Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 27 jun 2019, 13:40

Selektor Cikic je jedan od onih koji vode djecu da igraju za Srbiju.

Toliko o svemu, nadam se da ce Mirza ta go.vna iz RS i skutore otjerati sto prije iz saveza.
MES QUE UN CLUB!
"Lahko je biti navijač Brazila, budi navijač Kipra."
Meša Mancini Selimović

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 27 jun 2019, 14:01

boskonovi WroteColonPardon, Ramize, Edinjo izvini,

i talenti i igraci...sva trojica mogu ici preko 15 poena,a nama itekako trebaju igraci sa poenima u rukama a da to nije 30% suta na 15 ispaljenih lopti...

nadat se da mirza radi i misli glavom...ako ce mu cetnik krojit spisak a da on nema predstavu ko su nosioci i sta se valja iza brda (pod uslovom da se valja), onda nikakve koristi od njega

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 27 jun 2019, 15:46

Sta se to valja iza brda..i koga je to Cikic odveo u Srbiju..gluposti pisete ovdje..nema potrebe da se vrijedja bilo ko iz RS..uostalom to su djeca

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 28 jun 2019, 16:19

Pavlovica i Koprenovica.

Iz RS-a su 99% **** i sve ih treba sto prije odstraniti, kao i ove iz saveza HB koji treba ugasiti.
MES QUE UN CLUB!
"Lahko je biti navijač Brazila, budi navijač Kipra."
Meša Mancini Selimović

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 28 jun 2019, 16:32

Hajde ti lezi negdje..prvo uzmi terapiju..stvarno si pretjerao...

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 28 jun 2019, 16:51

Manji problem da dođe na pripreme je sa Alemom iz Amerike nego sa nekima iz Sarajeva.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 28 jun 2019, 16:59

boskonovi WroteColonMilosevic nece da igra

Sto Milosevic nece? Gledam evo da je prijavljen u nedjelju na neki 3x3 turnir u Zivinicama, u ekipi sa Nedinicem. Zanimljiv mi je taj mali bio kad sam ga gledao, iako se nije bas naigrao u reprezentaciji, koliko se sjecam.

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 28 jun 2019, 17:34

Bas zbog toga, dobro si napomenuo..igra 3x3 turnire batalio je reprezentaciju...to je razlog

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 30 jun 2019, 20:33

Huseinović je sa juniorima u Sarajevu od prvog dana priprema, konačno imamo igrača iz Amerike sa kojim nema problema sa odazivanjem.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 02 jul 2019, 14:07

Jesu se to Dedajic i Krupalija prikljucili juniorima?

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 03 jul 2019, 09:56

Izgleda da jesu, samo je pitanje hoce li bti mjesta za njih dvojicu, a mozda i hoce...ne znam koliko se igraca vodi 12 ili 14...

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 03 jul 2019, 20:20

boskonovi WroteColonIzgleda da jesu, samo je pitanje hoce li bti mjesta za njih dvojicu, a mozda i hoce...ne znam koliko se igraca vodi 12 ili 14...

Vodi se 12 igraca, a Dedajic i Krupalija itekako imaju mjesta i moraju se naci medju 12 putnika. Dedajic je, u odsustvu Gatarica, vjerovatno ponajbolji playmaker kojeg imamo, a Krupalija je sigurno najbolji krilni centar u ovoj selekciji.

Ne poznajem bas sve sa spiska, ali, ako se bude gledao iskljucivo kvalitet, 10-ak momaka bi trebalo biti sigurno na konacnom spisku. Po meni bi to trebalo izgledati ovako:

Dedajic, Kondic
Huseinovic, Huseinspahic
Radak, Halilcevic
Krupalija
Topolovic, Simanic, Mehic

Dedajic i Huseinovic su odlicni suteri za tri poena (Alem pogotovo) i oni bi zajedno na parketu bili ozbiljna prijetnja s distance. Herenda bi mogao biti treci play, ili ovaj mali iz Beograda, s cijim kvalitetama nisam nesto posebno upoznat. Markovic iz mostarskog Pepija se takodjer pozivao na neka okupljanja, par puta je znao solidno odigrati, pa je mozda i on opcija za tog treceg PG-a. Od ostalih momaka, mislim da jos Kovac ima solidne sanse da se nadje na konacnom spisku, pod uslovom da Halilcevic bude zamisljen kao cetvorka. On se pokazao kao solidan igrac kad smo, cini mi se, prije dvije godine igrali B diviziju u kadetskom uzrastu. Takodjer, nisam upoznat s kvalitetama Jovanovica i Gutalja iz Bijeljine, Arnauta iz Italije (ili odakle je vec), te donekle Zelenike iz Zrinjskog. Karlo bi recimo mogao zavrsiti na spisku prije Huseinspahica, ali iskljucivo zbog nacionalnog kljuca. Prilicno sam siguran da je Harun bolji kosarkas od njega. Ovaj Neskovic je, ako se dobro sjecam, bio cak i kapiten prije 2 godine u kadetskoj reprezentaciji, ali se i nije bas pokazao. Ne znam koliko je u medjuvremenu narastao, ali bi se izmedju njega i ovog Arnauta mogla traziti rezervna opcija na poziciji cetvorke.

Naravno, moze se desiti da ovih 4-5 momaka za koje i nisam bas cuo imaju odredjeni kvalitet i mozda su bolji od nekih s mog spiska, ali cisto sumnjam da su u godinu-dvije tako naglo proigrali i drasticno se popravili.

Btw, selam i pozdrav forumasima s ovog pdfa od kobea. :D

boskonovi
Kontakt:

PostPostao/la boskonovi » 04 jul 2019, 08:48

Gledao sam ja tog malog sad u BL, na turniru gdje je igrao za OKK Beograd, citaj juniori Mege, protiv Igokee, mislio da ce biti Kondic, ali je povrijedjen bio, ljevak je decko lagano im dao dvadesetak poena stim da je Igokea igrala sa 98/99 godistem i par mladjih, opet ne znam kakvo je to mjerilo, vjerovatno da nije...ali eto

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 05 jul 2019, 11:59

jel definitivno da se niko od one trojice nece naknadno pridruziti?? e onda hebiga...sa najjacim timom bi imali sta reci i u A diviziji uvjeren sam u to...
ovako ostaje da vidimo moze li se ko iz drugog plana pridruzit huseimovicu da nas uvede u A diviziju...a i samo posmatranje alemovog napretka ce biti zanimljivo...samo iz tog razloga cu pratit...za ulazak je tesko predvidjat, posebno jer ne znamo nista o selektoru nasih...svim prethodnim srbima u omladinskim selekcijama nije bilo stalo da se napravi rezultat..izuzev trbica naravno

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 05 jul 2019, 14:42

Micic je povrijedjen. Mislim da je koljeno u pitanju i on se sigurno nece prikljuciti, a za ovu dvojicu cisto sumnjam. Ova trenutna ekipa je malo bolja verzija Sparsa s onog adidasovog juniorskog turnira. Tu su jos Huseinovic, Kondic, Halilcevic, Krupalija... Ja mnogo ocekujem upravo od Huseinovica i Krupalije, a vidjet cemo, ako Bog da, hoce li opravdati to.

Btw, Spars je izgleda raspustio cijelu '00. generaciju osim Ilica,
sto je sasvim ocekivano i opravdano.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 06 jul 2019, 14:47

U16:

Reprezentativci i stručni štab su se okupili u Đačkom domu u Zenici, a selektor reprezentacije Admir Prašović se odlučio za sljedećih 16 košarkaša:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić iAmsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 06 jul 2019, 14:51

Ima prenos na SK2 od 18:30 BIH-Latvia U18 EP za žene ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 06 jul 2019, 16:12

legenda reala WroteColonIma prenos na SK2 od 18:30 BIH-Latvia U18 EP za žene ;)

Hvala za info, baš me zanima kvalitet naših pogotovo one mladje Zubac koji je izgleda veliki talenat.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 06 jul 2019, 16:14

edinjo-bih WroteColonU16:

Reprezentativci i stručni štab su se okupili u Đačkom domu u Zenici, a selektor reprezentacije Admir Prašović se odlučio za sljedećih 16 košarkaša:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić iAmsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).

Mozes li nam nesto vise reci o ovom spisku, ko se izdvaja?
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas", rekao je Lulić.

AirRamiz
Kontakt:

PostPostao/la AirRamiz » 06 jul 2019, 17:12

znaci bez jovica i jovanovica....pa kad odu za srbiju, rece sve smo pokusali

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.