Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 29 jun 2018, 10:05

To samo kod nas ima, savez treba da plati sada da mu se polome noge i njemu ocu i majci, a kad dođe da se liječi naplatit im desetine hiljada eura i nek idu u Tursku odmah danas. Dabogda i on i otac i majka i brat krepali od gladi :pray:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la lumani » 29 jun 2018, 11:25

Wandelanoite je napisao/la:To samo kod nas ima, savez treba da plati sada da mu se polome noge i njemu ocu i majci, a kad dođe da se liječi naplatit im desetine hiljada eura i nek idu u Tursku odmah danas. Dabogda i on i otac i majka i brat krepali od gladi :pray:

Ja mu ne zelim nista lose..Otac mu je Sandzaklija,bilo je za ocekivati...Neka igraju za koga god zele niti je prvi niti zadnji.Cedi Osman je mogao igrati za Bosnu,pa zavrsi u Turskoj.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 03 jul 2018, 00:44

FIBA upravo postavila na svoj kanal


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 03 jul 2018, 16:27

Pred učešće na Evropskom prvenstvu A divizije u košarci, koje će se od 28. jula do 5. augusta odigravati u Rigi Latviji, muška košarkaška reprezentacija BiH i Slovenije U-18,boravit će u Donjem Vakufu u okviru priprema za pomenuto takmičenje.

Dolazak mladih košarkaških reprezentacija u Donji Vakuf je u petak, 6. jula i u Sportskoj dvorani u našam gradu u danima vikenda održat će treninge.

Donjovakufska publika imat će priliku pogledati i prijateljsku utakmicu košarkaških reprezenacija U-18 između BiH i Slovenije. Utakmica u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu je u subotu,7. jula od 19.00 sati, ulaz 3 KM.

Nakon boravka u Donjem Vakufu, reprezentacije BiH i Slovenije, prijateljski meč odigrat će i u Sportskoj dvorani u Jajcu, u nedjelju, 8. Jula 2018. godine.


Izvor:Radio Donji Vakuf

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la MElloo » 03 jul 2018, 16:29

Drape je napisao/la:
Pred učešće na Evropskom prvenstvu A divizije u košarci, koje će se od 28. jula do 5. augusta odigravati u Rigi Latviji, muška košarkaška reprezentacija BiH i Slovenije U-18,boravit će u Donjem Vakufu u okviru priprema za pomenuto takmičenje.

Dolazak mladih košarkaških reprezentacija u Donji Vakuf je u petak, 6. jula i u Sportskoj dvorani u našam gradu u danima vikenda održat će treninge.

Donjovakufska publika imat će priliku pogledati i prijateljsku utakmicu košarkaških reprezenacija U-18 između BiH i Slovenije. Utakmica u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu je u subotu,7. jula od 19.00 sati, ulaz 3 KM.

Nakon boravka u Donjem Vakufu, reprezentacije BiH i Slovenije, prijateljski meč odigrat će i u Sportskoj dvorani u Jajcu, u nedjelju, 8. Jula 2018. godine.


Izvor:Radio Donji Vakuf
Bujrum kod mene u donji vakuf

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 04 jul 2018, 15:51

Ovdje se vecinom Misko spominje kao negativac ( i sam sam ga vise puta optuzivao za neke stvari :D ) ali zasto ne spomenuti i duo Galijasevic/Raskovic koji su menadzeri Bratanovicu i Biberovicu. Sigurno su ova dva imalu ulogu u tom da Tarik ode u Fener i dobije Turske papire.
Uz to su menadzeri Gegicu ( koji igra u trecoj Njemackoj ), Aticu ( koji ne igra u Grckoj), Buzi ( koji ne igra u Belgiji, doduse njega su i povrede syebale).
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 04 jul 2018, 17:40

Ovih dana igra se U17 Svjetsko prvenstvo(2001. i mlađi). U paralelnoj dimenziji Bosna i Hercegovina predvođena Biberovićem i Bratanovićem je vrlo konkurentna i cilja na medalju.

Koliko je uopće bilo za očekivati da u Savezu znaju za nekog klinca iz Belgije prije nego zaigra na U16 EP, odnosno kada već bude prekasno :crazy: A i izgleda da malo roditelja odgaja djecu da isključivo igraju za Bosnu i Hercegovinu, više ih ima koji ih odgajaju da igraju za BiH ako baš više ne mogu ni za koga drugoga!

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 04 jul 2018, 21:50

Na faceu. KSBIH pise da se okupila u20 reprezentacija na celu sa Mensom Bajramovicem :D,dok na slici stoje Durmo i Muratovic :lol:,odnosno nismo registrovani za prvenstvo B divizije 13.07 :crazy:
Znaci u 23 je u pitanju i zele vjerovatno ispitati teren za prosirivanje A kadra.
7 jula putuju u Kinu, gdje će na turniru odmjeriti snage sa USA, Kinom i Litvanijom. :thumbup:
Kakvi uhljupi sjede u savezu braco mila :puke: ne znaju osnovne pojmove i godine igraca...... bolje da su oformili u14 ili u20 nego da se brukaju u bog zna kakvom sastavu.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 04 jul 2018, 22:34

Selektor Mensur Bajramović će računati na sljedeće igrače:
Darko Talić, Đorđe Aleksić, Nemanja Nikolić, Ibrahim Durmo, Fahrudin Manjgafić, Dino Kobić,
Ivan Karačić, Ibrahim Mulaomerović, Refik Bašić, Mirko Ljuboja, Bojan Lulić i Nedžad Muratović.

Karacic i Mulaomerovic mogu za nas nastupiti?

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la MElloo » 04 jul 2018, 22:58

Drape je napisao/la:Ovih dana igra se U17 Svjetsko prvenstvo(2001. i mlađi). U paralelnoj dimenziji Bosna i Hercegovina predvođena Biberovićem i Bratanovićem je vrlo konkurentna i cilja na medalju.

Koliko je uopće bilo za očekivati da u Savezu znaju za nekog klinca iz Belgije prije nego zaigra na U16 EP, odnosno kada već bude prekasno :crazy: A i izgleda da malo roditelja odgaja djecu da isključivo igraju za Bosnu i Hercegovinu, više ih ima koji ih odgajaju da igraju za BiH ako baš više ne mogu ni za koga drugoga!
Ne znaju ni sad za njega kamol da su znali prije 2g

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 04 jul 2018, 23:04

edinjo-bih je napisao/la:Selektor Mensur Bajramović će računati na sljedeće igrače:
Darko Talić, Đorđe Aleksić, Nemanja Nikolić, Ibrahim Durmo, Fahrudin Manjgafić, Dino Kobić,
Ivan Karačić, Ibrahim Mulaomerović, Refik Bašić, Mirko Ljuboja, Bojan Lulić i Nedžad Muratović.

Karacic i Mulaomerovic mogu za nas nastupiti?
Oj majko moja mila, ne zna covjek da li da se smije ili da place. Ovdje se vidi koliko oni veze o zivotu nemaju. Karacica im Hrvati ne daju, frajer igrao za njihovu U19 selekciju, a Mulaomerovica su na poprilicno nekorektan nacin otkacili, momak igrao za U20 Slovenije i sad mu lafo salju poziv. Pa, kad bi sad i oni i on zajedno molili i plakali da zaigra za nas, to ne bi bilo moguce. :rol:

Cuj Bojan Lulic :rol: :rol: Taj frajer ne bi bio prevaga u A1 ligi, a oni ga racunaju kao nekog potencijala. :facepalm:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 04 jul 2018, 23:07

Djedovic, Mutic, Maric, Sikias, Campara, Gacic, Avdic, Adzic ....
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la MElloo » 04 jul 2018, 23:08

Ovaj savez je prolupo. Unistit ce nasu kosarku do kraja.Harun je za ove mesija bio

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 04 jul 2018, 23:12

Ovo je nešto slično tome kad nam neko izvan Europe plati da dođe naša fudbalska reprezentacija tamo, a mi obučemo Ahmetovića i ostale iz Premijer lige u dres BiH i prošvercamo ih kao reprezentaciju BiH. Barem nas niko nije uvjeravao da su to igrači "koji su na pragu A tima".

A ovo "prijatelji Saveza" mi tako zvuči mutna posla.
"Dobili smo poziv da učestvujemo u Kini na tri turnira. Tu bi trebalo da nastupi ta B selekcija, odnosno igrači do 20 godina pojačani sa dva ili tri starija košarkaša. Savez je prihvatio tu ponudu, jer želi da, kroz turnire, svim igračima koji su izašli iz juniorskog staža i na pragu su A tima, stavi do znanja da se na njih misli. Predviđeno je da se tada procijene mogućnosti pojedinih igrača“, naglasio je Kovačević.

Potvrdio je da će troškovi odlaska u Kinu biti plaćeni od strane prijatelja Saveza, tako da bh. kuća košarke "neće potrošiti niti jednu KM“.

"Uz pomoć prijatelja, odnosno ljudi iz Uprave KS BiH, obezbijeđen je put u Kinu, koji je plaćen za 16 osoba. Tu računamo avionski prevoz, hotelski smještaj, hranu i sve dodatne troškove, koje će pokriti agencija koja organizuje te turnire", zaključio je Kovačević.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 04 jul 2018, 23:13, ukupno mijenjano 1 put.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 04 jul 2018, 23:13

Bassha je napisao/la:Djedovic, Mutic, Maric, Sikias, Campara, Gacic, Avdic, Adzic ....
potpis!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 04 jul 2018, 23:41

Bassha je napisao/la:Djedovic, Mutic, Maric, Sikias, Campara, Gacic, Avdic, Adzic ....
Hadzic, Sehic, Garza, Memic, Antunovic, Polutak, Karahodzic, Cerkezovic, itd.

Sve njih bih radije gledao nego ove za koje se zna da ne mogu dobaciti dalje od Bosnjaka iz Hadzica.

Sastav recimo:

Campara, Talic,
Gacic, Durmo
Djedovic, Muratovic, Mutic
Karahodzic, Sikiras, Sehic/Hadzic
Garza, Polutak

Mada, mozda uopste nema potrebe voditi Durmu, Muratovica i Talica, jer su oni ve bili tu i zna se sta mogu ponuditi. Durmo nije nista losiji od Lazica i njemu je sad neophodno da igra u jacoj ligi (ABA2 u najgorem slucaju). Umjesto njih bi se mogli ubaciti Adzic, Kobic, Maric, Aleksic, ili vec neko od ovih koje smo spominjali.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 04 jul 2018, 23:54

kobe24 je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:Selektor Mensur Bajramović će računati na sljedeće igrače:
Darko Talić, Đorđe Aleksić, Nemanja Nikolić, Ibrahim Durmo, Fahrudin Manjgafić, Dino Kobić,
Ivan Karačić, Ibrahim Mulaomerović, Refik Bašić, Mirko Ljuboja, Bojan Lulić i Nedžad Muratović.

Karacic i Mulaomerovic mogu za nas nastupiti?
Oj majko moja mila, ne zna covjek da li da se smije ili da place. Ovdje se vidi koliko oni veze o zivotu nemaju. Karacica im Hrvati ne daju, frajer igrao za njihovu U19 selekciju, a Mulaomerovica su na poprilicno nekorektan nacin otkacili, momak igrao za U20 Slovenije i sad mu lafo salju poziv. Pa, kad bi sad i oni i on zajedno molili i plakali da zaigra za nas, to ne bi bilo moguce. :rol:

Cuj Bojan Lulic :rol: :rol: Taj frajer ne bi bio prevaga u A1 ligi, a oni ga racunaju kao nekog potencijala. :facepalm:
Lulic,Kobic i Mulaomerovic=Enes Trnovcevic to je onaj "poznati" menadzer koji odvodi djecu u Sloveniju i pokusava uvaliti njima, ako ne moze onda vraca ovamo u nasu reprezentaciju.Pocele su igre bez granica ovo je vec bez kontrole..pokusavaju se neki otpad igraci preko reprezentacije prodati, a bolje da se ulozilo u U14 i probao se malo zaustaviti odliv djece, ali ne godi bas ovom gore spomenutom i ostalim da se to desi.. samo opusteno :kafa:

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 05 jul 2018, 00:01

kobe24 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Djedovic, Mutic, Maric, Sikias, Campara, Gacic, Avdic, Adzic ....
Hadzic, Sehic, Garza, Memic, Antunovic, Polutak, Karahodzic, Cerkezovic, itd.

Sve njih bih radije gledao nego ove za koje se zna da ne mogu dobaciti dalje od Bosnjaka iz Hadzica.

Sastav recimo:

Campara, Talic,
Gacic, Durmo
Djedovic, Muratovic, Mutic
Karahodzic, Sikiras, Sehic/Hadzic
Garza, Polutak

Mada, mozda uopste nema potrebe voditi Durmu, Muratovica i Talica, jer su oni ve bili tu i zna se sta mogu ponuditi. Durmo nije nista losiji od Lazica i njemu je sad neophodno da igra u jacoj ligi (ABA2 u najgorem slucaju). Umjesto njih bi se mogli ubaciti Adzic, Kobic, Maric, Aleksic, ili vec neko od ovih koje smo spominjali.

Sad je sigurno da je Menso imao svoje prste u spisku za seniore, pa pogledaj ovaj jad i cemer od spiska sto su objavili za ovu repku sto ce vodit. Sigurno nije ono sto je najbolje u datom trenutku. Valjda bi mladje selekcije trebale imati samo jedan konacan cilj, da pripremaju igrace za seniorsku repku ( pogotovo ova sto je on sad vodi ). Vecina ovih kosarkasa sto im je uputio poziv nece moci da zivi od kosarke, a on im salje poziv za repku Boze sacuvaj, dok drugi igraci koji su za klasu/dvije bolji ostaju opet kratkih ruku.

Ne znam u cemu je problem sa Nedimo Djedovicem pa se izbjegava, ako su ga vec izostavili sa seniorskog spiska ovdje je morao biti.


Bukvu treba protjerat iz saveza pod hitno !!!!
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 05 jul 2018, 00:24

N. Đedović se bez valjanog razloga nije odazvao na U20 EP 2016(divizija B), mislim da više nikad nije ni bio na ikakvom spisku. A zadnji put kad je igrao za reprezentaciju je izgledao potpuno razočaravajuće na U18 EP(šokantno polufinale sa Turskom), ubacivao 4.8 poena po meču sa mizernih 12.5% za tri(3/24). U međuvremenu je odigrao nešto za Barcelonu B...

Većina ovih igrača koji se spominju su prerasli i U20 kategoriju i nije im uopće mjesto na ovoj temi.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 05 jul 2018, 01:19

Lotus je napisao/la: Lulic,Kobic i Mulaomerovic=Enes Trnovcevic to je onaj "poznati" menadzer koji odvodi djecu u Sloveniju i pokusava uvaliti njima, ako ne moze onda vraca ovamo u nasu reprezentaciju.Pocele su igre bez granica ovo je vec bez kontrole..pokusavaju se neki otpad igraci preko reprezentacije prodati, a bolje da se ulozilo u U14 i probao se malo zaustaviti odliv djece, ali ne godi bas ovom gore spomenutom i ostalim da se to desi.. samo opusteno :kafa:
Nakon poraza od Belgije, ja definitivno prestajem pratiti nasu kosarku sa zarom i intenzitetom od ranije (da se tako izrazim). Nadam se da ce to biti zadnja utakmica kad sam bukvalno drhtao gotovo cijelu zadnju cetvrtinu. Ne planiram vise dozvoliti sebi takve stvari, jer definitivno nije vrijedno.

Tu je toliko lopovluka, nedostatka neznanja, zelje, iskrenosti i cega sve ne, da se meni sve ovo zgadilo. Omladinske selekcije sam takodjer prekrizio. Zanimljiv mi je jos jedino Kamenjas i mozda zbog njega pogledam neku utakmicu juniora, a generalno rezultat reprezentacije me ne zanima. Sve je izgubilo smisao i jednostavno ne vrijedi trositi zivce i energiju na ove stvari.

Nije mi jasno kako ce ovaj Karacic igrati sad, ako nije mogao igrati za ovaj prvi tim. Od Alibegovica je bolji bar 5x i ne shvatam na osnovu cega je Amar zauzeo njegovo mjesto u timu, ako vec ovaj moze igrati za nas. Za Ibrahima mi takodjer nista nije jasno. Debitovao je za Sloveniju na U20 prvenstvu prosle godine i ne znam kako moze igrati za nas. Ne ide mi u glavu da su mu Slovenci odmah dali papire. Momak je imao relativno slabu sezonu u drugom timu Kahe (3. spanska liga). Na ovom spisku je tacno 12 imena, sto bi znacilo da su ova dvojica s ekipom i da definitivno idu u Kinu. Svejedno, bit ce to tamo pravi cirkus, nakon sto nas razbiju snj timovi svakog od ova tri protivnika.

@Drape, a ko je od nasih kosarkasa imao valjan razlog za milion neodazivanja, krenuvsi od bivseg kapitena Teletovica? Ako se oprostilo svima drugima, ja bih sad oprostio i njemu, i Kenanu, i Imranu i svima. Generalno u zivotu nisam takav i zauvijek prekrizim ljude ako smatram da su to zasluzili, ali kad ovi nasi u savezu ne znaju naci nacin da uspostave zdravu komunikaciju sa svim kosarkasima, onda preko ponosa treba gaziti uvijek i sve tretirati isto. Sto se tice Nedima, slazem se da je imao jedan period kad je ocajno igrao, ali koliko je takvih koji trenutno u A timu na parketu provode po 20 minuta? On je jedno vrijeme prosle sezone imao dobre brojke (oko 12-13pts uz skoro 50% za tri), ali je kasnije to pokvario. Mislim da je zavrsio sezonu sa preko 10ppg (ne da mi se sad provjeravati), sto je daleko bolje od bar 50% onih koji su igrali Antwerpu. Ni meni nije drag zbog brata, ali nisu mi vise dragi ni ovi koji bez imalo savjesti bacice sve u vodu.

Gotovo svi spomenuti imaju maksimalno 22 godine (vecina je U20), a ovo je svakako amaterski turnir i tu mozes povesti koga hoces. Mnogo bolja ekipa se mogla sklopiti, ali nikom to nije bilo u interesu. Ovako ce otici tamo bez ikakve potrebe, dozivjet ce to kao nekakvo putovanje, a onda ce za mjesec dana kukati kako nemaju para i kako niko ne da feninga.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.