Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 05 sep 2018, 21:30

Zato nam je tako...citajuci taj tvoj komentar...nije turnir u Francuskoj...vec kod nas..tako da mi je taj tvoj komentar smijesan,a ja sam mislio na jedan vid kvaliteta kosarke, pa da se ro proprati...ali nebitno

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 08 sep 2018, 23:21

Pioniri, turnir u Zemunu :geek:
OKK SPARS - KK PARTIZAN 95:84 (27:27; 23:19; 23:24; 22:14)

OKK SPARS: Zrno 30, Krilić 3, Duran, Jović 27, Mulić 12, Ružićić, Trnka 19, Vukadin, Zeba, Fejzić, Savić, Vukadin 4.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 08 sep 2018, 23:27

U drugom susretu turnira Dado Trofej Zemuna 2018 pionirska selekcija OKK Spars nanijela je poraz selekciji Partizana rezultatom 95:84. Izjednačena igra obilježila je prvi period, a rezultat je bio neriješen 27:27.

Do kraja prvog poluvremena naš tim napravio je blagu prednost, a na odmor je otišao pri rezultatu 50:46.

Treća dionica ponovo donosi rezultatsku neizvijesnost, a u posljednju četvrtinu Spars sa tri poena prednosti. Dobrom defanzivnom igrom i dobro organizovanim napadom odlazi na 11 poena prednosti što zadržava do kraja utakmice.

Najefikasniji u Sparsima bili su Harun Zrno sa 30, i Filip Jović sa 27 poena. Dvocifreni su još bili Afan Trnka sa 19 i Zinedin Mulić sa 12 poena.

Ovom pobjedom Sarajlije su plasirale se u finale, a protivnik je Crvena Zvezda. Susret je na rasporedu sutra od 14:00 časova.

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 09 sep 2018, 00:48

Trenutno su pod kosem fizički najdominatnija ekipa, dosta poena iz ofanzivnog skoka.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 sep 2018, 16:56

U finalnom susretu turnira Dado Trofej Zemuna 2018, naš tim odmjerio je snage sa timom Crvene Zvezde. Uspješniji nakon 40 minute igre bili su igrači Crvene Zvezde koji su u prvoj četvrtini napravili prednost od 12 poena, te su je do kraja susreta unatoč našoj dobroj igri nekako uspjeli sačuvati. Najefikasniji u našem susretu bili su Zinedin Mulić sa 38 i Filip Jović sa 18 postignutih poena.

Pored osvojenog 2. mjesta naše selekcije, dvojica naših igrača dobili su laskava priznanja. Naš Filip Jović proglašen je MVP-ijem turnira, dok je Zinedin Mulić proglašen za najboljeg strijelca turnira.


SPARS: Zrno 1, Krilić 2, Duran, Jović 18, Mulić 38, Ružićić, Trnka 8, Vukadin, Zeba, Fejzić, Savić, Vukadin 4.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 sep 2018, 17:02

Jović je godinu mlađi od ostalih. Ako je stvarno talenat, nema sumnje da će ga Sparsi, koji su se nedavno otvoreno pokazali neprijateljski raspoloženi prema bh. košarkaškoj reprezentaciji, usmjeriti u dres neke druge države.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Kompromis » 09 sep 2018, 17:59

Nemaju ga sta usmjeravati momak je vec na radaru Srbije... cak je i bio na nekim njihovim kampovima... sto je i normalno kad ljudi imaju u13, u14, u15 i dalje.... za nas ce igrati ako bude neka procudaralna zackoljica kao sa sikirasem koji je isto bio na tim kampovima srbije (nakon tog slucaja preslabo za ocekivati), ili nekim cudom odbije kao lazar mutic (od njega nista u budućnosti ali momku svaka cast jer je uradio veliku stvar) ili nikola micic koji se svaki put oglusio na pozive srbije....
Također jovic nije iz sarajeva pa da odbije srbiju, momak je iz ugljevika... pa to smanjuje sanse otprilike za 80%... a da ima želju igrati za BiH uradio bi isto sto i micic kojeg ganjaju od 13 te godine...

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Kompromis » 09 sep 2018, 18:33

slika
slika

Eto igraca iz RSa koji su nedavno bilo na RTCu u Srbiji i koji su dobili srbijanske pasose (ne ponavlja se vise slucaj sikiras)... 2004 i 2005 godiste... a među njima i taj jovic koji je od ovih najveci talenat i općenito u ovom trenutku najtalentovanije 2005 godiste u BiH (mada je bas prerano za neke projekcije jer do kadeta u16 moze neko eksplodirati)... mada je i taj malac iz modrice kako sam cuo isto dosta dobar... i njega vrbuju sparsi...
U ovom slučaju sam apsolutno na strani sparsa i nihada koji vise ne forsiraju djecu za BiH s obzirom na ono sto radi otpad iz saveza protiv njih (cak i bosnjacka otpad u prvom redu)... dok je bio harun vidjela se kohezija sparsa sa svim under reprezentacijama... i naravno rezultate te saradnje... sad ovi ne znaju gdje su suplji i na koju stranu vise muljaju...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la KK_Bosna » 09 sep 2018, 18:37

To je zato sto je harun uzimao pare od sparsa da njihova djeca igraju
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Kompromis » 09 sep 2018, 19:03

Ne znam je l ironija pa ne bih komentarisao...

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 09 sep 2018, 20:28

Samo polako sa tim " najveci taalenat ", jer se radi o 14-godisnjacima, dovoljno je da je neko iznad dva metra, i malo fizički jači pa da dominira.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 09 sep 2018, 20:35

Bilo se krenulo polako pridobijati ta djeca i njihovi roditelji, jer ljudi su vidjeli da se stvorio sistem i da su ta djeca imala vrhunske uslove.Medjutim neki misle da se za 2-3 godine moze 20 godina ne rada nadoknaditi,e ne moze.Druga stvar glavna hajka na Haruna je krenula od Enesa Trnovcevica Nurkicevog menadjera,razlog savez mu zaustavio glavni prihod, a to je odvodjenje djece u Sloveniju i urgiranje da igraju za istu tu zemlju.Pokusao je i sa Jusufom to, ali povreda njegova tad je sprijecila da zaigra za Sloveniju.Poslije je napucko Jusufa i uz pomoc hercegovaca dole pretezno hrvata uspjeli su otjerati covjeka.Najveca glupost je ta kad neki kazu Harun je sve odlucivao, Zar u ovoj drzavi moze bilo ko da odlucuje sam?Svaki savez djeluje na trojnom principu, tako da su i treneri neki silom postavljani od strane tih koje zaboli ona stvar za BIH samo da nam suknu.

Na kraju da kazem.Mene nikad nije zanimao ko radi,Harun,Igor,Dino,Bukva,Kovacevic ili neko deseti,Bitno mi je bilo da djeca imaju uslove normalne da imaju jaku ligu (ligu mladih) da se druze, igraju zajedno...Do te djece mi je bilo stalo kao i sad i krivo mi je zato na Jusufa sto je dopustio da ono smece manipulise s njim i to je dovelo do toga da se ukine i liga mladih i da sve krene nizbrdo.

Za kraj..kazu ne pocinje i ne zavrsava kosarka u BiH sa Harunom.. i ja to kazem, al isto ne pocinje i ne zavrsava kosarka u BiH sa Jusufom.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 sep 2018, 20:46

Lijepo je vidjeti da "sekta Harunologije" ipak nije sasvim iščezla, čak i ako je ne simpatišeš.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 09 sep 2018, 20:51

Drape je napisao/la:Lijepo je vidjeti da "sekta Harunologije" ipak nije sasvim iščezla, čak i ako ih ne voliš.
Druze zbog takvih kao ti i ne pise mi se ovdje.Druga stvar, ako nisi shvatio poentu posta i sta sam zelio reci, e onda ne znam.. do tebe je ili do bhbasket.ba specijalizovanog kosarkaskog portala itd itd

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 09 sep 2018, 20:53

Lotus je napisao/la:
Drape je napisao/la:Lijepo je vidjeti da "sekta Harunologije" ipak nije sasvim iščezla, čak i ako ih ne voliš.
Druze zbog takvih kao ti i ne pise mi se ovdje.Druga stvar, ako nisi shvatio poentu posta i sta sam zelio reci, e onda ne znam.. do tebe je ili do bhbasket.ba specijalizovanog kosarkaskog portala itd itd
Sad si me natjerao da se osjećam ružno, kao kad grubo odbiješ Jehovinog svjedoka.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 09 sep 2018, 20:55

Drape je napisao/la:
Lotus je napisao/la:
Drape je napisao/la:Lijepo je vidjeti da "sekta Harunologije" ipak nije sasvim iščezla, čak i ako ih ne voliš.
Druze zbog takvih kao ti i ne pise mi se ovdje.Druga stvar, ako nisi shvatio poentu posta i sta sam zelio reci, e onda ne znam.. do tebe je ili do bhbasket.ba specijalizovanog kosarkaskog portala itd itd
Sad si me natjerao da se osjećam ružno, kao kad grubo odbiješ Jehovinog svjedoka.
Haha dobar si sto jest, jest.Uzivaj

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 13 sep 2018, 12:32

Koliko sam cuo mali Gataric je u Cedeviti na probi...trebao bi ostati...

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 13 sep 2018, 13:03

boskonovi je napisao/la:Koliko sam cuo mali Gataric je u Cedeviti na probi...trebao bi ostati...
I ostaje

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 13 sep 2018, 15:17

Kompromis je napisao/la:slika
slika

Sta znaci biti 'die hard' navijac ... zalimo golobrade djecake koji najvjerovatnije nijedan nece postati kosarkas reprezentativnog kalibra ... teska muka, moj druze ... :cry:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 20 sep 2018, 01:06

Čudi me da od naših klubova barem Spars nije dio ovoga: EYBL(European Youth Basketball League). Omladinski klubovi iz različitih europskih zemalja igraju jedni protiv drugih. U ovom takmičenju se pročulo za Bratanovića, dominirao je :D još i prije nastupa na U16 EP, da su iz našeg Saveza pratili ovo takmičenje mogli su na vrijeme nešto učiniti.

Zvanični sajt

http://www.eybl.lv/new/home.php

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.