Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 11 mar 2018, 23:26

Drape je napisao/la:Nema nas ni u ovogodišnjem izdanju najprestižnijeg U18 turnira na Svijetu. Zadnji put smo nastupili još sa generacijom 96./97.
29th Albert Schweitzer Tournament

31st March – 7th April, 2018, Mannheim and Viernheim

Group A: Australia, Argentina, Germany, Israel, Japan, Turkey
Group B: China, Egypt, France, Italy, Russia, USA
Jedini put
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 13 mar 2018, 14:53

Dejan Pavlovic i Nikola Radovanovic debitovali za Srbiju U16.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 13 mar 2018, 15:10

Ma to je bilo i za ocekivati, vecina djece ukoliko nema poziva iz Srbije/ Hrvatske ce se odluciti za Bosnu. Ukoliko postoji interes saveza Srbije ili Hrvatske mi tu nemamo sta traziti.


Dio interviju Rakocevica od prije mjesec dana ;
Imamo mnogo talenata i van granica Srbije. U Republici Srpskoj, Grčkoj i SAD, a zadatak KSS je da održava kontakt sa tom decom i da im omogući šansu da brane boje naše države na prvenstvima. Cilj je da se pruži jednaka šansa recimo detetu iz Bijeljine i detetu iz Beograda da zaigra za Srbiji, ali odluka je u rukama tog deteta.”
Rakočević je objasnio da se trude da talenti budu u kontaktu sa KSS da ne bi slučajno zamjenili dres “orlova” za neki drugi.
“Trudimo se da deca imaju redovne posjete našim trening centrima, turnirima i takmičenjima, da bi ti momci osetili pripadnost Srbiji kako bi se odazvali pozivu kada dođe vreme. Istakao bi Alekseja Pokuševskog, vrlo talentovanog momka koji trenutno igra za Olimpijakos ali je obećao da će igrati za Srbiju. Pored njega imamo u Republici Srpskoj Nikolu Radovanovića koji je za 40 sekundi ubacio 10 poena.
Postoji mnogo talentovane dece u Republici Srpskoj. Teško je izdvojiti najbolje, puno je dobrih. Dejan Pavlović, Marko Marković, Uroš Aleksić i Nikola Radovanović su trenutno među najboljima, ali novi takenti konstanto rastu”.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 13 mar 2018, 15:30

Nije naš najveći problem što igrači srpske nacionalnosti koji igraju u RS(ili u slučaju npr. Đoke Šalića, čak i u Federaciji!) nastupaju za Srbiju.

Nije naš najveći problem što najtalentovaniji Hrvati iz BiH igraju za Hrvatsku(tu mislim da nema pomoći i da se nikad neće promjeniti, tu za razliku od npr. Sikiraša i nema pozitivnog primjera).

Naš najveći problem su: Preldžići, Omići, Đedovići, možda Biberović...Što se tiče odnosa prema košarkaškoj reprezentaciji, daleko najsramniji primjeri su od igrača bošnjačke nacionalnosti!

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 13 mar 2018, 22:20

Kada BiH bude imala cjelogodisnja selektiranja djece, a ne kampanjska kao do sada, mozda bi se mnogo vise djece iz Republike Srpske odlucilo igrati za BiH. Treba obuhvatiti mnogo veci broj djece koji bi prolazili kroz radionice BIH reprezentacije, pa tek pred neka takmicenja suzavati spisak, ovako pozivanjem po 3 do 4 djecaka iz RS pred neko takmicenje nece se stvoriti neka velika zainteresivanost. U Srbiju moze svaki trener iz RS da povede koliko hoce djecaka na svako okupljanje, a oni ce uzeti.onoliko koliko budu smatrali za dovoljnim. Druga stvar, za reprezentaciju BiH vlada misljenje da se unaprijed zna ko ce igrati, da.je selektiranje samo formalnost.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 13 mar 2018, 23:22

inaktiv je napisao/la:Kada BiH bude imala cjelogodisnja selektiranja djece, a ne kampanjska kao do sada, mozda bi se mnogo vise djece iz Republike Srpske odlucilo igrati za BiH. Treba obuhvatiti mnogo veci broj djece koji bi prolazili kroz radionice BIH reprezentacije, pa tek pred neka takmicenja suzavati spisak, ovako pozivanjem po 3 do 4 djecaka iz RS pred neko takmicenje nece se stvoriti neka velika zainteresivanost. U Srbiju moze svaki trener iz RS da povede koliko hoce djecaka na svako okupljanje, a oni ce uzeti.onoliko koliko budu smatrali za dovoljnim. Druga stvar, za reprezentaciju BiH vlada misljenje da se unaprijed zna ko ce igrati, da.je selektiranje samo formalnost.
Nista ovo nece promjeniti dok ne uvedes pravilo da u BiH na parketu svakog momenta moraju biti barem 2 jos bolje 3 igraca koji mogu igrati za BiH
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 16 mar 2018, 10:44

Džidić objavio širi spisak igrača za kontrolni trening
Objavljeno: 16.03.2018. | Kategorija: Reprezentacija

Džidić objavio širi spisak igrača za kontrolni trening
Selektor muške juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine Boris Jure Džidić objavio je širi spisak igrača koji su pozvani na kontrolni trening.

Okupljanje juniorske reprezentacije zakazano je za 03.04.2018. godine u Posušju.
Domaćin juniorske reprezentacije biće KS Herceg Bosne


Na spisku selektora Džidića nalaze se sljedeći igrači: JOSIP RAMLJAK (KK Posušje),
DRAGAN DŽAJIĆ (HKK Ljubuški), DANILO CVETIĆ (KK Igokea), FILIP NJEGOVANOVIĆ (OKK Slavija 1996), HARIS DEDAJIĆ (OKK Sloboda), ZLATAN TEPIĆ (KK Kakanj), DOMAGOJ ŠAKOTA (HKK Široki) , MUDŽAHID SMAJLOVIĆ (KK ABC Basket), DUŠAN ELEZ (OKK Slavija 1996), MLADEN POPARA (KK Heo), ALI MAŠIĆ (KK Gen), AMAR KLAČAR (Mastria Catanzaro, Italija), ANTE KOVAČ (KK Posušje),
IGOR GUŠIĆ (KK Gen), DEJAN GLOGOVAC (OKK Leotar) , NIKOLA ĐAKOVIĆ (KK Dynamic, Srbija ), MATEJ PERKOVIĆ (HKK Zrinjski), EDIS KORMAN (KK Zadar, Hrvatska),
KARLO MATKOVIĆ (KK Cedevita, Hrvatska), ALIJA ISLAMOVIĆ (KK Koš).

Zanimljivo je da je i Karlo Matkovic iz Cedevite na spisku..znam da su hrvati zestoko se borili za njega..

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 16 mar 2018, 13:24

za djajica isto tako...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 16 mar 2018, 15:37

http://www.prozor-x.com/prozor/kosarkas ... sa-kormana

na threadu kk zadar, navijac jedan pise, da je nurkic pomogao svom bivsem klubu da dovede talentovanog edisa.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 19 mar 2018, 00:38

Lotus je napisao/la:Zanimljivo je da je i Karlo Matkovic iz Cedevite na spisku..znam da su hrvati zestoko se borili za njega..
Pa ne znaci da ce se i odazvati ... a i ako se odazove ne znaci da nece za njih nikad zaigrati ... to Boris njega testira da moze licno raportirat' HKS-u o njemu i ostalim HB talentima ... nije bezze domacin okupljanja KSHB ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 19 mar 2018, 00:50

Par zanimljivih igraca, okosnica ekipe ce biti iz Sparsa i mislim da ce igrati bolje nego na u16 od sigurnih tu su vjerovatno Karic, Ilic, Kamenjas, Biberovic, Tiganj (SPARS), Mehic (Mega Bemax) i od ovih koji ce Dzidicu podebljati novčanik Soldo (Zrinjski) i Omerovic (Sloboda).
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 19 mar 2018, 01:38

Wandelanoite je napisao/la:Par zanimljivih igraca, okosnica ekipe ce biti iz Sparsa i mislim da ce igrati bolje nego na u16 od sigurnih tu su vjerovatno Karic, Ilic, Kamenjas, Biberovic, Tiganj (SPARS), Mehic (Mega Bemax) i od ovih koji ce Dzidicu podebljati novčanik Soldo (Zrinjski) i Omerovic (Sloboda).
Ni jedno navedeno ime iz Sparsa mi nije izazvalo osmijeh na lice:

Karić - košarkaš sitnih dimenzija i za fudbalera

Ilić - U svim segmentima igre prosječan, ni u čemu posebno dobar

Kamenjaš - On će vjerovatno biti naš najbolji igrač na prvenstvu, seniorska perspektiva upitna

Biberović - 60% da će nastupiti, a 100% da neće

Tiganj - Rano se fizički razvio i na osnovu toga nešto i pokazuje na parketu, a i to nije previše


Ova generacija Sparsa 2000./2001. je smiješna u poređenju sa recimo 97./98.(Atić, Penava, Durmo, Manjgafić, Gegić...).

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 19 mar 2018, 01:47

Drape je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Par zanimljivih igraca, okosnica ekipe ce biti iz Sparsa i mislim da ce igrati bolje nego na u16 od sigurnih tu su vjerovatno Karic, Ilic, Kamenjas, Biberovic, Tiganj (SPARS), Mehic (Mega Bemax) i od ovih koji ce Dzidicu podebljati novčanik Soldo (Zrinjski) i Omerovic (Sloboda).
Ni jedno navedeno ime iz Sparsa mi nije izazvalo osmijeh na lice:

Karić - košarkaš sitnih dimenzija i za fudbalera

Ilić - U svim segmentima igre prosječan, ni u čemu posebno dobar

Kamenjaš - On će vjerovatno biti naš najbolji igrač na prvenstvu, seniorska perspektiva upitna

Biberović - 60% da će nastupiti, a 100% da neće

Tiganj - Rano se fizički razvio i na osnovu toga nešto i pokazuje na parketu, a i to nije previše


Ova generacija Sparsa 2000./2001. je smiješna u poređenju sa recimo 97./98.(Atić, Penava, Durmo, Manjgafić, Gegić...).
Spašavat ce se živa glava i porazi od 20 razlike bit ce ko pobjeda. Nažalost dolaze generacije koje su s košarkom na vi koje od 10 slobodnih nece pogoditi 3, a od 10 trojki pitanje je hoce li ijednu ubaciti. Dosta nerviranja nas očekuje, generacija 03' je mogla biti nesto kao 99' ali vec smo dosta dobar broj igraca izgubili tako da rutina katastrofalnih igraca se nastavlja.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 20 mar 2018, 20:08

Cemu stalno pesimizan, pa i od prosjecnih igraca se moze napraviti dobar TIM. Uvijek se traze igraci koji mogu podrediti ekipu sebi i kad podbace onda drvlje i kamenje. Dzidica ne.poznajem pa necu ni komentarisati. Admira Prasovica znam i vjerujem u.uspjeh, bez.obzira na kadar.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 20 mar 2018, 20:47

inaktiv je napisao/la:Cemu stalno pesimizan, pa i od prosjecnih igraca se moze napraviti dobar TIM. Uvijek se traze igraci koji mogu podrediti ekipu sebi i kad podbace onda drvlje i kamenje. Dzidica ne.poznajem pa necu ni komentarisati. Admira Prasovica znam i vjerujem u.uspjeh, bez.obzira na kadar.
Mi smo najveće uspjehe u omladinskoj košarci ostvarili u timovima u kojima smo imali jednog super dominantnog igrača(barem za U16, U18 nivo) kao što su bili Musa i Atić, pa čak i Čampara na prošlom EP i četvrtfinalom koje nije za podcjeniti.

Uopće ne vjerujem da mi imamo kapacitete za neku ekipu u kojoj niko ne odskače a opet da to izgleda dobro. Smiješi nam se divizija B u takvom scenariju.

Atić je vukao generacije 96. i 97., Musa je vukao generacije 98. i 99., Biberović je trebao biti onaj koji će isto tako povući generacije 00. i 01, zašto nije a pitanje je i hoće li, je za duže priče.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 20 mar 2018, 23:30

Drape je napisao/la:
inaktiv je napisao/la:Cemu stalno pesimizan, pa i od prosjecnih igraca se moze napraviti dobar TIM. Uvijek se traze igraci koji mogu podrediti ekipu sebi i kad podbace onda drvlje i kamenje. Dzidica ne.poznajem pa necu ni komentarisati. Admira Prasovica znam i vjerujem u.uspjeh, bez.obzira na kadar.
Mi smo najveće uspjehe u omladinskoj košarci ostvarili u timovima u kojima smo imali jednog super dominantnog igrača(barem za U16, U18 nivo) kao što su bili Musa i Atić, pa čak i Čampara na prošlom EP i četvrtfinalom koje nije za podcjeniti.

Uopće ne vjerujem da mi imamo kapacitete za neku ekipu u kojoj niko ne odskače a opet da to izgleda dobro. Smiješi nam se divizija B u takvom scenariju.

Atić je vukao generacije 96. i 97., Musa je vukao generacije 98. i 99., Biberović je trebao biti onaj koji će isto tako povući generacije 00. i 01, zašto nije a pitanje je i hoće li, je za duže priče.
Bosna i Hercegovina NIKAD nece napraviti ono sto je napravila Srbija na proslom u18 tj. da timski uzme titulu. Mada ja sam uvijek za takav nacin rada, yebo ti timsku igru u mladjim kategorijama, Srbi su uzeli tu titulu a MVP Miskovic nek bude sretan ako dogura do prvog tima Mege.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Nemanja86 » 21 mar 2018, 09:05

Wandelanoite je napisao/la:a MVP Miskovic nek bude sretan ako dogura do prvog tima Mege.
već je u prvom timu Mege.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Divos » 21 mar 2018, 12:29

& $, & $ " %, " ' ($) $ " % ? & у " " ", $ " ту ? $ у &, " & " & то протуре $ " у $ ' знају " " у ? " ".

$ су у " ? ", " $ се у & $ " $ ", ту (а у & ", $ " је " & ", % " ", готово & $ " " ?) & " 1/3 " ? у " " " оно % су ? у ? ". " то је &.
? је ", ' се & $ су " у ? " ? $ јер су ? ?, $ " се & $ $ " " $, $ $ ? не " $ ¥ $ тренера, $ " " " $ $ ? " ', ту су " те $, зато ' " " " ? " ? у ? ", " $ " % " оне " су " ?.

$ је @Wandelanoite " " (% &) " у & ", & је супротна $ " & се протура "" у ? " " ?, - је важно " "".
' & протурају ", " & се $ $ се на ? " (ЕП " СП) $ 2-3 ?, " то " се $ ? " "$" ?, " & " " ? % пре $ "у ?".
" $, по ", % ". " се праве, ", ? & $ $ у ? & " $, ? " ? ? су тест, " $ се $ $ су у $ на %, ту ' " " ?.
- " ? " " " за 11.' ? & $, - ' у " $ " ", " " & - " то " %. $ тога $ ? пуно $, $ $ сте на $ путу, расте " " " /, а " ствара се " " за %.

Зато је важно " у " ? " ? " $ се $ ?, $ " ?, јер те " & & ($ ? рђаве, а то & " " $ ") " прате & & ". " & " $ се ? у ? " " ", & & " & ", ? " ' " его спутава " & се $ " " ? " тај & ?.

& " ова " $ је ' $, не ' $ су ? " " у ", - су " " & & " ", $ & " ", ? су оне " су ? " " " ? " у ? ", " $ су " у $ " ? ? ен-"-еју. " $ зарађују.
Наравно, & " ? $ је " $ ", $ - / $, по ".

$ је & % у ", ту " " $, све $ (" & ?) 2004-е " % " ? ? ? ?, $ 2004-12 &, $ се &, $ " ? на ЕП & $, % не, $ " $ 2012-е то - $ ", Нено " је са " у ? $ 94. на ЕП У-18 2012-е, $ сјајан посао, ? се у А $ " " " $ ".

" - у $ 96--99. је ту $ $ ?. Но ту је " тај ? " " у & %, " $ се " ", а & ", $ & 1/3 " у " % су у " узрасту ?.

$ је " % & ? ' & ?, $ " не & $, " ? ¥ " " / ", ¥ " " је ? у &, а & " јесте ? ?, је најгора " за развој $ ". Зато се у ' $ (97.) ? $, Пенава " се у ? ? " ? ", & $ ", о ' су ? " на ' ' / ".

$ ове $ & - " са ? ? ? узраста (У-18 у А, те У-16 " У-20 у & $). Оно % ' " на ' ' је $ " " ? $ " $ се " & ЕП, ту $ протурају & је ЕП У-20 неважно ", па оно & ?, $ се & пара $ " ".
' $ " $, ? & ' $ ЦГ ' пажњу " ? " (' " " & је на ? " &), $ ' " ". $.
У & ? ЕП У-20 не $ је неважно, него је " " ? у ? ", у У-16 ' $ " & ?, у У-20 се - $ " & се $, " $ тест % " у " ".

Zagalo
Postovi: 28
Pridružen/a: 31 avg 2013, 12:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Zagalo » 22 mar 2018, 10:48

Drape je napisao/la:Nije naš najveći problem što igrači srpske nacionalnosti koji igraju u RS(ili u slučaju npr. Đoke Šalića, čak i u Federaciji!) nastupaju za Srbiju.

Nije naš najveći problem što najtalentovaniji Hrvati iz BiH igraju za Hrvatsku(tu mislim da nema pomoći i da se nikad neće promjeniti, tu za razliku od npr. Sikiraša i nema pozitivnog primjera).

Naš najveći problem su: Preldžići, Omići, Đedovići, možda Biberović...Što se tiče odnosa prema košarkaškoj reprezentaciji, daleko najsramniji primjeri su od igrača bošnjačke nacionalnosti!
Žao mi je što se svašta ružno dešava u našoj košarci ali treba biti i bar malo realan.Dugo pratim košarku pa i mlađe kategorije i mislim da mogu nešto i napisat otome.
Spominje se Đoko Šalić.E **** ga onda treba spomenuti i igrače u Megi pa i Dinamiku koji nastupaju ili će nastupati za BiH.Nisu naš najveći problem ovi koje si nabrojao.Najveći problem su nesposobni ljudi u savezu i menadžeri,što se svodi na isto,koji ove momke preusmjere u druge reprezentacije a sve zarad većeg uticaja u tim zemljama i lakšeg guranja svojih igrača u te lige.
Stvarno puno pratim mlađe kategorije i mislim da svakog igrača znam u detalje.Neću pisati o igračima mlađim od 2001. godište jer su oni još uvijek velika enigma pa tako ni o ovima iz RS a koji su 2003. godište mada su talentovani.
Najveći propust KS BiH je Ilić iz Igokee.Bio je tako blizu i ništa a sve zbog nesposobnosti ljudi iz KS BiH.
Neko je spomenuo U-18 Srbije i Miškovića.Mišković je dugo bio povrijeđen a da si ga gledao u ABA ligi u zadnjih mjesec-dva kada je izašao iz povrede vidio bi da će biti igračina.Kretnje na terenu to pokazuju.Iz te generacije Marjanović, Jovičić i Mišković dobijaju šansu u ABA.Uskoković igra ABA u FMP.Tadić nešto manje u Partizanu ali on za njih igra u juniorskom takmičenju u kojem igraju igrači do 19 godina.Igra i razvaljuje.Momirov igra i to dobro u ABA 2.Vulikić u Dinamiku isto igra solidno u ABA 2.Članovi te ekipe su bili i momci 2000. godišta,Pecarski koji dobija šansu u Partizanu,Petrušev i Koprivica koji su u Americi.
Pa ti vidi.Ja sam ti nabrojo 10 igrača iz te ekipe i niko od njih nije napustio košarku.Suprotno od toga.Svi igraju i razvijaju se.
Ne treba ić po onoj sva se djeca usrala samo se moje ukakilo.Treba vidjet kako se radi u okruženju pa onda uzet ono što se može primijenit u BiH.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 22 mar 2018, 14:28

Pa to i jeste prednost Srbije, politicke igre i klubovi u ABA ligi pogotovo Mega i FMP koje zaboli za rezultat, nego im je bitno samo da razviju mlade igrace. Porediti talenat Njegosa Sikirasa i Sanija Campare sa igracima Srbije 99' je smijesno. Njegos i Sani su bar dva koplja iznad (pogotovo ovaj drugi), ali su se izgubili u toj tranziciji. Da imamo i mi Sparse i Slobodu npr. kao vi Megu i FMP bila bi to ista prica i kod nas. Dzaba ti talenti u Sparsima koji dodju do juniora i nastave putem Gegica i Campare koji da su Srbi bi sad vec imali odlicne minutaze bar u ABA ligi.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 4 gosta.