Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 03 feb 2019, 20:37

holyman je napisao/la:
BIHpatriota je napisao/la:Ja se ne ložim na Čojićev marketing.

Razumjevanje igra mu lose. Kao i stvari koje sam vec nabrojao. On nije paklen suter, procenti su mu izuzetno losi, mehanika mu je izuzetno losa. Nemoja na osnovu highlightsa donositi zaključke.

http://www.eybl.lv/new/ce_u16_player.ph ... _id=103757

U smjesnoj EyBL konkurenciji u četiri utakmice, za tri poena sutira 9/40 što je 22%.
Postizao je 33 poena a index korisnosti mu je 25, što je pardoks. Dakle vrlo los odnos.

. Da li ima potencijal da bude paklen suter, moguce, ali pod hitno mora da poprvi mehaniku.
Pratim ja njegov razvoj veoma dugo i odgovorno tvrdim se sa njim lose radilo.
a sta je to odlicna mehanika suta sta bolju mehaniku suta ima ball koji igra za lakerse ili onaj stranac sto je igrao u cedeviti,pogrbljen vodi jer je mali dvometras,lahko je kritikovat,
daj dvojicu boljih tog uzrasta na balkanu ili evropi a da nije afrikanac kojem je broj godina upitan
mali ce zivjeti od kosarke a mi seremo na kompjuteru sta treba popravljat,
kazes uzima mlade igrace koji su fizikalijama jaki a sta bi ti radio da drzis klub et ulagao bi u nekog kepeca i dodje u seniore i takav isti amerikanac ti se nudi da igra za hranu i stan. imas sparse igokeu u konkurenciji,pa u regiji cedevitu zvezdu partizan,nemas para da platis vrhunsko dijete moras se prilagodit,imas plan da bude bolji posalji partizanu nek rade po tvom pa mozda te i zaposle
Fedor Žugić



Tristan Vukcevic



Evo, iskren da budem, po mo misljenju sva trojica su tu negdje po potencijalu. Svako na svojoj poziciji ima sjajane predispozicije za kosarku.

Ne omalovažavam ja Radovanovicev poterncijal, vec dosadasnji rad na tehničkim segmentima.
Ovo ne pisem zbog toga sto je izabrao Srbiju, isti bih pisao i da igra za nas.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la 3isamagicnumber » 04 feb 2019, 00:21

BosniaBoston je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:uprati li iko...jel igrao ista Biber za Fener ove godine??

mogao bi on molit da se vrati kod nas ako trehne o ledinu...turci imaju nekoliko sjajnih prospekata na njegovoj poziciji
Ma nema od njega nista, propast ce ko i 99% djece kojim se nepismeni ocevi i majke uplitaju u karijere, samo budala je mogla otici u Fenerbahce bolje da je igrao u ABA 2 za Sparse.
Tako mu i treba.Samo treba paziti da ga nikad ne pozovemo pa makar nam alibegovic igro
Too late, već su ga zvali nedavno.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 04 feb 2019, 01:01

Tesko ce onakav talenat propast, pogotovo sto je i taj njegov pohlepni otac u kosarci pa zna kako se tu stvari krecu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
holyman
Postovi: 8345
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 04 feb 2019, 11:27

BIHpatriota je napisao/la:
holyman je napisao/la:
BIHpatriota je napisao/la:Ja se ne ložim na Čojićev marketing.


Evo, iskren da budem, po mo misljenju sva trojica su tu negdje po potencijalu. Svako na svojoj poziciji ima sjajane predispozicije za kosarku.

Ne omalovažavam ja Radovanovicev poterncijal, vec dosadasnji rad na tehničkim segmentima.
Ovo ne pisem zbog toga sto je izabrao Srbiju, isti bih pisao i da igra za nas.

elem na stranu sto nas savez po tom pitanju nista ne radi pa prema skautingu srbijanskog saveza nikola je najbolji prospect srbije medju 03 a drugi cojicev igrac velibor u prvih 10 uzrastu 04 a mi mijenjamo Zubca za Stipanovica,preldzica za pare itd

ma tehnicki segmenti manje vise,covjek je za prvi tim zabijao oko 20 u prosjeku a 14 godina,sta su u osnovi kosarkaski segmenti ili elementi,vremena se mijenjaju tako se mijenja i poimanje kosarke,prvi pik drafta bek Simons jos nema trice u karijeri a u jednoj nba fransizi imas vise strucnjaka i trenera nego u nasoj drzavi cijeloj a mi ovdje pricamo sto neko ima 40% procenat a nema 70%
NEMA NAZAD

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 04 feb 2019, 16:41

Ono što je meni interesantno je to da u RS pa i na većinski hrvatski područjima, prave puno više igrača nego na područjima gdje su Bošnjaci većina. To je onako neobično, pogotovo jer Bošnjaci žive u velikim gradovima/Sarajevo, Tuzla, Zenica, .... /koji imaju i dugogodišnju tradiciju stvaranja igrača, ali u poslednjih par godina to je pravo tanko. Iz RS su u poslednjih par godina nastali Todorović, Simanić, Šalić,Pot, Glišić, Ilić, Sikiraš, Radovanović, Pavlović... , koji su baš dominirali u mlađim selekcijama Srbije, dok su kod Bošnjaka vrijedni pomena Nurkić, Musa, Atić i donekle Biberović.Činjenica da neko od pobrojanih iz RS nije dosegao nivo kao Nurkić i Musa, ali stvaraju puno više prosječnih igrača, posebno kvalitetnih tokom tinejdžerskog uzrasta. U RS sve pobrojane igrače stvorile su male sredine/Trebinje, Sokolac, Mrkonjić Grad, Višegrad.../gdje trenersku kadar ne bi trebao biti educiraniji od onih koji sa djecom rade u Sarajevu, Tuzli ,Zenici, gdje je i broj djece daleko veći nego u RS. Znam da je Trnavčević u ranijem periodu drugima "prodao" Preldžića, Begića i Omića al svi su oni "incident" a ne radi rezultat sistemskog rada koji u RS očigledno postoji.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 04 feb 2019, 16:52

ovisnik je napisao/la:Ono što je meni interesantno je to da u RS pa i na većinski hrvatski područjima, prave puno više igrača nego na područjima gdje su Bošnjaci većina. To je onako neobično, pogotovo jer Bošnjaci žive u velikim gradovima/Sarajevo, Tuzla, Zenica, .... /koji imaju i dugogodišnju tradiciju stvaranja igrača, ali u poslednjih par godina to je pravo tanko. Iz RS su u poslednjih par godina nastali Todorović, Simanić, Šalić,Pot, Glišić, Ilić, Sikiraš, Radovanović, Pavlović... , koji su baš dominirali u mlađim selekcijama Srbije, dok su kod Bošnjaka vrijedni pomena Nurkić, Musa, Atić i donekle Biberović.Činjenica da neko od pobrojanih iz RS nije dosegao nivo kao Nurkić i Musa, ali stvaraju puno više prosječnih igrača, posebno kvalitetnih tokom tinejdžerskog uzrasta. U RS sve pobrojane igrače stvorile su male sredine/Trebinje, Sokolac, Mrkonjić Grad, Višegrad.../gdje trenersku kadar ne bi trebao biti educiraniji od onih koji sa djecom rade u Sarajevu, Tuzli ,Zenici, gdje je i broj djece daleko veći nego u RS. Znam da je Trnavčević u ranijem periodu drugima "prodao" Preldžića, Begića i Omića al svi su oni "incident" a ne radi rezultat sistemskog rada koji u RS očigledno postoji.
Daleko kvalitetniji trenerski kadar je u RS. U federaciji profesori TIZO nemaju sta da rade pa otvaraju skole kosarke, a utakmicu u zivotu nisu odigrali. Nemas 3 trenera da valjaju i da imaju znanje, dok ovi iz RS-a su redovno u Beogradu na predavanjima i svemu ostalom, cak su poceli i u Banja Luci praviti predavanja i jedan od predavaca je bio Radonjic. Pogledaj samo Sparse koji vaze za najorganizovaniji oml. klub u BiH pa nemas nijedno dijete koje ima dobar, a ne odlican sut, totalno pogresan smjer rada, u Finskoj djeca bolje sutiraju za 3p nego kod nas slobodna.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 04 feb 2019, 20:34

ovisnik je napisao/la:Ono što je meni interesantno je to da u RS pa i na većinski hrvatski područjima, prave puno više igrača nego na područjima gdje su Bošnjaci većina. To je onako neobično, pogotovo jer Bošnjaci žive u velikim gradovima/Sarajevo, Tuzla, Zenica, .... /koji imaju i dugogodišnju tradiciju stvaranja igrača, ali u poslednjih par godina to je pravo tanko. Iz RS su u poslednjih par godina nastali Todorović, Simanić, Šalić,Pot, Glišić, Ilić, Sikiraš, Radovanović, Pavlović... , koji su baš dominirali u mlađim selekcijama Srbije, dok su kod Bošnjaka vrijedni pomena Nurkić, Musa, Atić i donekle Biberović.Činjenica da neko od pobrojanih iz RS nije dosegao nivo kao Nurkić i Musa, ali stvaraju puno više prosječnih igrača, posebno kvalitetnih tokom tinejdžerskog uzrasta. U RS sve pobrojane igrače stvorile su male sredine/Trebinje, Sokolac, Mrkonjić Grad, Višegrad.../gdje trenersku kadar ne bi trebao biti educiraniji od onih koji sa djecom rade u Sarajevu, Tuzli ,Zenici, gdje je i broj djece daleko veći nego u RS. Znam da je Trnavčević u ranijem periodu drugima "prodao" Preldžića, Begića i Omića al svi su oni "incident" a ne radi rezultat sistemskog rada koji u RS očigledno postoji.
kad spominjes igrace popout salica,pota i glisica...onda komotno mozes i vrabca, gegica i buzu....cak i delalica.
radovanovic i pavlovic su tek gatanje sta ce biti....sikiras IV liga spanije....dok jedan Bosnjak,izdanak Sparsa sjedi na klupi Baskije...nebitno u kakvom statusu

mi moramo crpiti talente iz TK jer tradiconalno daju najbolje igrace...nadat se da ce se juka tome posvetit poslije karijere. od cega nasa repka moze imati samo koristi....bice pun ko brod,moce obezbjedit djeci vrhunske uslove i nece imat potrebu da daje igrace u bescijenje...izgleda da i on tako razmislja (uz vjerovatno sufliranje enesa)...moze biti i vlasnik abaligasa ako zelio
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 04 feb 2019, 20:41, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 04 feb 2019, 20:41

Meni se smuci kad vidim ko su treneri omladinskih selekcija Slobode i ovih Spartansa iz Zivinica.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 04 feb 2019, 20:43

Pavlovic je klasičaa primjer akceleranta. Vec sa 13 godina imao je brkove kao čovjek od 25 god. Od 14 godine nije porastao ni cm. Fizički odsta zreliji od svojih vrsnjaka, očekujem do juniora da se kao neki faktor izgubi.

Avatar
holyman
Postovi: 8345
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 06 feb 2019, 16:21

imamo i mi kvalitetnog kadra ali nece ljudi da gube zivce za Dž.
zasto u Tuzli jedan senijad muminovic nije ni blizu nekog kluba ili zarko vujevic,odes u beograd na pomen ta dva imena ljudi se klanjaju,kod nas su nekvalifikovani
zasto u Sarajevu nema nigdje Ibrahima Krehica ili Rasima Secerovica.
Ja vjerujem ako nemaju energije za biti trener da mogu itekako odrzati seminare mladim trenerima biti nesto u savezu itd.
Ako se od njih ne moze nauciti od koga se moze,ali mi takve ljude ne priznajemo,nego se krijemo iza talenata kao sto su nurkic ili musa pa da prikazemo kako se dobro radi
NEMA NAZAD

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 06 feb 2019, 16:30

Ako mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 07 feb 2019, 00:24

Tarik je tek registrovan u Feneru, znaci da je dobio tursko drzavljanstvo kao sto sam neki dan pisao.
Zbog toga nije niti igrao.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 07 feb 2019, 09:06

Bassha je napisao/la:Tarik je tek registrovan u Feneru, znaci da je dobio tursko drzavljanstvo.
Cestitam ... ispunio je svoj zivotni san ... sad kad batali kosarku vazda moze otvorit' 'kebababaru' ... :clap:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 07 feb 2019, 11:36

sta bi sa onim malim sto je od Paščanovića sestric...najavljivan kao talenat, 2004-o ili tako nesto

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 13:51

AirRamiz je napisao/la:sta bi sa onim malim sto je od Paščanovića sestric...najavljivan kao talenat, 2004-o ili tako nesto
U Slobodi bude nekad na klupi, neki dan za juniore 31 poen ubacio.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
holyman
Postovi: 8345
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 07 feb 2019, 15:39

kobe24 je napisao/la:Ako mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.
covjek je doktor kosarke za 90% nasih strucnjaka,pa normalno da ce traziti novac za ono sto radi
NEMA NAZAD

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 15:42

holyman je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Ako mislis na Senada Muminovica, on je jednom bio trener mlade reprezentacije i bas tad pod njegovim vodstvom smo odigrali jedno od najlosijih prvenstava otkako ja pratim kosarku. Ako se ne varam, u pitanju je bila B divizija i u ekipi je imao Atica, Lazica, Karahodzica i ostale, a igra koju su prikazali na terenu je bila gora nego ikad. Namaju ti ljudi bas previse zelje da se ukljuce u rad s mladim ljudima, ako vec u tome ne vide veliku materijalnu korist.
covjek je doktor kosarke za 90% nasih strucnjaka,pa normalno da ce traziti novac za ono sto radi
On ako je doktor i ne cudi sto smo propali. Ono u20 prvenstvo je jedno od najgorih izdanja nasih reprezentacija, rame uz rame sa Dzidicem i Micicem. Daleko mu kuca od reprezentacije bila.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
holyman
Postovi: 8345
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 07 feb 2019, 15:51

e zato rs ima kvalitetniji roster,sto mi nas pljujemo .Mi nismo ni zasluzili da nam Mirza vodi savez,zreli smo za propast citajuci komentare,ako mislite da mozete bolje bujrum,vjerovatno niste bili ni u planu kada je sene u gradu kosarke zabijao i po 60 poena (ako me krenete pljuvat,nisam iz tuzle),Sloboda je bila pojam dok je sene bio trener a plejada igraca koje je on izbacio je ogromna.

a to je samo jedan primjer naseg strucnjaka kojeg evo pljujemo
NEMA NAZAD

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 07 feb 2019, 16:05

holyman je napisao/la:e zato rs ima kvalitetniji roster,sto mi nas pljujemo .Mi nismo ni zasluzili da nam Mirza vodi savez,zreli smo za propast citajuci komentare,ako mislite da mozete bolje bujrum,vjerovatno niste bili ni u planu kada je sene u gradu kosarke zabijao i po 60 poena (ako me krenete pljuvat,nisam iz tuzle),Sloboda je bila pojam dok je sene bio trener a plejada igraca koje je on izbacio je ogromna.

a to je samo jedan primjer naseg strucnjaka kojeg evo pljujemo
Imao je vrhunsku ekipu s kojom se morao prosetati B divizijom, a on je napravio ocajan rezultat i samo se osramotio. Da je zabijao po 160 poena, obrukao je se i uopste nije takav strucnjak kakvim ga prikazujes.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 07 feb 2019, 16:19

Nije isto voditi klub i reprezentativne omladinske selekcije. Ne kazem da Muminovic nije strucnjak za pojedince koji su vodili nase mlade uzraste, ali je cinjenica, kao sto Wandelanoite napisa, da je njegova U20, Miciceva U16 i Dzidiceva U18 reprezentacija nesto najgore sto smo imali zadnjih godina, a sve tri selekcije su imale relativno dobrih igraca.

Da bi mogao napraviti pravu selekciju kosarkasa u odredjenom uzrastu, ti ih moras pratiti tokom cijele sezone. Osim toga, moras organizovati par okupljanja i mini priprema i da se tako na licu mjesta uvjeris u kvalitet te djece. Muminovic je premalo zainteresovan, previse sujetan i nedovoljno kvalitetan da bi mu se pravilo milion ustupaka i angazovalo jos pet ljudi koji bi zavrsavali odredjene obaveze umjesto njega. Admir Prasovic je zasad primjer vrijednog i kvalitetnog trenera i potpisao bih da nam takvi kao on vode sve uzraste.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.