Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Maestro » 12 avg 2018, 14:17

Jel danas igramo sa Republikom Kosova?
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 12 avg 2018, 14:23

Maestro je napisao/la:Jel danas igramo sa Republikom Kosova?
Aha


#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Maestro » 12 avg 2018, 14:25

Hvala brate. Ljepo nocni termin.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2018, 20:04

Kakvo je ovo poniženje ovih Kosovara, 32 - 3 u prvoj četvrtini :crazy: bože sačuvaj. Sreća za njih pa nekako uvališe onu tricu :lol:

EdoBa
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 jul 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la EdoBa » 12 avg 2018, 20:18

koliko ekipa ide u A diviziju?

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 12 avg 2018, 21:19

EdoBa je napisao/la:koliko ekipa ide u A diviziju?
Finalisti i pobjednik utakmice za 3. mjesto, s time da FIBA zna dati domaćinstvo za prvenstvo A divizije reprezentaciji koja nije na parketu izborila nastup u A diviziji, pa ceh plati pobjednik utakmice za 3. mjesto u diviziji B čije mjesto u diviziji A zauzme domaćin prvenstva.

FIBA još uvijek nije objavila ko je domaćin U16 EP divizije A 2019. godine.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 12 avg 2018, 21:39

Ako i sutra pobijedimo prelazimo u red glavnih favorita, drago mi je da je danas bila dobro raspoređena minutaža svim igračima i da se opet igralo lijepo i sistemski. :bih:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 12 avg 2018, 21:51

Pobjeda od 57 razlike i malo odmora za glavne igrace, bravo momci :bih:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 12 avg 2018, 22:00

kovacic je napisao/la:Ako i sutra pobijedimo prelazimo u red glavnih favorita, drago mi je da je danas bila dobro raspoređena minutaža svim igračima i da se opet igralo lijepo i sistemski. :bih:
Zasto je Vidovic igra samo 3 minute, da se nije povrijedio? Ja sam tek malo nesto gledao ovaj mec s Kosovarima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 13 avg 2018, 08:37

kobe24 je napisao/la:
kovacic je napisao/la:Ako i sutra pobijedimo prelazimo u red glavnih favorita, drago mi je da je danas bila dobro raspoređena minutaža svim igračima i da se opet igralo lijepo i sistemski. :bih:
Zasto je Vidovic igra samo 3 minute, da se nije povrijedio? Ja sam tek malo nesto gledao ovaj mec s Kosovarima.
Vjeruj mi da nisam upratio na streamu, nije bilo prilike da budem u dvorani. Malešević je uzeo njegovih 10 minuta i dobro ih iskoristio, vidjet ćemo danas protiv Švicarske hoće li Vidović opet na 10-15 kao u prve dvije utakmice.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 13 avg 2018, 16:53

Cesi nakon produzetka dobili Ukrajinu 8 razlike. Mislim da nam je sad, uz danasnju pobjedu protiv Svajcaraca, dovoljan i poraz od 12 razlike s Ukrajincima da zavrsimo prvi u grupi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pip » 13 avg 2018, 18:32

mi smo otresli cehe s pola snage...na kraju spustili na 17 a realno je 25 razlike
pobjeda protiv ukrajine ne bi trebala doci u pitanje....ali eto ,imamo komfor i za poraz

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 13 avg 2018, 20:50

Ne znam da li je tacna ova visina za Gatarica. Pise da je visok 186 cm, ali meni djeluje da momak bez problema moze zakucati. Danas je nekoliko puta zavrsavao na obrucu i meni je izgledalo da moze zakucati bez po muke. Mozda je ta navedena visina pogresna, ili ima abnormalno duge ruke, ili je jednostavno bas skocan. Mogao bi od njega biti ozbiljan igrac za seniorski nivo. Ima jos nekoliko zanimljive djece, ali jos je rano donositi neke prognoze. Jos sutra da ne podbace i da osiguraju to prvo mjesto, a onda na Bugarsku ili Island.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 13 avg 2018, 21:15

Onaj novinar ESPN/DX je posjetio i treninge Budućnosti Bijeljina, u društvo nekog trenera srbijanskih selekcija :zviz:
Spent the day in Bijeljina, Bosnia watching a few 2003-born prospects work out, headlined by 6-7 wing Nikola Radovanovic. Fluid lefty with scoring instincts and an intense mentality. Impressive approach to the game. He’s developing under coach Dario Cojic with Buducnost.
Great workout run by Serbian National Team assistant Adam Tatalovich. Nice setup here near the border of Bosnia and Serbia. The club does an excellent job of identifying and developing young talent.

Također je prisustovao nekim utakmicama u Sarajevu i hvalio je Bugarsku, tog našeg očekivanog protivnika.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 13 avg 2018, 21:47

kobe24 je napisao/la:Ne znam da li je tacna ova visina za Gatarica. Pise da je visok 186 cm, ali meni djeluje da momak bez problema moze zakucati. Danas je nekoliko puta zavrsavao na obrucu i meni je izgledalo da moze zakucati bez po muke. Mozda je ta navedena visina pogresna, ili ima abnormalno duge ruke, ili je jednostavno bas skocan. Mogao bi od njega biti ozbiljan igrac za seniorski nivo. Ima jos nekoliko zanimljive djece, ali jos je rano donositi neke prognoze. Jos sutra da ne podbace i da osiguraju to prvo mjesto, a onda na Bugarsku ili Island.
Visina mislim da je 188, a sto se tice zakucavanja, bez problema i sa nevidjenom lakocom. Kao kengur je

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 13 avg 2018, 22:12

inaktiv je napisao/la: Visina mislim da je 188, a sto se tice zakucavanja, bez problema i sa nevidjenom lakocom. Kao kengur je
Super ako je tako. Valjda naraste jos 3-5 cm, mada nije lose i ako ovako ostane. Ako se ne varam, on je jednom isao na neki kamp kod komsija?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 13 avg 2018, 22:21

kobe24 je napisao/la:
inaktiv je napisao/la: Visina mislim da je 188, a sto se tice zakucavanja, bez problema i sa nevidjenom lakocom. Kao kengur je
Super ako je tako. Valjda naraste jos 3-5 cm, mada nije lose i ako ovako ostane. Ako se ne varam, on je jednom isao na neki kamp kod komsija?
Prosle godine je dobio poziv za u15 Srbije
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 13 avg 2018, 22:58

Island dobio Bugarsku, tako da u 1/4 finalu 95% idemo na njih. Oni su vjerovatno najbolja opcija iz grupe C, sto svakako ne znaci da smo ih vec unaprijed dobili. Kasnije u eventualnom polufinalu idemo na pobjednika iz A1-B2 duela, a ova grupa A je otprilike najlosija. Dosad neporazena Rumunija je upravo razbijena od Irske (inace kosarkaske nacije :mrgreen:), a drugoplasirani Portugal je takodjer porazen od Britanaca. U grupi B ce kao drugi 99% zavrsiti Makedonci. Sve nam se otvorilo, sad ovo samo treba iskoristiti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kovacic » 14 avg 2018, 00:07

kobe24 je napisao/la:Island dobio Bugarsku, tako da u 1/4 finalu 95% idemo na njih. Oni su vjerovatno najbolja opcija iz grupe C, sto svakako ne znaci da smo ih vec unaprijed dobili. Kasnije u eventualnom polufinalu idemo na pobjednika iz A1-B2 duela, a ova grupa A je otprilike najlosija. Dosad neporazena Rumunija je upravo razbijena od Irske (inace kosarkaske nacije :mrgreen:), a drugoplasirani Portugal je takodjer porazen od Britanaca. U grupi B ce kao drugi 99% zavrsiti Makedonci. Sve nam se otvorilo, sad ovo samo treba iskoristiti.
Odlična utakmica Husejinovića danas, dominirao je parketom, stvarno košarkaški inteligentan igrač.
Što se tiče Islanda, vrlo slična ekipa Fincima, igra na momentum i serije šuteva sa distance, ali opet je to ekipa koja je za dvije klase ispod nas. Danas smo odigrali možda i najlošiji meč od početka prvenstva, Švicarci su nas odlično skautirali i zatvorili u reketu, prvi put da se pokazuju slabosti ekipe, možda i u najboljem trenutku da se radi na njima. Pobjeda bez obzira nije došla u pitanje i to su odlične vijesti pred sutrašnji meč sa Ukrajinom gdje očekujem da odigramo na nivou i pobijedimo sa 20-25 razlike.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 14 avg 2018, 11:14

Bassha je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
inaktiv je napisao/la: Visina mislim da je 188, a sto se tice zakucavanja, bez problema i sa nevidjenom lakocom. Kao kengur je
Super ako je tako. Valjda naraste jos 3-5 cm, mada nije lose i ako ovako ostane. Ako se ne varam, on je jednom isao na neki kamp kod komsija?
Prosle godine je dobio poziv za u15 Srbije
Bio je na kampovima u Srbiji, ali su se roditelji odlucili da prihvate poziv iz BiH. Aleksa ima visok IQ i vec je na meti nekih ozbiljnih klubova.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.