Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la lumani » 25 feb 2018, 20:54

Bassha je napisao/la:U Zenici je rodjen, otac mu je Sandzaklija.
Ako ode u Fener ima dvije opcije ili da uzme turske papire i igra kao domaci igrac ili da igra sa nasim papirima kao stranac, a Fener ima nekih 8-9 stranaca, a u Turskoj 6 stranaca igra ( koliko je realno ocekivati da dobije priliku ), u EL tesko da moze dobiti neke minute.

To me zanima sta mu je Stari..Cudna je to nacija mi ih skolujemo a cim Turska zovne Sandzaklije nestaju...

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 25 feb 2018, 21:14

Lotus je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Biberovic je sve osim prvog poluvremena protiv Zvezde odigrao odlicno. Njegov sut je cista poezija i ima kapacitet da postane jedan od najboljih sutera Evrope (nesto sto je trenutno recimo Bogdan Bogdanovic). Momak ima strasno tijelo i za nuzdu moze pokriti tri pozicije. Ima jos stvari na kojima mora mnogo raditi (eksplozivnost, prodori i vodjenje lopte), ali ima potencijal da postane kompletan kosarkas, kojem je nba realan domet. Nadam se samo da ipak nece zaigrati za odvratne Turke, jer bismo za 4-5 godina s njim i Musom mogli imati najbolji vanjski duo u Evropi.

Osim njega, odlican na ovom turniru je bio i Kenan Kamenjas. Momak je ocigledno mnogo napredovao od juniorskog evropskog prvenstva. Jak je kao bik, odlican je na skoku, igra dobru odbranu, popravio je lateralne kretnje (iako se to jos moze unaprijediti) i relativno dobro izvodi slobodna bacanja. Dobar je na niskom postu, podjednako dobro izvodi horoge sa obje ruke i mislim da bi u buducnosti mogao poceti da uzima i suteve sa poludistance (sto je najvaznije, izbacaj mu je poprilicno pravilan i ne muci se kao npr. Stipanovic). Mane su mu sto na low postu uglavnom ima potez viska i sto se cesto zna podvuci pod obruc i onda mu lijepe banane, ali se sve to moze vrlo lahko ispraviti. Njegov realan domet je da bude nas novi Andrija Stipanovic, s tim da bi ga mogao i nadmasiti u pojedinim segmentima. U svakom slucaju, nek bude kao Stipan i puna saka brade.

Od svih ostalih, jos bih izdvojio malog Karica. Momak ima slifa definitivno, mada mislim da ce ga atletski hendikep kostati kosarkaske karijere. Skolovan je kosarkas, ali zbog nedostatka tih centimetara sumnjam da ce i do aba lige dogurati.

Svi ostali u rosteru Sparsa su bili blago receno ispodprosjecni. Tesko da ce se ijedan od njih najesti hljeba od kosarke (ne racunam Micica, koji je 2 godine mladji i koji nije mnogo ni igrao). Za mene licno, najvece razocarenje je Deni Radak. Njegovi triple double mecevi u nasoj ligi su samo dokaz koliko je ona jadna, a ne koliko je on dobar.
Odlican post to je to :thumbup: Samo bih se nadovezao da Sparsi rade ocajnu selekciju igraca za klub koji ima sve uslove i kojem je cilj razvijanje igraca ovo je sramotno,a sta i ocekivati kad su propustili i Radovanovica koji je bio na probi kod njih..

Jos nesto da dodam,isao sam maksuz da pogledam mladjeg Biberovica tj Tarikovog brata i mogu reci da je sigurno "the next big thing" sa ovih prostora.Samo cu reci Boze zdravlja za obojicu brace i da ostanu da igraju za nas.
Nisu propustili Radovanovica nego su otac i mali odabrali Buducnost. Sto se tice selekcije igraca tesko da mogu dovesti ikoga iz RS-a jer se sad Igokea ukljucila i dovodi sve.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 26 feb 2018, 09:16

Kamenjas clan najbolje petorke ANGT i najbolji skakac turnira
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 26 feb 2018, 10:44

a biberović samo jednu utakmicu odigrao na nivou koji očekujemo
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 27 feb 2018, 12:51

Ne znam zasto se stvara toliki hype oko Biberovica. Jedino sto on zna je sutirati i tu bi mogao biti dobar. Ne zna voditi loptu nikako, to odvratno izgleda kad je spusti na parket. Pored toga je spor, spor na ulazu, spore noge u odbrani. Mogao bi biti ubojit kao treca opcija u ekipi gdje se od njega ne ocekuje da bude glavni i da mu je lopta u rukama. Kad god se od njega ocekuje da bude glavni on bude los. Jednostavno los sa loptom u rukama, ne zna kreirati ni sebi ni drugima. U seniorskoj karijeri spot up suter. U zavisnosti od toga koliko dobar suter ce biti zavisi da li ce igrati u Euroligi ili ne. Ako bi uzeo tursko drzavljanstvo olaksat ce mu da zaigra u nekom boljem turskom klubu u Euroligi.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 27 feb 2018, 13:01

mercurial je napisao/la:Ne znam zasto se stvara toliki hype oko Biberovica. Jedino sto on zna je sutirati i tu bi mogao biti dobar. Ne zna voditi loptu nikako, to odvratno izgleda kad je spusti na parket. Pored toga je spor, spor na ulazu, spore noge u odbrani. Mogao bi biti ubojit kao treca opcija u ekipi gdje se od njega ne ocekuje da bude glavni i da mu je lopta u rukama. Kad god se od njega ocekuje da bude glavni on bude los. Jednostavno los sa loptom u rukama, ne zna kreirati ni sebi ni drugima. U seniorskoj karijeri spot up suter. U zavisnosti od toga koliko dobar suter ce biti zavisi da li ce igrati u Euroligi ili ne. Ako bi uzeo tursko drzavljanstvo olaksat ce mu da zaigra u nekom boljem turskom klubu u Euroligi.
Pa za razliku od mnogih ja ga vidim kao poor man teletovica
Ali u buducoj reprezentaciji bas ce jedan takav trebati uz musu i jusufa
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 27 feb 2018, 21:30

Meni je posebno bilo neumjesno poredjenje sa Bogdanom, koji ima prirodne elegantne i fluidne pokrete, odlicno koordinisane. Bogdanove tehniče mogucnosti su dovedene na jedan vrhunski nivo, njegov ball-handling je umjetnost. Ne vidim kod Biberovica tehničku nadarenost za takav nivo.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 27 feb 2018, 21:46

BIHpatriota je napisao/la:Meni je posebno bilo neumjesno poredjenje sa Bogdanom, koji ima prirodne elegantne i fluidne pokrete, odlicno koordinisane. Bogdanove tehniče mogucnosti su dovedene na jedan vrhunski nivo, njegov ball-handling je umjetnost. Ne vidim kod Biberovica tehničku nadarenost za takav nivo.
Bogdanovic htio napustiti kosarku prije 5-6 godina jer nije igrao u Partizanu i nije bio nimalo fluidan. Sve je to momak mukotrpnim radom i zalaganjem naucio.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 feb 2018, 22:42

BIHpatriota je napisao/la:Meni je posebno bilo neumjesno poredjenje sa Bogdanom, koji ima prirodne elegantne i fluidne pokrete, odlicno koordinisane. Bogdanove tehniče mogucnosti su dovedene na jedan vrhunski nivo, njegov ball-handling je umjetnost. Ne vidim kod Biberovica tehničku nadarenost za takav nivo.
Druze, evo sta sam ja napisao:
Njegov sut je cista poezija i ima kapacitet da postane jedan od najboljih sutera Evrope (nesto sto je trenutno recimo Bogdan Bogdanovic).
Dakle, mislio sam striktno na sut (nikakvi pokreti i ostali segmenti kosarke), a ne da globalno bude kao Bogdan. To je nezahvalno prognozirati, Tarik jos mlad da bi se povlacila paralele sa vrhunskim kosarkasima. Medjutim, sa onakvim izbacajem i procentima suta s distance i poludistance u ovim godinama, ja ga mogu porediti jedino sa Bogdanovicem (opet ponavljam, samo kad je sut u pitanju).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 27 feb 2018, 23:17

Kobe24 , sad mi je malo jasnije. Možda bi adekvatnija komparacija bila sa Bojanom samo zbog stila a i pozicije( ne nuzno plafona, to je jos rano). Bojan je takodje odlican suter, ali nije kreator.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 feb 2018, 23:45

BIHpatriota je napisao/la:Kobe24 , sad mi je malo jasnije. Možda bi adekvatnija komparacija bila sa Bojanom samo zbog stila a i pozicije( ne nuzno plafona, to je jos rano). Bojan je takodje odlican suter, ali nije kreator.
Pozicija je identicna Bojanovoj (cak mislim da su i visinom isti) i s te strane se moze uporediti sa hrvatskim Bogdanovicem. Meni je nekako prvi za oko zapao taj njegov prelijepi izbacaj (ne znam nijednog naseg talenta/reprezentativca da ima 100% pravilan izbacaj) i onda sam ga zbog toga uporedio sa Bogdanom (koji, takodjer, ima idealan izbacaj). Biberovic je trojka i cak mozda u seniorima bude vise naginjao cetvorci, a srpski Bogdanovic je dvojka i vise naginje jedinici.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 28 feb 2018, 00:47

Ok, slažem se onda , oko svega. Izbacaj vise lici na Bogdanov.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 01 mar 2018, 12:11

Sumnjam da će naša reprezentacija imati previše koristi od Biberovića.

Musa je sa 17 godina bio dva puta najbolji strijelac U16 EP i jednom najbolji strijelac U17 SP. Biberović sa 17 godina ima iza sebe samo jedno U16 EP gdje smo ispali iz divizije A a on baš i nije previše pokazao.

I to jednom kad je nastupio za reprezentaciju, nikako nije igrao pripremne utakmice zbog navodne povrede, uopće nisam uvjeren da se tu radilo o igraču koji i pored povrede ulaže maksimalne napore da ipak nastupi na prvenstvu; jednake su šanse i da je to bio slučaj igrača koji se maksimalno štedi u obavezama oko reprezentacije.

Nevezano uopće za njegov kvalitet, čak i za to hoće li u konačnici uzeti tursko državljanstvo, ja jednostavno ne vidim u njemu neki žar i želju da napravi nešto u dresu Bosne i Hercegovine, nije to to, od početka je to postavljeno na krive noge. Nadam se da će se pokazati da sam u krivu.

Kako god bilo vezano za odlazak u Tursku, s obzirom da se radi o maloljetniku treba birati riječi. Odgovorni su stariji, a ne on. Pa i za odnos prema domovini, i to se treba naučiti od odraslih.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 01 mar 2018, 12:25

Prava je šteta što se nije na vrijeme obratila pažnja na Bratanovića. Sa njim i Kamenjašom imali bi jednu od najboljih unutrašnjih linija u generaciji 2000.

Korisni su i "reporti skauta" o Kamenjašu nakon turnira u Beogradu. Uglavnom vlada mišljenje da je fizička korpulentnost njegova osnovna snaga, ali da ne dominira samo na snagu već ima tu i talenta i znanja. S obzirom da baš i nema visine za centra, a da će fizičke dominacije nestati u seniorima, pitanje je da li su mu krajnji dometi pretjerano visoki.

Da me ne shvatite pogrešno, ja bih baš volio da uspije, djeluje kao lijepo odgojen momak, isti utisak recimo imam i za Penavu, treba nam više takvih u seniorskom timu jer onih sa "teškim ličnostima" imamo i previše.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 04 mar 2018, 10:43

U okviru priprema u Jajcu U16 reprezentacija će odigrati dvije prijateljske – trening utakmice sa Crnom Gorom u Podgorici 03. i 04. Marta 2018. godine.

Selektor naših kadeta na pripreme je pozvao sljedeće igrače: Orhan Špago (Burch), Vuk Kusmuk (Gen), Đorđe Curović (Igokea), Srećko Forcan (Igokea), Zerin Malešević (Koš), Ahmed Agić (Koš), Dušan Jovanović (Modriča), Andrej Borisogljebski (Povazska Bystrica), Džanan Džaltur (Povazska Bystrica), Aleksa Gatarić (Rookie), Emir Krajinić (Sloboda), Omar Pilav (Spars), Valentin Vidović (Spars), Boris Dragojević (Šampion Alf-Om).

Opet bez najboljih igraca iz rs-a..daj im pare neka imaju da idu za srbiju :facepalm: :kafa:

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 04 mar 2018, 12:09

Inace Radovanovic i Pavlovic su pozvani za reprezentaciju srbije,tako da pisi propalo..

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 04 mar 2018, 13:25

Kada je bio pozvan od Cedevite da odradi nekoliko treninga kod njih, Radovanović se u Zagrebu pojavio u ovoj majici :crazy:

slika

Iz tog postupka se može izvućki zaključak u kojem duhu je odgojen i koliko mu se igra za Bosnu i Hercegovinu.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 04 mar 2018, 14:25

Drape je napisao/la:Kada je bio pozvan od Cedevite da odradi nekoliko treninga kod njih, Radovanović se u Zagrebu pojavio u ovoj majici :crazy:

slika

Iz tog postupka se može izvućki zaključak u kojem duhu je odgojen i koliko mu se igra za Bosnu i Hercegovinu.
Mali je sasvim OK i sto se tice njega siguran sam da bi ga se moglo nagovoriti da igra za nas, ali problem mu je otac.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 04 mar 2018, 17:41

Sta se cudite, pa sam Čojic je na svom twitet profilu napisao da 2003 generacija iz RS, naginje za Srbiju. Pavlovic i Radovanovic su 100% izgubljeni, mada bih ja vise volio da vidim Pavlovica kod nas, jer dobri bekovi su zakon, krila imamo u Musi i Biberovicu . Treba pokusati dobiti Marka Markovica iz Trebinja, ima odlicen fizikalije za centra.

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 04 mar 2018, 17:47

Djeca su nam zdrtija od roditelja, ne mislim samo na ove iz RS ima i kod nas dosta kukolja. Na gorima svijet ostaje definitvno. Floskuke kako ce doci neke nove i mlade generacije i spasiti drustvo su najobicnija floskula.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.