati za nas. Za Ibrahima mi takodjer nista nije jasno. Debitovao je za Sloveniju na U20 prvenstvu prosle godine i ne znam kako moze igrati za nas. Ne ide mi u glavu da su mu Slovenci odmah dali papire. Momak je imao relativno slabu sezonu u drugom timu Kahe (3. spanska liga). Na ovom spisku je tacno 12 imena, sto bi znacilo da su ova dvojica s ekipom i da definitivno idu u Kinu. Svejedno, bit ce to tamo pravi cirkus, nakon sto nas razbiju snj timovi svakog od ova tri protivnika.

@Drape, a ko je od nasih kosarkasa imao valjan razlog za milion neodazivanja, krenuvsi od bivseg kapitena Teletovica? Ako se oprostilo svima drugima, ja bih sad oprostio i njemu, i Kenanu, i Imranu i svima. Generalno u zivotu nisam takav i zauvijek prekrizim ljude ako smatram da su to zasluzili, ali kad ovi nasi u savezu ne znaju naci nacin da uspostave zdravu komunikaciju sa svim kosarkasima, onda preko ponosa treba gaziti uvijek i sve tretirati isto. Sto se tice Nedima, slazem se da je imao jedan period kad je ocajno igrao, ali koliko je takvih koji trenutno u A timu na parketu provode po 20 minuta? On je jedno vrijeme prosle sezone imao dobre brojke (oko 12-13pts uz skoro 50% za tri), ali je kasnije to pokvario. Mislim da je zavrsio sezonu sa preko 10ppg (ne da mi se sad provjeravati), sto je daleko bolje od bar 50% onih koji su igrali Antwerpu. Ni meni nije drag zbog brata, ali nisu mi vise dragi ni ovi koji bez imalo savjesti bacice sve u vodu.

Gotovo svi spomenuti imaju maksimalno 22 godine (vecina je U20), a ovo je svakako amaterski turnir i tu mozes povesti koga hoces. Mnogo bolja ekipa se mogla sklopiti, ali nikom to nije bilo u interesu. Ovako ce otici tamo bez ikakve potrebe, dozivjet ce to kao nekakvo putovanje, a onda ce za mjesec dana kukati kako nemaju para i kako niko ne da feninga.
Mislim da je ovo nezvanicno takmicenje zato i ovi sto su igrali za druge reprezentacije mogu za nas igrati.Ovo je kao univerzitetska ekipa..kazem ti samo da se neki igraci prodaju, zato je i oformljena ova reprezentacija..

A to za nerviranje...ja sam ti davno prestao se nervirati oko ovoga..jednostavno, vise uopste nije vrijedno..opusti se i polako ;)

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 05 jul 2018, 10:50

Od igraca koji ne konkurisu za seniorsku repku, za mene je Djedovic najbolji igrac, i nije uredu da se na njemu slamaju kola zbog brata.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 05 jul 2018, 10:55

U ovom savezu ima vise kriminala nego kod Haruna, a uz to nema rezultata. Ovi ljudi su sve uništili bukvalno sve, srozali su kosarku na amaterski nivo! Haruna molit da se vrati i spasi sto se moze spasiti.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 05 jul 2018, 11:25

kobe24 je napisao/la:Nakon poraza od Belgije, ja definitivno prestajem pratiti nasu kosarku sa zarom i intenzitetom od ranije (da se tako izrazim). Nadam se da ce to biti zadnja utakmica kad sam bukvalno drhtao gotovo cijelu zadnju cetvrtinu. Ne planiram vise dozvoliti sebi takve stvari, jer definitivno nije vrijedno.

Tu je toliko lopovluka, nedostatka neznanja, zelje, iskrenosti i cega sve ne, da se meni sve ovo zgadilo. Omladinske selekcije sam takodjer prekrizio. Zanimljiv mi je jos jedino Kamenjas i mozda zbog njega pogledam neku utakmicu juniora, a generalno rezultat reprezentacije me ne zanima. Sve je izgubilo smisao i jednostavno ne vrijedi trositi zivce i energiju na ove stvari.
Nanijetio si ispravnu odluku ... dobrodosao u 30+ ekipu ... poslacemo ti 'No sikiriki' clansku karticu ... utakmice repke ti vise nikad nece biti iste ... :thumbup:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 05 jul 2018, 12:16

Lotus je napisao/la: Mislim da je ovo nezvanicno takmicenje zato i ovi sto su igrali za druge reprezentacije mogu za nas igrati.Ovo je kao univerzitetska ekipa..kazem ti samo da se neki igraci prodaju, zato je i oformljena ova reprezentacija..

A to za nerviranje...ja sam ti davno prestao se nervirati oko ovoga..jednostavno, vise uopste nije vrijedno..opusti se i polako ;)
Ma jeste nezvanicno i znam da bukvalno mozes povesti 12 Amerikanaca, ali koji ce im djavo momci koji nikad nece moci igrati za nas?! :crazy: Nije mi jasno koga prave budalama i kome prosipaju pricu o nekakvoj B ekipi, u kojoj ce se testirati potencijalni kosarkasi najboljeg tima. Postoji li ijedan normalan novinar u ovoj drzavi da ih otvoreno pita zbog cega Karacic, zbog cega Mulaomerovic, zbog cega se 'testiraju' tipovi koji ne mogu igrati za nas, zbog cega se guraju kosarkasi odredjenih agencija i koja je svrha/pozadina svega toga, zbog cega Bojan Lulic (momak koji ima 23-24 godine, clan je ekipe koja je ispala u A1 ligu, u kojoj je imao 7-8ppg), gdje su sva ta djeca koja stvarno imaju nekakav potencijal? Ovdje se apsolutno niko nije potrudio da nadje bar 5 potencijalnih A reprezentativaca.

@DaVinci; Hajde salji, dok sam jos normalan. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jul 2018, 12:24

Hoćeš, hoćeš Kobe k'o i ja Damira više puta. :mrgreen: Prosto to što hoćeš je nemoguće, prvu sljedeću utakmicu ćeš gledati kao i ovu protiv Belgije, teško je reći ne zanima me više, neću trošiti živce đaba, ne pitamo se mi puno tu već srce. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 05 jul 2018, 12:57

Unofficialpage je napisao/la:Hoćeš, hoćeš Kobe k'o i ja Damira više puta. :mrgreen: Prosto to što hoćeš je nemoguće, prvu sljedeću utakmicu ćeš gledati kao i ovu protiv Belgije, teško je reći ne zanima me više, neću trošiti živce đaba, ne pitamo se mi puno tu već srce. :mrgreen:
isti sam...


Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 06 jul 2018, 17:35

DaVinci je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Nakon poraza od Belgije, ja definitivno prestajem pratiti nasu kosarku sa zarom i intenzitetom od ranije (da se tako izrazim). Nadam se da ce to biti zadnja utakmica kad sam bukvalno drhtao gotovo cijelu zadnju cetvrtinu. Ne planiram vise dozvoliti sebi takve stvari, jer definitivno nije vrijedno.

Tu je toliko lopovluka, nedostatka neznanja, zelje, iskrenosti i cega sve ne, da se meni sve ovo zgadilo. Omladinske selekcije sam takodjer prekrizio. Zanimljiv mi je jos jedino Kamenjas i mozda zbog njega pogledam neku utakmicu juniora, a generalno rezultat reprezentacije me ne zanima. Sve je izgubilo smisao i jednostavno ne vrijedi trositi zivce i energiju na ove stvari.
Nanijetio si ispravnu odluku ... dobrodosao u 30+ ekipu ... poslacemo ti 'No sikiriki' clansku karticu ... utakmice repke ti vise nikad nece biti iste ... :thumbup:
30+ je baš pravi naziv. I ja sam tako fudbalere prestao intenzivno pratiti nakon brazila. Te godine sam napunio 30. Sad ih naravno pratim ali nije to više isti žar vjeruj.

Košarka je jedina ostala uz koje još drhtim ali i oni polako gube na značaju. One prekvalifikacije sam preživio kao izmedju dvije vatre.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 06 jul 2018, 19:39

Kakvih 30+ ba, ja tek sada popustam a 44
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 jul 2018, 21:55

meni su 34 i jos nikako da popustim za repkom...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 jul 2018, 23:59

U15 Srbije:

Forcan Srećko – Igokea

Bošković Vuk – Igokea

Marković Marko – OKK Leotar

Bojanić Vuk – OKK Leotar

Aleksić Uroš – OKK Leotar

Stanišić Aleksa – Vrelo Čajniče

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 07 jul 2018, 00:02

U16 Hrvatske:

TOMISLAV IVIŠIĆ
ZVONIMIR IVIŠIĆ
DOMINIK VUJANOVIĆ

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 07 jul 2018, 00:05

Bilo bi sokantnije da nisu na spisku ili da se nisu odazvali

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 07 jul 2018, 00:06

a u ostalim mladjim repkama su im: Colak, planinic mladji, bosnjak mladji, bajo, ... a kod istocnih komsija: ilic, radovanovic, pavlovic, njegovanovic, simanic, glisic,...

(a u A-repkama: bogdanovic, zubac, bender, ramljak, bosnjak, todorovic,..)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 07 jul 2018, 00:19

kace spisak nasih kadeta i da li je micic spreman?

A ja kakav je ovaj nas junior iz albe i onaj iz kanade? mislim da je ovaj iz albe donekle ok, a ovaj drugi slabiji...

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Jusko00 » 07 jul 2018, 08:57

Srecko Forcan je bio na okupljanju nasin kadeta,jbt pa vise tih djecaka odlazi igrat za druge reprezentacije sada nego nekon sukoba koji su bili u BiH

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.