Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 01 maj 2019, 12:41

Bassha WroteColon
Karlo Matković, 18-godišnji (30.03.2001. Livno) 208 cm visoki centar danas je potpisao profesionalni petogodišnji ugovor s KK Cedevitom. Jedan od najvećih talenata regije u svom godištu treću je sezonu u klupskom omladinskom pogonu a prošle je sezone s KK Cedevitom osvojio naslov prvaka Hrvatske i u kadetskoj i u juniorskoj konkurenciji. Karlo Matković nastupa i za juniorsku reprezentaciju BiH a ove je sezone upisao prve minute za seniore KK Cedevite u HT Premijer ligi.

Druze edinjo, koga smo sve morali zrtvovat da bi dobili Karla ... :?:

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 01 maj 2019, 16:24

to samo ovi iz saveza znaju, al mislim bracu ivisic i jos par ovih kadeta...ili mozda luda sreca...

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 01 maj 2019, 22:44

edinjo-bih WroteColonto samo ovi iz saveza znaju, al mislim bracu ivisic i jos par ovih kadeta...ili mozda luda sreca...

I ja mislim da smo vise zijanili nego dobili ... nismo mi te srece lude ... :zviz:

Kompromis
Kontakt:

PostPostao/la Kompromis » 02 maj 2019, 08:38

Nismo nista zijanili... momak nije imao ni hrvatske papire (unbeliveable) kad je odlazio za Hrvatsku, mada bi se ovo rijesilo po ubrzanoj proceduri, a prilikom prelaska u Cedevitu jos je i potpisao da ce igrati za BiH jer u tom trenutku nije imao hrvatske papire...

Iz tog razloga nije mogao igrati za Hrvatsku na kadetskom EP prije 2 god... i morao bi sacekati 21. god. da debituje za Hrvate.. on nije htio cekati i eto ga u nasem dresu....

Sa bracom ivisic nije bilo te greske i nemara... oni su vec od pionira ukljuceni u rad hrvatskog saveza i imaju njihove papire... nije im trebao nikakav potpis naseg saveza i obavezivanje da ce igrati za BiH...

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 02 maj 2019, 18:15

Kompromis WroteColonNismo nista zijanili... momak nije imao ni hrvatske papire (unbeliveable) kad je odlazio za Hrvatsku, mada bi se ovo rijesilo po ubrzanoj proceduri, a prilikom prelaska u Cedevitu jos je i potpisao da ce igrati za BiH jer u tom trenutku nije imao hrvatske papire...

Znaci ipak smo bili lude srece ... hajd vala i bilo je vrijeme ... :zviz:

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 02 maj 2019, 18:32

DaVinci WroteColon
Kompromis WroteColonNismo nista zijanili... momak nije imao ni hrvatske papire (unbeliveable) kad je odlazio za Hrvatsku, mada bi se ovo rijesilo po ubrzanoj proceduri, a prilikom prelaska u Cedevitu jos je i potpisao da ce igrati za BiH jer u tom trenutku nije imao hrvatske papire...

slična priča ko s Lazarom Mutićem, samo što više ni Srbi ni Hrvati te greške ne ponavljaju nego daju državljanstva svakome ko igra košarku pa šta bude
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 02 maj 2019, 20:28

legenda reala WroteColon
DaVinci WroteColon

samo što više ni Srbi ni Hrvati te greške ne ponavljaju nego daju državljanstva svakome ko igra košarku pa šta bude

Nece da zavise od 'lude srece' ... to ludovanje prepustaju nama ... :kafa:

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 03 maj 2019, 14:14

na jednom hr forumu je bila prica da ce matkovic pauzirat do 20e da bi igrao za hrvatsku....kao prvo, zar nije do 21-e??tako je suljo
kao drugo...sve ce se znati kad dobije poziv...bude li eskivaze sve je jasno.mada ako zeli mislit na svoju karijeru, Bosna mu je bolja opcija...ovde se i Vedran treba aktivnije ukljucit, treba mu pokazat da se racuna na njega...zasto da ne i stavit na spisak za Kinu. Mali je veliki talenat, pokretan na svojih 208 cm, vec sada ucinkovit finiser sa velikim prostorom za napredak.... daleko bolji prospekt od kamenjasa kod koga mi se nije svidjela tromost...a to se najteze ispravlja. Ili ti je Bog podario atlecizam, kao juki, ili si trom kao sejfic, polutak i ini drugi

meni licno sama ideja gataric-matkovic kimbinacije na ovom sad euru B divizije...budi veliku znatizelju i entuzijazam.....ali ko zna sta ce biti

kobe
daj napravi novi profil :)
svi smo mi bili nepravedno banovani

Kompromis
Kontakt:

PostPostao/la Kompromis » 04 maj 2019, 00:00

Matkovic vise ne moze igrati za Hrvatsku dok mu nas savez ne dadne ispisnicu buduci da je igrao za juniorsku reprezentaciju BiH... s obzirom na činjenicu kakva "sposobna gospoda" radi u savezu takvu opciju ne isključujem... prodadose biberovica kao da nikad nije postojao... a hladno su ga mogli ucijenjivati do 21. god i znatno uticati na karijeru jer ne bi mogao igrati oml tursku ligu... ovako se zna da vise nece igrati za BiH... pa tako mogu i matkovića dati za par ljetovanja u malom drveniku...

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 04 maj 2019, 16:58

Nece se Kobe uskoro vracati, a vrlo moguce da nece uopste praviti novi account. Jednostavno mu je ispod svakog nivoa ponosa da ucestvuje na forumu gdje su ga trajno banovali bez ikakvog razloga, bez obzira sto je na njemu bio iskljucivo zbog sporta. Mnogo je tu drugih koji trolaju i truju sve moguce teme, dnevno napisu po 30-40 besmislenih postova, ali oni se svejedno tolerisu i maksimalno kaznjavaju sa sedam dana pauze. Mada, to ne treba biti nikakvo iznenadjenje, jer i ovaj portal dnevno objavi ogroman broj nekih besmislenih vijesti koje nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa sportom. Samo nek se klika, nebitno sto je kvalitet na mizernom nivou.

Nego, pricao sam s njim u vezi te juniorske reprezentacije. Kaze da je najvaznije da se postavi kvalitetno trenersko ime na njeno celo i da bi, u slucaju da se svi momci odazovu, bili najveci favoriti za ulazak u A diviziju. Misli da smo izrazito dobro pokriveni na svim pozicijama i da bi se moglo sakupiti 12 momaka, od kojih bi apsolutno svaki od njih mogao dati odredjeni doprinos u poenterskom, ali i u svakom drugom smislu. Po njemu bi se ovi kosarkasi trebali naci na skracenom spisku:

2001. godiste: Matkovic, Topolovic, Mehic, Krupalija, Radak, Huseinspahic, Kondic, Milosevic i Dedajic.

2002. godiste: Vidovic, Halilcevic, Kusmuk, Micic, Huseinovic, Spago i Gataric.

Btw, pozdravlja vas sve. :D

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 12 maj 2019, 14:32

Zasto 02 godiste da stavljamo sa 01...ne razumijem, oni imaju svoje prvensto... ovdje treba da bude samo 01...ali mi jos ni selektora nemamo...a kamoli sastav...

Kompromis
Kontakt:

PostPostao/la Kompromis » 12 maj 2019, 20:03

Odakle im majstore prvenstvo... osim ako ne igraju u17 SP, a ne igraju (msm ovi 02)... po pravilima ove nakaze od Saveza (istina isti je princip i kod Hrvata) igraci koji su 2000 godiste i dalje su juniori cisto da ih ne moraju gurati u prve timove nego a imaju eto jos jednu godinu bezveznog ispucavanja sa mladjim od sebe (Bukva sredio ne bili kome prosle godine prodao maljeve barukciju i Ovcinu konto svojih brojki, a i one nisu bile cemu)... umjesto da im se da sansa da igraju seniorsku kosarku...

Samo trebaju slijediti FIBU i nikakvo izmisljanje tople vode...

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 12 maj 2019, 20:57

Mozda sam se pogresno izrazio, znam da nemaju, ali mislio sam na to da svako igra svoje godiste, kao sto je na primjer u Srbiji, pa kako bude..ne moze mi niko reci da mi ne mozemo naci 12 igraca u 01" godistu, naravno ako to zelimo, druga stvar je ako necemo...evo niko nije spomenuo malog Milosevica iz Rukija...imamo igraca dovoljno u to sam siguran...

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 12 maj 2019, 20:59

Jbt jeste izvinjavam se...prvi mi je pao na pament...

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 12 maj 2019, 21:03

Ma i u Srbiji su 00 jos uvijek juniori

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 16 maj 2019, 20:56

Cikic selektor juniora...

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 17 maj 2019, 20:06

Izgleda da je pogresna informacija.. do sada je svaki novi selektor mladjih kategorija izazivao odredjenu pompu..

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 20 maj 2019, 23:59

U SD Laktaši održan je kontrolni trening potencijalnih kandidata za U16 reprezentaciju BiH koja u Udinama učestvuje na EP „A“ divizije.

Okupljanju su prisustvovali sljedeći igrači: Đorđe Tomić, Kosta Čekić, Veljko Arnaut, Luka Rajić, Srećko Forcan, Aleksa Stanišić, Nikola Ješić, Jovan Jovanović.
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 21 maj 2019, 12:38

Bassha WroteColon
U SD Laktaši održan je kontrolni trening potencijalnih kandidata za U16 reprezentaciju BiH koja u Udinama učestvuje na EP „A“ divizije.

Okupljanju su prisustvovali sljedeći igrači: Đorđe Tomić, Kosta Čekić, Veljko Arnaut, Luka Rajić, Srećko Forcan, Aleksa Stanišić, Nikola Ješić, Jovan Jovanović.

Uspjelo se 8icu zainteresovanih nafatat po igralistima ... :kafa:

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 21 maj 2019, 17:35

kad ce biti zavrsnica juniorskog prvenstva u Hr....hoce li biti na youtubeu....da malo vidimo gatarica i matkovica

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.