Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 26 jan 2019, 22:44

Micic danas s juniorima Sparsa igrao svoj prvi mec u A1 ligi za KK Travnik. Zabio je 13 poena (2/3 za 2 3/5 za 3 :o ) i uhvatio 6 skokova.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 27 jan 2019, 07:42

kakav je ovaj mali elmir dzafic sto je presao u kk buducnost bijeljina?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 jan 2019, 12:18

edinjo-bih je napisao/la:kakav je ovaj mali elmir dzafic sto je presao u kk buducnost bijeljina?
Nisam nikad gledao kako igra i ne mogu nista o tome reci, ali dok je otisao kod Cojica vjerovatno ima solidan potencijal. S 13 godina je vec visok oko 2 metra, mada je poprilicno robusan i ima 10-ak kilograma viska. Doduse, to i nije toliki belaj ako se forsira na centarskim pozicijama, jer su realne sanse da ce u najgorem slucaju izrasti jos 5-6 cm, a to je sasvim dovoljno za poziciju krilnog centra.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 27 jan 2019, 15:12

kobe24 je napisao/la:Micic danas s juniorima Sparsa igrao svoj prvi mec u A1 ligi za KK Travnik. Zabio je 13 poena (2/3 za 2 3/5 za 3 :o ) i uhvatio 6 skokova.
ja ne skontah za koga je igrao...juniore Sparsa ili Travnik
Jel to onaj sto je 2002- godiste?

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 27 jan 2019, 15:16

AirRamiz je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Micic danas s juniorima Sparsa igrao svoj prvi mec u A1 ligi za KK Travnik. Zabio je 13 poena (2/3 za 2 3/5 za 3 :o ) i uhvatio 6 skokova.
ja ne skontah za koga je igrao...juniore Sparsa ili Travnik
Jel to onaj sto je 2002- godiste?
Igrao je za Travnik, a oni su nesto kao filijala Sparsima. Tu i Kamenjas igra povremeno
DA 2002 je godiste
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 jan 2019, 15:19

AirRamiz je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Micic danas s juniorima Sparsa igrao svoj prvi mec u A1 ligi za KK Travnik. Zabio je 13 poena (2/3 za 2 3/5 za 3 :o ) i uhvatio 6 skokova.
ja ne skontah za koga je igrao...juniore Sparsa ili Travnik
Jel to onaj sto je 2002- godiste?
Kompletna juniorska ekipa Sparsa igra A1 ligu za Travnik. Treniraju i zive u Sarajevu, a u Travnik idu samo kad igraju domace utakmice.

Jeste, to je taj. Bio je povrijedjen neko vrijeme i jedini on dosad nikako nije igrao s njima. Ovo mu je prva utakmica i iznenadjuje me ovaj sut za tri, jer ga pamtim kao izrazito loseg sutera s distance.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 27 jan 2019, 17:25

À sa koga ce igrati taj Micic?
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 27 jan 2019, 20:09

Tracy3McGrady je napisao/la:À sa koga ce igrati taj Micic?
Za Srbiju, ako ga budu htjeli ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 jan 2019, 20:14

Tracy3McGrady je napisao/la:À sa koga ce igrati taj Micic?
Vec je on igrao za nasu kadetsku reprezentaciju 2017. godine, a proslo ljeto je propustio okupljanje zbog povrede. Valjda se u buducnosti nece nista promijeniti po tom pitanju.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 02 feb 2019, 08:33

na turniru kadeta u turskoj, radovanovic najefikasniji kod srbije sa 27 poena protiv francuza, t. ivisic najefikasniji kod hrvatske sa 18 poena isto protiv francuza.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 02 feb 2019, 09:51

I Dejan Pavlović je standardan u Srbiji.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
holyman
Postovi: 8338
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 02 feb 2019, 11:04

nije se djabe podigla hajka oko radovanovica,mali je ubica,
samo je steta sto nasi organizuju kampove po cikagu a nasa djeca odose igrat za komsije
NEMA NAZAD

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 02 feb 2019, 15:08

Ali je na ostalim utakmicama bio loš. Vodi loptu pogrbljen, stalno ide u lijevu stranu i na silu, pa ga lako čitaju. Desna ruka ne postoji, razmisljanje tokom prodora-vrlo loše, često se zabije u igrača, na silu. Mehanika i dalje loša. Čojic apsolutno nista kod njega nije popravio

Čoja dovodi igrače koji imaju dobre fizikalije i to eksploatise u pionirima, dok mane prikriva i slabo radi na njima. Kad odu u neki ozbiljniji sistem, sve prikrivene stvari dodju do izrazaja. Dobar marketing i nista više.

Da su razumijemo, dječko ima dobre predispozicije za kosarkasa, tijelo i generalno fizikalije, ali je sve ostalo na vrlo niskom nivou.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 02 feb 2019, 15:20

BIHpatriota je napisao/la:Ali je na ostalim utakmicama bio loš. Vodi loptu pogrbljen, stalno ide u lijevu stranu i na silu, pa ga lako čitaju. Desna ruka ne postoji, razmisljanje tokom prodora-vrlo loše, često se zabije u igrača, na silu. Mehanika i dalje loša. Čojic apsolutno nista kod njega nije popravio

Čoja dovodi igrače koji imaju dobre fizikalije i to eksploatise u pionirima, dok mane prikriva i slabo radi na njima. Kad odu u neki ozbiljniji sistem, sve prikrivene stvari dodju do izrazaja. Dobar marketing i nista više.

Da su razumijemo, dječko ima dobre predispozicije za kosarkasa, tijelo i generalno fizikalije, ali je sve ostalo na vrlo niskom nivou.
Mali je strašan šuter (ima bolji sut od 90% naših A reprezentativaca vec sada) sa odličnim fizikalijama i shvatanjem kosarke. Za svoj uzrast ima i dobru igru na 1 na 1 gdje vrlo rijetko trazi pomoć bloka i rjesava protivnike driblingom. U Partizanu ce izrasti u igracinu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 02 feb 2019, 16:33

Ja se ne ložim na Čojićev marketing.

Razumjevanje igra mu lose. Kao i stvari koje sam vec nabrojao. On nije paklen suter, procenti su mu izuzetno losi, mehanika mu je izuzetno losa. Nemoja na osnovu highlightsa donositi zaključke.

http://www.eybl.lv/new/ce_u16_player.ph ... _id=103757

U smjesnoj EyBL konkurenciji u četiri utakmice, za tri poena sutira 9/40 što je 22%.
Postizao je 33 poena a index korisnosti mu je 25, što je pardoks. Dakle vrlo los odnos.

. Da li ima potencijal da bude paklen suter, moguce, ali pod hitno mora da poprvi mehaniku.
Pratim ja njegov razvoj veoma dugo i odgovorno tvrdim se sa njim lose radilo.

Avatar
holyman
Postovi: 8338
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 03 feb 2019, 16:05

BIHpatriota je napisao/la:Ja se ne ložim na Čojićev marketing.

Razumjevanje igra mu lose. Kao i stvari koje sam vec nabrojao. On nije paklen suter, procenti su mu izuzetno losi, mehanika mu je izuzetno losa. Nemoja na osnovu highlightsa donositi zaključke.

http://www.eybl.lv/new/ce_u16_player.ph ... _id=103757

U smjesnoj EyBL konkurenciji u četiri utakmice, za tri poena sutira 9/40 što je 22%.
Postizao je 33 poena a index korisnosti mu je 25, što je pardoks. Dakle vrlo los odnos.

. Da li ima potencijal da bude paklen suter, moguce, ali pod hitno mora da poprvi mehaniku.
Pratim ja njegov razvoj veoma dugo i odgovorno tvrdim se sa njim lose radilo.
a sta je to odlicna mehanika suta sta bolju mehaniku suta ima ball koji igra za lakerse ili onaj stranac sto je igrao u cedeviti,pogrbljen vodi jer je mali dvometras,lahko je kritikovat,
daj dvojicu boljih tog uzrasta na balkanu ili evropi a da nije afrikanac kojem je broj godina upitan
mali ce zivjeti od kosarke a mi seremo na kompjuteru sta treba popravljat,
kazes uzima mlade igrace koji su fizikalijama jaki a sta bi ti radio da drzis klub et ulagao bi u nekog kepeca i dodje u seniore i takav isti amerikanac ti se nudi da igra za hranu i stan. imas sparse igokeu u konkurenciji,pa u regiji cedevitu zvezdu partizan,nemas para da platis vrhunsko dijete moras se prilagodit,imas plan da bude bolji posalji partizanu nek rade po tvom pa mozda te i zaposle
NEMA NAZAD

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 03 feb 2019, 16:09

uprati li iko...jel igrao ista Biber za Fener ove godine??

mogao bi on molit da se vrati kod nas ako trehne o ledinu...turci imaju nekoliko sjajnih prospekata na njegovoj poziciji

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 03 feb 2019, 16:26

AirRamiz je napisao/la:uprati li iko...jel igrao ista Biber za Fener ove godine??

mogao bi on molit da se vrati kod nas ako trehne o ledinu...turci imaju nekoliko sjajnih prospekata na njegovoj poziciji

Nije igrao ove sezone nikako, jedino ono na pocetku sezone na turniru u Zadru.

Izgleda da je dobio tursko drzavljanstvo i da bi u narednom preiodu mogao da igra
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 03 feb 2019, 16:28

AirRamiz je napisao/la:uprati li iko...jel igrao ista Biber za Fener ove godine??

mogao bi on molit da se vrati kod nas ako trehne o ledinu...turci imaju nekoliko sjajnih prospekata na njegovoj poziciji
Ma nema od njega nista, propast ce ko i 99% djece kojim se nepismeni ocevi i majke uplitaju u karijere, samo budala je mogla otici u Fenerbahce bolje da je igrao u ABA 2 za Sparse.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BosniaBoston » 03 feb 2019, 16:40

Wandelanoite je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:uprati li iko...jel igrao ista Biber za Fener ove godine??

mogao bi on molit da se vrati kod nas ako trehne o ledinu...turci imaju nekoliko sjajnih prospekata na njegovoj poziciji
Ma nema od njega nista, propast ce ko i 99% djece kojim se nepismeni ocevi i majke uplitaju u karijere, samo budala je mogla otici u Fenerbahce bolje da je igrao u ABA 2 za Sparse.
Tako mu i treba.Samo treba paziti da ga nikad ne pozovemo pa makar nam alibegovic igro
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.