Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 17 avg 2018, 21:33

Sad je savez na potezu, pametan rad, okupit najbolje iz 03' i uzet medalju i otic na SP.

Poznavajući rad naših od toga vjerovatno nema ništa.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 17 avg 2018, 21:38

Dogodine ce Micic biti tu, mozda kroz.ligu mladih bljesne jos neko da se ojaca roster, a kostur ostaviti i naravno trenera

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 17 avg 2018, 21:52

Drape je napisao/la:5 igrača iste visine, svi šutiraju, agresivna odbrana, borba, uigrani, bez puno talenta za seniorsku košarku. Takvih ekipa uvijek bude po prvenstvima, obično ostvare solidan rezultat a pronicljiviji navijači se žale da bi radije da imaju 1 vrhunskog talenta i 11 loših i da je bitniji iskazani potencijal za seniore nego rezultat, najviše me na takve ekipe podsjeća ova naša U16.
Tesko je na ovakvom nivou donositi konacne sudove i govoriti da u ovoj ekipi nema potencijala. Samo jedna godina ozbiljnog rada u njihovom uzrastu znaci mnogo, a koliko bi tek znacilo da se od danas pa pet narednih godina svaki od njih maksimalno posveti treningu i kosarci. Pravi primjer je Kamenjas, koji je prosle godine vjerovatno opravdano dobijao minute na kapaljku u juniorskoj reprezentaciji. Nije znao osnovne centarske kretnje i bio je u sjeni smotanog Omerovica, a vec danas je najbolji junior drzave i realno je porediti ga sa Andrijom Stipanovicem. Drugi skroz suprotan primjer je Sikiras, koji je za godinu dana izgubio sve sto je imao.

Nego, sve cestitke momcima na izborenoj A diviziji, koju vjerujem ni oni najoptimisticniji nisu ocekivali. Kao sto sam i rekao, nije bilo realno da Makedonci sa samo sedam igraca u rotaciji odrze onaj nivo i procenat suta iz prvog poluvremena. Najvece zasluge definitivno idu treneru Admiru Prasovicu, koji je odlicno poslozio ovu ekipu. Svaki od njih je imao odredjenu ulogu i sve je to odlicno funkcionisalo na parketu.

Gataric je momak koji ima najvece sanse da napravi ozbiljnu seniorsku karijeru, u slucaju da bude maksimalno radio u godinama koje dolaze. Ima odlican pregled igre, odlicnu kontrolu lopte, nije panicar i jako dobro organizuje napade. Nedostaci su mu sto se cesto pogubi u prodorima, bez obzira sto lahko probije prvu liniju odbrane. Ima pravilan izbacaj, ali ne pogadja u visokim procentima i na sutu mora mnogo raditi. Dobro bi bilo i da naraste jos nekoliko centimetara.

Huseinovic je svaku utakmicu odigrao na najvecem nivou. Najinteligentniji je momak u ekipi, jer savrseno koristi svoje vrline i jos bolje prikriva svoje mane. Strasan je suter. Odlicno napada kos na nepostavljenu odbranu, tako sto brzo pretrci svog cuvara vec na prvom koraku. Ima odlicne kretnje bez lopte. Nedostaci su mu prodori na postavljenu odbranu. Bezidejan je kad krene u prodor i takve situacije obicno ne zavrsava kako treba. Vodjenje lopte mu je dobro u mjestu, ali pod pritiskom je vec druga prica. Na tome se itekako moze raditi i ja ne sumnjam da ce on to unaprijediti vremenom. Lateralne kretnje su lose i na tome takodjer mora raditi. Atletski je dosta inferioran, ali ako bude ovako sutirao i pametno razmisljao, to mu nece ni trebati.

Halilcevic je jako koristan na obje strane parketa. Odlican je na ofanzivnom skoku i dobar u mid-range situacijama. Pod kosem je jako snalazljiv, a moze pogoditi i s distance. Raznovrstan je kosarkas, ali se ipak stice dojam da mu nesto fali. Nekako je statican, ima dosta spore kretnje i skroz neprirodno izgleda u prodorima. Mislim da bi uz ozbiljan rad mogao napraviti nesto u karijeri na pozicijama 3 i 4 (u small ball petorci). Problem bi mogla biti visina, jer mislim da mu trenutno fali koji centimetar do 2 metra.

Vidovic je odlican suter s distance za svoju visinu i za svoje godine. Ima solidnu igru na low postu, snalazljiv je pod kosem i kompaktan je bio sa svim saigracima koji su sa njim cinili centarski tandem. Dobro gradi defanzivni skok. Podsjeca me na Sulejmanovica, jer nekako ima i iste nedostatke kao on. Trom je i spor i na tome mora najvise raditi. On kao i Suljo ima igru klasicnog centra, ali mislim da potrebnu visinu nece dostici. Trenutno je visok 203-204cm, tako da ce jako tesko narasti jos 5+cm, ali nikad se ne zna.

Kusmuk ima najbolje prodore od svih u ekipi. Dobro se snalazi oko obruca i dobar je na skoku. Jako je koristan igrac u ovim omladinskim selekcijama, ali mislim da je seniorska karijera upitna (da se ne izrazim grublje).

Spago je bio dobar back up na jedinici i dobro je mijenjao Gatarica. Ima solidan sut i solidne organizacijske sposobnosti, ali sto se tice seniorske karijere - za njega mislim isto kao i za Kusmuka. Jednostavno je prenizak i tesko ce nesto ozbiljno napraviti.

Od svih ostalih, dobre role s klupe su uvijek imali Malesevic i Pilav. Curovic i Gobovic su me najvise razocarali. Od njih sam ocekivao puno vise, ali mozda momci kasnije sazrijevaju. :mrgreen: Gobovic recimo ima dobru igru na niskom postu, ali uzasno izvodi slobodna bacanja i generalno je los u skoro svim ostalim segmentima. Jovanovic i Dragojevic su ionako 11. i 12. na spisku i za njih je ovo odlicno iskustvo, pogotovo sto im je Prasovic davao priliku u gotovo svim utakmicama.

Ja u finalu sad prizeljkujem Rusiju, bez obzira sto su jaci od Ceha. Volio bih da i njih porazimo, pa da tako u najvecem stilu zavrsimo ovo prvenstvo. Btw, halalite na predugom postu, nece ih vise biti. :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Jusko00 » 17 avg 2018, 22:08

Ja se preznoji dok ovo sve procita :kafa: :crazy:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 avg 2018, 22:17

Ja sam sve pročitao i lijepo je vidjeti kako nam se kolega kobe24 ispravio nakon što je predviđao 6-9 mjesto hehe
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 17 avg 2018, 22:35

I ja sam pročitao, puno je bolje ovo nego šturi izvještaji naših portala.

Meni se nije dalo otvarati FIBA statistiku pa i ne znam koji je tačno koji igrač, broj 28 ili 29 koji je izgledao kao najbolji igrač u timu je sigurno Gatarić, a žgoljo koji je sipao trice Alem.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 17 avg 2018, 22:46

14 sigurnih ekipa za A diviziju naredne godine:

1. Hrvatska
2. Francuska
3. Turska
4. Španija
5. Srbija
6. Litvanija
7. Grčka
8. Latvija
9. Italija
10. Njemačka
11. Estonija
12. Izrael
13. Rusija
14. Bosna i Hercegovina

Još se čekaju dvije ekipe:

Slovenija ili Crna Gora, koje na U16 EP divizije A igraju utakmicu u kojoj se traži posljednja ekipa koja će se spasiti ispadanja.

Češka ili Makedonija, koje....znate već.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 17 avg 2018, 23:27

Tracy3McGrady je napisao/la:Ja sam sve pročitao i lijepo je vidjeti kako nam se kolega kobe24 ispravio nakon što je predviđao 6-9 mjesto hehe
Ja sam bar prognozirao, a svi vi se niste usudili. :mrgreen:

Ja sam predvidjao da ce zavrsiti izmedju 6. i 12. mjesta, jer iskreno nisam mislio da cemo biti prvi u grupi. Kasnije kad se ostane bez sansa za A divizijom, onda se obicno izgubi motiv i niko vise ne daje maksimum na parketu. Zato sam mislio da cemo ili razigravati od 5. do 8. mjesta (u slucaju da smo bili drugi u grupi), ili od 9. do 12. (u slucaju da smo bili treci u grupi). Doduse, nisam znao ni da je ovaj Huseinovic ovako dobar, tj. da ce biti neko od koga cemo imati 20 poena u prosjeku.

Trener je bukvalno pola ekipa, a ja stvarno nisam vjerovao da ce Prasovic biti ovako dobar. Prosle godine smo imali vjerovatno i bolju ekipu na okupu, ali tad jednostavno nista nije funkcionisalo i cini mi se da su na kraju zavrsili kao dvanaesti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 18 avg 2018, 07:21

inaktiv je napisao/la:Ne treba unaprijed osuditi ekipu na los rezultat, vjerujem da ce Prasovic napraviti ekipu koja ce timski funkcionisati a ne zbir individua koje ce repku koristiti za samopromociju. Zna li neko dokle je Micic stigao sa.oporavkom, hoce li moci nastupiti na EP?
Ovo je bila moja procjena 23.06. i pogodio, s tim da smo vidjeli i da je Gatarica, koji u svom klubu trpa svakome 20p, podredio ekipi, da je dao slobodu jednom dobrom suteru.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 18 avg 2018, 16:54

Poslije utakmice sa Finskom selektor Irske je govorio o problemu sa kojim su se navodno suočile mnoge ekipe u Sarajevu
Off court many of the teams have been hit by a gastric bug and while we have been clear of it, we had our first case of it yesterday prior to our game with one of our captains getting the bug. He played yesterday but was worse this morning so we had to rule him out.

ovisnik
Postovi: 1109
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 18 avg 2018, 18:11

Kobe 24
Haliličevićevi roditelji su visoki oko 2m oboje,mama mu je igrala košarku na poziciji centra,ima genetsku predispoziciju da naraste,njegov veći problem je klub,jer je on kod Ozrena u ABC basketu,za nadati se da će ga Trnačević odvesti u neki klub u kojem bi imao dobar rad kako bi otklonio postojeće nedostatke i razvio se u dobrog seniorskog igrača.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 18 avg 2018, 20:45

ovisnik je napisao/la:Kobe 24
Haliličevićevi roditelji su visoki oko 2m oboje,mama mu je igrala košarku na poziciji centra,ima genetsku predispoziciju da naraste,njegov veći problem je klub,jer je on kod Ozrena u ABC basketu,za nadati se da će ga Trnačević odvesti u neki klub u kojem bi imao dobar rad kako bi otklonio postojeće nedostatke i razvio se u dobrog seniorskog igrača.
Zar mu mati ne radi u domu zdravlja? :mrgreen: Igrom slucaja znam neke momke koji su dobri s njima, pa smo nekako sasvim slucajno dosli na tu temu i kao da rekose da je mama medicinska sestra. Nebitno, super ako su genetske predispozicije na njegovoj strani. On sad ima oko 199cm sigurno, a odlicno bi bilo da izraste jos jedno 5cm i da bude klasicni forward.

Sto se tice Rusa, ja bih na njima zonu igrao od samog starta meca. Mislim da im je prva petorka znatno visa od nase, a da su generalno svi slabi suteri s distance (ako je suditi po statistici). Ja bih odmah u prvoj cetvrtini skupio reket i provocirao im sut, a ako budu pogadjali najlakse je promijeniti odbranu.

Nasi trebaju poceti u najjacoj petorci, tj. Gataric, Huseinovic, Kusmuk, Halilcevic i Vidovic. Gataric nek forsira pnr sa Halilcevicem, a pnp sa Vidovicem. Kusmuk nek ceka eventualno povratni pas za prodor (jer nema domet s trice), a Huseinovic pas za sut. Vjerujem da smo jaci i od njih, ali generalno ekipe su statisticki skroz ujednacene. Treba uci rastereceno i da dobijemo ovo ako Bog da! :bih:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 18 avg 2018, 21:00

Crna Gora ispala iz A divizije, ali je zato njihov najbolji igrač Fedor Žugić(2003.) bio jedan od košarkaša koji su kod skauta ostavili najbolji utisak.
Slovenci su dakle pobjedom nad Crnogorcima osigurali opstanak u A, a danas su diviziju A dogodine izborili i Makedonci.

Ako uzmemo za gotovo da ćemo se mi boriti za opstanak dogodine, tri protivnika odmah upadaju u oči da se može i treba biti bolji od njih: Izrael, Estonija, Makedonija. Naravno, može se i njima desiti jaka generacija ili barem jedan ozbiljan talenat u timu ili jednostavno desiti dobar turnir, vidjeli smo Izrael ove godine na U20, a možemo i mi biti jednostavno presmiješni pa biti deklasirani i od Estonije kao onda kad smo i ispali, ali ipak sam uvjeren da će sigurno 2 od 3 ove ekipe ispasti iz divizije A dogodine. Nadam se da mi nećemo biti ti treći.

U A diviziji dogodine neće biti od ozbiljnijih ekipa: Finska, Crna Gora, Ukrajina.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la akisarajevo92 » 18 avg 2018, 21:06

jel ovo prvi put makedoncima da imaju reprezentaciju u A diviziji, nesto ih se ne sjecam ni da su bili u B :D
Don't believe the hype.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 18 avg 2018, 21:14

akisarajevo92 je napisao/la:jel ovo prvi put makedoncima da imaju reprezentaciju u A diviziji, nesto ih se ne sjecam ni da su bili u B :D
Oni pišu o "prvoj selekciji u A diviziji nakon 12 godina".
" освен " $ на $, $ % ? $, ? во „А" $, ' на & % $ & % $ 2006 $, & % ? „$ 20" $, $ $ $ ", $ ?, $ ", & "...
slika
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 18 avg 2018, 21:49, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 18 avg 2018, 21:31

U18 diviziju B 2019. će igrati: Češka, Ukrajina, Bosna i Hercegovina, Izrael, Belgija, Estonija, Poljska, Gruzija, Makedonija, Rumunija, Island...Možemo li biti Top 3, ili tačnije Top 2, što je sigurno, sigurno je.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 18 avg 2018, 21:48

Drape je napisao/la:U18 diviziju B 2019. će igrati: Češka, Ukrajina, Bosna i Hercegovina, Izrael, Belgija, Estonija, Poljska, Gruzija, Makedonija, Rumunija, Island...Možemo li biti Top 3, ili tačnije Top 2, što je sigurno, sigurno je.
Belgija ima Bratanovica i jos jednog u 2001. godistu, koji je imao ozbiljnu rolu na juniorskom prvenstvu B divizije ove godine. Ceska je imala cetvoricu 2001., od kojih su dvojica bili medju najzapazenijima. Belgija je bila treca, Estonija cetvrta (svi su im bili 2000.), a Ceska peta.

Mislim da bi mi uz Matkovica, Micica, Duraka, Krupaliju, te uz nekoliko momaka iz ove generacije i nekoliko njih koji su 2001. godiste (ima zanimljive djece) bili favoriti za ulazak u A diviziju. Naravno, ako nas bude vodio ozbiljan selektor.

Sto se tice ovog meca, jednostavno nas nista je ide. Ocigledno je opala koncentracija, ali bitno je da su je imali kad je najvise trebalo. Sve cestitke momcima i selektoru! :bih:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 18 avg 2018, 21:52

@Kobe sta je sa onim Gacicem ( bratom od Sandra ) , oce li od njega biti nesto ili ce stopama brata ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 18 avg 2018, 23:13

Bassha je napisao/la:@Kobe sta je sa onim Gacicem ( bratom od Sandra ) , oce li od njega biti nesto ili ce stopama brata ?
Ne znam iskreno, nisam ga nikad gledao da bih mogao reci neko svoje misljenje. Njega je Prasovic pozivao na ranije okupljanja i ocigledno nije toliko kvalitetan da se kao godinu dana mladji nadje na konacnom spisku. On je valjda bas izdominirao tu ligu koju igra u Hercegovini, pisalo se nesto da i njega Kaha prati (u sto ja ne vjerujem :mrgreen: ), pa se mozda moze ocekivati da od njega bude nesto. Vidjet cemo sljedece godine aBd, jer ce vjerovatno uci u uzi krug kadeta za EP.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BlackMambaGoku
Postovi: 54
Pridružen/a: 27 avg 2017, 14:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BlackMambaGoku » 19 avg 2018, 00:27

kobe24 je napisao/la:
Drape je napisao/la:U18 diviziju B 2019. će igrati: Češka, Ukrajina, Bosna i Hercegovina, Izrael, Belgija, Estonija, Poljska, Gruzija, Makedonija, Rumunija, Island...Možemo li biti Top 3, ili tačnije Top 2, što je sigurno, sigurno je.
Belgija ima Bratanovica i jos jednog u 2001. godistu, koji je imao ozbiljnu rolu na juniorskom prvenstvu B divizije ove godine. Ceska je imala cetvoricu 2001., od kojih su dvojica bili medju najzapazenijima. Belgija je bila treca, Estonija cetvrta (svi su im bili 2000.), a Ceska peta.

Mislim da bi mi uz Matkovica, Micica, Duraka, Krupaliju, te uz nekoliko momaka iz ove generacije i nekoliko njih koji su 2001. godiste (ima zanimljive djece) bili favoriti za ulazak u A diviziju. Naravno, ako nas bude vodio ozbiljan selektor.

Sto se tice ovog meca, jednostavno nas nista je ide. Ocigledno je opala koncentracija, ali bitno je da su je imali kad je najvise trebalo. Sve cestitke momcima i selektoru! :bih:
Koji Durak?

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.