Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 11 jun 2018, 13:04

Ima sasvim dovoljno kvaliteta za ostanak u diviziji A ako bi se svi glavni odazvali, bili u formi i 100% spremni.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 11 jun 2018, 13:06

Eto prilike da saznamo da li je Biberovic ustvari Biberovic ili Biberoglu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 11 jun 2018, 13:39

A gdje je tu mali Kondic iz Rukija pa Milosevic...recimo...hm...

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 11 jun 2018, 13:41

boskonovi je napisao/la:A gdje je tu mali Kondic iz Rukija pa Milosevic...recimo...hm...
Pozvan je Kondic, vjerovatno ga je novinar izostavio sa spiska.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 11 jun 2018, 13:42

Bassha to je U-18..jel tako..nisi naglasio...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 11 jun 2018, 18:18

Spisak Borisa Džidića činje sljedeća imena: Hamza Begić (Gen), Tarik Biberović (Spars), Marko Bošnjak (Široki), Haris Dedajić (Sloboda), Dragan Džajić (Ljubuški), Nikola Đaković (Dynamic), Armin Hrštić (Maribor), Vojin Ilić (Spars), Alija Islamović (Koš), Kenan Kamenjaš (Spars), Abdulah Kamerić (ALBA), Edis Korman (Zadar), Ali Mašić (Gen), Karlo Matković (Cedevita), Amar Mehić (Mega Bemex), Dušan Nešković (Partizan), Nedim Omerović (Sloboda), Deni Radak (Spars), Josip Ramljak (Posušje), Robert Soldo (Zrinjski), Armin Subašić (Sloboda), Jusuf Šehić (3D basketball), Kosta Kondić (Rookie), Luka Vuković (Igokea).

mogu se solidnih 12 ovdje izabrati!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 11 jun 2018, 18:32

biberovic, dzajic, djakovic, ilic, kamenjas, kameric, korman, matkovic, mehic, neskovic, kondic, vukovic.

da lupim dvanaestoricu :D

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 11 jun 2018, 18:34

Ne izgleda ovo nimalo lose, valjda sta bude od ovih momaka
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 11 jun 2018, 18:52

Ne bi se čudio da se neki igrači nalaze na spisku onako kako su se Nurkić i Adams nalazili na spisku seniora, bezrazložno.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 jun 2018, 18:58

Odlicno bi bilo imati Biberovica i Djakovica na vanjskim pozicijama, a sumnja da ce se ijedan odazvati. Njima bi to prvenstvo svakako godilo, jer su tu na izlogu svim evropskim skautima, ali bi tako definitivno zatvorili vrata Turskoj i Srbiji (a, upitno je itekako da li ce ikada biti na tom nivou). Ako su imalo pametni, obojica ce vrlo rado pristati da igraju na ovom prvenstu i to ne zbog nekakvog patriotizma, vec zbog njih samih. Prvenstveno ciljam na Nikolu, jer je on jos uvijek anonimus u tim krugovima. Mislim da je i mali Karic iz Sparsa mogao naci svoje mjesto na ovom prosirenom spisku. Btw, sta je s Krupalijom? Ne sjecam se bas dobro, ali mislim da njega nije bilo ni u rosteru na onom adidasovom turniru u Beogradu. Povreda ili je napustio Sparse?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 11 jun 2018, 19:10

kobe24 je napisao/la:Odlicno bi bilo imati Biberovica i Djakovica na vanjskim pozicijama, a sumnja da ce se ijedan odazvati. Njima bi to prvenstvo svakako godilo, jer su tu na izlogu svim evropskim skautima, ali bi tako definitivno zatvorili vrata Turskoj i Srbiji (a, upitno je itekako da li ce ikada biti na tom nivou). Ako su imalo pametni, obojica ce vrlo rado pristati da igraju na ovom prvenstu i to ne zbog nekakvog patriotizma, vec zbog njih samih. Prvenstveno ciljam na Nikolu, jer je on jos uvijek anonimus u tim krugovima. Mislim da je i mali Karic iz Sparsa mogao naci svoje mjesto na ovom prosirenom spisku. Btw, sta je s Krupalijom? Ne sjecam se bas dobro, ali mislim da njega nije bilo ni u rosteru na onom adidasovom turniru u Beogradu. Povreda ili je napustio Sparse?
Povreda

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 11 jun 2018, 19:44

Gledajući na spisku ovog J. Šehića iz Kanade...Da li se nama ikada odazvao neki igrač iz SAD/Kanade u U16/U17/18 reprezentaciju :facepalm:

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 11 jun 2018, 20:17

Djakovic je jako tanko igrao po statistikama u Roda juniorskoj lizi...mozda je kuburio sa povredama...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 12 jun 2018, 00:36

Filipovic polako preuzima nase igrace, nakon sto je preuzeo Penavu prije par pjeseci ( i sto nam je pokusao "uvaliti" Adamsa ) , njegovom jatu se pridruzio i Campara
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 12 jun 2018, 09:59

Imamo mi jos dobrih igraca po Srbiji i Hrvatskoj, koje niko nikad nije pogledao, a u dobrim su klubovima i moraju igrati za BiH zbog Fibinog ''Special case''...koji im je, posto su maloljetni, omugucio igranje kao stranih maloljetnih igraca po Srbiji ili Hrvatskoj.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 12 jun 2018, 21:24

"Tuga, jad i čemer! Komentar je na činjenicu da Košarkaški savez BiH nema 6.250 KM za pripreme kadetske reprezentacije, te da su taj novac počeli prikupljati roditelji. Dok Kovačević i Bukva dogovaraju pripreme A reprezentacije u Opatiji, naši kadeti ne mogu ni na Vlašić…

Kakva bruka i sramota. Pročitajte status jednog od roditelja reprezentativaca koji je objavljen na facebooku. Ne pokušavajte gospodo iz KS BiH nikakav revanšizam, jer nakon ovakvog posta vama preostaje samo da podnesete ostavke. Ništa više…

Podržimo košarkašku kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine pred Evropsko prvenstvo u Sarajevu. Nemojmo dopustiti da u budućnosti za BiH reprezentaciju igraju strani igrači.

Ove godine kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine (16 godina igrači) igra Evropsko prvenstvo u Sarajevu, od 10 do 16 augusta.

Moj sin Emir je prije mjesec dana pozvan od selektora reprezentacije Admira Prašovića da igra turnir u Travniku . Isti dan nakon završetka turnira selektor Prašović me je zvao i obavijestio da je Emir zadovoljio i da će biti član reprezentacije na evropskom prvenstvu. Prije desetak dana sam dobio obavijest da naš grad koji je obećao ugostiti našu reprezentaciju u prvoj fazi priprema od 2 do 10 jula, iz nekih razloga nije u mogućnosti organizovati pripreme reprezentacije.

Zbog važnosti ovog dijela priprema selektor je našao drugu bazu , Hotel Sunce na Vlašiću, koji u potpunosti zadovoljava sve uslove. Medjutim, savez nema novca da plati ovaj dio. Cijena je 6250 maraka. Ja sam obećao da ću aktivirati svoje prijatelje i iskupiti ovaj novac kako bi djecu omogućili dobre pripreme i što bolji nastup na evropskom prvenstvu.Deposit ili avans ću sam uraditu a ostali dio novca se mora platiti do kraja juna.

Dragi prijatelji ukoliko Vam je stalo do reprezentacije BiH i ako imate mogućnost učestvujete u ovoj akciji prikupljanja sredstava. A ako nemate opet hvala. Život ide dalje.

Djeca će svakako ići na pripreme i opet nas obradovati kao prije dvije godine kada su postali evropski prvaci.

Veoma sam sretan i ponosan da mi sin igra za našu reprezentaciju i naravno sve troškove njegovog odlaska u domovinu sam snosim.

Vaše donacije možete poslati na račun Hotela Sunce, sa naznakom za kadetsku reprezentaciju ili email transferom na moju email adresu [email protected]. ili paypal sa istom email adresom i ja ću to skupa proslijediti na račun hotela."

Smradovi podnesite ostavke!
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 12 jun 2018, 22:05

Koji onda djavo prave B reprezentaciju i otkud im sredstva da idu u Kinu na nekakav turnir? :crazy:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 12 jun 2018, 22:25

Taj roditelj je Nihad Krupić, ima dvojicu sinova koji treniraju košarku u Kanadi
https://bs.wikipedia.org/wiki/Nihad_Krupi%C4%87

S obzirom da je u inostranstvu i da je relativno poznata osoba, ili barem u Savezu vjeruju da ima para, možda i nisu svi roditelji upoznati sa ovim već su pokušali od njega izmamiti koju kintu :njanjanja:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jun 2018, 21:40

Pripreme U15 Srb.:

Forcan Srećko – Igokea

Bošković Vuk – Igokea

Marković Marko – OKK Leotar

Bojanić Vuk – OKK Leotar

Aleksić Uroš – OKK Leotar

Stanišić Aleksa – Vrelo Čajniče

BIHpatriota
Postovi: 2537
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 18 jun 2018, 22:09

Znaci nakon Pavlovica i Radovanovica, bacili su se i na ostale.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.