Novi naturalizovani igrac?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la filip13 » 27 feb 2018, 20:43

lumani je napisao/la:@filip

Visina nema veze sa poz...Mogao bi biti s.f ali zato fali snage.

ma dobice na snazi,nece ostati ovako mrsav i sa 29 godina,i visina ima veze sa pozicijom,tesko da sa 206 moze igrati beka,nije magic

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 27 feb 2018, 22:01

filip13 je napisao/la:
lumani je napisao/la:@filip

Visina nema veze sa poz...Mogao bi biti s.f ali zato fali snage.

ma dobice na snazi,nece ostati ovako mrsav i sa 29 godina,i visina ima veze sa pozicijom,tesko da sa 206 moze igrati beka,nije magic

Pa moze biti s.g po potrebi s.f...barkley je bio p.f /c sa 198 a Porz je p.f sa 220..Nije ni Bodiroga bio s.f...

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la filip13 » 27 feb 2018, 22:21

to su izuzeci,šta je bodiroga bio ako ne krilo,play nominalno nije bio,nesto slično jamesu danas je bio

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 28 feb 2018, 06:27

filip13 je napisao/la:to su izuzeci,šta je bodiroga bio ako ne krilo,play nominalno nije bio,nesto slično jamesu danas je bio

pa igrao je sve i svasta ,zbog mozga ;) Moze Musa naravno na tricu ,ali prvo malo ojacati inace ce ga pojesti :mrgreen:

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Beko » 28 feb 2018, 09:36

Dedovic? Nije on nas. :D

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bassha » 28 feb 2018, 18:37

Da li je tko pratio Torino u EC ? Konkretno me zanimaju PATTERSON i GARRETT.
Da li bi oni bili od koristi ako bi se uzeli za naturalizovanog ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 28 feb 2018, 20:55

Gledao Sam ih ja..Tesko za procijeniti,divlja ekipa,bez sistem,samo rokaju..

Muumii
Postovi: 422
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Muumii » 28 feb 2018, 21:07

Nama treba nek ko zna pogodit 3,dobro razigravat ekipu(jer po mom misljenju,to je nesto sto nam je najvise nedostajalo u ove dvije utakmice sad) i da igra ajmo rec solidnu odbranu odigrat,pri to me da je miran lik,da nije divljak sto se tice nabijanja licne statistike,da igra timski...
Nezzz za vas,ali meni je nekako idealan fit NWG,prije svega jer igra sa limitiranom ekipom Partizana,a oni sa njim na terenu izgledaju puno bolje nego bez njega,ali onda krade minute Musi,Gordicu,Gegicu,pa ajmo reci i Aticu(ako bude vise igrao),dalje trojku mislim da tu mozemo solidnog igraca imati i u Lazicu ili Minji,mozda Buzi,Vrabac je igrac zadatka,Durmo i ostali ne znam bas da li su u nekim kombinacijama,ali svakako da im treba dati sansu svima,dalje na 4 ima sad Halilovic 5 u tijelu 4,za Sulejmanovica vazi isto,ne treba ni Mirzu otpisati do kraja, na 5 aBd Juka,Kiki,Stipo,moje misljenje :tokralju: :tokralju: :salut: :clap:... tako da nakon svega ovoga najbolje traziti nekoga ko moze igrati od 1 do 3 sve pozicije(ali opet sve zavisi da li ce se odazvati Mirza i Juka),sa na pocetku navedenim karakteristikama (znaci NWG otpada iz tih kombinacija),u idealnoj situaciji da Hans nije postao Hans,nama i ne treba taj Amer kad bi svi ozbiljno radili i prihvatili se odgovornosti,ali pusti snovi...

Avatar
JHam
Postovi: 9029
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la JHam » 28 feb 2018, 21:09

Nurkic ocekuje ugovor ovo ljeto, nesto ne vjerujem da ce se odazvati ako prije ne potpise ugovor

Avatar
hz1987
Postovi: 2075
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la hz1987 » 28 feb 2018, 22:15

Muumii je napisao/la:Nama treba nek ko zna pogodit 3,dobro razigravat ekipu(jer po mom misljenju,to je nesto sto nam je najvise nedostajalo u ove dvije utakmice sad) i da igra ajmo rec solidnu odbranu odigrat,pri to me da je miran lik,da nije divljak sto se tice nabijanja licne statistike,da igra timski...
Nezzz za vas,ali meni je nekako idealan fit NWG,prije svega jer igra sa limitiranom ekipom Partizana,a oni sa njim na terenu izgledaju puno bolje nego bez njega,ali onda krade minute Musi,Gordicu,Gegicu,pa ajmo reci i Aticu(ako bude vise igrao),dalje trojku mislim da tu mozemo solidnog igraca imati i u Lazicu ili Minji,mozda Buzi,Vrabac je igrac zadatka,Durmo i ostali ne znam bas da li su u nekim kombinacijama,ali svakako da im treba dati sansu svima,dalje na 4 ima sad Halilovic 5 u tijelu 4,za Sulejmanovica vazi isto,ne treba ni Mirzu otpisati do kraja, na 5 aBd Juka,Kiki,Stipo,moje misljenje :tokralju: :tokralju: :salut: :clap:... tako da nakon svega ovoga najbolje traziti nekoga ko moze igrati od 1 do 3 sve pozicije(ali opet sve zavisi da li ce se odazvati Mirza i Juka),sa na pocetku navedenim karakteristikama (znaci NWG otpada iz tih kombinacija),u idealnoj situaciji da Hans nije postao Hans,nama i ne treba taj Amer kad bi svi ozbiljno radili i prihvatili se odgovornosti,ali pusti snovi...
Cek, tebi otpada NWG jer stvara konkurenciju van reketa? Oh Boze!
Sta da su tu Preldzic, Djedovic, Bogdanovic i Bender?
Pa bolje biti na slatkim mukama, nego tako rezonovati. NWG igra sa Gordicem dok odmara Musa, igra da Musom dok odmara Gordic, Musa i Gordic igraju dok odmara NWG. Odmara jedan od 2 dok treci igra sa Gegice i Aticem...matematski sad rotiraj do iznemoglosti...ohhhhh. cuj visak.

Muumii
Postovi: 422
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Muumii » 01 mar 2018, 08:49

hz1987 je napisao/la:
Muumii je napisao/la:Nama treba nek ko zna pogodit 3,dobro razigravat ekipu(jer po mom misljenju,to je nesto sto nam je najvise nedostajalo u ove dvije utakmice sad) i da igra ajmo rec solidnu odbranu odigrat,pri to me da je miran lik,da nije divljak sto se tice nabijanja licne statistike,da igra timski...
Nezzz za vas,ali meni je nekako idealan fit NWG,prije svega jer igra sa limitiranom ekipom Partizana,a oni sa njim na terenu izgledaju puno bolje nego bez njega,ali onda krade minute Musi,Gordicu,Gegicu,pa ajmo reci i Aticu(ako bude vise igrao),dalje trojku mislim da tu mozemo solidnog igraca imati i u Lazicu ili Minji,mozda Buzi,Vrabac je igrac zadatka,Durmo i ostali ne znam bas da li su u nekim kombinacijama,ali svakako da im treba dati sansu svima,dalje na 4 ima sad Halilovic 5 u tijelu 4,za Sulejmanovica vazi isto,ne treba ni Mirzu otpisati do kraja, na 5 aBd Juka,Kiki,Stipo,moje misljenje :tokralju: :tokralju: :salut: :clap:... tako da nakon svega ovoga najbolje traziti nekoga ko moze igrati od 1 do 3 sve pozicije(ali opet sve zavisi da li ce se odazvati Mirza i Juka),sa na pocetku navedenim karakteristikama (znaci NWG otpada iz tih kombinacija),u idealnoj situaciji da Hans nije postao Hans,nama i ne treba taj Amer kad bi svi ozbiljno radili i prihvatili se odgovornosti,ali pusti snovi...
Cek, tebi otpada NWG jer stvara konkurenciju van reketa? Oh Boze!
Sta da su tu Preldzic, Djedovic, Bogdanovic i Bender?
Pa bolje biti na slatkim mukama, nego tako rezonovati. NWG igra sa Gordicem dok odmara Musa, igra da Musom dok odmara Gordic, Musa i Gordic igraju dok odmara NWG. Odmara jedan od 2 dok treci igra sa Gegice i Aticem...matematski sad rotiraj do iznemoglosti...ohhhhh. cuj visak.
Aloo filozofe zaobidji mi post bgt,ja nisam pisao 10 igraca koji igraju za druge repke,a nasi su,vec sam napisao za lika koji je igrao i ginuo za dres dok je igrao,a ti komplekse negdje drugo lijeci. Matematicar racunaj do sutra,ali ne na mojim postovima :wave: :stop: :salut: :nedam: :guz:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Drape » 05 mar 2018, 13:52

I kad smo imali "odriješene ruke" samo je jednom Savez naturalizovao pravog igrača - Domercanta. Ostali su se uglavnom pokazali samo kao maskote(Wright), željni samo državljanstva a ne nastupa za BiH(Bremer, blaži slučaj Renfroe), "suradnja" sa pojedinim je propadala u posljedni čas i pod nikad u potpunosti objašnjenim okolnostima(Cooper, Wilbekin)...

Kolike su onda šanse da su u Savezu u stanju "ubosti" sa strancem u trenutnoj situaciji kada se mora tražiti kvalitetan igrač a da ne igra u Euroligi, što je kao da tražiš kvalitetno a jeftino, rijetko ide jedno sa drugim. Šta i ako odigra zaista dobro za nas i proda se u Euroligu :urnebes:

Ne samo na kvalitet, potrebno je obratiti pažnju i na karakter igrača, iz Saveza se baš i nisu pokazali u tome jer su dovodili Amerikance bez nekog takmičarskog naboja, koji su se pokazali problematičnima, nedisciplinovanima...Sa nekoliko njih se baš i nismo prijateljski rastali.

Ne vidim niti jedan razlog za pretjerano vjerovati da će se ukoliko Savez u narednom periodu dovede novog Amerikanca, da će se taj igrač pokazati ispravnim izborom.

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Sebulba » 05 mar 2018, 17:13

Drape je napisao/la:I kad smo imali "odriješene ruke" samo je jednom Savez naturalizovao pravog igrača - Domercanta. Ostali su se uglavnom pokazali samo kao maskote(Wright), željni samo državljanstva a ne nastupa za BiH(Bremer, blaži slučaj Renfroe), "suradnja" sa pojedinim je propadala u posljedni čas i pod nikad u potpunosti objašnjenim okolnostima(Cooper, Wilbekin)...

Kolike su onda šanse da su u Savezu u stanju "ubosti" sa strancem u trenutnoj situaciji kada se mora tražiti kvalitetan igrač a da ne igra u Euroligi, što je kao da tražiš kvalitetno a jeftino, rijetko ide jedno sa drugim. Šta i ako odigra zaista dobro za nas i proda se u Euroligu :urnebes:

Ne samo na kvalitet, potrebno je obratiti pažnju i na karakter igrača, iz Saveza se baš i nisu pokazali u tome jer su dovodili Amerikance bez nekog takmičarskog naboja, koji su se pokazali problematičnima, nedisciplinovanima...Sa nekoliko njih se baš i nismo prijateljski rastali.

Ne vidim niti jedan razlog za pretjerano vjerovati da će se ukoliko Savez u narednom periodu dovede novog Amerikanca, da će se taj igrač pokazati ispravnim izborom.
Ma naš savez nije u stanju zadržati ni svoje košarkaše, kako onda očekivati da nam dovedu nekog ekstra stranca :problem:

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 05 mar 2018, 20:24

Drape je napisao/la:I kad smo imali "odriješene ruke" samo je jednom Savez naturalizovao pravog igrača - Domercanta. Ostali su se uglavnom pokazali samo kao maskote(Wright), željni samo državljanstva a ne nastupa za BiH(Bremer, blaži slučaj Renfroe), "suradnja" sa pojedinim je propadala u posljedni čas i pod nikad u potpunosti objašnjenim okolnostima(Cooper, Wilbekin)...

Kolike su onda šanse da su u Savezu u stanju "ubosti" sa strancem u trenutnoj situaciji kada se mora tražiti kvalitetan igrač a da ne igra u Euroligi, što je kao da tražiš kvalitetno a jeftino, rijetko ide jedno sa drugim. Šta i ako odigra zaista dobro za nas i proda se u Euroligu :urnebes:

Ne samo na kvalitet, potrebno je obratiti pažnju i na karakter igrača, iz Saveza se baš i nisu pokazali u tome jer su dovodili Amerikance bez nekog takmičarskog naboja, koji su se pokazali problematičnima, nedisciplinovanima...Sa nekoliko njih se baš i nismo prijateljski rastali.

Ne vidim niti jedan razlog za pretjerano vjerovati da će se ukoliko Savez u narednom periodu dovede novog Amerikanca, da će se taj igrač pokazati ispravnim izborom.

Wright je barem igrao srcem i da su sada pozvali odazvao bi se..


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Drape » 05 mar 2018, 21:42

lumani je napisao/la: Wright je barem igrao srcem i da su sada pozvali odazvao bi se..
Eurobasket 2013

slika

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bassha » 05 mar 2018, 21:53

cillian je napisao/la:djedovic
DJEDOVIC NE MOZE BITI NATURALIZOVANI IGRAC NIKAKO!

da bi postao naturalizovani morali bi mu dati pasos, a tada ne bi bio naturalizovan vec bi bio regularno nas. a posto se on odrekao naseg drzavljanstva da bi uzeo njemacko, od te price nema nista
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 05 mar 2018, 22:02

Drape je napisao/la:
lumani je napisao/la: Wright je barem igrao srcem i da su sada pozvali odazvao bi se..
Eurobasket 2013

slika

Odigrao je lose na e.b..Ali je posle toga nastavio dobro.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la nerminh74 » 05 mar 2018, 23:07

lumani je napisao/la:
Drape je napisao/la:I kad smo imali "odriješene ruke" samo je jednom Savez naturalizovao pravog igrača - Domercanta. Ostali su se uglavnom pokazali samo kao maskote(Wright), željni samo državljanstva a ne nastupa za BiH(Bremer, blaži slučaj Renfroe), "suradnja" sa pojedinim je propadala u posljedni čas i pod nikad u potpunosti objašnjenim okolnostima(Cooper, Wilbekin)...

Kolike su onda šanse da su u Savezu u stanju "ubosti" sa strancem u trenutnoj situaciji kada se mora tražiti kvalitetan igrač a da ne igra u Euroligi, što je kao da tražiš kvalitetno a jeftino, rijetko ide jedno sa drugim. Šta i ako odigra zaista dobro za nas i proda se u Euroligu :urnebes:

Ne samo na kvalitet, potrebno je obratiti pažnju i na karakter igrača, iz Saveza se baš i nisu pokazali u tome jer su dovodili Amerikance bez nekog takmičarskog naboja, koji su se pokazali problematičnima, nedisciplinovanima...Sa nekoliko njih se baš i nismo prijateljski rastali.

Ne vidim niti jedan razlog za pretjerano vjerovati da će se ukoliko Savez u narednom periodu dovede novog Amerikanca, da će se taj igrač pokazati ispravnim izborom.
Wright je odbio uci kada se lomilo sa litvanijom
To ga kriza kod bilo kojeg ozbiljnog trenera
I ustanovili smo da nam je potreban suter a wright je tu losiji od gegica


Wright je barem igrao srcem i da su sada pozvali odazvao bi se..
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Raonffa » 06 mar 2018, 01:33

lumani je napisao/la:
Drape je napisao/la:
lumani je napisao/la: Wright je barem igrao srcem i da su sada pozvali odazvao bi se..
Eurobasket 2013

slika

Odigrao je lose na e.b..Ali je posle toga nastavio dobro.
Kako misliš nastavio dobro, pa zar mu EB 2013 nije bio zadnji nastup u reprezentaciji?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.