Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 04 feb 2019, 20:34

ovisnik WroteColonOno što je meni interesantno je to da u RS pa i na većinski hrvatski područjima, prave puno više igrača nego na područjima gdje su Bošnjaci većina. To je onako neobično, pogotovo jer Bošnjaci žive u velikim gradovima/Sarajevo, Tuzla, Zenica, .... /koji imaju i dugogodišnju tradiciju stvaranja igrača, ali u poslednjih par godina to je pravo tanko. Iz RS su u poslednjih par godina nastali Todorović, Simanić, Šalić,Pot, Glišić, Ilić, Sikiraš, Radovanović, Pavlović... , koji su baš dominirali u mlađim selekcijama Srbije, dok su kod Bošnjaka vrijedni pomena Nurkić, Musa, Atić i donekle Biberović.Činjenica da neko od pobrojanih iz RS nije dosegao nivo kao Nurkić i Musa, ali stvaraju puno više prosječnih igrača, posebno kvalitetnih tokom tinejdžerskog uzrasta. U RS sve pobrojane igrače stvorile su male sredine/Trebinje, Sokolac, Mrkonjić Grad, Višegrad.../gdje trenersku kadar ne bi trebao biti educiraniji od onih koji sa djecom rade u Sarajevu, Tuzli ,Zenici, gdje je i broj djece daleko veći nego u RS. Znam da je Trnavčević u ranijem periodu drugima "prodao" Preldžića, Begića i Omića al svi su oni "incident" a ne radi rezultat sistemskog rada koji u RS očigledno postoji.

kad spominjes igrace popout salica,pota i glisica...onda komotno mozes i vrabca, gegica i buzu....cak i delalica.
radovanovic i pavlovic su tek gatanje sta ce biti....sikiras IV liga spanije....dok jedan Bosnjak,izdanak Sparsa sjedi na klupi Baskije...nebitno u kakvom statusu

mi moramo crpiti talente iz TK jer tradiconalno daju najbolje igrace...nadat se da ce se juka tome posvetit poslije karijere. od cega nasa repka moze imati samo koristi....bice pun ko brod,moce obezbjedit djeci vrhunske uslove i nece imat potrebu da daje igrace u bescijenje...izgleda da i on tako razmislja (uz vjerovatno sufliranje enesa)...moze biti i vlasnik abaligasa ako zelio
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 04 feb 2019, 20:41, ukupno mijenjano 1 put.

kobe24

PostPostao/la kobe24 » 04 feb 2019, 20:41

Meni se smuci kad vidim ko su treneri omladinskih selekcija Slobode i ovih Spartansa iz Zivinica.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BIHpatriota
Kontakt:

PostPostao/la BIHpatriota » 04 feb 2019, 20:43

Pavlovic je klasičaa primjer akceleranta. Vec sa 13 godina imao je brkove kao čovjek od 25 god. Od 14 godine nije porastao ni cm. Fizički odsta zreliji od svojih vrsnjaka, očekujem do juniora da se kao neki faktor izgubi.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 06 feb 2019, 16:21

imamo i mi kvalitetnog kadra ali nece ljudi da gube zivce za Dž.
zasto u Tuzli jedan senijad muminovic nije ni blizu nekog kluba ili zarko vujevic,odes u beograd na pomen ta dva imena ljudi se klanjaju,kod nas su nekvalifikovani
zasto u Sarajevu nema nigdje Ibrahima Krehica ili Rasima Secerovica.
Ja vjerujem ako nemaju energije za biti trener da mogu itekako odrzati seminare mladim trenerima biti nesto u savezu itd.
Ako se od njih ne moze nauciti od koga se moze,ali mi takve ljude ne priznajemo,nego se krijemo iza talenata kao sto su nurkic ili musa pa da prikazemo kako se dobro radi

kobe24

PostPostao/la kobe24 » 06 feb 2019, 16:30

Ako mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 07 feb 2019, 00:24

Tarik je tek registrovan u Feneru, znaci da je dobio tursko drzavljanstvo kao sto sam neki dan pisao.
Zbog toga nije niti igrao.
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 07 feb 2019, 09:06

Bassha WroteColonTarik je tek registrovan u Feneru, znaci da je dobio tursko drzavljanstvo.

Cestitam ... ispunio je svoj zivotni san ... sad kad batali kosarku vazda moze otvorit' 'kebababaru' ... :clap:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 07 feb 2019, 11:36

sta bi sa onim malim sto je od Paščanovića sestric...najavljivan kao talenat, 2004-o ili tako nesto

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 13:51

AirRamiz WroteColonsta bi sa onim malim sto je od Paščanovića sestric...najavljivan kao talenat, 2004-o ili tako nesto

U Slobodi bude nekad na klupi, neki dan za juniore 31 poen ubacio.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 07 feb 2019, 15:39

kobe24 WroteColonAko mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.

covjek je doktor kosarke za 90% nasih strucnjaka,pa normalno da ce traziti novac za ono sto radi

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 15:42

holyman WroteColon
kobe24 WroteColonAko mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.

covjek je doktor kosarke za 90% nasih strucnjaka,pa normalno da ce traziti novac za ono sto radi

On ako je doktor i ne cudi sto smo propali. Ono u20 prvenstvo je jedno od najgorih izdanja nasih reprezentacija, rame uz rame sa Dzidicem i Micicem. Daleko mu kuca od reprezentacije bila.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 07 feb 2019, 15:51

e zato rs ima kvalitetniji roster,sto mi nas pljujemo .Mi nismo ni zasluzili da nam Mirza vodi savez,zreli smo za propast citajuci komentare,ako mislite da mozete bolje bujrum,vjerovatno niste bili ni u planu kada je sene u gradu kosarke zabijao i po 60 poena (ako me krenete pljuvat,nisam iz tuzle),Sloboda je bila pojam dok je sene bio trener a plejada igraca koje je on izbacio je ogromna.

a to je samo jedan primjer naseg strucnjaka kojeg evo pljujemo

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 16:05

holyman WroteColone zato rs ima kvalitetniji roster,sto mi nas pljujemo .Mi nismo ni zasluzili da nam Mirza vodi savez,zreli smo za propast citajuci komentare,ako mislite da mozete bolje bujrum,vjerovatno niste bili ni u planu kada je sene u gradu kosarke zabijao i po 60 poena (ako me krenete pljuvat,nisam iz tuzle),Sloboda je bila pojam dok je sene bio trener a plejada igraca koje je on izbacio je ogromna.

a to je samo jedan primjer naseg strucnjaka kojeg evo pljujemo

Imao je vrhunsku ekipu s kojom se morao prosetati B divizijom, a on je napravio ocajan rezultat i samo se osramotio. Da je zabijao po 160 poena, obrukao je se i uopste nije takav strucnjak kakvim ga prikazujes.
MES QUE UN CLUB!

kobe24

PostPostao/la kobe24 » 07 feb 2019, 16:19

Nije isto voditi klub i reprezentativne omladinske selekcije. Ne kazem da Muminovic nije strucnjak za pojedince koji su vodili nase mlade uzraste, ali je cinjenica, kao sto Wandelanoite napisa, da je njegova U20, Miciceva U16 i Dzidiceva U18 reprezentacija nesto najgore sto smo imali zadnjih godina, a sve tri selekcije su imale relativno dobrih igraca.

Da bi mogao napraviti pravu selekciju kosarkasa u odredjenom uzrastu, ti ih moras pratiti tokom cijele sezone. Osim toga, moras organizovati par okupljanja i mini priprema i da se tako na licu mjesta uvjeris u kvalitet te djece. Muminovic je premalo zainteresovan, previse sujetan i nedovoljno kvalitetan da bi mu se pravilo milion ustupaka i angazovalo jos pet ljudi koji bi zavrsavali odredjene obaveze umjesto njega. Admir Prasovic je zasad primjer vrijednog i kvalitetnog trenera i potpisao bih da nam takvi kao on vode sve uzraste.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 07 feb 2019, 21:45

,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera
Ako mislite da je lagano biti trener neke od nasih selekcija halal vam vjera.
Ne bih vise o ovoj temi presloženo je ovo za pisanje
Samo ću ponoviti da mi imamo stručnjaka kao i rs,samo sto mi opraštamo sve osim uspjeha ,i sto pljujemo sve sto je naše ,pozz

EdoMajka
Kontakt:

PostPostao/la EdoMajka » 08 feb 2019, 10:35

Eman Sertovic potpisao za Tennessee Martin,predvidjaju mu draft 2020 god.

Moze se koliko toliko reci da je momak uspio.Po twiteru pisu da je jedan od najboljih sutera u drzavi.
"Hard work beats talent,when talent fails to work hard "

basket3
Kontakt:

PostPostao/la basket3 » 08 feb 2019, 12:36

holyman WroteColon,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera
Samo ću ponoviti da mi imamo stručnjaka kao i rs,samo sto mi opraštamo sve osim uspjeha ,i sto pljujemo sve sto je naše ,pozz

:salut:
slažem se u potpunosti i još bih dodao da svi treneri (čini mi se osim Prašovića) dobiju već spiskove spiskove igrača prema preporukama menadžera, jednim dijelom kokošara iz saveza koji su uzeli lovu itd itd.
Pa ti budi trener, ali dobro ti napisa "Ne bih više o ovoj temi presloženo je za pisanje"
Pozz!

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 08 feb 2019, 15:52

basket3 WroteColon
holyman WroteColon,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera

:salut:
slažem se u potpunosti i još bih dodao da svi treneri (čini mi se osim Prašovića) dobiju već spiskove spiskove igrača prema preporukama menadžera, jednim dijelom kokošara iz saveza koji su uzeli lovu itd itd.
Pa ti budi trener, ali dobro ti napisa "Ne bih više o ovoj temi presloženo je za pisanje"
Pozz!

pratio sam nekoliko treninga prasovica i ljudi iz struke ga hvale,svidja mi se sto je kreno od cura pa mlade repke pa se nadam i nekog ozbiljnog kluba.
Kad smo kod tih papirica pa Aco Petrovic je imao spisak sa minutazom,otkud sinanovic bas tad da upadne u repku ili onaj mitrovic kako vec bjese pa nestade,ljudi ne shvataju da se vece sile u sve to uplecu,na balkanu uopste

kobe24

PostPostao/la kobe24 » 08 feb 2019, 16:01

Eto ti si sad otkrio planetu s tom pricom o menadzerskim lobijima... :roll: Jasno je svima nama da toga ima, ali ni blizu toliko koliko ti mislis. Veci je problem sto su treneri tih omladinski selekcija nestrucni i nezainteresovani, pa onda cesto ubacuju djecu na osnovu tih lobija i preporuka. Ja glavu dajem da recimo Senad Muminovic ne bi ulozio ni 20% svog maksimalnog kapaciteta da okupi ono najbolje sto imamo u nekom uzrastu i da im pruzi sve sto zna i umije. Nama trebaju treneri koji su zeljni rada i dokazivanja, a ne oni koji misle da su Bogom dani za takve pozicije i koji umisljaju da nas caste samim svojim prisustvom.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 08 feb 2019, 18:48

kobe24 WroteColonNama trebaju treneri koji su zeljni rada i dokazivanja, a ne oni koji misle da su Bogom dani za takve pozicije i koji umisljaju da nas caste samim svojim prisustvom.

Bas tako ... mladi strucnjaci kao Bosnic kojima je stalo da nesto svoje stvore ...
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.