Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 09 avg 2018, 08:49

Dosao drugi skaut ESPN-a u Sarajevo, ima vala sta i da vidi :lol:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 avg 2018, 09:28

Ja sam sve živio u uvjerenju da mi ne možemo sa Kosovom biti izvučeni u istoj grupi u bilo čemu. Ali opet je to nerješiva situacija ako igramo isto takmičenje, teoretski se možemo susresti prije ili kasnije.

To je tema vrijedna opširne analize: U kojim sportovima, takmičenjima, uzrastima...BiH(pa i klubovi) može biti izvučena u istoj grupi sa Kosovom, a koja su ona u kojima se prije žrijeba jasno naglasi da BiH i Kosovo ne mogu biti izvučeni u istoj grupi.

Mi smo sportski oštećeni gdje god ne možemo dobiti Kosovo jer su sad za sad truba u većini ekipnih sportova, tamam kad napreduju, a hoće, tad će dopasti nama.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 09 avg 2018, 09:31

Bolje da nas izbace nego da nas Kosovo oduci od kosarke.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 avg 2018, 11:45

Evropsko prvenstvo za košarkaše do 16 godina u diviziji B počinje danas u Sarajevu.

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine je ponovo dobio povjerenje Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) da organizuje jedno evropsko takmičenje, međutim pojavili su se veliki problemi s vizama za selekciju Kosova koja bi danas trebala igrati prvu utakmicu na takmičenju upravo protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Problem se pojavio na relaciji Košarkaški savez BiH – Ministarstvo vanjskih poslova BiH, odnosno kako pojedini mediji javljaju, ministar Igor Crnadak nije dao saglasnost za izdavanje viza reprezentaticiji Kosova u Skoplju, te je zahtjevao dodatni dokument od KS BiH u kojem Savez preuzima punu odgovornost za navedeno takmičenje.

Kako je Feni kazao potrpredsjednik Košarkaškog saveza BiH Sejo Bukva, vize za kosovsku reprezentaciju su spremne u Skoplju i samo se čeka da ministar Igor Crnadak da saglasnost za vize, a Košarkaški savez je po njegovim uputama poslao potvrdu da u potpunosti stoji iza takmičenja i organizacije EP-a.

"Ministar Crnadak je izjavio da traži dodatnu suglasnost da je Savez organizator i da stoji iza takmičenja. Savez je prije godinu dana postigao s FIBA-om ugovor o organizaciji evropskog prvenstva, i već tada je preuzeo sve obaveze. Poslali smo sve što je bilo potrebno za izadavanje viza Ministarstvu civilnih poslova BiH, ministar je potpisao i proslijedio Ministarstvu vanjskih poslova, a na osnovu toga su vize rađene. Nakon što su vize završene trebala je još samo saglasnost ministra Crnatka da se vize puste, a sada smo poslali i taj dodatni dokument i očekujemo svakog momenta da će vize biti puštene", izjavio je Bukva.

Ističe da ekipa Kosova čeka spremna da doputuje u Sarajevo, te da postoji mogućnost da utakmice koje zbog kašnjenja ne odigra u zakazanim terminina, odigra u slobodnim danima takmičenja.

"Žao mi je i krivo da djecu od 16 godina gledamo po krvnim zrncima i da se politika miješa u sport i evropsko prvenstvo. Neshvatljivo mi je to kao sportisti, nikada mi neće biti jasno i nikada to neću podržati", rekao je potpredsjednik KS BiH.

Dodaje da je svima u interesu da reprezentacija Kosova doputuje u Sarajevo, počev od KS BiH pa sve do FIBA-e.

"FIBA će se strpiti, neće praviti problem zbog eventualnog kašnjenja reprezentacije Kosova, koja svoje utakmice može odigrati u slobodne dane. Očekujemo svaki čas da Kosovo dobije saglasnost za vize, a ambasada u Skoplju je spremna da ih odmah izda. Apelujem na ministra Crnatka da pomogne toj djeci da dođu u Sarajevo i ne uskrati im dječački san da učestvuju na evropskom prvenstvu", zaključio je Bukva.

Na EP-u u Sarajevu od 9. do 18. augusta će učestvovati 24 reprezentacije, a BiH i Kosovo nastupaju u grupi D zajedno sa selekcijama Ukrajine, Bjelorusije, Češke i Švicarske.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 avg 2018, 15:13

Tekma bi se trebala igrati 12.8
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 avg 2018, 18:39

Volio bih da nam suspenduju reprezentacije sve na par godina pa onda neka oni mute sa politicarima iz RS-a naroda koji je u sukobu sa citavim Svijetom.
Reprezentaciju Kosova nisu ni pozvali, organizator je kriv i Sinisa jer je slusao politicare. Molim vas suspendujte nas neka ide sve u krasni qrac.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 avg 2018, 18:51

Ako nista bar cemo se ponovo obrukat pred cijelim svijetom....
Jos onaj Schmitz je tu u Sarajevu pa valjda prenese malo Amerima kako se to kod nas radi
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 avg 2018, 22:38

Cedevita zaradila na odštetama i za Nurkića i za Musu, a u košarci je teško zaraditi od "transfera". Uz sve kritike: Dovode polovne Amere i ne daju šansu mladima, sportski direktor ne zna ništa, loši treneri...Ipak su uspjeli od njih dvojice napraviti igrače, ili barem samo ne upropastiti, jer oni su bili baš to, elitni talenat za koji se moraš dobro potruditi da propadne.

Interesantno da je i Atić jedno vrijeme bio član "Vitamina", ali na tiha vrata je ušao i još tiša napustio klub, bez da je skoro iko zapamtio i da je bio tu.

Musa je uvijek hvalio uvjete u Cedeviti, njemu je nešto veliko bilo to što je imao 24 sata dvoranu na raspolaganju, prisjećao se da dok je bio u Košu imali su samo "termin", znači između časa tjelesnog odgoja 3 B i sajma šljive, dvorana je bila njihova na sat ipo.

Vjerovatno da i u Sparsima imaju sasvim dovoljno dobre uvjete, ali i oni samo izbacuju neke poluproizvode, još uvijek nema tu pravog igrača iz njihove radionice. Možda u Cedeviti ne rade išta bolje, zapravo je to klub koji je često meta kritika po pitanju rada i odnosa prema mladim igračima, ali tu su Jusuf i Džanan stasali za NBA. Ne mora biti nužno do Cedevite, možda su jednostavno njih dvojica bili toliki talenti da im ništa od dvorane 24 sata na raspolaganju nije bilo potrebno za uspjeh, ali možda je to formula i za buduće, da uvijek najbolji talenat BiH tradicionalno ide u Cedevitu. Kad mi sami ne znamo od drveta napraviti prozor i prodati ga, nek barem na vrijeme prodamo suho drvo i damo mu priliku postati lijep prozor.

Sparsi još uvijek nisu dokazali da znaju izgraditi kompletnog igrača, jedino ih stvarno znaju vrhunski nabildati.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 avg 2018, 22:50

Buzu su povrede syebale, od Vrapca se nikad nisam nesto posebno ocekivao ( on ima samo dobru defanzivu), Atic ima problem u glavi, Gegic za 2godine u Bayernu sut nije nista unaprijedio, Penava je bolji igrac nego sto je bio u Sparsima, Campara ima svoj problem koji nitko ne moze da ispravi ( njemu jedino 40% suta za tri moze obezbjediti da igra u kvalitetnim timovima )
Atic da je pametan bio sad bi bio u nekom EL timu ili mozda cak u NBA, ali propuh

Sto se tice Salica od njega sam ocekivao bas da bi mogao napraviti nesto, mladjim selekcijama je dominirao imao je neke brutalne partije ali sad je realnost ABA2

Valjda Kamenjas nesto uspije napraviti
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 avg 2018, 22:59

I Buzina posljedna sezona prije odlaska u Belgiju je bila prosječna, i to u našoj ligi. Gledao sam neke utakmice Oostendea i trener Gjergja je stalno galamio na Buzu zbog reakcija u odbrani, ili nema "defanzivni IQ" ili su mu noge prespore da isprati i niska krila, on barem u odbrani mora igrati samo "četvorku". U najboljim danima u Oostendeu bio je tek jedan od igrača u rotaciji, tako da zaista nije on pokazivao da sve ide kako treba, ali eto, povrede ga uništile. Slabo je šta pokazivao i prije njih.

Penava u ovom trenutku djeluje da najbolje stoji od svih igrača koji su izašli iz Sparsa, ali on je svakako bio u drugom planu dok je bio u njihovim oml. selekcijama, a za seniore nije nikad ni zaigrao.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 avg 2018, 23:03

Da je Nedimu samopouzdanje i hrabrost od Vrapca bio bi odlican igrac :D :D
Ovaj iako ciglari i dalje je uporan
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 09 avg 2018, 23:39

Ovako, provjereni izvori: Ministarstvo je prošle sedmice zaprimilo garanciju i listu učesnika kojima je potrebna viza za boravak u BiH, tu vizu su svi dobili osim Kosovara. Da bi se prekjučer KSRS obratio lično ministru sa navodima da su oni zabrinuti oko toga, bla bla...ministar urgirao da se što više oteže sa tim dok se ne usaglase KSRS sa ovima.
Epilog svega je da će momci dobiti vizu i doći da igraju, MVP je po sugestiji KSRS tražilo da se iz dvorane i sa dresova Kosova skinu sva nacionalna obilježja i da se njihova himna ne intonira.
Tu reaguje FIBA u kojoj je Kosovo punopravni član i sada traži od KSBiH da se ispoštuje status Kosova u FIBAi, bez obzira na naše nepriznavanje, inače nam slijede sankcije, njima je neigranje Kosova podjednako nepoštovanje kao degradiranje njihovih igrača sa uklanjanjem nacionalnih simbola.
Ukratko rečeno, FIBA meets BIH. :sick:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 avg 2018, 00:08

Mislim da je Atic u periodu dok je bio u Cedeviti imao problema sa zdravljem (cini mi se da je srce bilo u pitanju). Prije toga je odigrao nekoliko turnira u dresu Reala i na njima je redovno bio biran za najboljeg igraca (ispred recimo Lovre Mazalina i Nika Slavice).

Glavni problem Sparsa je sto nemaju stabilnu seniorsku ekipu, koja igra bar ABA ligu. Oni bi uzimali ogromne pare da rade nesto slicno kao Mega, tj. da puste Gegica, Atica, Penavu i ostale da odigraju koju godinu na tom nivou, ali da im daju minutazu i slobodu u igri. Ovako Gegic ode u Bayern, a tamo objektivno nemaju vremena da ga cekaju. Onda on mora u trecu ligu Njemacke i logicno da ce tamo stagnirati. Ista situacije je i sa ovima koji idu u Real (Campara), Barcu (Sulejmanovic)...

Btw, ako je suditi po instagramu, Sikiras ludjacki trenira i mozda bi ovo mogla biti njegova sezona. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 avg 2018, 00:32

kobe24 je napisao/la:Btw, ako je suditi po instagramu, Sikiras ludjacki trenira i mozda bi ovo mogla biti njegova sezona. :mrgreen:

Bit ce strah i trepet trece lige :cool: :cool:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 10 avg 2018, 00:39

Njegoš je doživio nekoliko povreda što na pripremama reprezentacije što tokom turnira, neke turnire je i odigrao povrijeđen. Gajim posebne simpatije prema njemu zbog toga, pa i prema Atiću, Gordiću(iako on u zadnje vrijeme radi sve da pokvari ugled koji je godinama stvarao), Buzi: Svi su oni doživljavali teške povrede u dresu BiH i to im sigurno nije pomoglo u klupskoj karijeri.

Recimo uz sve otkaze Atić bi igrao na Eurobasketu 2015. ali ga je propustio zbog one povrede u utakmici za 3. mjesto na U18 EP.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 avg 2018, 01:26

Bassha je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Btw, ako je suditi po instagramu, Sikiras ludjacki trenira i mozda bi ovo mogla biti njegova sezona. :mrgreen:

Bit ce strah i trepet trece lige :cool: :cool:
Haha, ma nije njemu jos kasno. Nema ni 20 godina i sad mu ne bi bilo lose da odigra jednu dobru sezonu u drugoj ligi, mada je on prosle godine zakazao i u trecoj. :mrgreen:

Kad se sjetim onog kadetskog prvenstva na kojem smo uzeli zlato, ja sam se tad znao sam sa sobom posvadjati oko dileme ko ima veci plafon izmedju njega i Muse. :lol: Meni je bilo fascinantno gledati momka koji u tim godinama ima dosta dobar sut s distance i uz to igra dobro na low postu. Tad sam ga vidio u nba za 5-6 godina kao modernu i raznovrsnu cetvorku idealne konstitucije (mislio sam da ce bez problema narasti 208-209cm). Medjutim, na proslogodisnjem juniorskom prvenstvu se moglo vidjeti da nije narastao ni centrimetra, da je promijenio i unakazio izbacaj i da se poceo gubiti na niskom postu kao kakav amater. Ja jos uvijek vjerujem u njega i mislim da moze napraviti dobru karijeru ako bude ludjacki radio, jer jos uvijek ima vremena i nista nije izgubljeno. Njega su povrede i ona jedna godina pauziranja u Albi kostale mnogo toga. Bilo bi lijepo u buducnosti imati njega, Penavu, Sulejmanovica i mozda jos nekog na toj poziciji krilnog centra.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Nemanja86 » 10 avg 2018, 08:31

ko je njemu agent?

čini mi se da očajno vodi karijeru, sve sami loši potezi, vjerovatno mu je lova možda malo bitnija nego što bi trebalo u ovim godinama, ali dobro, nije još kasno, to je tačno.

Ljeti na instagramu svi treniraju, ali to su često prazne priče, Sikirašu bi trebala spartanska atmosfera, neko da ga izuje od posla... znam da je iracionalan stav baziran na ničemu, ali nekako mi ti kampovi nižerazrednih španskih ekipa ne izlgedaju nešto obećavajuće, više vjerujem igračima koji rade u našim drilovima.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 avg 2018, 08:44

Nemanja86 je napisao/la:ko je njemu agent?

čini mi se da očajno vodi karijeru, sve sami loši potezi, vjerovatno mu je lova možda malo bitnija nego što bi trebalo u ovim godinama, ali dobro, nije još kasno, to je tačno.

Ljeti na instagramu svi treniraju, ali to su često prazne priče, Sikirašu bi trebala spartanska atmosfera, neko da ga izuje od posla... znam da je iracionalan stav baziran na ničemu, ali nekako mi ti kampovi nižerazrednih španskih ekipa ne izlgedaju nešto obećavajuće, više vjerujem igračima koji rade u našim drilovima.
Juanjo Bernabe ( You First )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 avg 2018, 15:31

edinjo-bih je napisao/la:ovo je izgleda finalni spisak U16:

malesevic
huseinovic
spago
dragojevic
pilav
halilcevic
kusmuk
vidovic
jovanovic
curovic
gataric
gobovic
Spisak ne izgleda lose (bar ove koje ja znam), ali mislim da bez Micica nemamo nikakve sanse za plasman u A diviziju. Crveni su nekad u februaru bili na onom turniru u Turskoj i mislim da su se opravdano nasli na spisku (jedino cini mi se ovaj Malesevic tad nije imao nikakvu ulogu u ekipi). Za plave nikad nisam cuo i nemam pojma jesu li opravdano tu. Od zelenih ocekujem da ce donijeti dodatni kvalitet ovim momcima koji su bili ponajbolji u Turskoj (ako izuzmemo Nikolu). Na konacnom spisku su se mozda trebali naci Panic iz Sparsa i onaj Djukic iz Bayerna, koji je u Njemackoj imao sasvim solidnu statistiku. Najvise ocekujem od Halilcevica, Spage, Curovica, Gatarica, a mozda i Gobovic i Vidovic iskoce u prvi plan. Realan plasman ove ekipe je negdje od 6. do 12. mjesta.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Nemanja86 » 10 avg 2018, 16:18

Bassha je napisao/la:
Juanjo Bernabe ( You First )
pa eto, očekivano ;) Kao što rekoh, prilično čudna i tiha putanja karijere... Koliko god ovi naši krimosi bili katastrofa ljudi, ako imaš kvalitet, dobićeš priliku, i bolje da radi sa njima

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.