Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 13 jul 2019, 08:56

edinjo-bih je napisao/la:U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupit će na Evropskom prvenstvu u Bugarskoj.

Naše kadetkinje očekuje nastup na Evropskom prvenstvu B divizije u Bugarskoj, koje se održava u Sofiji od 15. do 24. avgista 2019. godine.

Selektor Mirza Oštraković i njegov pomoćnik Đorđe Ninković objavili su spisak igračica za pripreme. Na spisku se nalaze:

Jelena Tadić (Mladi Krajišnik), Marija Tasovac (Mladi Krajišnik), Ena Vidović (Prvi Vitez), Ajla Selimović (Čelik), Ajša Mulić (Čelik), Azra Nikšić ( Play off) Lana Jurčenko (Jedinstvo Dženex), Delila Grebović (Jedinstvo Dženex), Dajana Ibrić (RMU Banovići), Zerina Kadić (Konjic), Danijela Mitrović (Budućnost BN), Helena Kovačević (Crvena Zvezda), Dunja Runić (Crvena Zvezda), Ivana Krajina (Rijeka), Uma Bobić (Krka), Marija Tasovac (Leotar 03) i Amela Kurtalić (Brčanka).
https://www.sportdc.net/n/100606/iz-vlasenice-u-zvezdu

https://www.tomislavcity.com/najbolje-k ... njemackoj/

http://****/buducnost-bh-kosarke ... robasketu/

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Nemanja86 » 13 jul 2019, 12:15

Jelena Tadić i Dunja Runić iz mog Drvara :clap: :clap: :clap:

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 13 jul 2019, 15:57

padose mi na pamet ona braca sto su u italiji. mavric cini mi se....

znaci da su propali cim ih vise niko ne spominje

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 13 jul 2019, 20:01


Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 13 jul 2019, 20:26

jel ovo neka greska ili fakat alem rezerva

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 13 jul 2019, 20:29

Je l' mi ovo nemamo u20 selekciju, vidim nema nas ni u jednoj diviziji, odnosno ni na jednom Euru.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 13 jul 2019, 20:30

Raonffa je napisao/la:Je l' mi ovo nemamo u20 selekciju, vidim nema nas ni u jednoj diviziji, odnosno ni na jednom Euru.
nema vec duze vrijeme

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 13 jul 2019, 20:33

Vucevich je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Je l' mi ovo nemamo u20 selekciju, vidim nema nas ni u jednoj diviziji, odnosno ni na jednom Euru.
nema vec duze vrijeme
Ja k'o da sam negdje čitao da će se opet oformiti al' očigledno sam nešto pomiješao :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 13 jul 2019, 20:52

Ghuraba je napisao/la:http://www.fibalivestats.com/u/KZS/1269136/bs.html

Slovenci igraju A diviziju.
cuveno drugo poluvrijeme :) :D

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 13 jul 2019, 21:02

Nije greska Alem i treba da bude rezerva...Topolovic, Simanic, i ovaj mali iz BG po statsu najbolji...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 13 jul 2019, 21:02

Raonffa je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Je l' mi ovo nemamo u20 selekciju, vidim nema nas ni u jednoj diviziji, odnosno ni na jednom Euru.
nema vec duze vrijeme
Ja k'o da sam negdje čitao da će se opet oformiti al' očigledno sam nešto pomiješao :D
Bila je prica da se u14 formira ali ocigledno nista od toga.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 13 jul 2019, 21:25

Greska je itekako. Najbolji suter ekipe mora imati vise od 10 minuta. Huseinspahic i Radak su losi u slobodnim bacanjima, a o njihovom sutu s distance je suvisno pricati. Takodjer, besmisleno je da Krupalija dobije svega 7-8 minuta. Momak je prije 2 godine na kadetskom prvenstvu bio nas najbolji i najkorisniji igrac. Nek mu da 32 minute koliko je Simanic igrao, pa ces vidjeti koliko skokova ce pokupiti. Ne bih se iznenadio da Cikic isforsira ovog Simanica, kao sto je Dzidic neopravdano forsirao Bosnjaka i Ramljaka. Timur ima odlican osjecaj za napadacki skok, dobro se krece, spretan je i okretan, odlicno razumije pik igru, dosta dobro izvodi slobodna bacanja, itd. On i Huseinovic moraju dobiti vise minuta (prvi zbog skokova, a drugi zbog suta s distance). Sve ostalo je manje-vise ok. Isto tako, Dedajic nema neki osjecaj za asistenciju, nerijetko previse drzi loptu u rukama i gusi igru, pa tu treba vidjeti ovog iz Beograda.

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 13 jul 2019, 21:30

Da u pravu si.. sto posto.. gledao sam omjer minuta i ucinak jbg...prva je utakmica, momci se i ne poznaju..ali je to otprilike tih 12 koji ce ici u Rumuniju..ali ova Slovenija je prije nekoliko dana dvije tekme igrala sa Srbijom na pola kosa...

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 14 jul 2019, 01:31

boskonovi je napisao/la:Da u pravu si.. sto posto.. gledao sam omjer minuta i ucinak jbg...prva je utakmica, momci se i ne poznaju..ali je to otprilike tih 12 koji ce ici u Rumuniju..ali ova Slovenija je prije nekoliko dana dvije tekme igrala sa Srbijom na pola kosa...
Ne mislim ja nista lose. Ovo je za prvu pripremnu utakmicu korektno, ali je ostalo jos manje od dvije sedmice do pocetka prvenstva i vrijeme je da se neke stvari posloze. Od trenera najvise zavisi hocemo li se boriti za A diviziju, ili cemo pokleknuti pred malo jacim protivnikom. U Sloveniju je otislo 16 momaka, tj. otpali su Zelenika, Neskovic i Jovanovic. Sutra ce vjerovatno dobiti priliku oni koji danas nisu igrali, ali ocekujem da svi oni koji su danas igrali nadju svoje mjesto medju 12 putnika i to je otprilike onaj roster koji sam navodio u svom prvom postu.

Kljucno u svemu je da Cikic pronadje pravu ulogu svakom od igraca. Ja garantujem da je ovaj roster jaci od onog s kojim je Prasovic prosle godine rutinski usao u A diviziju u kadetskom uzrastu. Ovdje se moze naci 10 momaka koji u znacajnijoj minutazi imaju sigurne poene u rukama, a u kadetima prosle godine je bilo tek 4-5 takvih (Gataric, Huseinovic, Halilcevic, Vidovic, te ponekad Spago i Kusmuk). Pogotovo je dobro sto mnogi od njih bez problema mogu pokrivati po dvije pozicije i sto mozemo imati kvalitetnu small ball petorku s Halilcevicem na 4. Cikic mora prostudirati svakog naseg kosarkasa i shodno njihovim karakteristikama dodijeliti im uloge u parketu. Evo recimo Huseinovic, njemu se mora napraviti nekoliko akcija da kroz izlazne kretnje ili na neki drugi nacin dobije 4-5 otvorenih suteva po mecu s distance ili poludistance. On ce, garantujem, pogoditi bar dva. S druge strane, Radaku 'nastimati' par izolacija, ili mu reci da coskari po kornerima i zatim da utrcava po ceonoj liniji. Od njegovih suteva svakako nema puno koristi. Dalje, Dedajic i Krupalija se odlicno razumiju i imaju dobru igru 2na2. To sam primijetio jos prije dvije godine i ne vidim razloga zasto i sad ne bi funkcionisali dobro. Za Topolovica se, takodjer, moze nacrtati nekoliko akcija jer je ofanzivno dosta raznovrstan.

Da ne bude da ja nesto pametujem, samo hocu da kazem da imamo opcija u napadu, ali to treba uigrati. Olaksavajuca okolnost je sto bar polovina ekipa na prvenstvima B divizije ne razumije osnovne stvari, a kamoli neke komplikovanije kretnje i akcije.


Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 14 jul 2019, 18:01

Huseinovic opet skoro bez minutaze :hmmmmm:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 14 jul 2019, 19:02

Huseinspahic 18, kovac 11, maran 10, topolovic 10, dedajic 8, kondic 6 i simanic 5 za nas vs slovenija

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 15 jul 2019, 17:15

Meni se cini da smo primili puno koseva na obe utakmice, skripi odbrana vjerovatno,.neuigranost...

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 16 jul 2019, 21:32

Juniori u Crnoj gori...jos tezi protivnik za pripreme..po meni crnogorci najjaci od svih rep.u-18 u okruzenju...

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 17 jul 2019, 09:25

Ako naleti neko na stats za veceras sa Crnom gorom od 18.00 sati---neka objavi...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.