Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

BIHpatriota
Postovi: 2528
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 03 jan 2019, 06:54

Mladi pioniri, tu je bas teško bilo kakvu procjenu napraviti. Statistika je u tim godinama irelevatna, svako djete koje malo u nečemu odskače, bude dominatno. Bilo visonim, bilo da precizno gadja slobodna bacanja i sl. Na kraju neko koga nije bilo na mapi pretekne ostale u kadetima i juniorima.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15705
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jan 2019, 11:11

Ziggs je napisao/la:
Bassha je napisao/la:U subotu 05.01.2019. u sportskoj dvorani Burch univerziteta (u terminima od 10:00 do 13:00, te od 15:00 do 18:00) u Sarajevu, će se održati okupljanje potencijalnih kandidata za U-16 reprezentaciju BiH, u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, uz saradnju KS Kantona Sarajevo. Treninge vodi selektor U-16 reprezentacije BiH Admir Prašović, te njegov prvi asistent Miloš Milošević.



Imena igrača i klubova kojima su uručeni pozivi za prisustvo na okupljanju:

IME I PREZIME___GOD___ KLUB


1.Emir Murtić (03) KK Bosna Sarajevo


2.Nedžad Zaćiragić (03) KK Bosna Sarajevo


3. Mak Selimović (04) KK Bosna Sarajevo



4. Logan Mioč (04) KK Bosna Sarajevo



5.Benjamin Hadžajlić (03) KK Bošnjak Hadžići


6.Faris Sirar (03) KK Bošnjak Hadžići


7.Faris Hožić (04) KK Bošnjak Hadžići


8.Enis Merdžanović (04) KK Bošnjak Hadžići


9. Darian Okuka (03)KK GEN Sarajevo



10. Nikša Radonić (03)KK GEN Sarajevo


11. Mak Kustrić (04) KK GEN Sarajevo


12. Hamza Hadžimešić (04)KK GEN Sarajevo


13. Eman Spahić (03)KK Igman Burch


14. Emir Topalbećirević (03)KK Igman Burch

15. Harun Zuhrić (03)KK Koš Sarajevo


16. Adnan Ćorović (03)KK Koš Sarajevo



17. Damjan Škoro (04)KK Koš Sarajevo



18. Hamza Jašarević (04) KK Koš Sarajevo


19.Amsal Delalić (03)KK Spars Sarajevo


20. Danijel Ribić (03) KK Spars Sarajevo



21. Alen Bejtić (03) KK Spars Sarajevo



22.Zinedin Mulić (04) KK Spars Sarajevo



23. Harun Zrno (04) KK Spars Sarajevo



24. Afan Trnka (04) KK Spars Sarajevo



25.Filip Jović ( 05) KK Spars Sarajevo



26. Edin Halilović ( 03 )KK Vogošća



27. Amar Kadić ( 03 )KK Vogošća


28. Amel Modrić ( 04) KK ABC BASKET
Jos jedan reprezentativac iz mog naselja :D
Vidio sam i skolske kolege od mog sina
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 03 jan 2019, 11:25

Ma ne mora znaciti da su ta djeca vec reprezentativci. U pitanju su okupljanja potencijalnih kadetskih reprezentativaca po regijama. Mislim da ce Prasovic gledati preko 120 najtalentovanijih djecaka u tom uzrastu i na osnovu toga ce imati mnogo jasniju sliku oko pravljenja konacnog spiska. Ovaj njegov postupak je, naravno, za svaku pohvalu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la basket3 » 03 jan 2019, 13:37

kobe24 je napisao/la:Bas me zanima hoce li se Jovic pojaviti na ovom okupljanju. Valjda ima neko na forumu ko ce nam iz prve ruke moci javiti je li se mali odazvao Prasovicu. :D

Nego, izasao je i spisak pozvanih za okupljanje u Konjicu. Cini mi se da nema Gacica, a ja sam u njemu vidio potencijalnog nosioca ove kadetske reprezentacije. :roll:
Kobe24
Pratim ove u Hercegovini. Gačić igra za selekcije Zrinjskog, a čini mi se da njima i ovima iz RS kontrolni treninzi počinju nakon sezone. Za kadetsku selekciju solidno trpa u ligi HB skupa sa Denisom Haličevićem. Ostatak sa ovih prostora je šestog januara pa će biti nekih informacija. Pozdrav!

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la malitraktor » 04 jan 2019, 12:51

BosniaBoston je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:
Bassha je napisao/la:U subotu 05.01.2019. u sportskoj dvorani Burch univerziteta (u terminima od 10:00 do 13:00, te od 15:00 do 18:00) u Sarajevu, će se održati okupljanje potencijalnih kandidata za U-16 reprezentaciju BiH, u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, uz saradnju KS Kantona Sarajevo. Treninge vodi selektor U-16 reprezentacije BiH Admir Prašović, te njegov prvi asistent Miloš Milošević.



Imena igrača i klubova kojima su uručeni pozivi za prisustvo na okupljanju:

IME I PREZIME___GOD___ KLUB


1.Emir Murtić (03) KK Bosna Sarajevo


2.Nedžad Zaćiragić (03) KK Bosna Sarajevo


3. Mak Selimović (04) KK Bosna Sarajevo



4. Logan Mioč (04) KK Bosna Sarajevo



5.Benjamin Hadžajlić (03) KK Bošnjak Hadžići


6.Faris Sirar (03) KK Bošnjak Hadžići


7.Faris Hožić (04) KK Bošnjak Hadžići


8.Enis Merdžanović (04) KK Bošnjak Hadžići


9. Darian Okuka (03)KK GEN Sarajevo



10. Nikša Radonić (03)KK GEN Sarajevo


11. Mak Kustrić (04) KK GEN Sarajevo


12. Hamza Hadžimešić (04)KK GEN Sarajevo


13. Eman Spahić (03)KK Igman Burch


14. Emir Topalbećirević (03)KK Igman Burch

15. Harun Zuhrić (03)KK Koš Sarajevo


16. Adnan Ćorović (03)KK Koš Sarajevo



17. Damjan Škoro (04)KK Koš Sarajevo



18. Hamza Jašarević (04) KK Koš Sarajevo


19.Amsal Delalić (03)KK Spars Sarajevo


20. Danijel Ribić (03) KK Spars Sarajevo



21. Alen Bejtić (03) KK Spars Sarajevo



22.Zinedin Mulić (04) KK Spars Sarajevo



23. Harun Zrno (04) KK Spars Sarajevo



24. Afan Trnka (04) KK Spars Sarajevo



25.Filip Jović ( 05) KK Spars Sarajevo



26. Edin Halilović ( 03 )KK Vogošća



27. Amar Kadić ( 03 )KK Vogošća


28. Amel Modrić ( 04) KK ABC BASKET
Jos jedan reprezentativac iz mog naselja :D
Vidio sam i skolske kolege od mog sina
Bice ih jos koji su upali izvan ovog zvaničnog spiska , stele su pocele, tako da je upao i mali Sedlar iz Kosa koga nema na spisku Saveza....inače klubovi su predlagali svoju djecu. Bahin sin 100% će biti na kraju medju 12 jer mu je rodjak gen. sekretar ;) ma znas ti nas, J... ti nas....uglavnom loditelji lobiraju kontaju prave uslugu djeci a u stvari liječe svoje komplekse.....

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la djonla » 04 jan 2019, 16:11

EKSKLUZIVNO: Samo za vas, biće sve u redu. Prvih 12 će biti osigurano. Ovo je informacija iz prve ruke, generalni sekretar me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho

Ovako nekako? :)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 04 jan 2019, 17:03

basket3 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Bas me zanima hoce li se Jovic pojaviti na ovom okupljanju. Valjda ima neko na forumu ko ce nam iz prve ruke moci javiti je li se mali odazvao Prasovicu. :D

Nego, izasao je i spisak pozvanih za okupljanje u Konjicu. Cini mi se da nema Gacica, a ja sam u njemu vidio potencijalnog nosioca ove kadetske reprezentacije. :roll:
Kobe24
Pratim ove u Hercegovini. Gačić igra za selekcije Zrinjskog, a čini mi se da njima i ovima iz RS kontrolni treninzi počinju nakon sezone. Za kadetsku selekciju solidno trpa u ligi HB skupa sa Denisom Haličevićem. Ostatak sa ovih prostora je šestog januara pa će biti nekih informacija. Pozdrav!
Hvala legendo na informacijama, ocekujemo spisak najboljih nakon tih kontrolnih treninga. :D

Halilcevic je stariji godinu dana od Gacica, fizicki je dominantniji i razumljivo je da se trenutno mozda malo vise istice od Armana. Meni je mali Gacic zanimljiv i volio bih da odigra kakav turnir s reprezentacijom da vidimo koliki je potencijal.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 05 jan 2019, 05:22

Ima dosta istine u ovom sto je malitraktor napisao, pogotovo zadnja recenica.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 05 jan 2019, 16:54

Prasko je dokazao da zna izbrati, sve ostalo je teorija zavjere

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 05 jan 2019, 17:17

Ja, takodjer, mislim da ce Admir za Eurobasket izabrati ono najbolje sto imamo, pogotovo sto je sad u pitanju A divizija. Ovi spiskovi su sastavljeni od strane trenera koji vode te uzraste u klubovima i skolama kosarke, sto je i logicno jer Prasovic ne moze stici pogledati sve njih. Bahin sin je tu mozda jer je jedan od najboljih u Burchu, a mozda i zato sto je njegov sin, ali sam 95% siguran da nece naci svoje mjesto na glavnom spisku ako ne bude imao potrebni kvalitet (a, vjerovatno ga nema jer djeluje previse tromo za svoju visinu).

Btw, Jovic nije bio na danasnjem okupljanju. E sad, da li je razlog povreda koju je Bassha spominjao, ili se definitivno odlucio za Srbiju - to cemo aBd saznati nekad kasnije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15705
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BosniaBoston » 05 jan 2019, 17:33

Mislim da stvarno nema potrebe da se brine toliko da li ce dijete od 13 godina igrati za nas ili ne.Ako od ovih 30 4-5 bude dovoljnog kvaliteta za repku onda super
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 05 jan 2019, 17:41

Održano testiranje potencijalnih kandidata za kadetsku košarkašku reprezentaciju BiH 05.01.2019 u 16:19 Danas se u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine i tehničkoj organizaciji Košarkaškog saveza Kantona Sarajevo i KK Igman Burch vrši testiranje potencijalnih kandidata za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Okupljanju prisustvuju sljedeći igrači: Generacija 2003: Emir Murtić, Nedžad Zaćiragić, Benjamin Hadžajlić, Faris Sirar, Darian Okuka, Nikša Radonić, Eman Spahić, Emir Topalbećirević, Harun Zuhrić, Adnan Ćorović, Amsal Delalić, Danijel Rebić, Alen Bejtić, Edin Halilović, Amar Kadić, Ivor Sedlar. Generacija 2004: Mak Selimović, Logan Mioč, Faris Hožić, Enis Merdžanović, Mak Kustrić, Hamza Hadžimešić, Damjan Škoro, Hamza Jašarević, Zinedin Mulić, Harun Zrno, Afan Trnka, Džan Likić. Trening vode selektor Admir Prašović i njegov prvi asistent Miloš Milošević.

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la basket3 » 09 jan 2019, 11:00

Iz Konjica, gdje su 6. januara održana dva kontrolna treninga za potencijalne kandidate kadetske selekcija BiH, ne možemo se pohvaliti baš dobrim vijestima. Treninzima prisustvovalo 23 kandidata iz hercegovačkih klubova, Spars-Lokomotiva, Iskra Stolac, JA Akademija Blagaj, Mostar 05, Turbina Jablanica i Konjic. Admir i ekipa su se zaista trudili da na prvom treningu izvuku iz kandidata maksimum u testiranju tehnike i snage, a na drugom kontrolu igre 5 na 5. Moje mišljenje, a volio bih da griješim, je da tu nema materijala ni za neki širi spisak, ali eto vidjećemo šta Admir i ekipa budu rekli. Kao pojedince u ovoj zaista slaboj grupi mogu istaknuti: Efica is Sparsa Lokomotive, Vejzović iz Konjica, Kajtaz iz Mostar 05, ali ne vjerujem da mogu dobaciti do konačnog šireg spiska. Kad je Hercegovina u pitanju ostaje još kraj takmičenja u RS i HB da vidimo šta će se moći ponuditi. U HB Lebo i Gacic za sada mogu biti na radaru, a ovi iz Pepi sporta u EU kadetskom uzrastu su vec bili u susjednoj drzavi na pripremama, kao i ovi iz RS iz Trebinja. Dali ce se misljenja prmjeniti to cemo vidjeti u narednim mjesecima. Pozdrav!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 12 jan 2019, 20:15

SPARTANS PORODICA
Naš spartanac Elmir Dzafić 2005god.202 cm je novi igrač KK Budućnost Bijeljina

Dzafić je u ovoj sezoni nastupao za naše pionire koji su ostvarili zapažene rezultate.
Svojim radom i potencijalom je skrenuo pažnju na sebe kako u našoj ligi mladih tako i na turniru u Italiji.
Nakon nekoliko dana pregovora Elmir je potpisao za Budućnost ,klub koji unazad nekoliko godina osvajao državno prvenstvo u svim kategorijama .
Tako nakon Vrtagića(Spars),Brčaninovića(Spars),Harbaš(Krka),Mahmutović(Zadar) došlo je vrijeme za još jedan transfer i to u KK Budućnost Bijeljina ,
klub u čijim redovima su nastupali Djoko Šalić,Sikiraš,Boriša Simanić,Marica Gajić ...

Džafiću i njegovom novom klubu želimo sve najbolje u nastavku karijere

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 14 jan 2019, 17:32

slika

Uzrast je od 8 do 18 godina djevojčice i dječaci i nadam se da ću vidjeti nešto i za budućnost reprezentativne bh. košarke, tj. prepoznati neki talent koji će imati zapaženu karijeru. Trenutno sam u Feniksu, a ovdje je porijeklom iz BIH troje naše djece Edin Smječanin, Mirza Ajanović i Alem Huseinović, koje pratim i gledam na utakmicama srednje škole i svi imaju zapažene uloge u svojim timovima.

Organizatori i ljudi iz Čikaga me već kontaktiraju, svi smo jako uzbuđeni i s nestrpljenjem očekujemo početak kampa te se nadamo da ćemo svi zajedno uživati kroz treninge - kaže glavni trener kampa Admir Pašović, selektor U-16 reprezentacije BiH.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 17 jan 2019, 13:42

Radovanović u Partizanu
Nakon sto smo izgubili Dejana Todorovica ovo je drugi igrac zbog kojeg cu zaliti sto nece zaigrati za nas
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 17 jan 2019, 13:46

Nema potrebe zaliti za bilo kim, jer nijedan od njih nije ni imao zelju da igra za nas.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 17 jan 2019, 13:47

Bassha je napisao/la:Radovanović u Partizanu
Nakon sto smo izgubili Dejana Todorovica ovo je drugi igrac zbog kojeg cu zaliti sto nece zaigrati za nas
Nek oni idu po Americi lutat i trazit nesto, a ispred nosa ima djeca odose.Lakse je prec 5000 km nego 500 km,sto li? :kafa:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2019, 15:00

Čojić je doktor za sve trenere u BiH nakon Šalića, Simanića jos jedan megatalenat iz njegove škole odlazi u Srbiju.

Nemojte čovjeku ponuditi selektorsko mjesto, imamo mi nase talente i trenere samo Spars i Koš :thumbup:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.