Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
DamirT
Postovi: 13861
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DamirT » 16 avg 2018, 20:29

Drape je napisao/la:Nije ovo Euroliga već EP do 16 godina(B) ali polufinala su u košarci unesrećila mnoge favorite koji su do tada danima, sedmicama, mjesecima sve gazili pred sobom. Ovdje je ulog čak i veći, polufinale je najvažnija utakmica turnira, a ne finale.

Sve ono dobro što su uradili do sada mogu ozbiljno ugroziti u toj utakmici, imati će protivnika kojeg bi u grupnoj fazi rutinski dobili 15 - 20 razlike ali te u polufinalu takav protivnik može uvesti u neizvjesnu utakmicu, potrebno je prije svega da budu mentalno spremni, ovakve se utakmice dobijaju u glavi i na stručnom štabu je da pripremi igrače za to.

Evo neće biti ni umorni, treba i animirati što više gledaoca da dođu, i da se vratimo tamo gdje pripadamo!
Upravu si.Ako uđemo u finale vala mogu izgubit i 50 razlike kao da je bitno
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 16 avg 2018, 21:19

Ja mislim da bi Makedonija mogla biti bas zeznuta i zato bih volio Rumune u polufinalu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Rokoko87 » 16 avg 2018, 21:25

kobe24 je napisao/la:Ja mislim da bi Makedonija mogla biti bas zeznuta i zato bih volio Rumune u polufinalu.
Ako ti misliš onda je tu i kraj priče.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 16 avg 2018, 21:46

mi meljemo na sirinu,svi odradjuju svoju rolu.fakat sam optimista...puno toga se treba poklopit da kiksnemo

ovaj wandeloit je poznat po kletvama da neki igrac ili mu dijete dobije rak tobejarabi.....staces kad je portal ocajan za klikovima pa i takvi bolesnici prolaze bez bana

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 avg 2018, 22:21

Rokoko87 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Ja mislim da bi Makedonija mogla biti bas zeznuta i zato bih volio Rumune u polufinalu.
Ako ti misliš onda je tu i kraj priče.
Nisi ti baš sav svoj.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Rokoko87 » 16 avg 2018, 22:30

Tracy3McGrady je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Ja mislim da bi Makedonija mogla biti bas zeznuta i zato bih volio Rumune u polufinalu.
Ako ti misliš onda je tu i kraj priče.
Nisi ti baš sav svoj.
Prijavljen ti je post, ja sam se složio s kolegom @kobeom, a ti mene vrijeđaš.
Nadam se da će moderacija reagovati.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 22:30

Bilo bi dobro da BHT prenosi polufinale. Sjećam se da sam Nurkićevu generaciju gledao na BHT u diviziji B u Sarajevu.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 avg 2018, 22:33

Tesko, daleko im je nositi opremu od RTV doma do Ilidze
Don't believe the hype.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 16 avg 2018, 22:41

Drape je napisao/la:Bilo bi dobro da BHT prenosi polufinale. Sjećam se da sam Nurkićevu generaciju gledao na BHT u diviziji B u Sarajevu.

Mislim da nije bio uzivo prenos, vec da je oko 22-23h pusten snimak finala protiv Belgije
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 22:47

To je bilo U20, ali poprilično sam siguran da sam na BHT gledao i U18. Sjećam se da mi je Vrabac izgledao kao najbolji igrač u timu, mladost ludost :D I prije da je to bila utakmica koja je otvorila turnir nego da ga je zatvorila.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 16 avg 2018, 23:09

Drape je napisao/la:Bilo bi dobro da BHT prenosi polufinale. Sjećam se da sam Nurkićevu generaciju gledao na BHT u diviziji B u Sarajevu.
Jos bolje bi bilo da Sarajlije napune ovu dvoranicu i pruze im podrsku, koja bi ovoj djeci sigurno znacila. Ne bih se iznenadio da u polufinalu bude vise njihovih ljudi na tribinama.

Makedonija je otprilike poprilicno jaka ekipa i mene je iskreno malo strah tog meca s njima. Izgubili su samo od Rusa i to svega 5-6 razlike, tako da su vjerovatno ozbiljna ekipa. Rotiraju samo sedam igraca i to bi mogao biti adut za nas, tj. da ih izdominiramo na svjezinu i raznovrsnost. Nadam se da ce Prasovic prihicki spremiti momke za taj mec i da cemo se vec do poluvremena odlijepiti.

Rokoko, moram priznati da si i meni ovaj put zvucao sarkasticno. :think:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 avg 2018, 23:31

Rokoko samo prijavljuj ako nemaš pametnijeg posla
Zadnja izmjena: Tracy3McGrady, dana/u 16 avg 2018, 23:33, ukupno mijenjano 1 put.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 16 avg 2018, 23:33

Drape je napisao/la:To je bilo U20, ali poprilično sam siguran da sam na BHT gledao i U18. Sjećam se da mi je Vrabac izgledao kao najbolji igrač u timu, mladost ludost :D I prije da je to bila utakmica koja je otvorila turnir nego da ga je zatvorila.
ne znam sta si ti gledao ali nikad vrabac nije bolje izgledao pored MVP-a
on i buza forsirali neke glupe suteve a nurka lagano nosio...kako izadje nurkic tako se krene topit prednost...i obratno

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 17 avg 2018, 00:58

Trener Makedonije zagonetan: "Imamo nešto manje od 20 sati pred historijsku utakmicu sa domaćinom."
„Ова е неверојатно, " во " ' $ " ". & " & ' %, $ 4 $ ? во " " на & тоа " ја $ $.

$ ? % " " со " % " 2 $ " ' $ $ $ овој " ?.

" % ? $ 20 ¥ $ " натпревар со $, & $ се " " $ $ % '“, " ¥ за basketball.mk.

Makedonci su posljednji put imali neku omladinsku selekciju u A diviziji davno nekad prije 2010. godine, iz te selekcije se već opraštaju od aktivnog igranja :D

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la basket3 » 17 avg 2018, 11:19

kobe24 je napisao/la::lol: Odgledas jednu cetvrtinu na prvenstvu i odmah donosis nekakav konacan sud o njima. Fazon je da ne bi znao ni ko je ko, da ti Nermin nije dao link za statistiku.

Polahko sa zakljuccima, ne mogu svi uvijek biti raspolozeni i zabijati poene.
kobe24 je napisao/la:Realnost je i da taj Radovanovic ne zeli da igra za nas. Sta sad treba, otici i moliti jednog balavca da bude nas reprezentativac?!

Smijesno mi je kako tako ubjedljivo govoris o stvarima koje ocigledno ne poznajes. U A diviziji ima 5-6 ekipa s kojima bi se bez problema nosili, pogotovo s Micicem u rosteru. Prasovic je odlicno poslozio ovu ekipu. Cijelo prvenstvo igraju jednu timsku kosarku, koja je itekako povezana i smislena. Nema prostora kritikama, samo ih treba pustiti za dovrse zapoceto i da ostvare cilj - izbore A diviziju naredne godine.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Bravo kobe24

Iako je bilo jos likova ovdje koji su omalovazavali ove momke jos u vrijeme priprema, kako god zavrsilo, momcima, a bgmi i Prasovicu (da priznam bio sam skeptik, ali vise nisam :thumbup: ) treba skinut kapu i podrzat ih za sve sto rade, jer do sada su uradili sve bez ijedne vece greske.
A poruka za Wandelanoite je: "Nauci voljeti svoje, prestani kritikovati igrace i kad ide dobro i kad je manje dobro, bolje ces se osjecati".

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 17 avg 2018, 11:23

kobe24 je napisao/la:
Drape je napisao/la:Bilo bi dobro da BHT prenosi polufinale. Sjećam se da sam Nurkićevu generaciju gledao na BHT u diviziji B u Sarajevu.
Jos bolje bi bilo da Sarajlije napune ovu dvoranicu i pruze im podrsku, koja bi ovoj djeci sigurno znacila. Ne bih se iznenadio da u polufinalu bude vise njihovih ljudi na tribinama.

Makedonija je otprilike poprilicno jaka ekipa i mene je iskreno malo strah tog meca s njima. Izgubili su samo od Rusa i to svega 5-6 razlike, tako da su vjerovatno ozbiljna ekipa. Rotiraju samo sedam igraca i to bi mogao biti adut za nas, tj. da ih izdominiramo na svjezinu i raznovrsnost. Nadam se da ce Prasovic prihicki spremiti momke za taj mec i da cemo se vec do poluvremena odlijepiti.

Rokoko, moram priznati da si i meni ovaj put zvucao sarkasticno. :think:
Mislim da će biti bar 600-700 ljudi danas što je otprilike i kapacitet, ja ne znam šta je s onom dvoranom, ali je vazda vruće u njoj. Što se Makedonaca tiče, prva petorka je izuzetno dobra, igrači u vrhu statističkih kategorija, ostatak ekipe nije toliko dobar, ali ljudi se zaista bore i slave svaki poen kao da je posljednji, nisu slučajno tu gdje jesu, u svakoj utakmici do sada su imali egal do posljednje minute, uključujući i te Ruse.
Dosta ekipa ima svoje "navijače", uglavnom ljude iz matičnih saveza i roditelje, tako da nije nimalo čudno vidjeti 30-40 ljudi koji navijaju za Irsku, Rusiju, Island itd, svakako da su makedonci u nekoj prednosti zbog blizine i svega. I danas smo favoriti, ali kao što rekoh, ne smijemo se zavarati. Po mom mišljenju nema dileme da će obje ekipe danas završiti u top 3, bolje su od Češke za klasu, samo se nadam da ćemo mi u A diviziju direktno, bez mogućnosti da neko iz B divizije organizuje A diviziju pa da se pobjednik meča za 3. mjesto "isfura". :)

Avatar
DamirT
Postovi: 13861
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DamirT » 17 avg 2018, 18:13

Sta sad ako izgubimo (nedaj Boze)?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 17 avg 2018, 18:28

DamirT je napisao/la:Sta sad ako izgubimo (nedaj Boze)?
Ovaj portal će objaviti kratki izvještaj sa naslovom: "Kadeti Bosne i Hercegovine u polufinalu ipak poraženi od Makedonije".

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la akisarajevo92 » 17 avg 2018, 18:36

DamirT je napisao/la:Sta sad ako izgubimo (nedaj Boze)?
ostaje utakmica za 3. mjesto koje takodjer vodi u diviziju A

ali znalo se nekada desiti da i to ne bude dovoljno, zavisno kome se dodjeli domacinstvo narednog prvenstva u A diviziji
Don't believe the hype.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la COYS » 17 avg 2018, 18:48

Ko plitak potok.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.