Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 avg 2018, 19:01

Potpisao Srbin, dolaze Šip.. Kosovari :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 10 avg 2018, 19:13

Ima li stream utakmice U-16?

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 avg 2018, 19:15

ovisnik je napisao/la:Ima li stream utakmice U-16?

evo

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 11 avg 2018, 10:58

Vezano za kadete, domaćini redovno na ovim "U" takmičenjima uđu u finale čak i ako nisu među 4 - 5 najboljih po kvalitetu na turniru, na krilima navijača i uz poslovični sudijski poguranac. Jedino naši sportisti tradicionalno "podlegnu pritisku domaćih tribina" i sudije nas kradu u našoj kući, tako da ne očekujem previše.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 avg 2018, 13:06

Ma djeca su jucer igrala odlicno, ali treba biti spreman na oscilacije koje su neminovne na tom nivou. Ja ne pamtim kad sam gledao neku nasu selekciju da igra nestvarno dobru odbranu, da kupi ogroman broj i defanzivnih i ofanzivnih skokova i da pravi tako malo gresaka. Cini mi se da su imali 22 ofanzivna skoka (uputili su skoro 30 suteva vise od Ceha) i samo 7 izgubljenih lopti. Djeca igraju nevjerovatno borbeno i disciplinovano, bar je tako jucer izgledalo. Mozda je jedan mec premalo da se donose neki zakljucci i mozda Cesi nisu pravi protivnik, ali mene su stvarno pozitivno iznenadili. Sinoc su najbolji bili Huseinovic i Gataric (prvi je jako dobar suter, a drugi jako dobar organizator igre), mada su generalno svi bili dobri. Najvece razocarenje za mene je ovaj Igokein Curovic, koji je nekako prestatican pod kosem i bas je podbacio sinoc.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 11 avg 2018, 13:47

dobro su i smisleno momci odigrali ali ko sto kazes u ovom uzrastu ima dosta oscilacija....ako je nekako moguce izbjec ruse,a u polufinalu bi uz podrsku publike imali dobre sanse....gataric je ko metak,stabilan na prenosu...uz jos koji cm dobili bi ozbiljnog kandidata za seniorskog playa
za ostale je jos rano donosit sudove...ali ovaj mali je ostavio fin dojam

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 11 avg 2018, 14:21

Kada igramo narednu utakmicu?

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 11 avg 2018, 14:26

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 avg 2018, 15:53

Cilj je biti prvi u grupi, jer bi tako izbjegli Poljsku koja ce vjerovatno biti prva u grupi C (dobili su nas 11-12 razlike u jednoj pripremnoj utakmici). U slucaju da budemo prvi, u borbi za polufinale bi nas vjerovatno cekali Bugari, koji evo rutinski zavrsavaju Fince. Kasnije u eventualnom polufinalu idemo na pobjednika A1-B2 (Rumunija, Portugal, Makedonija, Belgija). Dakle, za pocetak je najbitnije obezbijediti prvo mjesto u grupi i onda bi se sve moglo otvoriti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 11 avg 2018, 19:11

Ova djeca igraju ozbiljnu košarku,znam da je divizija B i da protivnici nisu kvalitetni,al igraju baš zrelo kao da nisu 16-godišnjaci.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la COYS » 11 avg 2018, 19:20

Bravo djeco. :thumbup:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 avg 2018, 19:40

Sa 15 i 16 godina samo jedna izgubljena lopta za poluvrijeme. :clap:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 11 avg 2018, 20:10

Nevjerovatna borbenost nasih :thumbup:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 11 avg 2018, 20:16

mali Gataric sve vidi...ozbiljan potencijal na playu....o kontroli lopte statistika sve govori (0 izgubljenih).steta pa nije igrao na U18,bolji i od kamerica i ramljaka....bez obzira sto su oni igrali A diviziju i sto su godinu stariji.kad imas kliker u glavi,onda ga imas...

kod prasovica se vidi sistem i u napadu i odbrani...uigrani su

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 11 avg 2018, 20:34

sta se desilo ovdje sredinom 4/4?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 avg 2018, 21:03

Vec drugi mec momci igraju bas povezano i smisleno, kohezija medju njima je na zavidnom nivou, a to sigurno ide na dusu i treneru Prasovicu. Covjek evo pokazuje da zna i s djecom, nakon sto se vec ranije ispostavilo da zna sa zenama. :mrgreen: U napadu igraju na nacin da traze najbolje rjesenje i apsolutno nijedan od momaka ne forsira i ne zuri. Nakon promasaja svi idu na ofanzivni skok i to je u oba meca rezultiralo velikim brojem poena iz drugog i treceg napada. U odbrani igraju jako i pozrtvovano. Vode se tim da je bolje praviti faul, nego pustiti protivnika da zabije lagane poene. To po meni nije losa opcija jer djeca u ovom uzrastu obicno ne izvode dobro slobodna bacanja, pa nekad ni bonus pet minuta prije kraja cetvrtine ne napravi nikakvu stetu. Prasovic im nesto objasnjava i zove TO i kad vode po 25 razlike, sto dovoljno govori o njegovom pristupu. Raduje i to sto je u oba meca svim momcima dao priliku za igru i sto su se evo veceras svi upisali u listu strijelaca. U zadnjoj cetvrtini je i jucer i danas malo popustila koncentracija, a to bi ih moglo kostati u mecevima gdje se ne odlijepe na 20-ak razlike i to se treba ispraviti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 11 avg 2018, 23:42

Prilično dugo pratim ova omladinska takmičenja i ova U-16 mi je i u ove dvije utakmice demonstrirala najsmisleniju košarku,ljepšu za gledati čak i od musine i atićeve generacije.Igra apsolutno jednostavna,svaki igrač i u odbrani i u napadu zna šta radi,svako igra svoju poziciju,play je play,krilo je krilo,centar je centar,puno kretnji na oba dijela terena,šuta onaj koji je u najboljoj poziciji,puno preuzimanja i agresivnosti,stvarno ih je milina gledati.Svjestan sam da je B divizija i da nije neki kvalitet suparnika ali zaista sve pohvale za trenera i igrače u ove dvije utakmice.Sutra riješiti Kosovo i dalje uz povoljan žrijeb mogla bi se izboriti i A divizija.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 11 avg 2018, 23:56

Onaj skaut sa ESPN/nekad Draft Express je hvalio Bugarsku i Ukrajinu, da imaju talentovane generacije.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 12 avg 2018, 01:54

Drape je napisao/la:Onaj skaut sa ESPN/nekad Draft Express je hvalio Bugarsku i Ukrajinu, da imaju talentovane generacije.
Ukrajina možda, ali realno osim možda Rusije i Belgije slabo ko djeluje bolje od nas, Bjelorusi su bili favoriti da prođu dalje, a evo ih sada u nezavidnoj situaciji, solidni su i Danci, Britanci, Makedonci, ali mislim da ih s ovakvom igrom možemo rutinski riješiti. Samo se ne smije poletjeti, sada se u naredna dva meča lomi prvo mjesto, a onda je sve moguće. Na ovom prvenstvu svako od boljih ekipa može iznenaditi, bilo je interesantnih rezultata.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.