Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 26 jun 2019, 18:36

Spisak je solidan i nista vise...

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 27 jun 2019, 11:36

Ko nedostaje po tvom misljenju ili je to to..pa je solidan...a sigurno ne mozes reci da si gledao sve ove igrace, kao ni ja, pa da mogu reci jeli dobar ili los...ne znam mozda je tako kako kazes..

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 27 jun 2019, 12:30

kako ce biti solidan kad nedostaju 3 od 4 najveca talenta....
samo se nadam da ce se naknadno prikljucit sva trojica.. matkovic, nikola micic i gataric...prva dvojica mozda nisu spremni u ovoj fazi zbog svojih laksih povreda, ali gataric koliko znam nije imao povredu....ponavljam, nadam se da je selektor u dosluhu s njima i da ce se prikljucit kasnije....inace se mozemo pozdravit s ambicijom povratka u A diviziju

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 27 jun 2019, 13:18

boskonovi je napisao/la:Ko nedostaje po tvom misljenju ili je to to..pa je solidan...a sigurno ne mozes reci da si gledao sve ove igrace, kao ni ja, pa da mogu reci jeli dobar ili los...ne znam mozda je tako kako kazes..
Po mom misljenju, igraci koji bi trebali imati mjesta na konacnom spisku su: Milosevic, Dedajic, Gataric, Krupalija, Micic i Matkovic. Naravno, sve pod uslovom da su zdravi. Ovako mi djeluje nemoguce da su svi nabrojani povrijedjeni, a sumnjam da ce kasnije prikljuciti kao sto @AirRamiz prizeljkuje.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 27 jun 2019, 13:36

Milosevic nece da igra, ovi ostali gledaju kako ce pobjeci iz Cedevite koja se raspada, a i ne znam otkud nam kriterij da u cedeviti igraju samo vrhunski talenti, Micic jedino je vjerovatno povrijedjen.. i Edinjo pobogu tri od cetiri najveca talenta, ne trebaju nam talenti vec igraci,,

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 27 jun 2019, 13:38

Pardon, Ramize, Edinjo izvini,

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 27 jun 2019, 13:40

Selektor Cikic je jedan od onih koji vode djecu da igraju za Srbiju.

Toliko o svemu, nadam se da ce Mirza ta go.vna iz RS i skutore otjerati sto prije iz saveza.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 27 jun 2019, 14:01

boskonovi je napisao/la:Pardon, Ramize, Edinjo izvini,
i talenti i igraci...sva trojica mogu ici preko 15 poena,a nama itekako trebaju igraci sa poenima u rukama a da to nije 30% suta na 15 ispaljenih lopti...

nadat se da mirza radi i misli glavom...ako ce mu cetnik krojit spisak a da on nema predstavu ko su nosioci i sta se valja iza brda (pod uslovom da se valja), onda nikakve koristi od njega

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 27 jun 2019, 15:46

Sta se to valja iza brda..i koga je to Cikic odveo u Srbiju..gluposti pisete ovdje..nema potrebe da se vrijedja bilo ko iz RS..uostalom to su djeca

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 28 jun 2019, 16:19

Pavlovica i Koprenovica.

Iz RS-a su 99% **** i sve ih treba sto prije odstraniti, kao i ove iz saveza HB koji treba ugasiti.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 28 jun 2019, 16:32

Hajde ti lezi negdje..prvo uzmi terapiju..stvarno si pretjerao...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 28 jun 2019, 16:51

Manji problem da dođe na pripreme je sa Alemom iz Amerike nego sa nekima iz Sarajeva.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 28 jun 2019, 16:59

boskonovi je napisao/la:Milosevic nece da igra
Sto Milosevic nece? Gledam evo da je prijavljen u nedjelju na neki 3x3 turnir u Zivinicama, u ekipi sa Nedinicem. Zanimljiv mi je taj mali bio kad sam ga gledao, iako se nije bas naigrao u reprezentaciji, koliko se sjecam.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 28 jun 2019, 17:34

Bas zbog toga, dobro si napomenuo..igra 3x3 turnire batalio je reprezentaciju...to je razlog

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 30 jun 2019, 20:33

Huseinović je sa juniorima u Sarajevu od prvog dana priprema, konačno imamo igrača iz Amerike sa kojim nema problema sa odazivanjem.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 02 jul 2019, 14:07

Jesu se to Dedajic i Krupalija prikljucili juniorima?

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 03 jul 2019, 09:56

Izgleda da jesu, samo je pitanje hoce li bti mjesta za njih dvojicu, a mozda i hoce...ne znam koliko se igraca vodi 12 ili 14...

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 03 jul 2019, 20:20

boskonovi je napisao/la:Izgleda da jesu, samo je pitanje hoce li bti mjesta za njih dvojicu, a mozda i hoce...ne znam koliko se igraca vodi 12 ili 14...
Vodi se 12 igraca, a Dedajic i Krupalija itekako imaju mjesta i moraju se naci medju 12 putnika. Dedajic je, u odsustvu Gatarica, vjerovatno ponajbolji playmaker kojeg imamo, a Krupalija je sigurno najbolji krilni centar u ovoj selekciji.

Ne poznajem bas sve sa spiska, ali, ako se bude gledao iskljucivo kvalitet, 10-ak momaka bi trebalo biti sigurno na konacnom spisku. Po meni bi to trebalo izgledati ovako:

Dedajic, Kondic
Huseinovic, Huseinspahic
Radak, Halilcevic
Krupalija
Topolovic, Simanic, Mehic

Dedajic i Huseinovic su odlicni suteri za tri poena (Alem pogotovo) i oni bi zajedno na parketu bili ozbiljna prijetnja s distance. Herenda bi mogao biti treci play, ili ovaj mali iz Beograda, s cijim kvalitetama nisam nesto posebno upoznat. Markovic iz mostarskog Pepija se takodjer pozivao na neka okupljanja, par puta je znao solidno odigrati, pa je mozda i on opcija za tog treceg PG-a. Od ostalih momaka, mislim da jos Kovac ima solidne sanse da se nadje na konacnom spisku, pod uslovom da Halilcevic bude zamisljen kao cetvorka. On se pokazao kao solidan igrac kad smo, cini mi se, prije dvije godine igrali B diviziju u kadetskom uzrastu. Takodjer, nisam upoznat s kvalitetama Jovanovica i Gutalja iz Bijeljine, Arnauta iz Italije (ili odakle je vec), te donekle Zelenike iz Zrinjskog. Karlo bi recimo mogao zavrsiti na spisku prije Huseinspahica, ali iskljucivo zbog nacionalnog kljuca. Prilicno sam siguran da je Harun bolji kosarkas od njega. Ovaj Neskovic je, ako se dobro sjecam, bio cak i kapiten prije 2 godine u kadetskoj reprezentaciji, ali se i nije bas pokazao. Ne znam koliko je u medjuvremenu narastao, ali bi se izmedju njega i ovog Arnauta mogla traziti rezervna opcija na poziciji cetvorke.

Naravno, moze se desiti da ovih 4-5 momaka za koje i nisam bas cuo imaju odredjeni kvalitet i mozda su bolji od nekih s mog spiska, ali cisto sumnjam da su u godinu-dvije tako naglo proigrali i drasticno se popravili.

Btw, selam i pozdrav forumasima s ovog pdfa od kobea. :D

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 04 jul 2019, 08:48

Gledao sam ja tog malog sad u BL, na turniru gdje je igrao za OKK Beograd, citaj juniori Mege, protiv Igokee, mislio da ce biti Kondic, ali je povrijedjen bio, ljevak je decko lagano im dao dvadesetak poena stim da je Igokea igrala sa 98/99 godistem i par mladjih, opet ne znam kakvo je to mjerilo, vjerovatno da nije...ali eto

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 05 jul 2019, 11:59

jel definitivno da se niko od one trojice nece naknadno pridruziti?? e onda hebiga...sa najjacim timom bi imali sta reci i u A diviziji uvjeren sam u to...
ovako ostaje da vidimo moze li se ko iz drugog plana pridruzit huseimovicu da nas uvede u A diviziju...a i samo posmatranje alemovog napretka ce biti zanimljivo...samo iz tog razloga cu pratit...za ulazak je tesko predvidjat, posebno jer ne znamo nista o selektoru nasih...svim prethodnim srbima u omladinskim selekcijama nije bilo stalo da se napravi rezultat..izuzev trbica naravno

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.