Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,KK_Bosna

djonla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la djonla » 22 sep 2022, 12:05

Nažalost toliko smo ovisni od nje, da bukvalno njena raspolozenost vuče i druge.

Kad su vidjeli da je umorna ko pas, odmah su i njima padne potonule....

Lijepo je kad priznas i prihvatiš da je Jones 90%, ali ako sa takvim mindsetom izadjes na teren, a ona ne isporučuje, onda se desi ovo od sinoć

gazijabih
Kontakt:

Post Postao/la gazijabih » 22 sep 2022, 12:16

Ovo je poraz je samo na racun selektora. Uigravao je ekipu bez Jones, sta je uigravao? Prve utakmice uvijek iziskuju psiholosku pripremu. Prvo je SP djevojkama, pod dojmom, strahom i tremom. Trece, stvarno moras biti neprofesionalan da drzis 25min u igri osobu koja je imala noc prije utakmicu, nenaspavana, umorna, poremecene vremenske zone...

Manijakalnost99
Kontakt:

Post Postao/la Manijakalnost99 » 22 sep 2022, 12:52

Zabit je napisao/la:
22 sep 2022, 02:41
slika

kobe sta kazes na ovu :kafa:
Kako ime ovoj

ShaquilleoNeal2560
Kontakt:

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 22 sep 2022, 13:22

<3 LiMes <3 je napisao/la:
22 sep 2022, 10:24
DamirT je napisao/la:
22 sep 2022, 10:10
Gledam ovu Koreju protiv Kine.Iako gube 32 razlike,odgovorno tvrdim da su kvalitetnije od nas.Pri tome ne racunam Jones.Bukvalno prije svake utakmice se sve trebaju molit da ce Jones biti raspolozena za igru.Ako ona bude igrala ko sinoc,kos razlika ce nam biti -300 sigurno
Sa umornom Jones mi smo najlosija ekipa ovdje, bojim se da cemo biti lagan zalogaj u svih 5 utakmica, volio bih da se varam, al ono sinoc je bio horor. Kao sto neko rece sinoc, bez Jones smo znali dobiti CG i Slovacku, mislim da je tad i bilo neke igre, ovo sad sve ide na dusu Loji, nikakav napredak se ne vidi, ocajna selekcija igracica, posvadjao se sa svim kvalitetnijim igracicama. Igra nam se bazira da bacimo grah i molimo Boga da Jones da 50 poena i da nas izvuce iz ambisa. Ne ide tako moj Lojo, igramo tako sporo da nepokretan covjek ne bi imao problema da igra odbranu na nama. Evidentno je kako su se neke igracice udale da je nivo njihove igre drasticno pao, nedostatak motivacije ili nesto drugo, tesko je reci. Molim Boga da je sinoc bio ocajan dan i da mozemo pokazati vise.
Tad smo imali zdravu Vrancic,Kapor ,Gajić i tad je zadnji put i cijenio Zubac.Cak je i Melisi davao minute.Sada više toga nema Domuzin najviše što dobije je 5 minuta i to je to,protiv Francuske je recimo imala 15 minuta.Portoriko u svojoj ekipi od kosarkasica u jačoj ligi ima Samo Guirantes ali igraju srcem i daju 120 % od sebe.Kod naših samo Dzombeta i Jones koja je umorna stigla igraju obranu.Da je neke pravde on je trebao dobiti otkaz još protiv Slovačke kad je prokockao prednost.I dalje sam uvjeren da bi ovaj Portoriko u 9 od 10 mečeva dobili ali uslov je novi trener koji ce davati sansu mlađima i izvuci maksimum iz njih !

ShaquilleoNeal2560
Kontakt:

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 22 sep 2022, 13:27

Victor je napisao/la:
22 sep 2022, 12:04
Ne pratim nesto zensku kosarku, al moze li mi neko objasnit kako smo izgubili 30 razlike a kvota bila 1.02 na nama :wtf: :wtf: jesu se kladare zeznule ili..
Kvota je na mjestu ,kad se pogledaju rezultati prije toga i rosteri obje ekipe.Loša igra u obrani ,loša energija skupina umisljenih zvjezdica koju je ova prevara na klupi razmazila koja je ocekivala da umorna Jones sama dobije portoriko i dobiješ rezultat koji je bio na kraju.U 9 od 10 mečeva mi ovaj Portoriko dobijamo ali sa pismenijem trenerom.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 sep 2022, 13:37

Ne treba biti previse pametan i skontati da nas selektor, iako sam vidio da dobro razmislja na timeoutu o nekim stvarima, nije dorastao ovome.... Imas najbolju igracicu na svijetu, a evo koliko je gledam u nasoj repki, jos nisam vidio da je NJOJ neko iskreirao ili da je bila akcija za njene lagane poene. Igra Jones se svodi na to da dobije loptu na post upu i odatle individualno radi cesto i protiv udvajanja ili da opali trojku bilo iz tranzicije, bilo preko ruke na postavljenu odbranu.

Ukratko, daje joj se maximalna sloboda i sa takvim talentom to i jeste ok, ali ne kroz cijelu tekmu.Jednostavno MORAJU postojati i akcije gdje se ona provuce kroz par blokova pa sutne kad vec ima dobar sut, pa onda neki pin down-i, pa kreiranje missmatcha, pa koristenje nje kao "mamca" za necije lagane poene itd itd. Mi to nemamo, a ciji je to posao? Pa selektorov!! Koristis vrhunski talenat tako da ona uopste ne doprinosi drugima, vec samo sebi. Dodaje samo kad mora, jer se od nje sve ocekuje i cura je svjesna toga, zato i forsira vise nego sto bi to realno trebalo.

Dakle, nije ovo samo pitanje da je ona kasno dosla pa se nisu imali kad uigrati.Ovo je identicna situacija u zadnje 2 godine da je ne koristimo bolje nego sto to cinimo.

L-Train
Kontakt:

Post Postao/la L-Train » 22 sep 2022, 13:46

Ko je nas stavio ispred francuskinja,evo gledam cure ne daju australkama da kos vide,nama ne bi dale da prevedemo loptu.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

ShaquilleoNeal2560
Kontakt:

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 22 sep 2022, 13:47

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 sep 2022, 13:37
Ne treba biti previse pametan i skontati da nas selektor, iako sam vidio da dobro razmislja na timeoutu o nekim stvarima, nije dorastao ovome.... Imas najbolju igracicu na svijetu, a evo koliko je gledam u nasoj repki, jos nisam vidio da je NJOJ neko iskreirao ili da je bila akcija za njene lagane poene. Igra Jones se svodi na to da dobije loptu na post upu i odatle individualno radi cesto i protiv udvajanja ili da opali trojku bilo iz tranzicije, bilo preko ruke na postavljenu odbranu.

Ukratko, daje joj se maximalna sloboda i sa takvim talentom to i jeste ok, ali ne kroz cijelu tekmu.Jednostavno MORAJU postojati i akcije gdje se ona provuce kroz par blokova pa sutne kad vec ima dobar sut, pa onda neki pin down-i, pa kreiranje missmatcha, pa koristenje nje kao "mamca" za necije lagane poene itd itd. Mi to nemamo, a ciji je to posao? Pa selektorov!! Koristis vrhunski talenat tako da ona uopste ne doprinosi drugima, vec samo sebi. Dodaje samo kad mora, jer se od nje sve ocekuje i cura je svjesna toga, zato i forsira vise nego sto bi to realno trebalo.

Dakle, nije ovo samo pitanje da je ona kasno dosla pa se nisu imali kad uigrati.Ovo je identicna situacija u zadnje 2 godine da je ne koristimo bolje nego sto to cinimo.
Miloš Pavlović bi sa ovim istim rosterom razbio Portoriko 20 razlike.Čovjek je sa slabasnim Vasasom i iskljucivo domacim kosarkasicama ,znaci bez ijednog stranca uspio da bude 5.u Mađarskoj ligi.

mirsad993
Kontakt:

Post Postao/la mirsad993 » 22 sep 2022, 16:41

Još davno je par nas ovdje pisalo da je potrebno proširiti bazu igračica a nije da nemas s kim i da na jednom ovakvom turniru u rosteru od 12 u svakom momentu svaka igračica može da odigra 15tak kvalitetnih minuta ali eto to se tada prikrivalo nevjerovatnom igrom Jones koja je stvarno odigrala nestvaran Eurobasket i to je nemoguće ponoviti.
Ovako imaš situaciju da ne računajući Jones, naša najbolja ofanzivna igračica neko sa dosta poena u rukama nije u sastavu zbog svađe, da je Marica odsutna iz sportski gledano ne čestog razloga, Babićku tj sad Knežević koja nije u formi i desi se ovo što se desilo, od sestara Delić i Deure nisi mogao nikad ni očekivati 15+ poena 2 partije barem u kontinuitetu.
Koji je razlog zašto nema par igračica i zašto nikad nisu ni probane od strane selektora a koje bi ubijeđen sam mogle dati ozbiljne minute u ovoj konkurenciji stvarno ne znam nisam upućen dal' je Lojo i s njima u nekoj svađi ili one ne žele da igraju evo ne znam.

FoxMulder
Kontakt:

Post Postao/la FoxMulder » 22 sep 2022, 17:05

Ko bi bio dobra zamjena za Loju?
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

DamirT
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 22 sep 2022, 17:27

Lojo je u svadji sa 90% igracica.Lik ima neki mentalni problem bgm
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta.Ostatak sam spiskao.
G.B.

hercegovina
Kontakt:

Post Postao/la hercegovina » 22 sep 2022, 18:13

Ma nema veze ovo natjecanje, ne ide se nigdje dalje i ne utice ni na sta a i nocni su termini pa nije ni navijacima zanimljivo. Bitno je sljedece EP koje nas moze odvesti na OI. Mislim lijepo je pobjedjivati ali nista ne gubimo ispadanjem odavde a i finalisti se znaju unaprijed

mirzatele
Kontakt:

Post Postao/la mirzatele » 22 sep 2022, 19:57

Je li neko gledao Koreju, jesul lošije od portorikanki

Bojudaosinebu
Kontakt:

Post Postao/la Bojudaosinebu » 22 sep 2022, 20:32

Ja mislim da se jos samo mi lozimo na ovaj polusport, valjda zbog nedostatka uspjeha u bilo kakvom drugom. Djevojke igraju na nekakvom SP a garantujrm da od njih 10tak kolko ih je 7 ne zna poloziti loptu. Od 5 zicera 3 ce fulit.

Nemanja86
Kontakt:

Post Postao/la Nemanja86 » 22 sep 2022, 22:39

niđe veze... recimo, žene su značajno preciznije od muškaraca u procentu slobodnih bacanja, i u procentima uncontested dugih dvojki.

Za ispod table po očekivanju muškarci su bolji, ali prije svega jer mogu zakucati. Ako bi se gledali samo procenti lay up-ova, vjerujem da su i tu žene bolje. Za tri poena, generalno muškarci su bolji za nekoliko procenata.

Sve u svemu, ekipa za koju navijaš je izgubila i isfrustriran si, ništa strašno, sutra kada pobjede neku utakmicu bićeš raspoložen i neće ti biti polusport :D

Pogba
Kontakt:

Post Postao/la Pogba » 22 sep 2022, 23:33

Nemanja86 je napisao/la:
22 sep 2022, 22:39
niđe veze... recimo, žene su značajno preciznije od muškaraca u procentu slobodnih bacanja, i u procentima uncontested dugih dvojki.

Za ispod table po očekivanju muškarci su bolji, ali prije svega jer mogu zakucati. Ako bi se gledali samo procenti lay up-ova, vjerujem da su i tu žene bolje. Za tri poena, generalno muškarci su bolji za nekoliko procenata.

Sve u svemu, ekipa za koju navijaš je izgubila i isfrustriran si, ništa strašno, sutra kada pobjede neku utakmicu bićeš raspoložen i neće ti biti polusport :D
Daj jbt, kakvi su to statsi? Ovo mi lici na woke američku propagandu i borbu za "jednakost" i equal pay. :lol:
Ne postoji u zdravom razumu bilo kakva konverzacija izmedju muskog i ženskog sporta, različiti svjetovi. Izuzeci samo u nekolicini sportova gdje akcenta nema na fizičkoj dominaciji.

BiH je jedna fina evropska ekipa koja ne bi bila ni to da nema ženskog Duranta. Ima tu talenta i sistema sto je lijepo, ali jos daleko od vrha. Mi s jednim korektnim rezultatom u historiji vec hoćemo nekakve pobjede i prolaz dalje na SP, bez ikavog kontinuiteta. Ne ide to tako.
Zadnja izmjena: Pogba, dana/u 22 sep 2022, 23:36, ukupno mijenjano 1 put.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░
Juventus je alibi za one koji nikada ne pobjeđuju -Gigi Buffon

L-Train
Kontakt:

Post Postao/la L-Train » 22 sep 2022, 23:36

Sta covjek napisa jbte :mrgreen:

baboedindzeko09
Kontakt:

Post Postao/la baboedindzeko09 » 23 sep 2022, 01:46

Nemanja86 je napisao/la:
22 sep 2022, 22:39

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Kaunas
Kontakt:

Post Postao/la Kaunas » 23 sep 2022, 02:47

Amerikanke ce hladno dobit Portoriko 40-50 razlike.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

L-Train
Kontakt:

Post Postao/la L-Train » 23 sep 2022, 03:03

Na kineskinje ne postoji kvota :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: SejoSexon i 5 gostiju.