Novi naturalizovani igrac?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 14 sep 2011, 22:29

samo naprijed je napisao/la:Nama ne trebaju naturalizovani igraci nego nam trebaju svi nasi igraci da se odazovu selektoru. Na centarskim pozicijama imamo Vardu, Rizvica, Sinanovica mladog Aldina Vrapca....ma ima tu sigurno jos igraca. Zasto ne pomisljati opet i o Sutonu itd itd ali samo u slucaju da reprezentaciju preuzme jedan vrhunski trener a koji i zasto sam napisao na temi o Sabitu Hadzicu.



ali sta kada se svi ti nasi nece da igraju za nasu selekciju?

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 14 sep 2011, 22:36

Melo15 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
albiongate je napisao/la:Bosni treba plejmeker. Vasiljevic ima 32 godine i nerealno je ocekivati od njega da jos dugo igra za reprezentaciju.
to i ja vec neko vrijeme mislim
Chester Mason??


i njemu je 30 godina

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Pasha » 14 sep 2011, 22:57

kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
Pasha je napisao/la:neka me neko ispravi, ali koliko ja znam u našem zakonu ne postoji mogućnost dobijanja sportskog državljanstva. državljanstvo se može dobiti, ako ti je žena bosansko-hercegovačkog državljanstva, ako možeš dokazati da ti je djed ili nena/baka rođena u BiH i ako neprekidno živiš u BiH 3 godine. znači neki košarkaš bi morao igrati 3 godine bez prekida u BiH da dobije državljanstvo. znači bilo bi ga svakako dugo čekati, a nema ni kluba koji bi nekog kvalitetnog mogao toliko dugo zadržati...



ako je tako otkud onda domercantu nase drzavljanstvo?
bili drugi uslovi. kad je krenula "sječa" dobijenih "afro-azijskih" državljanstava pooštreni su uslovi. naravno da bi se mogli praviti izuzetci, al' tu politika ima ulogu. Lens Williams nije dobio državljanstvo, pa Bojan Skoko(rukometaš), Planette Pearson(košarkašica) itd...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la levat » 15 sep 2011, 01:55

Pasha je napisao/la:
kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
Pasha je napisao/la:neka me neko ispravi, ali koliko ja znam u našem zakonu ne postoji mogućnost dobijanja sportskog državljanstva. državljanstvo se može dobiti, ako ti je žena bosansko-hercegovačkog državljanstva, ako možeš dokazati da ti je djed ili nena/baka rođena u BiH i ako neprekidno živiš u BiH 3 godine. znači neki košarkaš bi morao igrati 3 godine bez prekida u BiH da dobije državljanstvo. znači bilo bi ga svakako dugo čekati, a nema ni kluba koji bi nekog kvalitetnog mogao toliko dugo zadržati...



ako je tako otkud onda domercantu nase drzavljanstvo?
bili drugi uslovi. kad je krenula "sječa" dobijenih "afro-azijskih" državljanstava pooštreni su uslovi. naravno da bi se mogli praviti izuzetci, al' tu politika ima ulogu. Lens Williams nije dobio državljanstvo, pa Bojan Skoko(rukometaš), Planette Pearson(košarkašica) itd...
Moglo bi se proobati po nogometnom receptu (citaj Dialiba). Dovseti talentovane djecake (recimo iz Somalije gdje su ljudi visoki), da igraju u Bosni ili Slobodi, pa ih uvesti u omladinske repke, pa u seniorsku.

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la xinxee » 15 sep 2011, 10:24

Naturalizovani CENTAR...novi trener....i Varda nazad,
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la xavi26 » 15 sep 2011, 10:28

bojim se ja da se Sabita necemo jos dugo, dugo rijesiti, k'o sto se nismo mogli rijesiti ni Radje :cry:
Volim te Bosno!!!

samo naprijed
Postovi: 136
Pridružen/a: 16 nov 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la samo naprijed » 15 sep 2011, 16:53

xavi26 je napisao/la:bojim se ja da se Sabita necemo jos dugo, dugo rijesiti, k'o sto se nismo mogli rijesiti ni Radje :cry:
Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la neno#4 » 15 sep 2011, 17:51

samo naprijed je napisao/la:
xavi26 je napisao/la:bojim se ja da se Sabita necemo jos dugo, dugo rijesiti, k'o sto se nismo mogli rijesiti ni Radje :cry:
Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.
Da se razumijemo, i da se ne ponavljam oko Sabeta, koga drugog?
Evo daj prijedloge, ali objektivno imena koja mozemo priustiti.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Bošnjanin_89
Postovi: 456
Pridružen/a: 28 jul 2010, 16:02
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bošnjanin_89 » 15 sep 2011, 18:27

samo naprijed je napisao/la:Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.

A ti si kao ocekivao da cemo prekucati grupu i praviti nekakva cuda. Nemoj mi samo reci da si ocekivao pobjede protiv Crnogoraca i Hrvata nakon onakvih kvalifikacija i priprema. Jedini kiks koji smo smo napravili jeste protiv Finske ali eto ispostavilo se na kraju da su, uz Makedonce, bili najvece iznenadjenje prvenstva. Da se razumijemo, i ja bih volio da budemo prvaci Evrope, da budemo kosarkaska velesila ali u ovom trenutku daleko smo od toga tako da se ove 2 pobjede nakon svega cine odlicnim rezultatom.

Mozda bi mogli pricati o nekom nezadovoljstvu da smo otisli na EP preko kvalifikacija ili da smo na pripremama pokazali neku klasu ali sa onim sto smo vidjeli prije ovog takmicenja nerealno je bilo ocekivati i ove 2 pobjede.

Sto se tice Sabita za njegov sam odlazak samo ako ce doci neki kvalitetniji strucnjak, neko ce reci da to barem nece biti problem, e pa ako je tako i ako je najveci problem selektor sa tim nekim novim, kvalitetnijim, trebali bi se bez ikakvih problema plasirati na naredno EP i ocekivati minimalno drugi krug. No, ja cisto sumnjam da ce i taj neki novi zadovoljiti nase apetite koji su po obicaju daleko iznad nasih stvarnih mogucnosti. Stvarno bi bilo fantasticno kada bi selektor bio jedini problem i kocnica za nase visoke ambicije.
ZAPAD JE NAJBOLJA OBMANA

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la pazzarac » 15 sep 2011, 23:55

neno#4 je napisao/la:
samo naprijed je napisao/la:
xavi26 je napisao/la:bojim se ja da se Sabita necemo jos dugo, dugo rijesiti, k'o sto se nismo mogli rijesiti ni Radje :cry:
Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.
Da se razumijemo, i da se ne ponavljam oko Sabeta, koga drugog?
Evo daj prijedloge, ali objektivno imena koja mozemo priustiti.
Vlada Djurovic,slusao sam ga kako komentarise ovo prvenstvo pa mi pade na pamet da vam predlozim :mrgreen:

ima iskustvo,znanje, deluje mi autoritativno(izuzetno vazno) a mozda i nije preskup za BH savez

Avatar
Miljan
Postovi: 219
Pridružen/a: 14 jul 2010, 16:28
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Miljan » 16 sep 2011, 16:09

Skrecete s teme,nije rijec o novom selektoru vec o novom stranom pojacanju za ekipu !!!
*** ŽIVOT ZA IGOKEU ***

laki
Postovi: 164
Pridružen/a: 10 jun 2008, 00:05
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la laki » 16 sep 2011, 16:13

Miljan je napisao/la:Skrecete s teme,nije rijec o novom selektoru vec o novom stranom pojacanju za ekipu !!!
lens wiliams

albiongate
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 jan 2010, 15:50
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la albiongate » 17 sep 2011, 00:13

Edit
Zadnja izmjena: albiongate, dana/u 05 mar 2012, 17:54, ukupno mijenjano 1 put.

santos
Postovi: 736
Pridružen/a: 02 jul 2009, 16:29
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la santos » 17 sep 2011, 10:36

ima li on pravo igranja

2004 August - played for Serbia Montenegro national team under 20 - European championship in Brzno, Czech Republic (3,5 points pg. 1,1 assists pg.)

http://www.beobasket.net/page/playerMar ... yer&id=325" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Kuko » 19 sep 2011, 00:05

Sabe rece na BHT-u da traze novog stranca :!: :!: :!:

Kad je nabrajao mladje igrace rece da Djedovic ima 19 godina :lol: :lol:

Avatar
Miljan
Postovi: 219
Pridružen/a: 14 jul 2010, 16:28
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Miljan » 19 sep 2011, 12:37

Nama bi treb'o jedan JAMES GIST,ali bojim se da bi u paru s KIKANOVICEM upao u nevolje s drogama...A znamo da obojica vole da se dobro sloze !!! haah :)
*** ŽIVOT ZA IGOKEU ***

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25267
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 sep 2011, 23:02

neno#4 je napisao/la:
samo naprijed je napisao/la:
xavi26 je napisao/la:bojim se ja da se Sabita necemo jos dugo, dugo rijesiti, k'o sto se nismo mogli rijesiti ni Radje :cry:
Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.
Da se razumijemo, i da se ne ponavljam oko Sabeta, koga drugog?
Evo daj prijedloge, ali objektivno imena koja mozemo priustiti.
Evo jedan konkretan.....Aco Petrovic....Izjavljivao vise puta da nema megalomanske zahtjeve i da bi volio biti selektor,plus sto napreduje kao trener,a i autoritet je... ;)

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la neno#4 » 20 sep 2011, 15:27

Pa kako se rijesiti trenera kad su mu radi dvije pobjede skoro pa poceli dizati spomenik bez obzira sto NIJE prosao kvalifikacije i sto nije prosao dalje na EP. Vazno je da smo mi dobili Hrvatsku i CG a osvojili po obicaju ****. E pa kad su navijaci tako zadovoljni sto bi neko mijenjao selektora a jos manje mijenjao ciljeve koji ce mozda za sljedece kvalifikacije biti da dobijemo samo neku jacu imenom ekipu a hocemo li proci dalje nece biti vazno.
Da se razumijemo, i da se ne ponavljam oko Sabeta, koga drugog?
Evo daj prijedloge, ali objektivno imena koja mozemo priustiti.
Evo jedan konkretan.....Aco Petrovic....Izjavljivao vise puta da nema megalomanske zahtjeve i da bi volio biti selektor,plus sto napreduje kao trener,a i autoritet je... ;)[/quote]

Gdje napreduje? Ako je napredak sto je isutiran iz Zadra i Cedevite, onda ok :mrgreen: :mrgreen: .
Aco nije autoritet nikakav, kod njega se samo svodi na igru pucaj samo i to je to.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25267
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 sep 2011, 17:45

@neno#4 Iz Zadra ocekivano otjeran,jer nije imao rezultate,dok je u Cedeviti itekako imao,jer odvesti bilo koji klub sa ovih prostora na final 4 nekog takmicenja nije mala stvar i meni je to dokaz da on napreduje kao trener....Govoreci o autoritetu,siguran sam da bi ga imao ovdje,jer je poznat nas stav da je uvijek bolje tudje nego nase,pa bi u glavama pojedinaca sigurno bio i veci nego sto jeste,da ne govorim o cinjenici da je ipak on ime a i Drazenov brat.... ;)

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la samson » 20 sep 2011, 18:26

Kakav Aco! Prosjek balkanski... Neka dođe Markovic ponovo. Ali, ovaj out bez z+++++++++e, dati mu da radi na duzi period ..

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.