Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,nerminh74

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 08 feb 2019, 21:23

Imao je i Prasko spisak, ali se izborio i za one za koje mislio da vrijede. Tol'ko o tom. Izvor pouzdan, da se neupuceni ne kače.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 08 feb 2019, 23:52

Joj sve upućeni i neupućeni ,ne vrijedi,napišem komentar i skontam kome i koga da upućujem pa izbrišem ,svi sve znaju i sve bi mijenjali .Jos ovaj gore bi mladog i stručnog trnera kao da mi imamo trenerske škole i Nikolica za profesora na fakultetu sporta

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 09 feb 2019, 11:19

holyman WroteColonJoj sve upućeni i neupućeni ,ne vrijedi,napišem komentar i skontam kome i koga da upućujem pa izbrišem ,svi sve znaju i sve bi mijenjali .Jos ovaj gore bi mladog i stručnog trnera kao da mi imamo trenerske škole i Nikolica za profesora na fakultetu sporta

Druze, ja samo rekoh da je Prasko uspio sacuvati mjesta za kvalitet i da je zato uspio

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 09 feb 2019, 12:42

nisam na tebe ni mislio nego na ovog gore a evo komentar jednog pratioca i admina aba lige na fb na jucerasnju tekmu slobode i sparsa,kao da je mene pitao sta ce napisati:

zapitajte šta je sa tzv.tuzlanskim talentima, jer Sloboda osim Halilovića (1991.godište) više nije nijednog igrača izbacila vani da kažemo da je vrijedan pažnje i da je reprezentativac...
Nekada najjača škola košarke u BiH, a danas su redovna mušterija omladinskih selekcija Sparsa koja ih teroriše sa po 30 i više razlike i kako da mi očekujemo da "djeca" Slobode u vidu Dedajića, Omerovića, Subašića nešto i urade.
Sloboda je često bila državni prvak u selekcijama pionira, kadeta, juniora. Pokušajte pronaći taj podatak, mislim da je zadnji put državni prvak bila 2007.godine kada su osvojili kadetsko prvenstvo BiH predvođeni upravo Miralemom Halilovićem. Šta se dešava nakon toga, što Sloboda više ne može konkurisati za prvu poziciju u omladinskim selekcijama? Gdje su talenti? Reći ću vam, nema više sportskih radnika u vidu Siniše Umljenovića, Zorana Iličkovića, Edina Zulfića, Azura Sakića koji su "terorisali" svoje igrače na treningu, ali su bili ujedno i dobar pedagog. Gdje je bilo zabranjeno gazirano piće, gdje je bilo zabranjeno ići u kladionicu, a ne danas vidiš većinu mladih igrača kako "duvaju" nargilu, klade se, gdje im košarka nije na prvom mjestu.
Nema više ni selekcije, da svaka osnovna škola na kantonu ima svoju školu košarke Sloboda, pa da se iz svake škole skupe najbolji igrači i onda prave selekcije u pionirima i kadetima. Nema više dovođenje igrača iz cijele BiH pa da se brusi i pravi od njih dijamant.
Iskreno, niti jednog igrača ne vidim da će uspjeti, govorim za djecu Slobode, jer oni imaju već 18-19-20 godina, a nemaju nikakav zapaženi učinak.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 09 feb 2019, 12:58

Pa i taj admin je napisao masu gluposti. Ko kaze da nema dovođenja igraca sa strane u omladinski pogon? Samo sto to nije ko prije danas imas dosta jakih skola kosarke, cak i u kantonu koji vrbuju djecu. Sloboda i dalje nudi ko i prije 15 godina sto je radila. Stan, hrana, školovanje, plata, ali 98% djece to odbija.

Druga su vremena danas, do neke 2012-13 je Sloboda bila pojam, ko god je valjao u kantonu isao je u Slobodu i Sloboda je uvijek bila prvak u svakoj kategoriji, malo je ovih školi kosarke bilo Magic, Millenium i jedini koji su mogli parirati Slobodi su bili Falconsi i to par generacija samo (ne sjećam se da je na kantonu bilo vise od te 3). Danas je to mnogo razvijenije Spartansi, ABC Basket, Silver Kings pa i Buducnost BN traže igrače i dovode i tesko ce ko iz tih ekipa otići u Slobodu pa cak i u neke vece klubove. Sparsi, Igokea, klubovi iz Srbije svi oni bacaju oko na TK i okolinu i dovedu po nekog igraca. Kao sto rekoh druga su vremena sav taj kvalitet iz TK bi se ranije slio u Slobodu, dok danas jedan dva odu tamo, jedan dva ovamo i tako taj kvalitet koji bi NARAVNO trebao biti u Slobodi ode na druga mjesta.
Zadnja izmjena: Wandelanoite, dana/u 09 feb 2019, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"
Luis Suarez = Bahrudin Atajić

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 09 feb 2019, 13:01

Rek'o admin i tako je!

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 09 feb 2019, 13:05

Joj jesi se uzivio u nekakvog strucnjaka, pa ovdje pises stvari koje su 555x ispisane i mislis da izmisljas toplu vodu. Mnogo puta sam pisao o Slobodinoj skoli kosarke koja je trenutno na sramotnom nivou i o smijesnim trenerima koji vode tu djecu. Dovoljno je da se jednom ode na utakmicu tih mladjih uzrasta i covjeku sve bude kristalno jasno.

Btw, de napisi to sto si htio za 'ovog gore'. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 09 feb 2019, 21:11

Micic 18p (2/3 za tri, 5/5 za dva, 2/3 slobodna ), 2sk, 1ast za 25min
Ilic 17p ( 1/1 za tri, 4/5 za dva, 6/6 slobodna ), 1sk, 3ast za 30min

--

Zna li netko gdje su Mulaomerovic i Kobic, igraju li negdje ?
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

"Not a leader" __---____ :)))

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 09 feb 2019, 21:13

Bassha WroteColonZna li netko gdje su Mulaomerovic i Kobic, igraju li negdje ?

Donose vodu u litvanskoj Dzukiji.
MES QUE UN CLUB!

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 10 feb 2019, 16:30

Biberovic sa 5 min debitovao u Euroligi
mozda bi vrijedilo da delegacija na celu sa mirzom i bosnicem posjeti njegovu porodicu u posljednjem pokusaju ...da ne padnemo šaptom.Mirza zna i prosao je svasta,zna kako menadzeri pomute mozak....mali moze zaradit milione i bez turskog pasosa ako je talenat
dobijemo li odbijenicu makar znamo da smo sve pokusali...samo ga uvrstiti na spisak i cekat nije dovoljno

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 10 feb 2019, 16:44

Sad je za to kasno.

Mirzin pajdas Nihad je za to znao od pocetka. On je mudro sutio jer nije zelio da ugrozava procetan svom ortaku Galijasevicu od turskog saveza i Fenera.
Savez jedino moze da pregovara oko ispisnice i tjt.
Loading--Bosnianbeast

Dloading

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 10 feb 2019, 17:08

mala je ovo zemlja za ovoliko izdajnika

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 10 feb 2019, 17:13

Sta ima veze, Nihad je sad potpredsjednik skupstine KS, a zbog ovog i slicnih poteza mu treba izbrisati ovaj prefiks ispred 'predsjednik'. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 10 feb 2019, 17:35

Nije to njemu prvi put da ODVEDE igraca da igraca za drugu zemlju i Salica je pustio za saku eura, a s Alijem Nikolicem nije pokusao ni razgovarati o igranju za BiH.
MES QUE UN CLUB!

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 10 feb 2019, 17:46

Salica su pojedini zeljeli u reprezentacji ( ne znam jesu li iz Sparsa ili saveza ). Cak su njegovom ocu su nudili novac da igra za nasu kadetsku reprezentaciju, ali je odbio jer smo igrali u B diviziji.
Loading--Bosnianbeast

Dloading

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 11 feb 2019, 12:23

kobe24 WroteColonJoj jesi se uzivio u nekakvog strucnjaka, pa ovdje pises stvari koje su 555x ispisane i mislis da izmisljas toplu vodu. Mnogo puta sam pisao o Slobodinoj skoli kosarke koja je trenutno na sramotnom nivou i o smijesnim trenerima koji vode tu djecu. Dovoljno je da se jednom ode na utakmicu tih mladjih uzrasta i covjeku sve bude kristalno jasno.

Btw, de napisi to sto si htio za 'ovog gore'. :)

pokusavam ti pokazati koliko si kontradiktoran,prije nekoliko postova pises da treba mladih trenera zeljnih necega,a sad pises protiv mladih trenera slobode,pa juniori slobode prosle godine treci u drzavi i tebi to smijesno a prije samo nekoliko godina klub se ugasio i poceo od nule,kako ce ti mladi treneri uciti ako im se ne oprosti neupsjeh,kako ces dobiti onda mladog strucnjaka,ja dam rjesenje da se ukljuce stariji treneri a mladi da budu pomocnici a vi pocnete i te starije pljuvati niko vam ne godi eto vam repesa,zbog takvih ljudi juce partizan buducnost utakmica kao da gledam prvu africku ligu

preuzmi ti ako je to sve smijesno,daj neki izlaz ,rjesenje lahko je samo kritikovati,mrzim takve ljude,pljujete sparse nihada slobodu cojica lige seneta reprezentaciju niko vam ne godi

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 11 feb 2019, 13:39

holyman WroteColonpokusavam ti pokazati koliko si kontradiktoran,prije nekoliko postova pises da treba mladih trenera zeljnih necega,a sad pises protiv mladih trenera slobode,pa juniori slobode prosle godine treci u drzavi i tebi to smijesno a prije samo nekoliko godina klub se ugasio i poceo od nule,kako ce ti mladi treneri uciti ako im se ne oprosti neupsjeh,kako ces dobiti onda mladog strucnjaka,ja dam rjesenje da se ukljuce stariji treneri a mladi da budu pomocnici a vi pocnete i te starije pljuvati niko vam ne godi eto vam repesa,zbog takvih ljudi juce partizan buducnost utakmica kao da gledam prvu africku ligu

preuzmi ti ako je to sve smijesno,daj neki izlaz ,rjesenje lahko je samo kritikovati,mrzim takve ljude,pljujete sparse nihada slobodu cojica lige seneta reprezentaciju niko vam ne godi

Nije samo dovoljno biti mlad da bi dobio priliku da vodis reprezentaciju. Moras, brate, da imas i nekog znanja, plus naravno da si ambiciozan i da si spreman dati svoj maksimum u selektiranju te djece i svemu ostalom. Ne mozes porediti trenera u omladinskim uzrastima Slobode i recimo ovdje cesto spominjanog Admira Prasovica, koji je takodjer mlad, ali je vec izgradio neko ime u svijetu kosarke. Eto recimo trener kadeta Slobode je momak koji ima 30-ak godina, a samo Bog dragi zna na osnovu cega je on dosao na to mjesto. Da je bio uspjesan kosarkas i na osnovu toga dobio tu poziciju - nije. Jedino sto ima je diploma s FTOS-a i zahvaljujuci njoj vodi najosjetljiviju selekciju. Njegova glavna metoda je da urla na klupi, a to sto mu vecina djece ne zna pravilno izbaciti loptu je manje bitno. Treniranje strogoce je jeftin nacin stjecanja autoriteta, kojem pribjegavaju uglavnom neznalice.

Ok, klub se ugasio i formirao se neki novi klub, ali kakve on ima veze sa starim i kakve sve to veze ima s kantonalnom ligom mladih? Omladinske selekcije nisu prosle proces kretanja od najnize lige jer mi i nemamo najnize lige. Ti sad mozes napraviti svoj klub i od naredne sezone da igras u istom takmicenju u kojem je OKK Sloboda. Osim toga, ovaj novi klub je nastao prije 7-8 godina, a ti smatras uspjehom to sto su njihovi juniori nakon toliko godina postali treci u drzavi? Eto nek i jesu stvarno dobri, ali zar nismo navikli od Tuzle i Slobode da nam daje nosioce A reprezentacije, a glavni igraci tih juniora nikad u zivotu nece zaigrati za seniorsku reprezentaciju. Cerkezovic ima neke miinimalne sanse za to, Dedajic bi mogao biti solidan igrac Lige12, a Omerovic i Subasic ce vjerovatno zavrsiti u A1 ligi. Glavni razlog sto svaki od njih nije bar za klasu bolji je neadekvatan i nestrucan rad u mladjim uzrastima. Eto recimo prije 4 godine smo postali kadetski prvaci Evrope, a Cerkezovic ni dan danas ne zna spustiti loptu na parket. Ne moze me niko ubijediti da on sam jednostavno nije sposoban za to.

Cuj eto vam Repesa, pa ko je rekao da je on dobar? Jasmin ti je pravi ekvivalent Muminovicu. I jedan i drugi imaju odredjeno znanje i iskustvo u kosarci, ali bih ja u svako doba dana i noci uzeo Bosnica ispred Repese (kao trenera seniora) i Pandzu ispred Muminovica (kao trenera juniora). Repesa sigurno ima vise znanja i iskustva od Vedrana, ali nije bio zainteresovan i nije dao svoj maksimum u onom dvomecu s Fincima i Cesima. Jednostavno mu nije bilo bitno kako ce to zavrsiti. Dosao je tu da odradi tih 10-ak dana jer nas nije mogao odbiti, a nije ulozio ni 10% sebe u sve to. Zato smo i imali igraca od 205cm na poziciji jedinice protiv omalenih Finaca, koji su nam trcali kako su htjeli. :lol:

Zar nije smijesno da covjek koji obnasa jednu od glavnih funkcija u KS sapatom i bez ikakve reakcije pusti jednog od tri najveca poslijeratna kosarkaska talenta da igra za neku tamo Tursku? Inace, protiv Sparsa nemam nista i podrzavam ih u svemu ostalom.

holyman
Kontakt:

PostPostao/la holyman » 11 feb 2019, 16:19

jednostavno je,hoces boljeg trenera plati, plati mu seminare i ili daj mu platu da moze sam sebe usavrsavati,sigurno si i u to upucen pa onda znas da je trenru tesko da se sam usavrsava
taj trener slobode je dobar momak vrijedan ambiciozan voli kosarku,uostalom da to ne voli sigurno ne bi ni bio tu,sad je taj klub odgovoran da usavrsava svoje ljude ali kako kad nas savez ne organizuje nista za trenere,odlicno je sve kakva je drzava

a u ostalom manje vise te razumijem i dijelim tvoje misljenje,taj repesa je dobio pare da postupa prema naredbama i da bude odlican paravan ,rezultat je bio nebitan

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 11 feb 2019, 22:33

Zadar - Cedevita 87 : 79

slika

slika

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 16 feb 2019, 21:21

Prošlu utakmicu je Gatarić bio najefikasniji za kadete Cedevite, a sad je bio najefikasniji za juniore :)

http://ksz-zagreb.hr/muska-kosarka/juni ... ravi-29621

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: AshburtonG, babino, Fudbal i 17 gostiju.